- Truetone displays, kleur-echtheid is aanzienlijk beter dan bij de concurrent. Dus geen opgeblazen kleuren maar waarheidsgetrouw door zich aan te passen aan je omgeving, erg bijzonder. Niet meer in het holst van de nacht foto’s en video bewerken.
Geen idee waar je met dat laatste op doelt maar ik heb al zeker 8 jaar telefoons met een OLED scherm en dat is altijd een top ervaring geweest. Kleuren kun je simpelweg instellen op normaal als je zoals ik niet van overdreven kleurweergave houdt. 's Avonds in een donkere ruimte een filmpje kijken is voor mij al 8 jaar een genot, zonder grijze LCD-waas in de donkere delen van het beeld. Apple kwam rijkelijk laat op dit toneel tevoorschijn.
- Face-ID met de indrukwekkende dot matrix projector, nog altijd de beste meen ik. De concurrentie gebruikt deze technologie nog altijd niet of matig geïmplementeerd.
Mijn Nokia/Microsoft Lumia kon dit al enkele jaren voordat Apple hiermee kwam, obv infrarood. Dat werkte zeer veilig en betrouwbaar en is nooit gekraakt. Ondanks dat dat zo goed werkte, heb ik toch sterk de voorkeur voor ontgrendelen met een vinger, en dan is een integratie van de sensor achter het scherm zowel estetisch als functioneel veruit de mooiste oplossing. Apple weigert mee te doen.
- De hoge input refresh rate van het display, ongeacht het model, met toch elk jaar verbeteringen. Ook nog altijd market leading. Nog geen concurrent komt daarbij in de buurt.
iphones hebben nog gewoon een 60 Hz scherm, daar waar high end toestellen van menig concurrent al lang en breed op 90 Hz zitten, en soms zelfs 120 Hz. Met een touch refresh rate van vaak het dubbele daarvan voor een input met lagere lag. Hoe Apple het op touchgebied doet dat weet ik niet maar als klant van Samsung voor hun schermen lopen ze per definitie achter in de implementatie van nieuwe schermtechnieken.
- De camera’s met Night Sight of hoe het ook heet, welke waarheidsgetrouwe nachtfoto’s schieten zonder de hulp van de servers van Google en zonder kleurfouten of aquarel-effecten zoals Huawei en Samsung. Dát is pas knap!
Zoals anderen al gezegd hebben is het maken van nachtfoto's ook op Android-toestellen een offline aangelegenheid. Voor de rest geen idee. Ik vind fotografie op een telefoon persoonlijk niet zo boeiend.
- Elk jaar opnieuw de snelste processor, met afstand. Terwijl de processor ook nog eens moet bijbenen omdat er minder RAM in zit in verband met energieconsumptie. De laatste generatie kan blijkbaar Core i7 processors bijbenen, dat is belachelijk snel.
Een i7 bijbenen lijkt me erg sterk met een mobiele ARM-processor in een krappe behuizing zonder actieve koeling. Neemt niet weg dat het inderdaad knap is wat voor prestatie ze tegenwoordig uit zo'n zuinige chip weten te persen en ARM wordt ook langzaam geschikt voor desktop-werk.
- De nieuwe AR chips die van je smartphone ineens de manier van bijvoorbeeld navigeren en rondleiden veranderd hebben. Als je ziet hoe sommige musea en navigatie apps deze technologie hebben aangegrepen, ronduit indrukwekkend.
Het zal best maar als doorsnee telefoongebruiker heb ik daar niet zo'n boodschap aan.
Mijn basislijst voor een nieuwe telefoon:
- Fingerprint sensor achter scherm
- Nagenoeg randloos scherm
- Popup selfie cam (omdat ik die bijna nooit gebruik en dit beter is voor privacy)
- 120 Hz OLED vanwege de lage lag en het hoge contrast
- Fast charging out-of-the-box (dikke accu in 30 minuten van leeg naar vol, max 1 keer per dag bij zwaar gebruik)
Score Apple: 0/5
Nuff said..