400 Euro behuizing voor stilte... *zucht* ...
Mijn ITX systeem in idle/compile taken/normaal gebruik zodanig stil draait dat je het zelf in de nacht ( 03h ) niet hoort tegenover de nachtruis.
De truc is gewoon de juiste componenten uitkiezen:
* Power Supply dat de fan uitzet als de load minder is dan 300W. Corsair 450 SFX.
* Top down fan Noctua NH-L12S dat je instelt met een custom profile, waardoor de fan enkel op +- 600rpm draait onder de 55 graden ( met een 3900X! ).
* Een goede ITX 570 met hoge efficiënte VRM's. En nee, de mini fan op de chipset draait nooit want het is constant koel van de CPU cooler.
* MSI 1070 videokaart waar weeral de fans stilstaan onder de 45 graden en tripel fans om lage rpm's te hebben als ze echt moeten draaien.
En het belangrijkste van dit allemaal. Geen gesloten behuizing! Een silverstone rvz02 waar je de panelen van verwijderd. Ziet het er lelijker uit? Ja ... Draait het stil, zelf tijdens compile taken. Yep!
Bij gaming hoort je een zeer licht achtergrond geluid maar als zelf je vrouw niet kan horen dat je zit te gamen = ...
Stof? Stofzuig om de maand eens je case/fan. Beter dan de mensen dat stof filters hebben op hun case en ze nooit kuisen want je ziet ze niet zitten. En dan zijn ze verbaast dat hun fans snakken naar lucht.
Hoe meer je je PC onderdelen insluit in een behuizing, hoe meer je fans nodig hebt voor luchtdruk enz. Open air systemen zijn gewoon ultra stil. Idem met gaming taken. Mensen denken dat foam, goede/stille behuizingen, water cooling enz de oplossing zijn voor stilte maar je spendeert geld aan een probleem dat van je eigen maken is.
Een gesloten box zal altijd problemen opleveren, het maakt niet uit hoe goed fabrikanten proberen luchtstroom en stilte te combineren. Niets is beter dan puur koele lucht waar je systeem zijn hitte kan passief afgeven. En een gesloten box moet je die lucht introduceren, en omgaan met obstakels in de lucht pad, barriers zoals behuizing front panelen enz.
Je hebt geen grote heatpipes, speciale behuizing of andere trucjes nodig om stil te draaien. Het enige dat je opgeeft is looks ( en zelf dan, als je echt wilt kan je een open lucht setup ook mooi weergeven )
Neem het aan van iemand dat al 30+ jaar constant zocht naar de beste manieren om een PC stil te houden, zonder de boel te oververhitten. De hoeveelheid geld dat ik uitgegeven heb voor de race naar stilte, vooral in die begin jaren *zucht*...
Zorg ervoor dat je GPU naar boven gericht staat ( de andere kant van je PCIe slot ). Zodat de lucht passief kan wegstijgen. Dat is de kant waar je juist geen belemmering hebt. Zorg dat je lichte lucht op je moederbord kan blazen zodat het meehelpt in Chipset/ram/VRM cooling. Zelf als je CPU warm word, is deze lucht nog altijd in staat om hitte weg te halen van je componenten wegens de lagere Tdelta.
Koop je juiste onderdelen. Koop geen van die pre-overclockte gedoe wat stroom zuipt voor een paar procent extra fps. Het is geldklopperij, duurder, zuipt meer stroom en geeft meer lawaai. Zorg dat je zeker bent dat je onderdelen passief kunnen draaien ( deftige heatsink van hun eigen, goede kwaliteit onderdelen dat efficiënt zijn, ipv de goedkope brol dat overhite omdat het meer stroom moet trekken ).
Te veel producten zoals die behuizing hierboven, zijn een oplossing voor een probleem dat eigen gemaakt is, want iedereen wilt een mooie case op hun bureau. Maar ze vergeten dat ze dan een hoop andere problemen introduceren.