Regiolock verhindert next-gen update Cyberpunk 2077 voor groep PS5-spelers

Een aantal PS5-spelers met fysieke exemplaren van Cyberpunk 2077 klagen dat ze de game niet kunnen upgraden via de inmiddels uitgebrachte next-gen update van patch 1.5. Dit lijkt samen te hangen met afwijkende regio's voor het PSN-account en het fysieke schijfje van de game.

Onder meer op het forum van Tweakers en Reddit wordt geklaagd over dit issue. CD Projekt RED, de ontwikkelaar van Cyberpunk 2077, heeft op een ondersteuningspagina een kort bericht geplaatst over de waarschijnlijke oorzaak van dit probleem. Daarin zegt het bedrijf dat bezitters van de Cyberpunk 2077-disc de next-gen update alleen kunnen downloaden als de PlayStation CUSA-code op het schijfje overeenkomt met de PlayStation-accountregio. Kortom, het spelersaccount en de code van het schijfje moeten uit dezelfde regio komen om de update te kunnen toepassen.

Waarschijnlijk is een afwijkende regioversie van CyberPunk 2077 verkocht in onder meer Nederland en België. Op een pagina van CD Projekt RED staat namelijk dat in de volgende landen mogelijk verschillende schijfversies met verschillende talen zijn verkocht: België, Cyprus, Denemarken, Finland, Griekenland, IJsland, Malta, Noorwegen, Portugal, Zweden en Nederland. Spelers uit deze landen die de update niet kunnen binnenhalen, wordt aangeraden om bij de verkoper te controleren welke schijfversie destijds is aangeschaft.

Meerdere spelers die last hadden van het probleem, melden dat het issue is op te lossen door te kijken bij welke regio de code op het schijfje hoort en vervolgens voor die regio een nieuw PlayStation-profiel aan te maken. In nogal wat gevallen blijken spelers een Poolse versie te hebben gekregen. Als in dat geval een Pools PSN-account wordt aangemaakt, is de gratis upgrade volgens meerdere spelers wel beschikbaar. Een speler meldt dat het daarna gewoon mogelijk is om op het reguliere PSN-account te spelen en dat het Poolse account dan probleemloos kan worden verwijderd.

Dinsdag bracht CD Projekt RED patch 1.5 uit voor Cyberpunk 2077 op alle platforms. Daarmee krijgt het spel niet alleen een grafische upgrade voor de Xbox Series X en S en de PlayStation 5, maar ook meerdere inhoudelijke verbeteringen zoals verbeterd rijgedrag en de optie om relaties verder uit te diepen. Verder krijgt de pc-versie benchmarks en FSR-ondersteuning.

Cyberpunk 2077

Door Joris Jansen

Redacteur

16-02-2022 • 09:50

143

Submitter: dr.lowtune

Reacties (143)

143
139
60
3
0
60
Wijzig sortering
De manier hoe Sony deze zaken (en game updates) geregeld heeft voelt sowieso niet meer van deze tijd.

Toen Microsoft Smart Delivery aankondigde werd dat door vele weg gezet als een gimmick met een marketing term erover maar het blijkt in de praktijk wel bijzonder goed te werken.

[Reactie gewijzigd door Donstil op 23 juli 2024 07:36]

Wat er in dit geval denk ik ook mee te maken heeft is dat Sony het account nog aan een bepaalde regio koppelt. Bij Microsoft is dat in beginsel ook wel zo, maar je kan in principe zonder al te veel problemen content uit andere stores kopen, of keys gebruiken.
Nee regio staat hier los van, dat is nu wel het probleem bij Cyberpunk maar ik doelde meer op de algehele werkwijze. Die voelt gewoon niet doordacht, losse PS4 en Ps5 versies. Volledige game downloads i.p.v. update files (en dus bij elke game update ook tijdelijk 2x ruimte innemen), dat soort zaken.
Ja dit begrijp ik zelf ook totaal niet. Ook leuk met Final Fantasy 7 Remake, heb je 2x +-70GB op je schijf staan- want je MOET de PS4 versie hebben wil je de PS5 upgrade kunnen spelen.

En dan ook nog een keer 2x dezelfde set aan trophies..
Ooh moet dat? Ik had aan het begin wat PS4 games met een upgrade op de PS5 (WatchDogs en Valhalla) en mocht toen wel de PS4 versie verwijderen, mits de PS4 disk er maar in bleef zitten.
Het moet niet. Je mag daarna gerust de PS4 versie verwijderen.
Wat echter wel gebeurt is dat de PS4 versie elke keer weer opnieuw wordt geïnstalleerd, al dan niet voor een fractie, wanneer je de disc er weer in doet of de console opstart met de disc er in.
Als ik het goed herinner heb je voor FF7R upgrade wel de disc nodig om te spelen, dus dan installed ie idd continu opnieuw.
Je hebt de disc nodig ja, maar de PS4 versie wordt niet volledig geïnstalleerd. Dit is vorig jaar met een update opgelost.
Er is wel weer een bug dat de PS4 versie in je actieve games komt te staan, maar dit is maar een paar MB, niet de 2x 70GB.
Vandaar dat ik ook stelde
al dan niet voor een fractie
.

Helaas is het niet volledig opgelost. Onder sommige omstandigheden installeert de PS4 versie alsnog.

Desalniettemin blijft het een minder gebruiksvriendelijke aanpak dan die van Microsoft.
Sony heeft hier de bal wel laten vallen.
Hij gaat direct op pauze en installeert niet. Verdwijnt ook zodra je de disk eruit haalt. Hopelijk fixen ze dit of maken ze het hidden.
Dat klopt. Maar mijn opmerking was ook gericht op de uitspraak dat je de PS4 versie geïnstalleerd MOET hebben en je dus 2x 70GB kwijt bent. Dat is niet waar.
Anoniem: 1439850 @Nickvda16 februari 2022 10:12
Ik kan de PS5 versie toch echt gewoon opstarten zonder de PS4 versie op mijn PS5 te hebben staan.
Totdat je het PS4 schijfje er weer in doet en hij die gewoon weer opnieuw gaat installeren...
Anoniem: 1439850 @EnigmaNL16 februari 2022 10:52
Ik heb geen schijfje om in mijn PS5 te doen
Dat was het hele punt. Het ging hier over de disc versie, niet de digitale.
Anoniem: 1439850 @THETCR16 februari 2022 11:26
Hetgeen waar ik op reageer geeft anders nergens aan om welke versie het gaat.
Maar dit artikel gaat expliciet over de fysieke versie.
Nee hoor, die download start niet. Als je dan de PS4 versie wilt installeren dan moet je dat handmatig doen.
Dat hoeft helemaal niet. Ik heb alleen de PS5 versie geïnstalleerd staan.
Niet doordacht? Waar als klant je toch voorop zou moeten staan zie je dat dit niet het geval is. En in plaats dat men met een oplossing komt, schuift men het af op de verkoper. Een probleem dat relatief eenvoudig opgelost kan worden, waar ze de kans hebben om een probleem in een oplossing te draaien, schuiven ze het gewoon van zich af. Dit is toch een aanfluiting wat ze hier doen. En als ze nou alles zo geweldig voor elkaar hadden misschien dat klanten hier dan voorbij kijken, maar dit spel is toch een opeenstapeling van problemen en waar oplossingen enkel voor nieuwe problemen zorgt voor de klant. Dit is eerder een school voorbeeld van hoe het niet moet.
Onder het vorige bericht over cyberpunk gisteren of eergisteren werd verteld dat het goedkoper was om hem in turkije of ergens anders te kopen.
Zou me niet verbazen als het merendeel van spelers met problemen zo'n alternatieve goedkopere route genomen heeft.
Ga je dan dit probleem bij de game developers leggen of is het gewoon foute aanschaf.
dat hangt er dan net van af of je het bewust heb gedaan of niet.
aan de andere kant...waarom een regio lock op downloadbare content?
Als de originele game verkocht kon worden in dat land, dan zou dat voor die update niet uit maken. Of ze maskeren wel content maar de hele game is al op het randje qua content en verhaal.

Aan de andere kant, wat maakt het uit wat voor regio je PSN account is en wat voor Regio dat spel is? Het spel is legitiem, dat is toch meer dan genoeg? als je het gepiraat heb dan is dat wat anders natuurlijk maar gekocht is gekocht in mijn boekje, Nu heb ik al jaren geen Playstation gebruikt of uberhaupt een playstation game gekocht dus ik weet even niet hoe dat nu zit. Schijnbaar zijn er binnen nederland meerdere game versies verkocht zoals het artikel aangeeft, en ook dan wordt het anders voor mij. Dan moet Sony dat oplossen.
Grote kans dat de tussenhandelaren deze routes ook gevolgd hebben.

Hopelijk heeft de eindklant dan uiteindelijk ook minder betaald. Anders viel je je nu dubbel genaaid.

Echt heel onoverkomelijk is het niet, wel onnodig omslachtig. Mijn inziens een rechtstreeks gevolg van de decentrale politiek van Sony waarbij gameontwikkelaars dit soort zaken allemaal op een eigen wijze in moeten vullen.

Microsoft is wat regide in hoe ze zaken gedaan willen zien door hun onwikkel studios maar leveren daardooor wel een hele constante ervaring.

Ook het overzetten van je savegames van de PS4 naar de PS5 bijvoorbeeld. Een omslachtig eenmalig proces. (Kun je per game wel oonieuw uitvoeren, maar het is alles in 1x in 1 richting) Waarna je de games niet perongeluk al een keer op de nieuwe console gestart moet hebben, want dan moet je daar eerst weer alle gamedata van wissen (niet het spel zelf) en het overzetten opnieuw proberen.

Maar wat nou als je beide consoles door elkaar gebruikt, dat ondersteunen ze qua savegames gewoon niet. Erg vervelend. De PS4 Pro is nog helemaal niet zo oud en doet bij ons ook nog prima dienst bij de kids. Maar vervolgens verder spelen in de woonkamer of visa versa is er niet bij. (Terwijl de games op de Xbox consoles overal prima door elkaar heen gespeeld worden, zelfs onderweg in de cloud etc).

Gewoon directe gevolgen van de ontwerp filosofie. Die zoals de topic starter al melde, totaal niet van deze tijd lijken.
So what als 't in Polen is gekocht... EU vrije handel van goederen geldt hier nog steeds??
Dat hele regiolock is sowieso een consument-naai systeem
Daarom zeg ik ook in dit geval ;)
Ik vond Smart Delivery echt een gimmick. In het begin. Nu is het een van de redenen waarom de XSX mijn hoofd console is geworden want je hoeft niet echt op te letten. Je koopt een game en je krijgt gewoon altijd de beste versie.
Toen Microsoft Smart Delivery aankondigde werd dat door vele weg gezet als een gimmick met een marketing term erover maar het blijkt in de praktijk wel bijzonder goed te werken.
When purchasing a game with Smart Delivery, the best version of the game is automatically delivered to your console, regardless of generation – no extra steps required from you.
Natuurlijk werkt dat. Op een ander platform (PC) heeft dit zich al jarenlang bewezen.

[Reactie gewijzigd door The Zep Man op 23 juli 2024 07:36]

.oisyn Moderator Devschuur® @The Zep Man16 februari 2022 10:03
Nee hoor, op de PC installeer je doorgaans ook de high res texture packs, ook al heb je niet de hardware om dat te kunnen draaien. Daar is weinig smarts aan.
Nee hoor, op de PC installeer je doorgaans ook de high res texture packs, ook al heb je niet de hardware om dat te kunnen draaien. Daar is weinig smarts aan.
Op de Xbox One wordt de Xbox One versie van het spel geïnstalleerd. Op de Xbox Series X wordt de Xbox Series X versie van het spel geïnstalleerd indien beschikbaar. Zo niet, dan wordt de Xbox One versie geïnstalleerd.

Op Windows installeert Steam de Windows versie van het spel. Op Linux installeert Steam de Linux versie van het spel indien beschikbaar. Zo niet, dan wordt de Windows versie geïnstalleerd.
Dat is geen Smart Delivery. Smart Delivery is voor de Xbox Series consoles. Op de Series S installeert hij automatisch de 1080P versie en op de Series X de 4K versie van een spel. Een PC gaat bij het installeren van een game niet vanzelf de kwaliteit van de geïnstalleerde assets aanpassen aan de capaciteiten van de PC.
.oisyn Moderator Devschuur® @The Zep Man16 februari 2022 11:18
Ja, leuk geprobeerd, maar dat zijn gewoon verschillende packages van dezelfde game :). Net zoals verschillende regio's ook verschillende packages hebben. Bij Smart Delivery, en het systeem dat daarvoor al op Xbox One bestond, kun je per file aangeven voor welke console en in welke volgorde ze gedownload/geinstalleerd moeten worden. Zo kun je de game bijvoorbeeld al spelen voordat de gehele versie is gedownload.
"Zo kun je de game bijvoorbeeld al spelen voordat de gehele versie is gedownload. "
Dat kan op de Playstation ook. Sterker, er zijn games die je vragen waar je meer in geinteresseerd bent, de Single player of de multiplayer. Maar partial download is een bekend fenomeen en -als ik me goed herinner- zelfs door Sony geintroduceerd.
Dat Sony geen smart delivery doet komt mede doordat ze echt in generaties denken: De PS5 is een nieuwe generatie en het spel daarvoor is een ander spel dan die van de PS4. Dat zie je ook terug in de keuze om voor het PS5 spel 10 Euro extra te vragen.

Niet gebruikersvriendelijk, maar daar is het wel op terug te herleiden. Maar, over een jaar of zo klaagt niemand daar meer over, dan bestaan cross-gen games niet meer. Voor nu heeft MS dit gewoon veel netter voor elkaar.
.oisyn Moderator Devschuur® @chrisboers16 februari 2022 11:42
Dat kan op de Playstation ook
Klopt, op Playstation heet het PlayGo en dat systeem is iets uitgebreiders dan hoe het op de Xbox werkt. Maar dat was niet echt de discussie, he ;)
Het triggerde me toch :-D

Conclusie is dat elk platform zo zijn eigen nukken en voordelen heeft. Sommige keuzes pakken handiger uit dan andere.
MS heeft met Smart Delivery gekozen voor 'je game overal kunnen installeren', Sony kijkt meer naar generaties en komt vervolgens met allerlei 'Cross' oplossingen.
Van age of empires tot aan call of duty is high texture pack downloaden een optioneel keuze. Standaard wordt dit niet gedownload is mijn ervaring.
.oisyn Moderator Devschuur® @zufzuf16 februari 2022 10:11
Ik zei "doorgaans", maar als het een expliciete keuze is, dan is dat toch alsnog niet smart? :)
Oprechte vraag: Heb je het dan over installatie via de microsoft store met smart delivery, of verwacht je dat dit ook in andere stores zoals steam werkt?
.oisyn Moderator Devschuur® @hottestbrain16 februari 2022 11:30
Ik heb het nergens over, The Zep Man is degene die beweert dat dat al jaren op PC bestaat.
Je comment ging nergens over stel je nu? Ook goed…
.oisyn Moderator Devschuur® @hottestbrain16 februari 2022 16:46
Als je een punt probeert te maken, misschien moet je die dan maar gewoon maken ipv mij een bepaalde opmerking proberen te ontlokken, want ik snap echt niet waar je nou heen wilt.

The Zep Man beweert dat dat wat MS "Smart Delivery" noemt, op PC de norm is. Ik stel dat het helemaal niet de norm is dat automatisch de juiste content wordt gedownload aan de hand van je hardware setup.

Ik "verwacht" helemaal niets, ik spreek geen waarde-oordeel uit over de PC. Ik stel slechts dat we op de PC niet zoiets hebben als Smart Delivery, meer niet.
Je stelt dat het niet de norm is, maar daarom vraag ik dus of je dan doelt op steam of de MS store. Puur omdat ik geen aannames wil doen. Het is geen moeilijke vraag, maar je antwoord 'ik heb het nergens over' is ontoereikend voor verdere discussie. Ik wil dus juist geen punt maken aangezien ik niet weet wat je ervaring in dezen is.
.oisyn Moderator Devschuur® @hottestbrain16 februari 2022 21:19
Nou ja, dat vroeg je niet, je vroeg of ik "verwachtte" dat dat dan ook oa met Steam zou werken. Maar ik verwachtte helemaal niets, ik stelde slechts dat het niet zo was, met welk platform dan ook.
Ja, die download je wel... en vervolgens selecteer je via de settings of je die gebruikt. In het geval van Ubisoft games is dit een vinkje, echter is het in de meeste games de "Ultra" setting. Vaak staat er dan bij dat je minimaal aantal VRAM nodig heb.

Consoles hebben in de meeste gevallen geen of een enorm basale opties menu en kunnen niet altijd zelf selecteren hoe hoog deze staat, dan is het wel raar dat je dan alle textures download als je deze in geen enkele mogelijkheid kan gebruiken.
Op PC is smart delivery niet aan de orde. De versie van een spel die door Steam/Xbox/Origin/Ubisoft op een PC uit 2022 geïnstalleerd wordt is dezelfde als die op een PC van 2012.
Helemaal mee eens. Sony is veel te gefocust om spellen zoals Horizon Zero Dawn 2 te ontwikkelen en uit te geven. Of bijvoorbeeld PSVR en de dual sense controller, terwijl ze vergeten zijn waar het eigenlijk om draait. Het voelt niet meer van deze tijd en ze kunnen beter hun energie in zaken zoals smart delivery stoppen, daarmee voorkom je grove fouten zoals deze
Het was een foutje en het is alweer opgelost.
Sony is veel te gefocust om spellen zoals Horizon Zero Dawn 2 te ontwikkelen en uit te geven.
ze kunnen beter hun energie in zaken zoals smart delivery stoppen,
Ben je nou aan het trollen of is dit serieus??

Ik heb echt de indruk dat Smart Delivery goed werkt. Echt bravo.
Maar hoe kom je in godsnaam tot de conclusie dat platformhouders zich beter met randzaken bezig kunnen houden dan games uitbrengen?

Uberhaupt de gedachte dat dit ook een keuze is. Alsof daadwerkelijk de OS functionaliteit bij Guerrilla op het bordje komt te liggen
"Nou jongens!! Vandaag starten we met de playstation store!!". "Uhm... waarom chef?" "Geeeen idee, een keertje iets anders dan aan games werken toch!" |:(
Dat bepaalde schoonheid foutjes in het OS opgelost moeten worden is een feit, maar je argument zelf wat betreft “focus” slaat natuurlijk nergens op. Uiteindelijk draait het om de games

Het team dat aan het OS en firmware werkt staat geheel los van de game development teams. Bij vele games gaat het gewoon goed, dat je meteen de optie in beeld krijgt welke versie je wilt installeren. Het lijkt eerder nog vaak mis te gaan met games die oorspronkelijk geen cross-gen release hadden zoals CP2077 in dit geval.

[Reactie gewijzigd door Recon24 op 23 juli 2024 07:36]

Eh, het draait JUIST om spellen als Horizon, PSVR 2 ed. Dat er technisch wat onhandige keuzes gemaakt worden is een tijdelijk probleem, eenmaal geinstalleerd boeit niemand dat meer. Wat blijft zijn de epische games.
Ik ken anders veel Xbox fans die blij zijn dat ze een stabiel systeem hebben. De spellen die komen echt wel. Daarnaast is het overdreven hoe vaak Sony met GOTY-bait komt. Ze mogen ook andere bedrijven wel eens laten winnen wat mij betreft en dat zeg ik als PS5 gamer hè
Anoniem: 306567 @Faust16 februari 2022 12:01
Ook daar valt veel op te merken aan functionaliteiten die niet goed werken, Quick resume geeft veel problemen, dolby vision is bij de meeste games niet goed werkend te krijgen. Smart delivery werkt goed, maar op de disc staat vaak geen game. Dus een disc is vaak waardeloos bij xbox. Je moet alsnog de game downloaden. Etc. Dus om nu maar aan te geven dat de ps5 brak is en dat de series x een goed werkend systeem is. Beide hebben dingen die beter kunnen.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 306567 op 23 juli 2024 07:36]

Begrijp me niet verkeerd; ik heb zelf (ook) een PS5 en ben van mening dat de PS+ PS5 instant game collection beter is dan de complete gamepass catalogus tot nu toe. Ik geef alleen aan dat sommige mensen andere voorkeuren of prioriteiten hebben en dat is toch juist mooi? Om keuzes te hebben
Dat je een PS5 hebt of niet is niet relevant. Je argument is nogal hilarisch namelijk...

Bedrijf 1 moet bedrijf 2 ook eens laten winnen? Zullen het eens omdraaien? Misschien moet bedrijf 2 beter zijn best doen?
Sony heeft voornamelijk singleplayer titels met extreem hoge productiewaarden en hardware definiërende technische capaciteiten waarbij de nadruk op strakke gameplay en een meeslepend verhaal ligt.

Omdat die games bij de game-‘Oscars’ in de smaak vallen. Hierdoor krijg je een beetje eentonigheid. Als Xbox een shooter kan produceren die iets wint dan zal Sony daar ook weer een focus op leggen. Daar winnen ook PlayStation gamers van waaronder jij en ik ook dus
Dat eerste vind ik gewoon dikke BS.
Ondertussen is het al gefixt
Letterlijk 5 minuten geleden gekeken, en hier kan ik nog steeds alleen maar kiezen tussen de opties Free Trial of 24.99 betalen. Zowel op PS5 zelf, PS app, PS store via webbrowser. Het enige wat ik kon doen was de 1.51 update binnen halen maar dan wel gelabeled als PS4 variant (en deze mist ook de PS5 update opties in alle menus, dus is idd PS4 variant).

Edit 10:45 hier ook opgelost. Als ie in je cart zit ff verwijderen en dan schiet ie op gratis :)

[Reactie gewijzigd door Furcifier op 23 juli 2024 07:36]

Ik heb hem kunnen downloaden, maar ik kan hem niet starten, hij vraagt om de disk terwijl de ps4 disk al in de console zit. Heb beide disks geprobeerd
Hier hetzelfde voor , weet ook niet hoe ik dit moet oplossen
Yes heb een fix kunnen vinden, je moet je licenties restoren, dan werkt de spel

Go to Settings > Users and Accounts > Other > Restore Licenses.
Wow top dikke merci maat 👍👊 dit werkt 100%

The best 👊👍
Kan iemand mij uitleggen wat het nut is om een update te koppelen aan een regio?
Het is simpelweg de manier hoe PSN en game IDs zijn ingericht binnen Playstation. Stukje van oudsher wat nooit aangepast is.

De console zelf is regiovrij in de zin dat jij vrij bent om content vanuit iedere regio te spelen, echter kan jij deze content niet mixen (EU game disc met US DLC). Het systeem ziet het op een bepaald niveau nog als gescheiden versies. Vergelijkbaar met dat Playstation nog wel eens onderscheid maakt tussen een gedownloade game en eentje op disc. (Weet niet zeker of dat laatste ondertussen is opgelost, met de PS4 speelde het in ieder geval nog)

[Reactie gewijzigd door Caayn op 23 juli 2024 07:36]

.oisyn Moderator Devschuur® @Caayn16 februari 2022 10:18
De updates moeten overeenkomen met de SKU's waarvoor ze zijn gemaakt. Als verschillende SKU's verschillende talen hebben, dan zijn hebben ze dus ook verschillende content en dat kan invloed hebben op de patch. Dus het is niet gek dat je de juiste patch moet hebben.

Wat ik wel vreemd vind is dat je nu ineens een account moet hebben in de regio waar de SKU aan verbonden is om een patch te kunnen downloden, ik heb daar nog nooit eerder over gehoord. Hebben gamers op de Playstation (of misschien specifiek op de PS5) daar vaker last van?
Update en Upgrade worden hier door elkaar gehaald. Je kan prima met een "Poolse" SKU een "Poolse" patch (PS4 v1.4 -> PS4 v1.5) binnen halen, hier in Nederland (of waar dan ook). Je kan echter niet zomaar een upgrade (PS4 -> PS5) uitvoeren wanneer de store regio niet overeenkomt met de regio van het schijfje, al schijnt dat nu al opgelost te zijn.

[Reactie gewijzigd door NewDust op 23 juli 2024 07:36]

Heeft ermee te maken dat je een licentie krijgt voor de PS5 versie (met PS4 disc-check)
.oisyn Moderator Devschuur® @Faust16 februari 2022 11:37
Dat is idd een interessant punt. De PS5 versie is idd een andere SKU dan de PS4 versie van dezelfde game, zelfs in dezelfde regio. Ik ken het proces in dit geval niet helemaal, maar ik vermoed dat dit daarom ook geen "patch" is die je kan downloaden via het standaard update proces. Je moet vast naar de store gaan om de PS5 versie op te halen. En dan ga je dus naar de store die gekoppeld is aan je account, en dan kom je daar een PS5-versie met zeg SKU "X-PS5", en die kijkt of jij een entitlement hebt voor "X-PS4" om 'm beschikbaar/gratis te laten zijn. Alleen heb jij niet "X-PS4" maar "Y-PS4", en dus moet je naar de store waar "Y-PS5" in staat.

Ik denk dat dit wel een publishing fout is. Ze zouden de X-PS5 ook gewoon beschikbaar kunnen maken voor de mensen met een Y-PS4 SKU, alleen hebben ze dat nou eenmaal (bewust of onbewust) niet zo opgezet.

.edit: ik lees dat het inmiddels is gefixed :)

[Reactie gewijzigd door .oisyn op 23 juli 2024 07:36]

Wilde al zeggen dat dit vaak een storm in een glas water is, het is ook niet zo alsof bugs nog nooit voortgekomen zijn bij deze developer of specifieker dit spel :-P
Bedankt voor je technische toelichting btw
Hebben gamers op de Playstation (of misschien specifiek op de PS5) daar vaker last van?
Dit is de eerste keer dat ik hier tegen aan loop na ruim een jaar ps5 upgrades.

[Reactie gewijzigd door Polderviking op 23 juli 2024 07:36]

Mee eens :) De content moet uiteraard wel compatibel zijn.

Ik bedoel mijn post ook meer licentie/rechten/autorisatie niveau. Binnen PS lijkt jouw licentie gekoppeld te zijn aan een regio waar dat op bijv. Xbox los staat van elkaar. Inplaatst van dat de juiste regio/SKU bepaald wordt op het moment van download/installatie.

Edit:
Dat gezegd hebbende blijft het inderdaad vreemd. Dit maakt mij heel nieuwsgeirig naar de onderliggende oorzaak. Maar die krijgen wij waarschijnlijk, helaas, niet te horen. Jij mogelijk wel maar buitenstaanders zoals ik niet :P

[Reactie gewijzigd door Caayn op 23 juli 2024 07:36]

Gecontroleerde uitrol is het eerste wat in me opkomt. Zo kunnen issues onderschept worden voordat de hele wereld er last van heeft. Het geeft ook meer ademruimte voor de techniek en processen die achter de distributie zitten.

Lokalisatie is wellicht ook een issue als verschillende versies verschillende talen bevatten.
Heb hier dus last van. Poolse game in mijn collectors edition van BOL.com kennelijk.
Die gaan bijna anderhalf jaar naar dato ook echt niks meer doen. CDPR gaat dat maar lekker uitvogelen met Sony.

Ik dacht dat die kansloze regiolocks in de vergetelheid waren geraakt samem met de cardridge console maar dat valt toch weer tegen.

Sowieso snap ik niet waarom je hier update op zou remmen en niet zegmaar het spel zelf.

[Reactie gewijzigd door Polderviking op 23 juli 2024 07:36]

Heeft CDPR hier dan iets vernaggeld of heeft Bol.com goedkoop ingekocht door het via een Poolse disti in te kopen in plaats van de officiële Nederlandse distributeur?
CDPR weet dat er o.a. in Nederland (samen met nog een handje andere landen) verschillende CUSA versies in omloop zijn want daar hadden ze gister hun FAQ al op aangepast dus daar zal toch een zekere mate van opzet of in ieder geval voorkennis sprake zijn. Verder is het niet alleen Nederland en niet alleen Bol.

En laten we wel wezen, dat die regio pruttel überhaupt op deze manier werkt is natuurlijk de kern van het probleem.
Dus dan heb ik mijn spel even hypothetisch in Polen gekocht. Waarom is dat relevant? Waarom kan ik in Nederland geen Poolse update binnen harken? Wiens belang dient dat?
En als daar al iets wrong voor iemand had dat hele spel in beginsel niet moeten werken.

Edit:
Voor de duidelijkheid. Met opzet zoals ik het noem in de eerste alinea bedoel ik hier opzet achter de distributie van "Poolse" games in de rest van europa. NIet dat CDPR/Sony hier opzetterlijk iets fout heeft gedaan met updaten.

[Reactie gewijzigd door Polderviking op 23 juli 2024 07:36]

.oisyn Moderator Devschuur® @Polderviking16 februari 2022 11:57
Zie ook .oisyn in 'nieuws: Regiolock verhindert next-gen update Cyberpunk 2077 voor g.... En ik lees hier nu al meerdere reacties dat het inmiddels is gefixed, dus opzet kunnen wel enigszins uitsluiten.

Het blijft natuurlijk mensenwerk, ook het store publishing proces. Iemand moet bedenken dat het logisch is dat als je de PS5-game (want het is feitelijk een aparte game, geen update) gratis wil laten zijn voor de mensen met een PS4-versie, dat je voor élke SKU moet aangeven dat hij gratis, en niet alleen voor de SKU in de bijbehorende regio. Daar waren ze dus al gisteren achter (waarschijnlijk na klachten), maar even de FAQ aanpassen is makkelijker dan gewoon lukraak de boel in de store open zetten, met alle mogelijke fallout die daaruit voortvloeit. Maar inmiddels zijn die veranderingen nu wel doorgevoerd.

[Reactie gewijzigd door .oisyn op 23 juli 2024 07:36]

Voor de duidelijkheid: Met opzet bedoelde ik dat er opzetterlijk poolse games breder in Europa zijn uitgegeven. Niet dat dit opzettelijk mis is gegaan met deze update.
Dat laatste geloof ik allicht ook niet, nog meer slechte media is 't laatste wat ze bij CDPR nodig hebben.

[Reactie gewijzigd door Polderviking op 23 juli 2024 07:36]

Die regiolocks zouden ze vanuit de EU moeten gaan verbieden. Het is gewoon te ridicuul voor woorden...
Maar hoe ga je dan oplossen dat er miljoenen mensen zijn die de prijzen van 'hier' niet kunnen betalen?

Als je locks loslaat dan kopen 'wij' rijke westerlingen alle aaa games in Rusland voor omgerekend 5 euro. En dat kan de ontwikkelaar natuurlijk niet hebben.

Dus wat dan? Serieuze vraag, ik zou het niet weten.
Rusland is natuurlijk geen EU.
En als je wil voorkomen dat (veel) goedkopere games op westerse consoles werken moet je daar natuurlijk consequent in zijn.

In dit geval heeft het spel anderhalf jaar gewoon gelopen en dan nu opeens gaat ze zitten morren met die regiopruttel voor een update.
Ja _updates_ dienen ten alle tijde regiovrij te zijn, tenzij er een technische reden is. Dat gaat natuurlijk nergens over.

En ja, ik snap natuurlijk dat Rusland geen EU lid is. (dat schreef ik trouwens ook nergens)

Gemiddeld verdienen Nederlanders netto €2263,- en Polen €736,-.
Dat betekend dat een game verhoudingsgewijs voor Polen 3x zoveel kost.
Dit is waar ik op doelde, regio locks zijn wat dat betreft wel logisch. Dat zorgt ervoor dat ze elders goedkoper aangeboden kunnen worden. (of hier juist te duur?)

Ik ben het er mee eens dan consquent zijn erg belangrijk is, maar hoe doe je dat in een veranderende wereld? Lonen zijn erg verschillend per land. En dan heb je ook nog eens te maken met gekke zaken als de inflatie in bijvoorbeeld Turkije.

Vandaar mijn vraag, wat zou dan wel een oplossing kunnen zijn...?


Bron loon per land: https://www.wcifly.com/nl...ational-averagewageeurope
PS5 games zijn hier al naar de 70 euro gegaan, ze zijn sowieso te duur. ;)

Maar doen ze dat wel echt, prijzen per regio aanpassen? En dat tot op het niveau dat dat echt heftige verschillen oplevert?
Volgens mij verkopen ze gewoon minder games in die regio's of wachten ze daar langer op aanbiedingen.
Meeste spellen zakken immers sowieso wel in prijs na een half jaartje. Cyberpunk kan je nu ook kopen voor 25 euro en ik heb die game al voor nog minder in de budgetbak zien liggen toen er zo veel negativiteit was.

Mijn schoonfamilie is Mexicaans dus ben daar jaarlijks. Daar is het gemiddelde inkomen ook drama maar daar kosten games desondanks gewoon 1700 Pesos (indien natuurlijk nieuwe game) wat omrekent naar ongeveer 60~70 euro en een PS5 600 euro. (wel op voorraad trouwens...)
Dingen als auto's zijn ook niet echt goedkoper. (al kan je daar wel makkelijker met auto's doorrijden die hier niet meer de weg op zouden mogen)
Uit eten gaan en vervoer is dan weer wel serieus goedkoper.

[Reactie gewijzigd door Polderviking op 23 juli 2024 07:36]

Want Rusland valt onder de EU?

https://www.rijksoverheid...n-bij-de-europese-unie-eu

[Reactie gewijzigd door NotSoSteady op 23 juli 2024 07:36]

Kan je quoten waar ik dat schreef? :)
Waarom moet ik meer betalen voor dezelfde game?
Nee, hun betalen minder naar mijn idee.

Ja we betalen (te) veel, maar mensen in lage-loon landen betalen veel te weinig verwacht ik.

Edit: ik bedoel dan ten opzichte van de kosten per spel; van ontwikkeling tot het bij de consument is.

[Reactie gewijzigd door Triblade_8472 op 23 juli 2024 07:36]

Ja maar dan is het de grote boze dictatoriale EU die de macht grijpt en ons onderdrukt, weet je wel!
Daar zijn ook regels voor, maar digitale services als Netflix hebben gelobbyt om uitgesloten te worden van de regels.

Ergens is het wel logisch dat een Pool of Hongaar of Zuid-Italiaan zich minder kan veroorloven dus dat de prijzen daar lager moeten liggen om klanten te kunnen trekken (want EU ≠ rijk), maar aan de andere kant maakt het het idee van een gelijkwaardige interne markt natuurlijk helemaal stuk.

Dit soort dingen zijn eigenlijk het gevolg van shady resellers die producten opkopen in arme landen om ze hier voor dikke winst te verkopen. Je ziet hetzelfde gebeuren met elektronica zoals TV's, met alle problemen van dien.

Ik wist eerlijk gezegd niet dat binnen de EU hier onderscheid in werd gemaakt op consoles, maar zo zie je maar weer hoe onnodig moeilijk zelfs de Europese markt je leven kan maken.
Daar zijn ook regels voor, maar digitale services als Netflix hebben gelobbyt om uitgesloten te worden van de regels.
Dat gaat over uitsluiting omwille van gebrek aan distributierechten.

Region-locking en andere vormen van geo-fencing omwille van prijsdiscriminatie zijn binnen de grenzen van de EU zijn gewoon verboden. Zie ook de boete voor vijf grote game-uitgevers, plus Valve die dit middels mogelijkheden in Steam gefaciliteerd had.

( Waar Valve heel ironisch tegen in beroep is gegaan onder het motto; "ja, maar dat doen we al jaren niet meer. Waarom krijgen we een boete voor iets wat we niet meer doen?" )

[Reactie gewijzigd door R4gnax op 23 juli 2024 07:36]

Volgens mij zit er geen regiolock op de console. Een game uit Amerika werkt gewoon op de console. Op de console in de store kan ik ook gewoon een andere regio kiezen. Hooguit dat dlc codes problemen kunnen geven. Ik verwacht zelf dus dat er een probleem in de update servers zit die mogelijk problemen hebben met de regio.
Dat zijn ze al. Dit was dan ook een bug, en niet daadwerkelijk een regio lock.

[Reactie gewijzigd door Wolfos op 23 juli 2024 07:36]

Regiolock is het idd, ik heb een account gemaakt op regio Polen en Tada ik kan nu wel de upgrade op mijn normale account gebruiken en installeren.

Thx voor de tip
en mijn game had ik bij GameMania vandaan, ik verwacht dat meerdere een Poolse versie hebben
Inmiddels is het probleem ook gewoon opgelost voor je normale account ;)

Edit : typo :+

[Reactie gewijzigd door Furcifier op 23 juli 2024 07:36]

De hamvraag in deze is, of deze manier van werken wel is toegestaan. In Europa is een vrij verkeer van personen, goederen en diensten. Daar zijn wel wat uitzonderingen, zoals uitzendrechten voor films en series, producten die in een bepaald land niet toegestaan zijn, afval vervoer over de grens, etc. Bij mijn weten geldt dat niet voor (fysieke) games. Dat betekent dat een schijfje dat ergens in Europa gekocht is, het gewoon overal in Europa moet doen en dus ook patches moet krijgen.
Patches krijg je ook. Dit heeft niks met Cyberpunk te maken (CD Project kan hier niks aan doen) maar hoe Sony omgaat met region locked stores. Je download namelijk niet een update, maar een geheel nieuwe titel. De PlayStation Store controleert of je een licentie hebt op de PS4 versie (digitaal gekocht) of de disc in je PS5 hebt zitten. Bij PlayStation moet de disc matchen met de regio uit de store. Dit geldt ook voor DLC (al sinds de PS3). Zo is het ook onmogelijk om DLC te kopen via de NL Store als je spel uit een ander regio komt.

Hier is dus helemaal niks nieuws aan en CD Project heeft hier ook echt geen enkele blaam bij. Je krijgt gewoon alle updates. Maar dit is zoals ik dus zei geen update maar een geheel losse titel. De webshops zijn hier de boosdoener door games uit andere regio's te verkopen zonder dit te communiceren en Sony hanteert een verouderd licentiebeleid.

Net als bij DLC heb je dus een account nodig uit dezelfde regio als waar de originele game is aangeschaft.
Goede vraag. Je zou kunnen stellen dat dit soort regiocodering op basis van het EU-verdrag niet mogelijk zou moeten zijn. Maar ik vermoed dat dit niet of nauwelijks juridisch getest is c.q. wordt. Ik kan nog wel meer gevallen bedenken van producten met vergelijkbare restricties: o.a. herinner ik me nog wel dat Samsung zijn telefoons lang uitrustte met een zogenaamde "sales code" waarmee aangegeven werd waar een toestel verkocht mocht worden. Op basis daarvan kreeg je dan ook te maken met restricties rondom updates en ook (meen ik) beperkingen in functionaliteit. Dat zou ook niet mogen zou je zeggen.
In nogal wat gevallen blijken spelers een Poolse versie te hebben gekregen

Even buiten dat dit in de basis geen probleem zou moeten zijn (game = game, buiten wat continent/legal issues), vraag ik me af waar de schuld daarvan nu is?

Dit is wel een ding dat je op meerdere vlakken ziet, televisies uit 'bijzondere' landen (want denk ik goedkoper?) die best wat problemen kunnen veroorzaken met bepaalde taal/settings/lokale settings, zijn het de webshops die gewoon iets meer marge willen pakken door alsnog deze games in het buitenland oppikken? Of zijn het de grote distributeurs in Nederland die deze gewoon 'nee is Nederlandse versie' doorverkopen aan de diverse winkels?

Goed, helpt dan ook weinig dat Sony nog een 'account per regio' (of land?) principe hanteert, dat je daarmee juridisch nog wat grenzen stelt, prima, maar zeker voor een EU zou je verwachten dat het gewoon '1 EU account' is (waar Polen onder valt). Ik neem aan dat CDPR niet zomaar account-details kan checken bij een update, dat zoiets een onderdeel van Sony zelf is, dat daar dan nu toch het probleem lijkt te liggen.
Geen idee, mijn exemplaar komt bij een grote blauwe (geen koel blauwe) webwinkel vandaan. Je zou toch verwachten dat die gewoon goed spul (willen) verkopen.

Inmiddels kan ik wel een PS5 versie downloaden dus er lijkt wat te zijn gefixt, maar we moeten natuurlijk nog maar zien of ik straks dan ook echt wat kan spelen (en dat duurt nog een minuut of 20).
.oisyn Moderator Devschuur® @dr.lowtune16 februari 2022 12:01
Bedoel je bol.com? Die zit natuurlijk vol met externe resellers. Van hen verwacht ik destemeer dat ze dit soort praktijken erop nahouden.
Het probleem is de vele talen in Europa. Dat wordt wat opgedeeld met de releases om de hoesjes en content in bepaalde talen uit te geven. Daar hangt helaas een andere CUSA code aan. Ik heb de collector's edition gewoon van Bol.com. Compleet Engelse hoes. Blijkbaar is dat niet de CUSA die voor NL geldt om 1 of andere reden. Ze zouden bij dit soort upgrades, gewoon de complete EU CUSA codes moeten unlocken in elk land. Hetzelfde ging fout bij Uncharted laatst
Heb je m van bol.com, of uit de aanbieding van grijze import handelaar webshop-in-webshop via bol.com?
Hier dus ook het geval. Netjes gekocht bij een van de grotere retail ketens in Nederland, schijf code CUSA 16579 en dus niet in staat om te updaten. Het zou vrij belachelijk zijn dat ik een nieuwe PSN account zou moeten aanmaken om een game te spelen die ik gewoon in NL gekocht heb, da's geen acceptabele oplossing.

Sinds gisteravond zijn er al heel wat mensen aan de bel aan het trekken via twitter en via de support pagina van CDPR maar er komt totaal geen reactie van hun kant uit (terwijl er nog wel gepost werd op twitter). Ben benieuwd hoe men dit op gaat lossen, lijkt me een CDPR & Sony issue en niet dat van de mensen die netjes een schijfje gekocht hebben.
Lijkt mij een Sony probleem waar CDPR deels de dupe van is geworden.

Andere kant is de vraag... hoe zijn die afwijkende CUSA-Code varianten in nederland gekomen en waarom? Van wegen voorraard?
2e vraag is.. Waarom moet er voor een Update een match zijn tussen de codes? Update installeert op de base game. Wat maakt een landcode uit voor de update? De game is legitiem dat zou toch meer dan genoeg moeten zijn?
3e vraag is... Wist CDPR hier van af of is het een menselijk foutje geweest met grote gevolgen. Eerlijk gezegt is dit de eerste keer dat ik zoiets hoor.
Het lijkt bij mij opgelost, had ook CUSA-16579 en de download is net van start gegaan.
Als die download automatisch van start is gegaan kan het ook zijn dat het de PS4 update naar 1.51 is. Deze start namelijk vanzelf, de PS5 versie moet je daadwerkelijk apart claimen (zoals bij meerdere games) via de PSN store.
Was niet automatisch dus. En aan de andere reacties te zien is het algemeen opgelost.
Lijkt inderdaad gefixt, bij mij zie ik nu ook de gratis PS5-upgrade, terwijl ze gisteren me de PS5-versie voor 24,99 wilde verkopen. Zelfde CUSA code.
Hier ook, België, CUSA-16579, stond op 24.99, heb een paar keer uit de gamehub gegaan en er terug in en plots free upgrade... Me happy.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.