Shuttle brengt barebone op basis van Intel H510-chipset in XPC-serie uit

Shuttle heeft een barebone-mini-pc uitgebracht met ondersteuning voor tiende en elfde generatie Intel Core-cpus. De Shuttle Barebone SH510R4 hoort in de XPC-cubeserie van het merk en heeft ruimte voor drie drives en een NVMe-ssd, en is gebaseerd op de Intel H510-chipset.

De barebone heeft een formaat van 32,9x21,6x19cm en is gemaakt van aluminium. Het chassis heeft ruimte voor twee 3,5"-drives en een 5,25"-drive, is voorzien van een PCIe 4.0 x16-slot, een PCIe 3.0-slot en twee M.2-slots. Er is ruimte voor maximaal 64GB geheugen via twee geheugenslots. De Shuttle XPC Barebone SH510R4 is gebaseerd op de Intel 510-chipset en ondersteunt tiende en elfde generatie Intel Core-processors, met een LGA1200-socket en maximaal 125W TDP. De kast is voorzien van een ingebouwde 80 Plus 300W-voeding en is voorzien van Shuttles eigen ontworpen heatpipesysteem voor koeling.

Aan de achterkant van de case zitten een HDMI 2.0b-poort, een DisplayPort 1.4-poort en een VGA-poort, waardoor twee 4K-schermen tegelijk aangesloten kunnen worden. Aan de voorkant zit boven twee USB-A-poorten en een microfoon- en hoofdtelefooningang, een doorzichtig plexiglas paneel waar een vel papier achter geplaatst kan worden om de kast een persoonlijk tintje te geven. Shuttle heeft een aantal losse accessoires uitgebracht voor de kast, waaronder een 2,5"-drivehouder, een WLAN- en bluetoothmodule, een COM-portadapter en een kabel voor het op afstand aan- en uitzetten van de mini-pc.

Shuttle brengt de barebonekast op de markt voor een adviesprijs van 335 euro, maar bij verschillende webshops is hij te koop voor tussen de 365 en 389 euro.

Shuttle XPC Barebone SH510R4Shuttle XPC Barebone SH510R4Shuttle XPC Barebone SH510R4Shuttle XPC Barebone SH510R4

Door Stephan Vegelien

Redacteur

25-02-2022 • 12:54

19

Reacties (19)

Sorteer op:

Weergave:

HDMI 2.0b*? Ik dacht dat alles HDMI 2.1 was (met of zonder beperking).

*HDMI 1.4b with Gen. 10 "Comet Lake" processor

Zo'n 18 jaar geleden heb ik dit merk opgemerkt, toen ik op zoek was naar een compacte pc om mee te nemen op uitzending. Het zijn erg fijne en multi-inzetbare pc's gebleken. Het design is echter al wel een jaar of 5 hetzelfde, een beetje innovatie op dat gebied mag wat mij betreft wel.

Voor de liefhebbers die meer willen zien dan marketing materiaal, hier is de PDF met een volledig zicht op het moederbord en de rest van het binnenwerk:
https://www.shuttle.eu/fi...d/spec/cube/SH510R4_e.pdf

p.s. nieuwsartikelen moeten toch binnen 3 dagen online staan? De release was namelijk op 18 februari: https://www.shuttle.eu/en...-10th-and-11th-generation
De grotere broers kwamen 2 maanden geleden uit en dat artikel is bij de buren te vinden.

[Reactie gewijzigd door Kiswum op 23 juli 2024 23:07]

Het design is echter al wel een jaar of 5 hetzelfde
Design is zeker niet Shuttle zijn sterkste kant.. ik heb 17 jaar geleden aan vrijwel identieke barebones mogen schroeven. De rest van de markt heeft ze zeker wel ingehaald.
Ik had ook even een flashback naar mijn nForce2 barebone van ages geleden. Opvallend dat het design zo vergelijkbaar is gebleven. https://tweakers.net/nieu...et-nforce2-ultra-400.html
Dat is de Shuttle die ik toen had besteld! Enkele jaren later had ik er nog een nieuwe voeding in geplaatst. Dat soort onderdelen waren goed leverbaar.
Leg het uit als herkenbaar. Dat klinkt positiever.
Tja, maar ik denk dat "herkenbaar" betekend: "ziet er nog gelijk uit maar is natuurlijk wel op de nieuwste stand gebracht. B.v. het moment waarop je je eerste USB-C (je weet een nieuwe standaard uit 2014) aan de voorkant wilt aansluiten. Goed er zit geen floppy drive in, maar dit ziet er uit als een museumstuk...
Nou, inkopper; Waarom een relatief dure barebone uitbrengen voor een relatief oud platform? :)
Omdat dat het verdienmodel is van Shuttle?
Ja voor mijn mijn huidige superstille itx build had ik een shuttle wat een lawaai maakte dat ding niet normaal. Was meteen mijn laatste shuttle
Daar gaan we weer: WAAR zijn de AMD AM4/AM5 versies van Shuttle ??? Vroeger was er een tamelijk succesvolle AM1/AM2/AM3 versie. Sinds de Phenom II versie is het stil geworden voor AMD: een gemiste kans. Daarom ik heb ik mijn SZ170R8 en SH170R6 shuttles omgebouwd naar 2 Ryzen 5700G machines met een Asetek mini-waterkoeler die exact pas op de schroefgaten van de ICE-cooler van Shuttle en de relatief weinige hitte van de Ryzen 5700g stil en efficiënt naar buiten pompt. Tip voor de Shuttle bezitters die een veel sneller systeem willen: de R4/R6/R8 series zijn volledig mini-ITX compatibel en kunnen zonder veel moeite vervangen worden met een mini-ITX moederbord zonder de kast te moeten modificeren of te boren. De ICE-cooler is helaas ongeschikt en moet vervangen worden door een low profile koeler of een Asetek mini-waterkoeler die dan de ICE-cooler vervangt.
Ik denk niet dat Shuttle al weet van het bestaan van AMD. Het hoofd van de ontwerp afdeling is waarschijnlijk een krasse 80-er, goed in zijn vak, maar niet helemaal meer op de hoogte van moderne ontwikkelingen...
In december had ik Shuttle.eu nog gemaild om te vragen hoe het zit voor een opvolger van hun oudste AM3 versie voor AMD en ik kreeg te horen dat het ergens begin 2022 zou zijn, helaas dus een wassen neus. Ik argumenteerde dat hun ICE-cooler met een TDP van 120 W uitstekend geschikt zou zijn om de krachtige AMD APU's van 65W TDP stil en efficiënt te koelen met nog flink wat overhead en zelfs veel beter dan de Intel versies die veel meer verbruiken tot boven de specificaties van 120W bij turbo. Doordat de warme lucht direct de kast wordt uitgepompt ipv rond te tollen in de kleine kast en indirect wordt afgevoerd krijg je ook veel minder warmte opbouw in de kast, dat bij vergelijkbare mini-ITX kasten vaak een probleem is tenzij je een waterkoeler neemt. In dat opzicht is het weliswaar oubollige design nog altijd proven technology. Mijn SH170R6 was met de ICE-cooler met de meer stroomvretende Intel Core i7-6700K superstil en koel. Dus dan moet hij zeker een Ryzen 5700G (die meer dan 2,5x sneller is) efficiënt kunnen koelen, dus een derde lagere TDP heeft.
Een goede gedachte en ik was met mijn Shuttle op zich ook tevreden, al maakte dat ding dan een hoop kabaal, zelfs met bescheiden hardware erin: maar die kast was ergens rond de eeuwwisseling of zo... Dan zie ik dit ding, en moet driemaal kijken of er wel wat veranderd is.... en daar wordt ik dan toch wel bedroefd van. Als je nou zou kunnen stellen dat het ontwerp zo fantastisch is dat je er niets aan zou kunnen verbeteren, maar ik denk dat we allebei weten dat dat niet zo is, en anno 2022 nog een kastje zonder b.v. USB-C port uit te brengen is gewoon niet van deze eeuw. Kijk b.v. even naar de Intel in het volgende artikel en je beseft dat die wel in 2022 thuishoort, al zou ik hem niet gauw kopen tegen die prijs. Je zou bij die Shuttle bijna controleren of ze ook nog met 5,25" floppie drives leverbaar zijn...
Ze hebben ook kleinere fromfactors. Naar keuze met 2x onboard LAN van Intel (ja, beide poorten) erg interessant voor ESX home server die tevens als router kan dienen. Heb zelf een DH270 in de meterkast met een i5 7e generatie, 32GB ram en een grote SSD. Superstil, erg zuinig bij lage belasting, en voldoende power als het nodig is. En qua grote vergelijkbaar met de gemiddelde kpn of ziggo router

[Reactie gewijzigd door Elliott op 23 juli 2024 23:07]

Ik wist helemaal niet dat die vierkante barebones nog gemaakt werden... Ik dacht dat we heter met de wereld al over eens waren dat zo'n form factor eigenlijk helemaal niet handig is.
Ik heb minder problemen met een intern relatief oud platform, als het dan extra goed doordacht, extra stabiel en goed ondersteund is vind ik mindere snelheid en nieuwigheid geen probleem.

Maar inderdaad _Thanatos_ de form factor en kast ziet eruit als mijn shuttle barebone van 20 jaar geleden.
Why change a winning.... oh wait.

Beetje jammer dat de koeling prestaties van de barebone ook nog van 20 jaar geleden zijn
En maar 1 netwerkaansluiting. En maar 3x SATA dus je kan in de 5.25" bay geen expansion-ding zetten om 4x2.5" drives in te bouwen. En proprietary form factor dus geen mogelijkheid om dat te verbeteren zonder PCI-sloten op te offeren.
Geen idee waarom je denkt voor de hele wereld te spreken. Die formfactor is prima.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.