Capcom heeft een speelbare demo van Monster Hunter Rise voor de Nintendo Switch beschikbaar gesteld. Die kan worden gespeeld tot 1 februari. In de demo zijn vier quests te spelen. Door de populariteit is de Nintendo eShop tijdelijk offline gegaan.
De demo van Monster Hunter Rise kan tot de ochtend van 1 februari worden gedownload voor de Switch, schrijft ontwikkelaar Capcom. Daarvoor moeten gebruikers minimaal 1,6GB vrije ruimte hebben. De demo kan zowel lokaal worden gespeeld als in online multiplayer. De multiplayer kan alleen worden gespeeld tot 1 februari en gebruikers kunnen savedata niet overzetten naar het echte spel, waarschuwt de ontwikkelaar.
Spelers kunnen vier quests spelen in de Shrine Ruins. Daarvan zijn twee een tutorial voor beginners, en twee een volledige hunt naar monsters. Daarbij zijn gelijk alle veertien wapens uit het spel beschikbaar. Wel kunnen spelers de twee hunts maximaal dertig keer spelen, daarna werkt de demo niet meer. In de demo zit ook de nieuwe optie om op monsters te rijden, een feature die in Rise voor het eerst voorkomt.
De release van de demo lijkt er donderdagavond tijdelijk voor te hebben gezorgd dat de Nintendo eShop niet te bereiken was. Het Japanse Twitter-account bevestigt dat er enkele uren een storing was. Hoewel de timing overeenkomt met de release van de populaire Monster Hunter-game, legt Nintendo zelf die link niet.