Bandai Namco kondigt Tekken 8 aan en toont trailer met gameplaybeelden

Bandai Namco heeft tijdens Sony's State of Play-presentatie officieel Tekken 8 onthuld. Ook heeft het bedrijf een trailer gepubliceerd met daarin beelden van een gevecht die gerenderd zijn in de engine van de game. Tekken 8 komt naar de PS5, Xbox Series-consoles en Steam.

Katsuhiro Harada, de Chief Producer van het Tekken-project bij Bandai Namco, meldt dat Tekken 8 in productie is. Hij meldt nog niets over een releasedatum en zegt dat de ontwikkelfase nog altijd loopt. Wel vertelt Harada het een en ander over de trailer. Volgens hem betreft het beelden die in real-time zijn gerenderd op de PlayStation 5 en dat het dus niet gaat om vooraf gemaakte cinematische beelden.

Harada zegt dat de beelden uit de trailer afkomstig zijn van een bepaald deel van de story mode van Tekken 8, waar momenteel nog aan gewerkt wordt. Hij benadrukt dat de modellen van de twee personages, de achtergronden en de grafische effecten allemaal overeenkomen met hoe ze in de game te vinden zullen zijn. De beelden hebben een framerate van 60 beelden per seconde.

Verder legt Harada de nadruk op verschillende effecten in de achtergrond, zoals 'dynamische golven', tornado's, en een olietanker die in tweeën breekt. Ook benadrukt hij hoezeer er moeite is gedaan om de storm met veel impact over te brengen en dat bijvoorbeeld ook kleine details zichtbaar zijn, zoals regendruppels die van het lichaam van een personage aflopen. Harada stelt dat het doel van deze trailer het tonen van de kwaliteit van de game op de PS5 is en dat deze kwaliteit een belangrijke differentiërende factor is ten opzichte van Tekken 7.

Door Joris Jansen

Redacteur

14-09-2022 • 09:12

52

Reacties (52)

52
52
14
1
0
27
Wijzig sortering
Gameplay beelden ???
Ik zie geen levensmeter in beeld, betwijfel of dit wel echte gameplay beelden zijn.
Het is gewoon een teaser trailer om wat hype te creëren, voor de zoveelste tekken....
Leuk, dat er regendruppels van het lichaam van een personage aflopen, maar wat heeft dat te maken met de gameplay.....als dat het enige is dan wordt de spelbeleving niet veel anders dan die van tekken 7.....misschien loop ik teveel voor op zaken.

[Reactie gewijzigd door EMR77 op 22 juli 2024 22:46]

De levensbalken ontbreken wel vaker in pre-release beelden van TEKKEN games. Het kan zijn dat dat stukje UI nog in ontwikkeling is, maar ik denk dat het vooral is om niet teveel gameplay informatie (zoals damage scaling) weg te geven en onnodige speculaties te voorkomen ("omg die combo doet zoveel damage, niet goed").
Vandaar ook de woorden "beelden van een gevecht gerendered in de engine" lol

Gewoon een in-engine trailer, maar aangezien er vrij weinig gebeurd in een fighter kan het aardig close worden.
Als je ziet wat er kan met UE5. Graphics hebben wel een boost gekregen.
In het artikel kan je het volgende lezen
Harada zegt dat de beelden uit de trailer afkomstig zijn van een bepaald deel van de story mode van Tekken 8, waar momenteel nog aan gewerkt wordt. Hij benadrukt dat de modellen van de twee personages, de achtergronden en de grafische effecten allemaal overeenkomen met hoe ze in de game te vinden zullen zijn.
Ik lees dat als 'we hebben een trailer in elkaar gezet met de middelen die we ook in het spel hebben om te laten zien hoe goed het spel er uit zal komen te zien'.
En niet 'dit zijn ingame beelden zoals je ze werkelijk zal zien'.
Als het "in-engine" dan wel real time gerendered is en niet pre-rendered, dan zijn het wel degelijk gewoon gameplay beelden. ;)
Anoniem: 306567 @EMR7714 september 2022 09:25
Want een levensbalk kunnen ze niet weg halen in de game? Misschien hebben ze dit gedaan zodat de trailer er mooier uit ziet? Ze geven aan dat dit uit de story mode komt, wellicht heb je daar wel helemaal geen levensmeter?
Gelukkig weer een spel voor alleen current gen.
Waarom is dat gelukkig? Wellicht willen mensen met een PS4/Xbone die nog niet upgraden dit spel ook wel spelen.

[Edit] Jongens, jullie snappen het punt niet he. @appelman1 zegt dat het "gelukkig" een spel is dat enkel voor current gen uit komt. Uiteraard zit er een logica in dat nieuwe games niet op consoles uit het jaar kruik draaien maar zo'n reactie komt gewoon wat raar over, wat is er precies "gelukkig" aan? We leven nog altijd in een tijd van economische malaise en slecht verkrijgbare PS5's, dan snap ik niet waarom je een nieuwe titel zou misgunnen aan mensen die geen nieuwere console (kunnen) kopen.

[Reactie gewijzigd door Andros op 22 juli 2024 22:46]

Dan moeten ze maar meekomen naar de current gen consoles. Die eindeloze ondersteuning van de vorige generatie zorgt alleen maar voor vertraging van de ontwikkeling voor de huidige generatie console-games. Varianten van 'backwards compatibility' in alle vormen van software en hardware is erg prettig, maar het stoort wel. Er zijn nog tal van goede titels op de Playstation 4/Xbox One te vinden, dus zolang die groep het budget niet heeft voor een current-gen, kunnen zij zich daarmee vermaken. Daarnaast is en blijven game consoles luxe producten. Je bent niet verplicht te upgraden, net als spelontwikkelaars niet de vorige generatie moeten ondersteunen.
Ja, ik zou graag een winkel willen binnenlopen en voor 500eur een PS5 digital willen meenemen.
Dan neem je de XSX of als je weinig geld hebt de XSS. En tada je kan het spelen. Online zijn beide eigenlijk altijd wel op voorraad. Lokaal zal je wat beter moeten zoeken ja.
Beetje lastig om mee te komen naar de current next gen consoles als ze dik 2 jaar na launch nog steeds slecht beschikbaar zijn en overprijsd, en de prijs is zelfs omhoog gegaan. De ps4 was na 2 jaar te koop voor 200 euro, je kan mensen niet zeggen dat ze maar moeten upgraden naar de nieuwe console, als die belachelijk duur is voor een spelcomputertje.
Ja,maar als weinig mensen de nieuwe consoles hebben dan ga je die niet alleen voor die groep maken.
uneducated guess, maar wellicht kunnen developers niet de volledige 'kracht'/ optimalisatie gebruiken als moeten ze zich focussen op 2 verschillende consoles? Kwa game ontwikkeling zijn ze volgens mij best het zelfde, maarja, de tijd die ze dan stoppen om een PS4 versie te maken, kan misschien dan anders gestopt worden is de PS5 optimalisatie. Zodat het daar er beter uit gaat zien/werken, techniek van de SSD kan gebruiken etc.

Maar ik zit helemaal niet in Game-Dev so don't quote me :)
Is goed mogelijk :) PC Game developers doen support for meerdere configuraties al jaren.
Dat klopt. Maar wanneer ze maar voor 1 systeem hoeven te ontwikkelen maakt dat het wel een stuk makkelijker.
Klopt. Maar hoeveel nieuwe grafische demanding games loopt nog lekker op hardware van 9 jaar geleden? Want dan praten we over de gtx 7 serie....

De XOX komt nog wel aardig mee en zou het met een paar tweakers wel kunnen draaien. De XO wordt een stuk lastiger. Of de orginele ps4

[Reactie gewijzigd door loki504 op 22 juli 2024 22:46]

Nou ja, het kan wel, maar meestal is het idee erachter dan dat ze een gelijkwaardige ervaring willen bieden voor alle spelers, dus ligt de focus op het optimaliseren van de versie voor de oudere consoles, en dat betekent in veel gevallen dat je dus met zo'n multi-gen titel als je wèl de nieuwste console hebt, een game krijgt die er nagenoeg hetzelfde uitziet als op de vorige generatie consoles, en je dus niet het maximale voordeel uit je nieuwere console haalt.
En de mensen met een 360/PS3, vergeet die ook niet!
Ik speel soms nog wel op m'n Atari... wacht al heel lang op de Tekken port...
Ik speel soms nog wel op m'n Atari... wacht al heel lang op de Tekken port...
Damn, mis mijn Atari
https://www.youtube.com/watch?v=yC5eXX4Ecl0
Sarcasme? Want dat lijkt mij niet nodig, er zijn genoeg Tekken games, al moet zeggen dat ik niet alle verschillen weet.
Ik wacht ook al een tijdje op de laadpaal voor mijn oude diesel.
Gelukkig is de XSS/X er ook nog en die is prima verkrijgbaar. Er is meer als PlayStation....
Ik heb een bijbaantje bij de mediamarkt en de playstation 5 is ongeveer 1x in de 2 weken beschikbaar. Dan krijgen wij als filiaal er gewoon weer een stuk of 80 binnen. Ook als je een stock alert accountje volgt heb je er eentje binnen no time. Ik zei gelukkig in de zin dat ze op die manier alles uit de current hardware kunnen halen. No hard feelings naar last gen.
Ziet er erg mooi uit! Komt naast de PS5 overigens ook naar Xbox Series X|S en Steam.
Gameplay? Lijkt meer op een enhanced replay zoals bij gran turismo.
Poohh, krijg al gelijk zin om iedereen in het gezicht te beuken!
Maar, komt dit ook naar de Xbox series?
Ja. Is al bevestigd dat deze naar de series x gaat komen.
Ah ja, ik las het net op Gamer! POOHH!! Nog meer zin in :)
Wat is jouw mening Ghost Babel? Wie is deze keer de eindbaas denk je?
Staat toch in het artikel: "Tekken 8 komt naar de PS5, Xbox Series-consoles en Steam."

R e a d
Het staat godverdomme zelfs in de eerste dikgedrukte alinea...
Eindelijk, kan niet wachten, Tekken 7 begint na zoveel jaar wel te vervelen :P
Tekken toernooien hanteren vaak "Bring Your Own Console for a discount". Organisatoren hebben meestal een supply (soms gehuurd), maar het is vaak niet genoeg. De PS4 (Slim) is best makkelijk mee te nemen, de PS5 niet zo...

Twee grootste pijn punten van Tekken 7 / PS4 toernooien zijn de laadtijden van de base console's HDD, en dat je per se handmatig je controller moet desyncen. Als Tekken 8 / PS5 deze twee punten verbeteren, dan ben ik de komende jaren heel blij :)
EINDELIJK.
Tekken7 zag er echt bagger uit op de xsx met 720p unpatched resolutie uit xb one dagen. Snap niet dat ze daar nooit wat aan gedaan hebben...
Maar nu eindelijk een echte opvolger die volledig next gen is.
En voor de non-believers is dit gewoon in game, 1: omdat het er staat. 2: beeld heeft vrijwel geen filters en post processing, als je het beeld pauzeert op 0:52 zie je ook dat kleren geen schaduw geven op de personage. Overigens als je de trailer naast tekken 7 animaties zet: https://www.youtube.com/watch?v=jiQq6x_Xj8U
Dan zie je pas echt hoe groot de stap naar next gen werkelijk is!
ik krijg bijna even een tekken tag tournament op ps2 momentje hoor, je geloofde je ogen niet na het spelen van tekken 3.
Vond Tekken altijd fantastisch. Vanaf 2 erg veel gespeeld, maar ben langzaamaan toch wel een beetje klaar met 20 jaar dezelfde game te spelen.
Ik ben ergens bij deel 5 afgehaakt maar heb het idee dat hier toch wel wat nieuws wordt neergezet. Daarnaast het is een PvP vecht game, wat voor een vernieuwingen had jij nog verwacht in deze franchise?
Geen idee wat ik had verwacht. Er hoeft niet altijd een vervolg te komen toch?
Dus omdat jij er geen zin meer in hebt mag Namco geen nieuwe Tekken maken... juist ja... Maar goed, in vervolg games is het welliswaar nog steeds vechten zoals in elk deel, maar je koopt een nieuwe game dan ook vooral voor het verhaal, hoe gaat het verder? En in het geval van een nieuwe console, hoe de game er uitziet met de krachtigere hardware. Misschien heb jij dat dan niet, maar ik wel, ik ben ook zeer benieuwd of er een nieuwe Soulcalibur komt en hoe die er dan uit zou zien op PS5.
Reacties mogen dus alleen van eeuwige fanboys zijn? Ik vind het gewoon weer meer van hetzelfde. Lekker uitmelken die handel. Maargoed ik wens je er veel plezier mee!

PS. Je zou denken dat de characters na 20 jaar ook wel eens nieuwe moves zouden leren 8)7

[Reactie gewijzigd door crimby op 22 juli 2024 22:46]

Nergens voor nodig om zo te reageren, ik beschrijf alleen hoe jouw reactie op mij overkomt en geef daarna redenen waarom vervolg games dus wel logisch en/of gerechtvaardigd zijn.
Ik speel al Tekken sinds deeltje 1. Volop jeugdnostalie maar gaat ook prima mee met de tijd.
Overigens vind ik wel dat Tekken steeds duisterder wordt en het cyberpunk gehalte steeds hoger wordt.
Persoonlijk vond ik de vrolijkere omgevingen zoals bij Tekken 3 juist wat aantrekkelijker.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.