Kodak zoekt marktvergroting Photo CD via DVD-spelers

Eastman Kodak heeft een overeenkomst bekendgemaakt met chipbakker LSI Logic, die het mogelijk moet maken dat Picture CD's via (stand-alone) DVD-spelers op TV's bekeken kunnen worden, zo meldt ZDNet. De Picture CD's zullen bekeken kunnen worden via DVD-spelers die uitgerust zijn met LSI's C-Cube ZiVA-5 DVD chip. Plaatjes worden daarmee automatisch geschaald tot beeldbuisformaat, thumbnails kunnen naast elkaar worden geplaatst en afbeeldingen kunnen worden geroteerd. DVD-spelers die met deze inmiddels in productie genomen chip worden uitgerust, zullen waarschijnlijk niet eerder dan eind 2001 op de markt komen.

Kodak logoNa Kodak's mislukte pogingen de huiskamer te betreden met haar eigen PhotoCD-speler en via o.a. CD-i apparaten, in een tijd dat digitale camera's en het branden van CD-R's nog niet populair waren, probeert Kodak het deze keer opnieuw. Tot nu toe is Kodak behoorlijk afhankelijk geweest van de PC als platform voor haar digitale fotografie activiteiten. Dat levert echter een beperking op, want nog lang niet iedereen heeft een (moderne) PC in huis, zeker in nieuwe markten zoals China en Latijns-Amerika. Bovendien is de TV steeds meer tot een informatie-medium aan het verworden en zijn DVD-spelers zeer populair en goedkoper dan een PC. Men voorspelt dat DVD-spelers wat verkochte aantallen betreft, videorecorders voorbij zullen streven in de komende jaren:

Nearly 10 years ago--before the popularity of digital cameras and CD burning at home--the company attempted a similar campaign to get into living rooms with its PhotoCD device, a CD-ROM player for displaying pictures that Kodak would scan onto discs for customers. The service caught on mostly with professional photographers. Its high cost, about $25 per roll of film, greatly limited its acceptance among mainstream consumers.

Now, consumers developing film from traditional cameras can get a Kodak Picture CD with the photos for a few dollars more than the regular price of developing and printing a roll.

In addition, digital camera owners can upload their photos to the Web sites of retailers with Kodak Photo Centers, which include CVS, Kmart and Rite Aid. Digital camera owners can then order a Picture CD with 200 images for $15.

[..] DVD player manufacturers that use previous versions of LSI chips include JVC, Samsung, LG Electronics and Hitachi. Chase would not comment on which companies have signed up to use the C-Cube ZiVA-5 DVD chip. Kodak originally signed the agreement with C-Cube Microsystems, which LSI acquired June 11 for $851 million in stock.

Related announcements with DVD player makers and other chipmakers will be made over the next couple of weeks, said Max Elbaz, a Kodak business development manager.
Van kleinbeeld-film naar Picture CD

Door Jack Leenders

11-07-2001 • 11:37

27

Bron: ZDNet

Reacties (27)

27
27
20
7
0
4
Wijzig sortering
ik heb zo'n gevoel dat het weer niet zal lukker... ik bedoel zeg nou eerlijk heb je liever je foto's op cd of op papier natuurlijk kan je ze beide hebben maar dat kost je extra en waarvoor zou je ze op cd willen hebben als je ze op papier hebt ;) dan is er nog het feit dat meeste mensen een scanner hebben (of een buurman met een scanner) dus je zou het zelf ook op cd kunnen zetten als je dat zou willen... en dan denk ik ook nog dat niemand zijn foto's op een tv wil zien (voor welk nut? gebruik dan een pc)


[ps]
papier =fotopapier
[/ps]
Veel mensen hebben een scanner, maar vraag niet naar de kwaliteit van de scans. Ik denk dat de bulk van de consumenten een low-cost scanner heeft met een (te?) lage optische resolutie voor uitvergrotingen. Daarnaast worden veel van de scanners uitgelevert met erg beperkte scan-software. Hierdoor is het vaak lastig om het maximale uit je scanner te halen. Na het scannen kun je natuurlijk nog wel wat met PhotoShop-achtige programma's, maar betere scans krijg je er niet door. Nee, ik denk dat als je voor weinig geld goede scans krijgt dat best een goede zaak is.
s-spline 2.0 doet wonderen!!!! je zou verbaast zijn welke hoge resoluties ik uit mijn hp3100 kan halen en ik heb mensen gezien met nog slechtere scanners die ook nog wel een respectabele 8000 dpi kunnen inscannen. en kan je niet op die resolutie inscannen dan scan je op max res (laten we zeggen 600 dpi zowieso is 1 plaatje van 8000 dpi 1 gig dus...) en dan gebruik je s-spline om het te vergroten het geeft een perfecte vergroting zonder dat vage effect van bicubic.... probeer maar is ;)


trouwens ik lees nu net dat er 200 foto's op 1 cd gaan ik neem aan dat ze geen kut compressie als jpeg gebruiken dus dat is ongeveer 3 mb per foto daar haal je een resolutie van hmmm 1000 dpi max (en dat is nog hoog in geschat) nou zeker wel dat een kut scanner die aan kan en als dat niet zo is kan je 600 dpi inscannen vergroten met s-spline naar 1000 dpi en dan heb je dezelfde kwaliteit als optisch inscannen 1000 dpi
Ter info: inscannen op 600dpi en daarna vergroten naar 1000dpi levert absoluut niks op. Alleen je plaatjes nemen veel meer harde schijf ruimte in.

Als jij mensen kent die met 8000dpi optisch kunnen inscannen, dan werk je met zeer professionele apparatuur. Van een scanner is maar 1 ding belangrijk wat zijn kwaliteit bepaald: de optische resolutie. Wat de driver aan pixels verzint om aan 8000 dpi te komen doet niet ter zake. Het blijft interpoleren tussen een paar echt gescande pixels.

Uit jouw verhaal maak ik op dat s-spline blijkbaar ook goed is in het verzinnen van pixel informatie.

Een scanner die optisch 1000dpi aankan zou ik niet meer als een low-cost beschouwen.
Klopt Robo,

4000 dpi en 8000 dpi optisch zijn professionele scanners. 4000 dpi voor kleinbeeld en 8000 dpi voor midden formaat.deze scanners zijn dusdanig duur dat ze zeker niet bij iedereen in huis staan!

als je van 600 dpi naar 8000 dpi interpoleert blijft er van het plaatje niets meer over!of je moet een scherm van 2 meter gebruiken ofzo, zodat je die grove pixels niet meer ziet!

tevens levert een scan op 4000 of 8000 dpi een bestand op van al gauw 40MB of groter en voor 8000 dpi 100Mb of meer. lijkt mij toch sterk dat iemand een scan op 4000 of 8000 dpi kan maken die maar 1MB groot is!

er zijn trouwens 2 dingen belangrijk bij een scanner;
de optische resolutie en de kleurdiepte. deze samen geven de kwalitiet van een scan.
de meeste standaard scanners zijn tegenwoordig 600 dpi optisch in de korte richting van het A4tje, en 1200 dpi in de lange richting. Het verschil ontstaat omdat het veel en veel makkelijker is om een stappenmotor (+ geartrain) te maken die met 1200 dpi de optiek kan positioneren dan het is om een element te maken van 1200 dpi.

Als je bedoelt te zeggen dat alleen die optische resolutie uitmaakt, en dat het verde rniet uimaakt wat de mechanische resolutie is, dan is dat toch niet helemaal waar. 600x1200 levert natuurlijk geen 1200x1200 kwaliteit op, maar het levert wel een betere kwaliteit dan pure 600x600, zelfs als je het bestandsformaat in 600x600 laat outputten, mits je een goed interpolatie algoritme hebt.
Ben ik niet met je eens. Op een TV kijken is met een groepje veel makkelijker dan een stapeltje foto's doorgeven. Foto's strak in-scannen is een kl*te-klus. Lijkt mij niets makkelijker dan je rolletje in te leveren (in het geval dat je nog geen digi-cam hebt, en dat geldt voor het merendeel van de consumenten) en dan automatisch een CD terug te krijgen. Bovendien krijg je naast die PictureCD evengoed een stapel prints, als ik het goed begrepen heb. Ik wist alleen niet dat DVD-spelers dit nog niet standaard ondersteunden, omdat het al zolang bestaat. Wordt hoogste tijd dan.
Wat een reclame zeg, werk je voor http://www.shortcut.nl/ ofzo?
Is het voor Kodak niet veel goedkoper (en wel lucratief) om een goede applicatie te vermarkten die bijvoorbeeld standaard wordt meegeleverd met DVD spelers? Dat lijkt me een stuk makkelijker dan dure deals sluiten met hardwareboys..
Eh, bedoel je software? Volgens mij krijg je op een PictureCD standaard view- en editsoftware bijgeleverd :) .
hoe doen ze dat dan op een DVD daar hoeft geen edit software bij, mijn standalone DVD speler heeft geen printer :)

alleen de viewer zou al genoeg zijn op een DVD
Op een stand-alone DVD-speler hoef je niks te editten. Bovendien wordt dat viewen hardwarematig gedaan door die speciale DVD-chip waar die overeenkomst met LSI dus over gaat. Editten en printen doe je in principe wel via je PC, alhoewel er ook speciale foto-printers zijn en je bij een PictureCD evengoed fotoprints meegeleverd krijgt, zoals al eerder gezegd.
als je met "applicatie" bedoelt een stuk software dat op de DVD speler kan draaien en PCDs lezen, dat kan niet. DVD spelers zijn gebaseerd op de meest uiteenlopende architecturen, mijn eigen Cyberhome is bijvoorbeeld gebaseerd op een AMD 186 op 33 MHz, maar er zijn er ook die gebaseerd zijn op hele simpele custom microcontrollertjes.
Hmm, ik kan gewoon foto's uploaden naar een CompactFlash kaartje en dan m'n camera op de televisie aansluiten. Heb ik geen Photo-CD's en DVD-spelers voor nodig ;).
Ik zie hier wel markt voor. Persoonlijk lijkt het me namelijk heel leuk als ik op zo'n simpele manier de vakantiefoto's in de dvd ros en kan bekijken. "Gezellig" achter de computer zitten foto's bekijken doe je niet, maar de tv staat toch bijna altijd centraal in huis, zodat je makkelijk even je digitale foto's laat zien.
Erg leuk initiatief, mogelijk een van de leukere van de laatste tijd.
<font color=#786562>* xipetotec</font>
Erg leuk jah, maar die gasten denken er ook echt wat aan over te houden. En da's nu weer dom want jan alleman heeft een brander thuis en fikt ze gewoon zelf. Kan ie als het mee zit ook met multisession extra albums er op gooien. Je scant ze of dropt ze van Digitale Camera op een cd.

Of zouden die gasten je alles op een DVD willen zetten, zodat je familie op je begravenis even al je foto's van je hele leven kunnen bekijken op 1 enkel schijfje :)

Nevermind, leuk toch dat ze die chip even geregeld hebben voor de thuisbrander.. Doen ze ook nog eens iets legaals met dat ding :)
uit een scanner, laat staan digicam, komen geen foto's met de kwaliteit van photoCD. De hoogste resolutie op PCD is iets van 4000x3000, dat haal je niet met een dia of negatiefscanner, en met een gewone scanner en 10x15 afrdukjes heb je grote problemen kwa kleurechtheid en een relatief kleine dynamiek.
[ontzettend offtopic]
Hey dat Kodak logo... Volgens mij heeft Kindernet hetzelfde logo genomen maar dan met kleurtjes! :? Dat zie ik nu ineens, kan Kodak nu sue-en?
Van de week 3 filmpljes + sloot plaatjes 1280x960 en 1024x768 met nero maar cd-rw vcd gesleept.

Daarna in dvd gepropt ..

Klaar vakantiecd ...

Wat kan je hiermee, wat ik nu niet kan?
In de (verre?) toekomst zie ik iedereen uiteindelijk een digitale camera hebben, van uitmuntende kwaliteit. Met een soort van draadloze verbinding naar het TV toestel om de foto's te bekijken en fotowinkels waar je je mooiste foto's stuk voor stuk kan laten afdrukken op fotopapier. Of zelfs thuis met een mooie fotoprinter.

In de tussentijd is het behelpen met AH digitale fotoservice en PhotoCD. :)
Lijkt me dat ze dan eens een keer stofvrij moeten gaan scannen. Ik heb wel eens negatieven naar foto-cd laten zetten, en daar zat me toen toch een partij stof op. Ik heb zelf altijd in een fotozaak gewerkt, en uit ervaring weet ik dat het gemakkelijk te voorkomen was geweest (ik had ze in sleeves opgestuurd, om ze te beschermen)... :+
Ik snap alleen die foto niet die in de nieuwsposting staat. Daar staat dat je hem op je pc kunt bekijken, maar ze willen het toch juist op een stand alone dvd speler af kunnen draaien en dan op je normale huis tuin keuken teevee'tje ? :?
Ik ben er iets minder kapot van om eerlijk te zijn. Eigenlijk beschouwde ik photocd van kodak als geflopt voor de consumentenmarkt. Ik denk ook niet dat het ze gaat lukken maar ok.

Loop een fotozaak in en je vraag of je je foto's op cd kan krijgen ze bieden allerlei manieren. Het winkeltje waar ik werkte (fotozaak) hebben ze nu een digitaal lab staan. ze kunnen bij wijze van spreken ter plekke je foto's op cd zetten. en in diverse kwaliteiten.

Over een paar jaar zijn alle minilabs digitaal (analoog wordt niet meer gemaakt.) en de prijzen zijn in mijn ogen nu al erg acceptabel.

Komt nog bij dat het voor de consument best lastig is om vanaf de kodak photocd de foto's in bij voorbeeld paintshop of photoshop binnen te halen. Je hebt daar namelijk een aparte plug in voor nodig die je kunt downloaden van de kodak site.

maar ja kodak is en blijft een groot en een tikje arrogant bedrijf . Ik wens ze veel suc6

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.