Jrpg Shin Megami Tensei V verschijnt op 12 november voor Switch

Shin Megami Tensei V, een rpg van de Japanse ontwikkelaar Atlus, verschijnt op 12 november voor de Nintendo Switch. De game werd in 2017 aangekondigd en heeft naast een releasedatum ook een nieuwe trailer gekregen.

De Shin Megami Tensei-games hebben turn-based gevechten waarin spelers het tegen demonen op moeten nemen. Volgens een omschrijving van Nintendo 'botsen de ambities van god en mensen' in het nieuwste deel en moeten spelers kiezen welk pad zij nemen.

Het spel wordt gemaakt door de Japanse ontwikkelaar Atlus, die ook bekend is van de Persona-games. Shin Megami Tensei V komt op 12 november uit voor de Nintendo Switch en de fysieke versie is vanaf 21 juni vooruit te bestellen.

Door Julian Huijbregts

Nieuwsredacteur

15-06-2021 • 19:11

14

Reacties (14)

14
14
13
0
0
0
Wijzig sortering
Die fims zijn allemaal leuk, en ziet er op zich goed uit. Maar waarom laten we niet meer gameplay zien. Dit is waar ik mij op baseer als ik een game wil kopen. Dit hoeft geen 30 minuten te zijn ofzo, maar gewoon verschillende scenes, zodat ik een idee kan krijgen
De Japanse trailer op het YouTube kanaal van Atlus laat wat meer in-game zien. (onder andere meer van de over world, turn based gameplay is de pressturn van de voorgaande smt games)
Wat is pressturn? Is het geen gewone turn-based, waarbij je zo lang kunt denken als je wilt?

P.S. Hulde aan de auteur dat hij vermeldt dat de gevechten turn based zijn! Samen met de term 'rpg' is het dan meteen duidelijk welk genre het spel is, zodat lezers meteen weten of dit potentieel iets voor hen is. Heel goed: een precieze, doch zeer korte omschrijving van het genre, zoals dit, zou Tweakers bij elke beschrijving van een spel moeten doen.

[Reactie gewijzigd door Cerberus_tm op 22 juli 2024 23:47]

Bij pressturn krijg je een extra actie als je de weakness van de tegenstander raakt. Als je dus met een team van 4, 4 keer de weakness raakt krijg je 8 acties in 1 turn. Deze regel geldt ook voor de enemy tho, waardoor die soms ook 8 acties in 1 turn heeft als je pech hebt. Deze mechanic zorgt ervoor dat de turnbased combat in SMT de beste is uit alle turn based combat naar mijn mening. (je kan dus wel net zolang nadenken als je wilt)

[Reactie gewijzigd door Diugo op 22 juli 2024 23:47]

OK dat klinkt wel interessant! Ik schrijf me in voor dit spel.
Er is 20 minuten aan gameplay te zien bij Nintendo Treehouse, zoals in de Direct ook was aangegeven. :)
Vorig jaar begonnen met SMT4 en dit jaar met Persona 5 Royal, en damn, de games zijn zo ontzettend goed! Erg gehyped hiervoor!
Persona 4 (Golden) is ook een aanrader die kan je op steam halen :) (was een vita exclusive)

[Reactie gewijzigd door wsy1 op 22 juli 2024 23:47]

Persona 4 Golden was een Vita exclusive, vanilla Persona 4 heb ik nog op de PS2 gespeeld.
Oeps dat bedoelde ik ook haha 4 golden is de versie met extra content
Het spel wordt gemaakt door de Japanse ontwikkelaar Atlus, die ook bekend is van de Persona-games.
Persona behoort dan ook tot dezelfde franchise: Megami Tensei, wat de oerouder van en directe inspiratie voor o.a. Pokémon was.
De Nintendo chat werd ook al helemaal volgespammt met "persona ripoff en persona clone". Vindt het als mainline fan toch wat spijtig om te zien. Wel tof dat nu persona bekender is meer mensen worden geïntroduceerd tot de mainline serie.
Ziet er leuk uit.. is dit een spel wat ook nog knap uit te spelen is of is het net als FinalFantasy dat je eigenlijk tot in den treuren kan levelen zonder het spel ooit af te maken? :D beetje mijn Achilles Hiel.
Moeten we uiteraard nog beleven, voorgaande delen (3 en 4) was je zo'n 40-50 uur mee zoet. Als je persona gespeeld hebt is dit appeltje eitje.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.