Sony presenteert 200 euro kostende oortjes met noisecancelling voor sporten

De Japanse elektronicamaker Sony heeft draadloze oortjes met noisecancelling gepresenteerd voor sporten. De oortjes zijn waterbestending met een ip55-rating en hebben een accuduur van negen uur.

Sony WF-SP800NHet meegeleverde doosje biedt nog eens een volledige oplaadbeurt, waardoor de accuduur op 18 uur uitkomt met noisecancelling aan. Zonder ruisonderdrukking komen de oortjes en het doosje samen tot 26 uur, meldt Sony. De productpagina meldt dat het gaat om 'digitale' en 'draadloze' noisecancelling.

Behalve ruisonderdrukking is er een modus om geluid juist wel door te laten, zodat gebruikers bijvoorbeeld tijdens het hardlopen naderend verkeer kunnen horen. Die modus is per locatie in te stellen via een app, maar kan zich ook automatisch aanpassen op basis van de locatie en sensordata.

Meer specificaties zijn momenteel nog onbekend. De oortjes komen in juli uit en kosten bij release 200 euro, zo laat Sony weten.

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

07-05-2020 • 11:55

181

Reacties (181)

Sorteer op:

Weergave:

Heeft iemand ervaring met draadloze oordopjes, noice canceling of niet, met bellen op de fiets? Even los van of het veilig is, gaat het me even om het windgeruis. Ben je überhaupt verstaanbaar als je belt op de fiets? Met mijn huidige bedrade oordopjes verberg ik de microfoon in draad in mijn kraag. Hierdoor komt er geen wind meer langs, maar omdat het vlak bij mijn keel zit, ben je dan prima verstaanbaar. Maar zou stiekem toch graag overstappen op draadloze oordopjes.
Zelf heb ik de WF1000-XM3. Ze werken perfect, maar op de fiets heb je wel last van het windgeruis dat tussen je hoofd/oor en de oordopjes gaat. Dat is niet zozeer het geluid dat via de microfoon naar binnen komt. Ik fiets vaak door de polder naar mijn werk en daar is de wind een stuk steviger dan in stedelijk gebied vermoed ik.
Op de fiets gebruik ik ze niet, maar wandelen, op kantoor, in het OV en andere bezigheden zijn ze fantastisch.

[Reactie gewijzigd door Ralph88 op 3 augustus 2024 16:03]

Je hebt een windruis optie. Eerste stapje van de noice canceling slider in de app
Maar dat is niet van toepassing op de microfoon (dus de ontvanger zal het wel horen)
Er zijn wellicht sporten waarbij het wel kan (wellicht indoor sporten) maar bv hardlopen of wielrennen met dit soort doppen is toch levensgevaarlijk? Je hoort (in theorie) geen auto of ander gevaar meer aankomen...

Persoonlijk vind ik het maar een gevaarlijke ontwikkeling voor op straat, al die noise-canceling. Voor bv in het vliegtuig geweldig overigens!
Behalve ruisonderdrukking is er een modus om geluid juist wel door te laten, zodat gebruikers bijvoorbeeld tijdens het hardlopen naderend verkeer kunnen horen. Die modus is per locatie in te stellen via een app, maar kan zich ook automatisch aanpassen op basis van de locatie en sensordata.
Beetje zinloos om hier het artikel te gaan citeren.
Ja, je kan het uitzetten, dat lees ik ook, maar het bestaan van deze functie heeft zeker het gevolg dat er altijd mensen zullen zijn die het niet uitzetten en dus met noise-cancelling-oordoppen gaat hardlopen en dat komt de verkeersveiligheid echt niet ten goede. Al helemaal niet in combinatie met steeds meer elektische auto's op de weg.
Natuurlijk zullen er mensen zijn die de feature om omgevingsgeluid te horen tijdens het hardlopen of fietsen niet zullen gebruiken, maar mensen die dom doen heb je altijd. Omdat sommige mensen blijkbaar in het donker zullen fietsen zonder fietsverlichting, zeg je toch ook niet dat er geen fietslichtjes moeten bestaan omdat er mensen zijn die ze soms niet zullen gebruiken? Moet in zo'n geval ieder stuk wegdek in Nederland goed verlicht worden?

[Reactie gewijzigd door snippiestgem op 3 augustus 2024 16:03]

Dus moet het maar niet ontworpen worden met noise-cancelling?

Dit is in mijn mening echt een onnodige discussie. Ja er zijn mensen die dom doen, maar moeten deze mensen als leidraad gebruikt worden? Dan is het einde zoek...
Lijkt me toch een wezenlijk verschil.

Darwin's survival of the fittest, terwijl het hier meer gaat om survival of the smartest (door je noise cancelling slim te gebruiken)
Als we zo gaan redeneren dan kan iedereen maar beter thuisblijven. In de auto rijden mensen ook te hard, dus die kunnen we voor de veiligheid beter maar laten staan. Op de fiets kan je ook onveilig doen, laat maar staan. Lopend kan je ook als een idioot doen waardoor het gevaarlijk is, niet meer doen. De functie is ingebouwd om het veiliger te maken, en is dus aanwezig waardoor het wel veilig kan. Als iemand hier dan geen gebruik van maakt is dat de verantwoordelijkheid van de drager en niet de fout van een product.

Er zijn genoeg plekken in Nederland waar je kan hardlopen zonder dat er auto's in de buurt kunnen komen. Dan zijn deze dopjes toch zeker geschikt om niet volledig van de wereld te zijn. Het is aan de gebruiker of je dit veilig kan doen of niet. Dat sommige mensen daar de fout mee in gaan is een heel ander punt.
Als iemand hier dan geen gebruik van maakt is dat de verantwoordelijkheid van de drager en niet de fout van een product.
Zelfs als ik semantiek buiten beschouwing laat...: Niet helemaal, het is ook de gedeeltelijke verantwoordelijkheid van de ontwikkelaar van het product. Stupiditeit dient absoluut onderdeel van de overwegingen met betrekking tot het ontwerp te zijn.
Guns don't kill people.
De Bose SoundSport is bewust tegenovergesteld: laat veel geluid door. Dat doet niet af aan de geluidskwaliteit, die is indrukwekkend. Als ik hardloop gebruik ik ze, maar als ik in de trein iets wil kijken heb ik altijd een ander setje bij me die de omgevingsgeluiden beter blockt.
Hoe gaan deze oordoppen om met rijwind? Dat is de reden dat oordoppen met of zonder noice canceling niet ideaal zijn.
Geen issue voor mij als hardloper. Ze sluiten wel degelijk je schelp af.
Ik heb ze ook en zijn ideaal voor het hardlopen.
Vorm die lang fijn blijft zitten en geluidskwaliteit die top is.
Met hardlopen geen last van wind, weet niet hoe dat op de fiets is.
Ga je toch weer een stukje hard en heb je meer last van wind.

Ze zijn wel mogelijk nog lelijker dan de airpods, lijken net 2 paddestoelen uit je oren.

Bovendien vind ik het wisselen tussen apparaten uitermate lastig.
Bij mijn AirPods Pro heb ik een transparantie functie. Die versterkt dan het geluid naar een niveau alsof je geen oordopjes hebt. Ideaal voor hardlopen
Die functie werkt prima, maar ik vind die Airpods Pro juist onhandig bij hardlopen. Door het schokken gaan ze steeds losser zitten en hoor je geen bas meer. Ik moet ze om de 300 meter weer in m'n oor duwen, welke eartip ik ook gebruik.

Laatst heb ik weer een rondje gelopen met de normale Airpods (niet Pro), dat is echt een opluchting :)

Ontopic: Ik gebruik de noisecancelling wel bij het hardlopen, dan kun je tenminste je muziek horen ondanks alle brommers etc in de stad. Moeten die doppen wel goed blijven zitten. En ja, dan moet je goed uitkijken...

[Reactie gewijzigd door PhilipsFan op 3 augustus 2024 16:03]

Ik dacht al dat ik de enige was. De Pro's vallen (met welke tips dan ook) uit mijn oren. Met hardlopen, maar ook met conference calls die ik nu de hele dag heb. Het vele praten zorgt ervoor dat ze loskomen en uit mn oren vallen.

Ik zit er sterk aan te denken de normale airpods weer te kopen... De noise cancellation was fijn voor in de metro of vliegtuig, maar daar zit ik nu nooit meer in.
Je bent zeker niet de enige. Bij mij vallen ze niet uit, maar blijven ze bij beweging niet goed zitten. Inderdaad heb ik ook wel eens gehad dat ze los gingen zitten bij eten of gapen oid.

Ik heb nu beide varianten. De Pro's gingen kapot (wilden geen verbinding meer maken) en Apple heeft nieuwe gestuurd, maar dat duurde me te lang. Ik twijfelde toch al of ik niet liever de normale Airpods weer wilde en die waren vorige week in de aanbieding bij MediaMarkt, dus opgehaald.

Ik gebruik de normale Airpods nu bij het hardlopen en de Pro's als ik in alle rust naar muziek wil luisteren. De geluidskwaliteit van de Pro's is aanzienlijk beter. Voor telefoon werken ze beide prima, al zet ik ANC dan uit omdat ik het irritant vind dat ik m'n eigen stem niet kan horen.
Alsof wielrenners wel zullen stoppen als ze auto's etc wel horen aankomen :+

Maar zelf zie ik het nut er ook niet echt voor in en in-ear is voor mij sowieso een no-go. Hoop dat er een set goede standaard BT oortjes (die niet in-ear zijn) op de markt komt, nu heb je enkel airpods en de freepods van huawei. Noice canceling is dan misschien niet (goed) mogelijk maar er is nu amper iets te krijgen voor mensen die in-ear niet comfortable vinden.
Zoek eens op aftershokz aeropex, werkt via bone induction. Nadeel is wel dat bas iets minder is.
Voor het sporten zijn de aftershokz echt ideaal. Je kan zowel het verkeer als de muziek goed horen en doordat je oren open blijven krijg je ook geen zweetoren
Slim concept. Lijkt me perfect om mee te hardlopen. Werkt dit ook nog icm een zonnebril?
Ik gebruik het icm een gewone bril, dus ja.
Gaat prima, ook met een sportbril. Bas is wat minder maar eenmaal gewend valt het ook wel mee. Eigenlijk wil ik niks anders meer, draagcomfort is ook prima (weegt niks)
Ik gebruik hem met gewone bril graag tijdens het werk (voor muziek of als headset) en dat werkt prima. Met rennen is het ook geweldig.

Enige nadeel is dat in de trein of ergens met veel herrie gewone oordoppen beter zijn.
Alsof wielrenners wel zullen stoppen als ze auto's etc wel horen aankomen :+
Moet je eens in een auto met Poolse nummerplaten gaan rijden. Alle wielrenners gaan dan met liefde voor je aan de kant !! ;)
Alleen zo jammer dat die auto's dan weer geen rekening houden met overstekende voetgangers op zebrapaden....
hij zegt alleen dat je nummerplaten nodig hebt..... ;-)
Zoals geschreven hebben de oortjes ook een omgekeerde modi.
maar je hebt zeker gelijk, ik fiets veel (vooral in het bos dus geen verkeer) maar toen ik mijn headset uitzocht heb ik zeker deze functie als primair gezet bij het uitzoeken, juist dat ik het verkeer hoor en mijn muziek.
daarom heb je een transparant modes, laad omgevingsgeluiden door.
Maar hoe vaak ga je met het vliegtuig ergens naar toe bijvoorbeeld? Mensen gebruiken op dagelijks gebruik hun oordopjes. Dan wil je niet gestoord worden. Iets beter opletten dan als noise-cancellation gebruiker.
Er zijn genoeg mensen die 1 of 2x in de week voor hun werk vliegen, zelf ook een paar maanden moeten doen voor een project en toen dus ook een noise cancelling headset gekocht. Was het zeker waard, plus nu (nou ja, niet nu) gaat ie mee op vakantie voor de vlucht.
TLDR; De hierboven genoemde modus van verkeersgeluid doorlaten werkt.

Terechte zorg. Ik heb andere oortjes van Sony, met hetzelfde principe. Op het moment dat ik binnen zit, doe ik volledige noise cancellation aan en dan is het top. Je kunt ook kiezen voor Ambient sound en dan laat hij bepaalde frequenties door. Dat zit voornamelijk in het bereik van de menselijke stem, dus de hogere frequenties. Voor mij voldoende om het gehele verkeer te horen. Heb deze dan ook wel eens op de racefiets meegehad en ik krijg meer dan voldoende van het verkeer mee. Helaas wel een ander effect; de luchtweerstand gaf een suizend effect in mijn oren, wat ik veel irritanter vond en dus bij een eenmalige test gehouden. Binnenkort wil ik eens Aftershockz gaan testen, om te kijken of dat lekker werkt.
Heb jij wel eens noise canseling headsets gebruikt? Die van Sony is ontzettend goed. Maar hebben bijvoorbeeld een optie om buiten gefilterd geluiden door te laten en op de achtergrond met je muziek mee uit te sturen dus ben je niet doof.
Als je hardloopt en doppen gebruikt dan ben je daar toch op ingesteld? Bij elke plek waar je een auto kan verwachten kijk je goed om je heen, verlaag je het volume of haal je desnoods een dop uit je oor. Ook kan je de hardlooproute aanpassen om het risico nog verder te verlagen. Ik zie het gevaar niet zo.
Je moet alles zien in de juiste context. Als je in het bos loopt of in de fitness traint kan het geen kwaad. Bovendien filtert NC er de plotselinge geluiden er niet uit (is ook niet mogelijk) en heb je nog de ambient setting die het omgevingsgeluid net versterkt. En in deze laatste maanden van thuiswerken aan dezelfde tafel waar mijn kinderen online les volgen is NC een ware zegen gebleken.
dat ligt er dus aan of ze geluiden wel of niet doorgeven. De gewone over-ear sony wh-1000xm3 heeft de mogelijkheid om geluiden van buiten deels door te laten of juist bepaalde geluiden (stemmen) te versterken. Als ze dat ook hier in toepassen is het gewoon goed te doen.
Dit was mijn eerste gedachten ook, het is toch best een gevaarlijke situaties, het horen van het aankomen van bepaalde dingen is toch echt wel belangrijk...
Mensen die doof zijn mogen gewoon deelnemen aan het verkeer.
Als hardhorende ben ik mij altijd bewust dat ik wel eens iets niet gehoord kan hebben en ik ben gewend om altijd te kijken; ik kan me voorstellen dat mensen met een 'normaal' gehoor dat kunnen vergeten.
Dit is juist precies wat ik doe met muziek op. Extra goed kijken en misschien nog wel een keer.
Waarschijnlijk fiets ik juist veiliger met muziek op dan zonder omdat ik niet even snel een blinde hoek om knal wat ik wel zou doen als ik niks op heb omdat ik niks om de hoek hoor aankomen.
Hoogst waarschijnlijk is dat natuurlijk niet veiliger. Of heb je ook ogen in je achterhoofd, daar kan namelijk ook gewoon verkeer vandaan komen. En als je die blinde hoek eerst om moet voor je ziet wat er is, kan de tegenligger (of wat er ook om de hoek aan komt) al lang al tegen je aangeknald zijn.

Ik snap dat muziek fijn is, maar mensen overschatten echt hun eigen kunnen.
Je neemt de factor geluid weg - waardoor je extra moet vertrouwen op je zicht.

Echter zijn er ook zat mensen die denken dat ze wel even een blinde hoek om kunnen racen omdat ze denken te kunnen horen wat er achter zit. Een snelle fiets hoor je niet aankomen en een electrische scooter ook niet. Als er net een oud vrouwtje met een rolator over aan het steken is kan je dat volgens mij ook moeilijk om de bocht al horen.

We leven in een wereld die visueel is ingericht. Geluid kan je als hulpmiddel gebruiken. Enkel op geluid kun je niet blind vertrouwen. Je zal bij een blinde hoek toch snelheid moeten minderen.

In de praktijk denk ik dat een ongeluk veel sneller gebeurt als je afgeleid bent (door bijvoorbeeld naar een smartphone scherm te kijken) dan als je wel oplet, maar zonder geluid.
"Twee zintuigen hebben meer door dan één."
Dat je ze allebei hebt betekent niet dat je ze allebei gebruikt.
Moeten we je nog wijzen op de toename aan ongelukken door telefoongebruik achter het stuur? 99%+ van die mensen kunnen zien én horen. En toch doen ze er niets mee.

Ik verkies elke dag van de maand iemand met oordoppen in die wel uit zijn doppen kijkt (no pun intended) dan iemand die in theorie alles zou kunnen horen en zien maar niet oplet.
Jij overschat ook je kunnen, want als jij aan het rennen bent en een automobilist die van achteren komt ziet jou niet dan lig je al op de motorkap voor je het door hebt. Laat staan dat je er op kan reageren.

Of je moet heel de tijd met je hoofd naar achteren gedraaid rennen natuurlijk. Ik denk niet dat muziek op je oren heel veel uit maakt in deze situatie zo lang je netjes aan de rand van de weg blijft rennen.

Ik ren overal met muziek op, maar langs wegen enkel als achtergrond. In parken gaat de muziek weer hard. Met rennen heb ik ook nooit het gevoel dat ik noise canceling nodig heb, maar in de sportschool kan ik het wel als een nuttige toevoeging zien.
Denk niet dat jij vaak op een fiets zit of in een zeer dunbevolkt gedeelte van Nederland woont, want als ik bij elk geluid achter me om zou kijken dán zou het pas onveilig fietsen zijn.

Haal zelf altijd één oordopje uit mijn oor als ik een onoverzichtelijk kruispunt nader. Dat is dan weer het voordeel van oordopjes met een nekkoord, die kun je gewoon laten bungelen in tegenstelling tot buds zoals deze Sony's.
Nee, ik kijk niet achterom. Volgens mij ben ik er duidelijk in geweest dat ik daar mijn oren voor gebruik.
Dit.

Als ik op de racefiets zit met muziek op, kijk ik veel vaker dan dat ik dat zonder doe.
Vooruit kijken is regeren zeggen ze wel eens.
Ik heb op de racefiets altijd maar 1 oordopje in, ik vind het prettig om ook wat van de omgeving mee te krijgen.
Maar dan ben je ook je richtingsherkenning van het geluid kwijt.

Op zich zou zo'n doorlaatfunctie als dat van deze headset wel handig zijn. Al vraag ik me af of je daar dat richtingsgevoel wel bij behoudt, dat is immers gebaseerd op het moment waarop het geluid bij elk oor aankomt, en de electronische processing zou dat kunnen beinvloeden.
Maar die mensen zijn(hun leven lang?) gewend om extra op te letten met al hun andere zintuigen... En vaak hebben die ook nog een bordje op hun fiets/auto om anderen daarvoor te waarschuwen.

Als een medeweggebruiker genoeg aandacht heeft om te zien dat je oordopjes in hebt kan je er bovendien vanuit gaan dat hij weer andere dingen mist...

Ik heb 's ochtends wel eens dat mijn oren half dicht zitten en dat voelt zéér onveilig op de fiets. Zelfde geldt voor een koptelefoon met muziek. Je moet zo vreselijk veel beter om je heen kijken om je veilig te voelen....

[Reactie gewijzigd door MN-Power op 3 augustus 2024 16:03]

Probeer jij maar eens op een 60km/u weg op te letten of de hardloper die over het 40cm brede rode fietsvlak oortjes in heeft. Succes.
Ik denk dat dat het punt is dat MN-Power probeerde te maken.
Als je het probeert(en het eventueel lukt) mis je een heleboel andere dingen op de weg, als je het niet probeert (en het je dus niet lukt) denk je waarschijnlijk dat die peroon je wel aan hoort komen(gevaarlijke aanname).

[Reactie gewijzigd door MN-Power op 3 augustus 2024 16:03]

Die zijn eraan gewend, mensen die gewoon kunnen horen niet.
ja, maar mensen die doof zijn kijken heel goed om zich heen.
Ja maar die zijn zich wel bewuster aan het verplaatsen. Doen normale mensen dit ook? Denk het niet. Ik betrap mezelf erop wanneer ik hardloop ik ook altijd niet netjes 3x kijk bij een overgang. Oh er komt niks aan, gaan maar. En dan is er net een fietser die me bijna schept omdat ik toch niet goed heb opgelet. Doven moeten hun alertheid aanpassen en weten dat ze vooral goed moeten oppassen. Dit is een cultuurverandering.
Raar, ik heb dat juist andersom.

Als ik gewoon wandel dan ben ik wel eens in gedachten over iets, maar als ik hardloop ben ik heel bewust bezig met mijn kwetsbaarheid. Natuurlijk let ik op ademhaling, maar ook waar ik mij op de weg bevind en waar andere obstakels zijn. Juist omdat ook lullige paaltjes, kleine keffertjes en onoplettende fietsers een groter risico op blessures etc. zijn geworden dan wanneer ik gewoon wandel. Dat is ook de reden dat ik vrijwel nooit oortjes in heb, omdat die mij afleiden.
Doven zijn het gewend hun andere zintuigen extra te gebruiken.
in het park of de piste opzetten, op straat afzetten, simpel toch
Imagine this i.c.m. wielrenners...... :'(
Darwin kom er maar in? :P
mja, ik heb meestal aan de rechterkant 1 oor in, het linkeroor (aan de kant van de weg ) is vrij als ik ga fietsen. Lijkt me veiliger als sommige auto's die ik hoor passeren door middel van hun muziek ipv hun motor :p
Ik doe een audioboek in de oortjes tijdens het fietsen omdat ik anders doof wordt van de turbulentie, mede veroorzaakt door de riempjes van m'n helm.

Gewoon een kwestie van altijd goed kijken voordat je van koers wisselt. Dus niet kijken of je niets ziet aan komen, maar bevestigen dat de weg achter je leeg is.

Een vaardigheid die je op de gemotoriseerde tweewieler als het goed is al gauw machtig bent.
Over het algemeen hebben wij in Nederland voetgangers, fietsers en gemotoriseerde voertuigen >50km/u gescheiden d.m.v. hun eigen wegdeel, n.l. stoep, fietspad en weg. Daarnaast mogen dove mensen ook in het verkeer deelnemen, maar buiten dat kun je je ogen prima gebruiken om veilig deel te nemen in het verkeer. Zolang je niet van je pad afwijkt zonder gekeken te hebben, b.v. bij oversteken of inhalen, is er niets aan de hand.

Overigens kijkt ruim 95% van de voetgangers en fietsers niet bij oversteken, naar links afslaan, inhalen of omkeren, ook in het voor Corona overvolle en achterlijk drukke Amsterdam niet, wat vele malen gevaarlijker is dan deze dopjes, maar dat is een ander verhaal voor een ander onderwerp. Saillant en wat mij betreft bizar detail: pas zodra er een zebrapad opdoemt en men voorrang heeft, gaan voetgangers kijken en inhouden tot jhet verkeer voorbij is?!

Daarnaast kan je in landen waar het minder goed geregeld is qua verkeer buiten de openbare weg sporten, lijkt mij. Denk aan parken, de natuur en indoor. Sporten hoeft niet perse op de openbare weg.

[Reactie gewijzigd door ABD op 3 augustus 2024 16:03]

Er zijn wellicht sporten waarbij het wel kan (wellicht indoor sporten) maar bv hardlopen of wielrennen met dit soort doppen is toch levensgevaarlijk? Je hoort (in theorie) geen auto of ander gevaar meer aankomen...

Persoonlijk vind ik het maar een gevaarlijke ontwikkeling voor op straat, al die noise-canceling. Voor bv in het vliegtuig geweldig overigens!
Dat was met gewoon in-ear en te hoog volume ook al hoor.

Er geldt gewoon hetzelfde als met veel technologie, je moet wel blijven opletten.....
Ik gebruik in-ear al sinds het bestaat bij zowel hardlopen als mountainbiken. Ik heb altijd een lichamelijke impuls gehad om te kijken, zowel bij het wisselen van baan, maken van bochten, etc.
Zonder in-ear of NC is dat ook wel verstandig.

Maar.. als je het als onprettig ervaart.. Gewoon niet doen.

Ik heb zelf nog geen nieuwsberichten gelezen of zelf ervaren, dat noise cancelling gebruikers gevaarlijk in het verkeer zijn. Wel dat er tig meer ongelukkig gebeuren met e-bikes.
Hoewel ik het bij het lopen ook wel fijn vind om bijv. een audiobook in te hebben, voornamelijk als afleiding, merk ik ook dat net die afleiding gevaarlijk is. Het maakt dan niet zo veel uit of er noise cancelling is.
Het lijkt erop dat jullie dit stukje uit het artikel hebben gemist:
Behalve ruisonderdrukking is er een modus om geluid juist wel door te laten, zodat gebruikers bijvoorbeeld tijdens het hardlopen naderend verkeer kunnen horen.
Dus Sony heeft hier juist over nagedacht en er aparte modus voor ingebouwd.
Er zijn ook mensen die in een bos gaan hardlopen of een groot park of zoiets waar helemaal geen of weinig verkeer aanwezig is. Maar door de binnenstad van Rotterdam ermee hardlopen is wel link inderdaad.
En in de auto hoor je dat wel? Of op de motor met oordoppen in? (noodzakelijk, je kunt anders letterlijk doof worden van het windgeruis)

Natuurlijk, auto en motor hebben spiegels, maar die zijn ook simpel op je (race)fiets te monteren. Ik zou niet meer zonder willen iig.
Zelfs zonder noise cancelling is dit al jaren een probleem; oordoppen/hoofdtelefoon op, volume op standje maximaal en fietsen/lopen maar... zeker in de binnenstad hier steekt men dan ook nog eens regelmatig als een kip zonder kop over, ik heb al vaak genoeg een noodstop moeten maken voor achteloos voet- en fietsverkeer en in de meeste gevallen heeft men dan doppen in de oren of koptelefoon op het hoofd.
Als je aan het hardlopen of fietsen bent kun je de ANC eigenlijk niet eens gebruiken omdat de wind in de microfoons blaast waardoor het juist versterkt wordt. Dus daar zet je het per definitie al uit.

Uberhaupt met oordopjes fietsen is een zegen voor je oren, constant dat geklapper van de wind in je oren kan nooit goed zijn voor je gehoor en als je bv naar podcasts of zacht naar muziek luistert hoor je nog meer dan genoeg van de omgeving. En daarbij: ook dove mensen fietsen en lopen hard ;)
Naja, noise-canceling op earbuds zijn toch waardeloos en je hoort alsnog alles.
Dus het valt wel mee met hoe gevaarlijk het is. Het dempt geluid, maar je hoort genoeg dan wat een daadwerkelijke over ear noise-canceling headset doet.
Ik vind het ook een gevaarlijke ontwikkeling. Ik vind dat als je deelneemt aan het verkeer, of je nou voetganger of bestuurder bent dat geluid van om je heen moet binnen komen.
Ik luister wel vaak muziek via de autoradio maar dan hoor ik nog steeds omgevingsgeluid. Een keer geprobeerd om te rijden met oordopjes in maar dat doe ik nooit meer. Dat voelde niet goed.
Ik gebruik de noise-canceling van mijn AirPods Pro bijna constant. Ook als ik ga fietsen, gymmen of wandelen. Er zijn altijd momenten dat ik de Transparency mode aanzet om omgevingsgeluid te horen. Kwestie van toch nog op een veilige manier deel te nemen aan het verkeer. Hier moet je gewoon gezond boerenverstand gebruiken.
Ja noise-canceling staat aan als ik in de gym ben of een lange fietsrit maak langs de dijken, maar zodra er auto's of teveel andere weggebruikers zijn zet ik de transparency aan.
Noise canceling in het verkeer gebruiken is natuurlijk een absolute schande. Gelukkig zit er ook een modus op die het omgevingsgeluid wel doorlaat. Die modus is in het verkeer juist weer beter dan het gebruik van gewone oordopjes die in combinatie met (te) harde muziek ook de buitenwereld geheel afsluiten.
Het zou mooi zijn als de dopjes de beweging van (hard) lopen of fietsen automatisch herkennen.

De app die op basis van je locatie de modus aanpast vindt ik wat twijfelachtig. Waar worden die gegevens bewaard? Gaat Sony je nu ook dag en nacht volgen?
Mijn Sony WH-1000XM3's hebben erg sterke noice canceling samen met Bose allerbeste dat je kan krijgen. In elk geval beter dan oortjes. Verkeer hoor je altijd, als er een auto of een scooter komt hoor ik dat, zo niet staat de muziek simpelweg te hard. Ook kan je ze laten aanpassen aan de situatie, bijvoorbeeld tijdens het lopen dat ze verkeersgeluiden net wat meer door laten. Persoonlijk ben ik van de de wind noise reduction voor op de fiets. Dan ben je van de windruis af, heb je een muziekje en hoor je toch nog het meeste om je heen gebeuren. Elektrische auto's zijn wel tricky maar je moet imo altijd opletten in het verkeer en niet blind oversteken oid
Maar door de wind hoor je soms tijdens het hardlopen alleen maar hard geruis ipv bijv. verkeer
Wat ik zo jammer vind is dat ze uitzien als een Bluetooth headset. De vormfactor is bij Samsung en Apple veel slicker.
Ieder zijn voorkeuren, mij ga je in ieder geval nooit met een tandenborstel opzetstukje in mijn oren zien lopen. :+
De oude versie misschien wel ja.
De nieuwe versie is echt geen tandenborstel opzet stukje.
Daarnaast lijkt iedereen schijt te hebben hoe ze er uit zien. :)
Ook mooi toch. Stel je voor dat alle auto's roze worden... _/-\o_
Daarnaast lijkt iedereen schijt te hebben hoe ze er uit zien. :)
Waarschijnlijk gaat dit voor groot deel over de herkenbaarheid -> ik heb Apple.

Dus niet alleen schijt aan, maar zelfs trots.

Kunt op verschillende fronten veel betere producten vinden, maar op dit moment..... Cant beat Apple branding.
Hahaha geniale opmerking. Ik ben het helemaal met je eens. Ik snap niet dat mensen daar mee rond kunnen lopen en dat ook nog met trots lijken te doen. Wellicht om te laten zien dat ze die dingen kunnen betalen

[Reactie gewijzigd door sygys op 3 augustus 2024 16:03]

Hetzelfde soort wat Apple Wheels van 700 euro koopt. |:( 8)7
Echt, Apple na Steve Jobs is waardeloos naar mijn mening. De overpriced producten lonken me ook totaal niet, waarbij het ook altijd is dat ze je willen binden aan hun eco-systeem.

Maar goed, een ieder z'n eigen.
Nope, ik gebruik ze (de Apple Airpods dus) omdat ze simpelweg de beste allround draadloze in-ears waren en omdat ik als professioneel Apple Fanboy vuistdiep in het ecosysteem zit.
Inmiddels zijn ze ruim 3 jaar op de markt en is er veel meer keuze, maar destijds was er simpelweg niets op de markt dat voor minder geld een betere ervaring bood op het gebied van geluid, gebruiksgemak en compactheid.

Overigens is de opmerking over de gelijkenis met elektrische-tandenborstel-opzetstukjes minstens zou oud als de Airpods zelf en dus niet bijster origineel meer.
Als allround best performance je argument is had je volgns mij veel beter voor Jabra kunnen gaan.
En moet je die dan pairen of gebeurt het "automagisch"? Switcht die automatisch tussen elk apple-apparaat wat je hebt? Het ding met apple-producten is dat hoe meer je van apple hebt, hoe lekkerder het samenwerkt. Ik ben bijv. blij met m'n watch omdat mijn inkomende gesprekken daarop binnenkomen, en op mijn laptop, en op mijn telefoon, zodat ik kan opnemen waar ik wil. Ook unlockt m'n watch mijn laptop automatisch. Zo zijn er nog tientallen dingen te verzinnen.

Waarom kun je beter voor een Jabra gaan dan? Het is niet van apple, dus dat is al een groot minpunt ALS je in het ecosysteem zit; geen H1 chip. Dus dan moet Jabra wel iets HEEL goed doen.
Mijn cheap ass jbl pairen al automagisch, Jabra dus ook.

En ik heb er voor gekozen niet mee toe doen aan het Apple ecosysteem juist om die reden. Te beperkt en naar verhouding mij te duur.

Overigens zijn de ander functies die je noemt ook mogelijk bij ander merken. Apple onderscheid zich daar echt niet mee.

En eerlijk is eerlijk, ik vind airpods er afschuwelijk uitzien.

[Reactie gewijzigd door RoamingZombie op 3 augustus 2024 16:03]

Het hoeft niet origineel te zijn om waar te zijn.
Ik heb airpod pro's maar ik loop er niet meer mee, anders denken mensen die het te veel geld vinden dat ik eigenlijk te veel geld heb..
Het gebruiksgemak is top, maar ja, het commentaar wat je er van krijgt..
Zulk commentaar trek ik me nooit wat van aan, niet mijn probleem dat ze zich daar druk om maken.
Weet je wat ik niet snap? Dat mensen denken dat je (te) veel geld hebt als je Airpods in je oren hebt. Als je in de grote-mensen-wereld leeft, dan zie je een veelvoud van de prijs aan vaste lasten de deur uitgaan. Elke maand weer.
Dus dat commentaar wat je krijgt, kan eigenlijk alleen maar van kinderen afkomstig zijn, toch? ;)

Desondanks zijn Airpods wel gewoon duur voor dat wat het biedt.

Deze sony dingen zijn ook gewoon duur. En persoonlijk ben ik niet heel enthousiast over het uiterlijk... lijkt me behoorlijk lomp.

[Reactie gewijzigd door Nullifiel op 3 augustus 2024 16:03]

Duur wordt beschreven als "De subjectieve ervaring dat iets veel geld kost". Als ik iets duur vind, zegt dat dus iets over mij. (want IK vind dat). Je kan niet een bepaald bedrag koppelen aan het woord 'duur'. (een nieuwe auto voor 2000 euro is nog steeds veel geld, maar zal gemiddeld genomen zeker niet als duur ervaren door de meeste mensen)

In mijn directe omgeving heb ik mensen met allerlei verschillende beschikbare middelen. Mensen met met een klein inkomen, zullen inderdaad kunnen denken dat iemand die 200 euro overheeft voor (in dit voorbeeld) "een paar oordopjes", veel geld te besteden heeft voor een luxe product, want in hun wereld van beleving kan je voor 200 euro ook andere oordopjes kopen en ook nog voor twee weken eten kopen.
Er zijn ook mensen die het wel 'kunnen' betalen, maar het er gewoon domweg niet voor over hebben. 200 euro voor een paar oordopjes, terwijl je ook voor 40 euro draadloze oordopjes kan kopen:
Dan komt er een psychologisch stukje bij, dat iemand niet wil zeggen dat ze het het niet waard vinden (want dat is een oordeel op jezelf), dus schuiven ze het naar de anders "Zeker geld teveel".

Mijn persoonlijke mening in het geval van de Apple earpods, is dat ze voor het geld een te lage geluidskwaliteit hebben. Dat is puur mijn mening. Ik zou niet weten welke draadloze oordopjes van dat formaat een beter geluid hebben. Allicht vind ik ze allemaal niet goed genoeg voor mijn gebruik, en koop ik dus gewoon geen draadloze oordopjes.

Simpel voorbeeld. Ik heb recentelijk een Weber barbecue gekocht. Is best aan de prijs. Ik kan me voorstellen dat er heel veel mensen zijn, die zoiets hebben van, je kan ook je kolen in een oude gietijzeren wok kieperen en rooster er op doen. Ook gezellig en lekker. Andere mensen kunnen ook denken dat ik dan "geld teveel heb". Ik heb het er voor over. Een ander niet. Ik heb weer voor andere dingen niet veel geld over en een ander wel.
Ik denk niet dat ze te duur zijn, maar dat jij ze te duur vind. En dat mag. Ik denk niet dat ze goedkoper kunnen op dit moment zonder dat het niet meer winstgevend is voor de makers, importeurs, verkopers.
Klopt inderdaad, ik vind ze duur. Niet te duur, maar duur.
Denken dat ze niet goedkoper kunnen, doe ik dan weer niet.

Om de prijs zal ik de sony's niet persé laten liggen als de kwaliteit goed is.
Maar als ze te lomp zijn in m'n oren doe ik dat dus wel.

[Reactie gewijzigd door Nullifiel op 3 augustus 2024 16:03]

Ik denk niet dat ze goedkoper kunnen op dit moment zonder dat het niet meer winstgevend is voor de makers, importeurs, verkopers.
Haha, je geloofd jezelf toch hopelijk niet?

Die dingen gaan makkelijk 2x over de kop qua prijs, als het niet 3 of 4x is...

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 3 augustus 2024 16:03]

R&D.

Waarom zijn er opeens zo veel van dit soort oortjes? Waarom waren er opeens zo veel smartphones met enkel een touchscreen na 2007? Waarom zijn smartwatches opeens zo populair? :)
Apple heeft 8 miljard verdiend met de verkoop van die dingen (ik heb het opgegeven om ze te kopen, want het duurde mij te lang), daarom zijn ineens alle jacks uit de foons verdwenen en maakt iedereen draadloze koptelefoons.
Ze zijn herkenbaar, daarmee kunnen ze mooi trots aantonen dat ze dure spullen hebben. Er zijn vreemd genoeg hele volksstammen die een hoge prijs belangrijk vinden om die reden. Als ze airpods ineens verkopen voor €20 hoeven ze ze niet meer.
Je schrijfstijl zorgt voor de -1, maar inhoudelijk heb je wel een punt.

Het lijkt wel of er per product een verschillende associatie gemaakt wordt. Heb je een dure Sonos, dan ben je het mannetje op een verjaardag. Maar heb je dure oortjes, dan ben je een patser die het zo nodig moet showen.

Overigens valt het ook wel weer mee met 200 Euro Android's, ik koop voor mijn vrouw gemiddeld om het jaar een wat ouder model voor rond die prijs en daar valt prima mee te werken.
Zelf heb ik een iPhone, maar na een jaar of drie goed gebruiken begin ik echt bij mijn manager te zeuren om een nieuwe hoor, al is het maar om de batterij die vervangen moet worden (=kosten). Die 5 jaar is ook weer niet zo vanzelfsprekend.
al is het maar om de batterij die vervangen moet worden (=kosten). Die 5 jaar is ook weer niet zo vanzelfsprekend.
Maar hoezo niet? Batterijtje vervangen en je bent weer zoet voor een tijd.
Zeker ten tijden van duurzaamheid ga je toch eerder voor 1 onderdeel vervangen dan voor een compleet nieuwe device?
Batterijtje vervangen en je bent weer zoet voor een tijd.
Ik bedoelde wat jij ook al schreef: "Om maar iets te noemen" ;). Het is niet het enige punt natuurlijk.
Waarschijnlijk doe je dat al dagelijks, bungelt er alleen een draadje uit ;)
Ik gebruik momenteel de Tronsmart Spunky Beat en heb hiervoor een setje van QCY gehad. Dus nee, geen draadjes ;)
Ja, want: lekker belangrijk. Gaat toch om het gemak, geluid, kwaliteit ?
En net zoveel om het uiterlijk en comfort. Dus ja, dat is weldegelijk belangrijk.
Ik moest persoonlijk altijd denken aan There's something about Mary, toen ik ze voor het eerst zag.
https://imgflip.com/i/2ayr0k
Hahahaha, so true. Die Apple dingen zien er niet uit man. Net dopjes met afgeknipt draad.
Ik vind de Buds(+) er nog het meest "anoniem" uitzien. Ik heb ze zelf "gekregen" bij mijn s20u en ze hebben mij positief verrast qua geluidskwaliteit, draagcomfort en functionaliteit.
De vormfactor is bij Samsung en Apple veel slicker.
For real?
Dat vind ik bij Apple de grootste turn off by farrrr.
Naast dat geluidskwaliteit altijd enorm ondermaats is.
Zeker tov prijsniveau dus.

Dat heeft Sony altijd goed op orde. Connectiviteit is bij Apple wel een stuk beter, voor zover ik weet.
Die van Apple (en knock offs zoals de Freebuds van Huawei) vind ik echt niet mooi. De staafjes die uitsteken vind ik een slecht concept. Ik kies dus veel liever voor het design van Sony.
Ik heb zelf geen ervaring met in-ears met actieve noise canceling maar wel met de buds+. Mijn ervaring daarmee is dat deze in-ears (en vele andere denk ik evengoed) zodanig je oren afsluiten dat er al sprake is van passieve geluidsonderdrukking. Ik hoor namelijk bijna niks meer als ik ze in heb.

Gelukkig hebben de buds+ ook de mogelijkheid om geluid van buiten door te laten en zelfs extra te versterken. Wat is jullie ervaring met active noise canceling icm in ears? Toegevoegde waarde?
ANC heeft wel degelijk toegevoegde waarde, al moet je dan wel bij de high-end setjes zijn en niet de goedkope setjes. Het onderdrukt wel degelijk een hoop extra geluid over passive noise isolation, in ieder geval.

Wel moet ik daarbij opmerken, als ik het design zo zie, dan zitten de microfoons voor ANC op dezelfde onpraktische plek als de WF-1000XM3, en laten die nu net hypergevoelig zijn voor wind, wat de ANC nagenoeg onbruikbaar maakt, zeker als je ermee gaat hardlopen. Maar dat is een probleem specifiek voor die set, en niet per se een algemeen probleem met ANC.
Ik heb zelf ook de Sony wf-1000xm3 en die windruis kun je gelukkig onderdrukken in de app (1 schuifje naar rechts bij noise cancelling). Werkt ideaal bij het verplaatsen buiten!
Ik zou graag meer weten over wat je zegt over onderdrukking van windgeruis. Ik heb de Bose QC20 gekocht om windgeruis op de motor te onderdrukken, maar dit werkt nauwelijks, hoewel de ANC van de Bose QC20 in veel vergelijkende reviews als beste uit de bus komt.
Wat voor instelling heeft de Sony wf-1000xm3 dan waarmee je windgeruis onderdrukt? Ik vraag me ook af waarom dit niet altijd aan staat.
Daarnaast blijft de vraag of deze draadloze oordopjes niet uitgaan als je een helm op zet omdat ze verder uitsteken, maar dat is makkelijk te testen.
ANC werkt door met microfoons naar de buitenwereld te luisteren en tegengeluid te produceren. De reden dat dit op je motor niet werkt is omdat de wind in je microfoon blaast en je ANC dus tegengeluid voor het windgeluid produceert, wat alleen maar meer geluid voor jou is. Nu weet ik niet in hoeverre je dat kunt voorkomen in een helm, maar het onderdrukken van windgeruis is dus niet echt de functie. Het is het onderdrukken van andere ruisgeluiden, zoals motor- en constante omgevingsgeluiden (tot een bepaald niveau).
Ik denk niet dat de wind (rechtstreeks) in de microfoons blaast, want degene in de oordopjes zitten onder m'n helm, in feite in m'n oor, en misschien ook nog eentje ergens anders?
Ik heb trouwens ook op maat gemaakte dopjes voor m'n in-ear hoofdtelefoon, maar ook die dempen wat mij betreft niet fantastisch. Simpele schuim dopjes goed in je oor stoppen dempt bij mij het beste.
Op de motor sowieso proppen of otoplastieken in!
Van die slimme dopjes gaan je gehoor niet redden. Hoe stil je helm ook beweert te zijn, vanaf 80km/h-ish gaat je gehoor er gewoon aan. En al helemaal als je met een turbulentie genererende kuipruit zit.

Ik gebruik zelf otoplastieken (Alpine, andere provider zijn er ook) en bluetooth speakers in de helm voor navigatie/muziekje bij saaie stukken.

Als ik buiten wandel met m'n koptelefoon (in deze tijden doe ik dat wel eens bij wijze van pauze) zet ik de NC van m'n QC35II ook uit, genereert meer ellende dan dat het oplost bij het minste zuchtje wind overigens.
https://www.sony.nl/electronics/support/articles/00229342

Hier staat een beetje uitleg over de windruisreductie bij de sony's. Zoals aiii ook al aangeeft maakt ANC gebruik van 'tegengeluid'. Waarom deze windreductie niet standaard aan staat weet ik eigenlijk ook niet..
Ik heb de Sony WF-1000XM3 gehad, maar weer terug gestuurd. Ze gingen namelijk niet ver genoeg mijn oren in waardoor ze na een tijdje pijn gingen doen. Compleet persoonlijk natuurlijk, daar ieders oren anders zijn. Maar ik zie hier aan de plaatjes al dat ook deze dopjes te dicht bij de behuizing zitten voor mij, met andere woorden, het steeltje van de paddestoel is te kort. De NC vond ik net zoals jij overbodig bij deze in ear oordoppen. Bovendiek kapte die een flink aantal frequenties af.

Ik heb nu goedkope in ear dopjes van QCY uit China via Ali laten komen voor twee tientjes.Die gaan dieper in de oren en dienen idd als oordoppen. Het geluid wordt veel beter tegengehouden zonder ANC dan de Sony's met ANC. Voor mij is het marketing, niks minder, het is een moetje voor veel huidige merken lijkt het.
Herkenbaar. Wat ik doe is even aan oorlel trekken en dan zitten ze perfect
Die modus van de buds+ lijkt me ideaal. Ik bel veel via de oordoppen en kan er niet tegen dat mijn oren worden afgesloten. Je hoort het ook bij andere, ze praten hard omdat ze zichzelf niet meer horen. Voor mij de reden om (tot nu) niet over te stappen, mijn bedrade raak ik niet snel kwijt zonder de rubberen uiteinden die ik eraf heb gehaald.
Ik zie bij de WF's door de bomen het bos niet meer. 700/800/900/1000, N, XM, P.......Gelukkig is de WH lijn wat eenvoudiger.

[Reactie gewijzigd door eL_Jay op 3 augustus 2024 16:03]

Same here. De WF-SP900N is al op de markt. Is dit dan een goedkoper broertje?
Nou hopen dat je voor 200 EUR eindelijk AptX ondersteuning er ook bij krijgt.
Het probleem met alle Sony NC headsets tot nu toe, is dat de microfoon kwaliteit ronduit belabberd is. Zo lang Sony dit niet oplost, is dit geen optie voor het voeren van gesprekken onderweg.
Eens maar de meesten kopen hem voor de rust ;)
Ik wil juist niet bellen of gebeld worden als ik mijn xm3 op heb :+
Zou zelf ik er geen running buds voor kopen, maar voor dit soort prijzen ga je ook geen verschillende sets voor verschillend gebruik aanschaffen. En dan is het wel een turnoff indd.

Sony heeft het op de productpagina wel echt uitgelicht, dus wellicht hebben ze geluisterd en dit opgelost?

"Helderder handsfree bellen
De WF-SP800N biedt een betere stemkwaliteit voor handsfree bellen en de mogelijkheid om gesprekken aan te nemen met één of beide oordopjes"
Is dat niet de reden dat airpods van die staafjes hebben? Aan beide kanten dus een microfoon die naar je mond gericht is.
Hoe 'stable' is deze connectie.
Ik heb ondertussen vele (dure) running BT-hardloopoortjes gehad, maar telkens hapert er altijd eentje (Jabra, Jaybird en wat meer)

Ik heb een iPod nano. Wanneer ik deze iPod om mijn rechterarm doe, hapert het linker BT-oortje, en vice versa.

Is deze 'stable connection' dusdaning stabiel dat ik hier dan geen last meer van heb??
Ik heb de goedkope Sabbat E12 en sport hier ook mee. Ik moet zeggen dat deze het heel goed doen. Ook gebruik ik deze om 's avonds films/series te kijken wanneer mevrouw op bed ligt. Ik heb geen last van uitval tussen de oortjes. Ik denk ook dat de Sabbats onderling gesynchroniseren

Ter info. Ik heb geen referentie materiaal.
Bedankt voor je reactie. Heb jij (ook) een iPod nano?
Ik heb geen Ipod Nano of iets van een Apple device. Wel heb ik aardig wat Xiaomi devices waaronder een MI 9T pro waar deze pods goed mee werken.
Een ipod nano.. worden die nog gemaakt?
Komt dat niet gewoon omdat de ipod nano gewoon een hele oude ineffectieve bluetooth ondersteund?
Dan kun je er wel nieuwe oortjes bij kopen, maar als die terug moeten vallen op een oude bluetooth specificatie die gewoon domweg heel veel problemen heeft bij dit soort dingen, dan gaat dat natuurlijk nooit werken.
Dat heeft denk ik meer met die iPod te maken, ik heb er ook 1 gehad, en bij een draadloze koptelefoon haperde het geluid wel eens, dan moest ik de iPod anders neerleggen of in mn andere broekzak doen.
Dit is mijn situatie inderdaad.
Andere, nieuwe muziekspeler met nieuwere BT-chippies en het is opgelost dus kennelijk ;)

Hoewel ik het ook had bij de Garmin Forerunner 645 Music

[Reactie gewijzigd door kiddingguy op 3 augustus 2024 16:03]

Weird.
Heb ik bij mijn Jaybird Vista's geen last van eigenlijk.
Gebruik het in combinatie met Samsung S8 en S10.

Echt zeer te spreken over de Vista's.
Dan zal het idd te maken hebben met de iPod nano (en de 'verouderde' bluetooth technologie/chips hierin).
Marketingtechnisch een verwarrende combi, sporten en noise cancellation, beetje onzinnig niet?
Wel ideaal voor tijdens het slapen, of in het algemeen als vervanging/alternatief van de grote oorschelp-variant. Dat ze goed blijven zitten tijdens het sporten en bestand zijn tegen regen is natuurlijk wel een pre.
Absoluut een goede combinatie. ANC is geweldig in een schreeuwerige sportschool. Vooral als daar muziek wordt gedraaid waar je echt niet van houdt 😁
Maar (mijn ervaring) die muziek staat altijd zo hard dat ANC ook niet veel helpt.
Serieus sporten doe je dan ook gewoon buiten.
Aanstellen in een sportschool kan met gewone oordopjes :Y)
Ongetwijfeld ga ik -1 krijgen... maar wat het het beleid vanuit tweakers mbt taalgebruik? Wanneer is besloten, vanuit de redactie, in-ear headphones/ koptelefoons ‘oortjes’ te gaan noemen? Ik moet altijd maar denken aan een haarband met van die anime oren voor kleine kinderen....
Ach het is een herkenbaar woord. Bij oortjes weet ieder wat er bedoelt wordt. Volgens mij staat het ook gewoon in de Van Dale.
Oortjes is vele malen beter dan earbuds (wat nu ineens de hypenaam is geworden).
Bij samsung heten die krengen Galaxy Buds+, en op de radioreclame hoor je ... :o 8)7

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.