WhatsApp brengt mogelijkheid om stickerpacks te importeren wereldwijd uit

WhatsApp heeft donderdag de mogelijkheid om stickerpacks van derden te importeren, wereldwijd uitgebracht. WhatsApp heeft de functie in drie landen getest, maar in overige landen is ze tot nu toe niet beschikbaar.

Gebruikers op Android hebben versie 2.21.3.19 of nieuwer nodig, op iOS is dat 2.21.31.2 of nieuwer, meldt WABetaInfo. Tweakers heeft geverifieerd dat de functie inderdaad werkt. Het toevoegen van stickerpacks werkt via specifieke stickerapps, die stickerpacks kunnen toevoegen aan WhatsApp. Die stickerapps staan in de Play Store. Stickers kunnen statische afbeeldingen zijn, maar ook geanimeerde gifjes.

De functie wijkt af van hoe het toevoegen werkt binnen concurrent Telegram, waar importeren gaat via weblinks en waar gebruikers zelf stickers kunnen uploaden via een chat met Stickerbot. De test met het importeren van stickers begon drie weken geleden in Indonesië, Brazilië en Iran.

WhatsApp-stickers, maart 2021WhatsApp-stickers, maart 2021
WhatsApp-stickers, maart 2021WhatsApp-stickers, maart 2021WhatsApp-stickers, maart 2021

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

25-03-2021 • 11:34

57

Reacties (57)

Sorteer op:

Weergave:

Het gaat hier expliciet om geanimeerde stickers. Normale, niet-bewegende stickers konden al langer door derde partijen worden gemaakt, zie https://tweakers.net/nieuws/144967/whatsapp-activeert-stickers-functie-in-app.html. In het bronartikel op WABetaInfo staat ook "the possibility to import custom animated sticker packs".
Dat verklaart het, ik vond het al wat verwarrend want ik importeer al jaren stickers in WhatsApp
Thanks!
Ik was zo enorm in de war
Je zou toch zeggen dat iedereen die WhatsApp een beetje intensief gebruikt en dit soort functies leuk vindt wel wist dat statische stickers al jaren te importeren zijn
Zeker van Tweakers had ik dit wel verwacht
Maar de laatste tijd gaan de artikelen van Tweakers en Hardware Info helaas met een rap tempo achteruit
Veel is copy-paste, niet geheel correct vertaald, oud nieuws of gewoon compleet nutteloos
Tuurlijk, er zitten nog steeds veel goede posts tussen, maar veel is ook echt ver beneden wat ik verwacht van Tweakers/Hardware Info
Wow dat is wel heel is wel heel slecht gedaan door Tweakers, het originele artikel is nog geschreven door de zelfde auteur.
Apart dat je een app moet installeren om stickers toe te voegen aan WhatsApp.

Bij Signal heb je enkel een URL van een stickerpack nodig. Zie ook dit onofficiële overzicht met Signal stickers: https://signalstickers.com/
Apart dat je bij Signal een url van een stickerpakket nodig hebt. In BBM kun je gewoon stickerpakketten installeren middels de ingebouwde stickerwinkel.
Dat zou de inhoud gecentraliseerd maken, wat een zwakte zou zijn voor Signal.

Sticker bundels in Signal zijn eigenlijk niet veel meer dan een folder vol gifjes met een hash om de integriteit te controleren. Wat je doet als je een URL opent, is dat foldertje inladen in jouw signal client. Wanneer je iemand vervolgens een sticker stuurt, stuur je eigenlijk gewoon de folder met gifjes en een referentie naar het specifieke gifje.

Op deze manier is het decentraal en kan Signal niet de inhoud van sticker-bundels zien. Ook kun je dus stickers overal vandaan halen, zonder dat Signal onder druk kan worden gezet om bepaalde content te filteren. Er zijn ook Sticker packs met hardcore porno, geweld en gore.
De stickerpakketten in BBM worden wel van tevoren gecontroleerd, dus schadelijke pakketten zitten er niet tussen. Maar decentraal is het inderdaad niet.
Technisch schadelijk of kind-onvriendelijk?

Signal stickers ondersteunen een beperkt aantal formaten en daardoor is er niet echt een technisch risico. Hier meer info over hoe jij je eigen pakket kunt maken:

https://support.signal.or...les/360031836512-Stickers

Deze aanvallen komen natuurlijk af en toe voor. Een jaar geleden was er bijvoorbeeld een afbeeldingen die telefoons kon laten crashen door een fout in de image-renderer. Zo'n fout zou technisch gezien misbruikt kunnen worden door een sticker, maar da zijn stickers niet het enige probleem.

Kind onvriendelijk is in mijn ogen niet echt schadelijk. Chat systemen zijn er ook voor volwassenen en mogen dus ook gewoon volwassen content hebben. Stickers ondersteunen
Je kan met de desktopversie zelf stickerpacks maken.
Mogelijk kunnen ze hiermee afspraken rondom Whatsapp omzeilen. Door die app eigen voorwaarden mee te geven kunnen ze hun vat op de data in whatsapp uitbreiden zonder de voorwaarden van Whatsapp te hoeven wijzigen.
Bijzonder achterlijk dat ze het niet gewoon mogelijk maken om stickerpacks te importeren via een URL. Nu krijg je weer een hoop shady apps die naast wat stickers ook gegevens verzamelen van mensen of de gebruiker naar allerhande troep (phishing en referral websites, andere apps, malware) doorgeleidt.
Als iemand mij dit stuurt, wordt het dan op mijn telefoon opgeslagen? Zorgt dit voor extra opslagverbruik? Mijn telefoon heeft al niet veel ruimte meer.... hoop niet dat ik constant moet gaan opschonen omdat mensen allerlei animated gifs gaan sturen.
Herkenbaar probleem.
GIFjes zorgen voor enorm veel storage terwijl ik die echt niet van 5 jaar geleden hoef te hebben.
Dan zet je automatisch downloaden uit, zowel over mobiele data als WiFi te doen ?
whatsapp heeft daar een dedicated map voor (welke je eventueel kunt legen)

op je android telefonn
/0/Whatsapp/Media/WhatsApp Animated Gifs
De animated stickers zullen niet in de gifs map terechtkomen maar in de standaard sticker map als een .webp type, tussen de niet-geanimeerde stickers.
Ik denk dat dat bijna geen impact maakt omdat je de stickers zelf niet download. Denk wel dat de grootte van de chat groter word als heel veel stickers verstuurd gaan worden, maar dan praat je echt over heel erg veel stickers/gifjes.
Wat een meuk, nog meer crap op je toetsenbord snelkoppelingen
Voor een authentiek retro Hyves/Messenger gevoel...
Ik gebruik Whatsapp voornamelijk voor communicatie, niet voor het versturen van zoveel mogelijk meuk, maar wellicht ben ik de enige :/

In plaats van dit zou ik de optie 'Deelnemers toevoegen' bij een videocall ook in Whatsapp Desktop willen hebben, maar dat is vast teveel gevraagd.

[Reactie gewijzigd door FastFred op 23 juli 2024 08:03]

Zelfs communicatie begint via whatsapp een last te worden. Redenen zijn:

- verschil van interpretatie over het geschrevene aan de andere kant (het zijn maar woordjes)
- het kost veel tijd iets te typen waardoor bellen sneller is en beter communiceert
- mensen die iets sturen wat snel een antwoord nodig heeft wat uiteraard niet altijd meteen komt
- hackpogingen via het platform
- troep via groepschats (vooral in eigen familie, andere groepen al weggedonderd)
- Telefoon komt hierdoor vol te staan met plaatjes en foto's wat je niet snel meer gebruikt vanwege de kwaliteit
- ruzies die ontstaan door verkeerde interpretatie (vooral in familiekringen)
- het eist - als je het niet dempt - een hoop aandacht op via je telefoon (schermtijd) wat kostbaar is
- Data wordt gebruikt en verkocht

Al met al was het een leuke SMS vervanger toentertijd en had het waarde als substituut, maar ik heb steeds meer de behoefte het niet meer te gebruiken.

Zakelijk is het al zeker niet wenselijk communicatie hierover te doen, zowel met klanten als met medewerkers niet.
Ik vraag me af of ze dan automatisch worden geüpdate als er een sticker wordt toegevoegd.
Leuk.. Msn Messenger functies...
Dat is niks nieuws, wat nu nieuw is, is dat je geanimeerde stickers kunt importeren vanuit 3rd party apps.
Dit werkt toch al lang? Met de introductie van de stickers moest je al apps installeren voor die stickers (of bijvoorbeeld stickermaker-achtige apps die vervolgens een pakket aan whatsapp toevoegen).

Leuk detail is dat dit (volgens mij) tegen de regels van de appstore ingaat, je mag geen app aanbieden die puur functionaliteit aan een andere app toevoegt zonder zelf iets toe te voegen, of dat precies hier voor telt is misschien de vraag.
Je moet je afvragen waarom de keuze is gemaakt om hier een externe app voor de gebruiken. Dat zijn vaak apps die alle toestemmingen nodig hebben om zo je data te vergaren.. en dat voor wat bewegende beelden.
Misschien ben ik de doelgroep hier niet voor, maar wie zit hier op te wachten? Ik word al gek van alle links en plaatjes die gedeeld worden in een app met meer dan 1 andere persoon, laat staan dat we 26 miljoen verschillende stickers gaan spammen.

Kunnen we niet gewoon een chat app een chat app laten? Videobellen is nog wel handig, maar al die zijfuncties, nou, liever niet eigenlijk.
Het is niet dat die stickers nieuw zijn, nu komt er naast de mogelijkheid om vanuit 3rd party apps statische stickers te importeren, ook diezelfde mogelijkheid voor geanimeerde stickers.
Misschien ben ik de doelgroep hier niet voor, maar wie zit hier op te wachten?
Ik ben het helemaal met je eens, maar mijn zoons van 13 en 15 denken hier heel anders over. :)
Zal per persoon verschillen. Ik vind ze zelf helemaal geweldig, maar ken er genoeg die ze verschrikkelijk vinden. Snap dat ze irritant kunnen zijn, maar je hoeft ze zelf niet te gebruiken he ;)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.