Huawei brengt 5g-varianten van MatePad Pro-tablet uit voor 799 en 949 euro

Huawei heeft de MatePad Pro-tablet officieel aangekondigd en de europrijzen bekendgemaakt. De versies van de tablet met 5g-ondersteuning gaan 799 en 949 euro kosten, waarbij het enige verschil de opslagruimte van respectievelijk 256 en 512GB is.

De nieuwe high-end tablet werd eerder al in China gepresenteerd en bevat de Kirin 990. Deze soc heeft vier Cortex-A76-cores, waarvan er twee hoog geklokt zijn, en vier zuinige A55-cores. Het Amoled-scherm heeft een diagonaal van 10,8", heeft een 16:10-verhouding met een resolutie van 2560x1600 pixels en een pixeldichtheid van 280 pixels per inch. Volgens Huawei kan het scherm de volledige dci-p3-kleurruimte weergeven, bedraagt de piekhelderheid 540cd/m² en de contrastverhouding 1500:1.

In de tablet zit een cameragat voor de frontcamera, die een resolutie van acht mexapixel heeft; de camera op de achterkant is een exemplaar met een resolutie van dertien megapixel. In de behuizing zitten vier speakers, de tablet weegt 460 gram, heeft afmetingen van 159x245x7,2mm en beschikt over een accu met een capaciteit van 7250mAh. Verder is er ondersteuning voor 40W-snelladen.

De verschillende varianten van MatePad Pro ondersteunen de M-Pencil die automatisch wordt opgeladen en via bluetooth wordt verbonden als de gebruiker de stylus op de tablet legt. Ook is er een bijbehorend-los toetsenbord beschikbaar, Smart Magnetic Keyboard. Deze is ook via bluetooth te verbinden.

De nieuwe MatePad Pro-tablets zonder 5g-ondersteuning komen in april uit voor prijzen tussen de 550 en de 700 euro. Huawei brengt de varianten met 5g uit in juni. De M-Pencil kost los 99 euro en het toetsenbord krijgt een prijskaartje van 129 euro.

Huawei MatePad Pro

Apparaat Specificaties Prijs
Huawei MatePad Pro 6GB+128GB, wifi €549
Huawei MatePad Pro 8GB+256GB, wifi €649
Huawei MatePad Pro 8GB+256GB, wifi inclusief M-Pencil (Vegan Leather-editie) €749
Huawei MatePad Pro 8GB+256GB, lte €599
Huawei MatePad Pro 8GB+256GB, lte €699
Huawei MatePad Pro 5G 8GB+256GB €799
Huawei MatePad Pro 5G 8GB+256GB €949

Door Joris Jansen

Redacteur

24-02-2020 • 18:17

40

Reacties (40)

40
39
17
0
0
17
Wijzig sortering
Niet duur voor een scherm met de volledige dci-p3 kleurruimte. Wel interessant voor de grafische vormgevers/fotografen etc onder ons.
Dan neem ik toch beter een iPad Pro met 120Hz scherm, en Adobe Suite apps. Ook heeft de Huawei geen Google Play Store, voor wat dat waard is.

[Reactie gewijzigd door We.are.cake op 23 juli 2024 19:42]

Dan praat je over €1119 tegenover €700. Die 120Hz is niet nodig. Geen Google Play store is wel een dingetje... Ik zou er wel graag Lightroom op willen zetten.
Van zowat ELKE synth die ik had, heb én op kw(g)ijl, kan je voor de ipad een app kopen en dus onderweg muziek mee maken.
Dan heb ik het nog niet over de pro foto en video soft die er voor bestaat.

Android synth apps? ZERO !! |:(
Logisch, want Android heeft in z'n hele bestaan nog geen fatsoenlijke low latency audio API gekregen. Een fatsoenlijke muziek of synthesizer app bouwen is (het onhandige OS nog niet meegerekend) een hele klus...
Zeg, een iPad Pro van 11 inch kost niet 1119 euro, maar 899 euro.
Play store is er wel natuurlijk op te zetten...
Maar software onder ios is iets beter
Darkroom of affinity of te zamen zijn prima programmas om lightroom te vervangen en nog goedkoper ook.
Veel mensen moet niets van Apple hebben, dan is dit een mooi alternatief.
Oprechte vraag. Vaak wordt er gezegd dat de iPad Pro te duur is omdat het net overal buiten valt. Te duur voor een tablet, kan minder dan een laptop, ect...

Wat rechtvaardigt dan de prijzen van deze tablets? Voor wie is dit interessant?
Oprechte vraag. Vaak wordt er gezegd dat de iPad Pro te duur is omdat het net overal buiten valt.
Iedereen die zegt dat iets te duur is kun je per definitie negeren. Wat duur is voor de een hoeft niet duur te zijn voor de ander. Het enige wat dit zegt is dat de persoon die dit zegt geen inbeeldingsvermogen heeft.

Te duur voor een tablet, kan minder dan een laptop, ect...
De tablet heeft een heel specifieke doelgroep maar het is niet moeilijk om nut te vinden voor een heel handzaam apparaat met lange batterijduur en stylus / 4G ondersteuning. Van tekenaars tot bloggers, van architecten tot fotografen, van muzikanten tot simpelweg mensen die de beste tablet willen hebben. Dat zie je ook terug in de apps die mensen op de iPad downloaden:
https://apps.apple.com/nl/story/id1276352397

Wat rechtvaardigt dan de prijzen van deze tablets?
Prijs is altijd: wat de gek ervoor wil geven. Daarbij houdt de leverancier altijd een strakke balans tussen winst en intresse. Apple pakt dit met zijn 3 verschillende iPads het beste aan naar mijn mening.
Thx! Mooi objectief antwoord. Ik probeerde het vooral weg te zetten iPad Pro t.o.v. Huawei.

Maar een aantal zaken die jij benoemt kun je in principe weg zetten tegen veel verschillende producten. :)
Yep, er is altijd een overlap maar neem bijvoorbeeld maar eens een laptop + voeding + teken tablet ergens mee naartoe. Dat is een echt verschil in gewicht. Ook als fotograaf neem je liever een extra lens mee dan een paar kilo laptop.

Echt voordelen van de huawei heb zo ook niet maar ik neem aan dat er genoeg mensen zijn die IOS niets vinden en liever voor Android gaan. Ik heb onlangs nog iemand geholpen met zoeken naar een Android tablet. Ondanks mijn waarschuwing dat app compatibiliteit mogelijk een probleem zou zijn.
Ipad werkt inmiddels redelijk tot goed met keyboard muis ondersteuning, de combinatie met de apple pen zorgt ervoor dat je sommige bewerking/tekening/edit handelingen absurd vlot kan uitvoeren. Zonder een zware laptop mee te nemen. Ik heb helemaal niks met apple maar ga de volgende vakantie video's proberen te bewerken tijdens de vakantieen up te loaden op de zelfde dag (zoals je normaal wat foto's via whatsapp deelt aan de familie). Ik mis dat van vroeger, toen ik er nog een dag voor uit trok om een video van 3 minuten in movie maker te maken. Had mijn vriendin er al een cadeau gedaan, dus nu kan ik er zelf ook nog wat leuks mee.
Misschien even goed om bij te vermelden dat Googles Playstore niet meer mag geïnstalleerd worden op nieuwe apparaten van Huawei, en dus zonder Googles Playstore komt.
Ik ben benieuwd naar een vergelijking met de Galaxy Tab S6/S5e en de prijs is veel hoger bij Huawei
Vergeet niet dat de huawei een high en tablet is (en dus ook de enige high en tabled van android zowat) en dus niet echt concureerd met die tablet.
De kirin 990 is een 855/865 concurent, en geen 665 (die is 835/845 niveau)

[Reactie gewijzigd door dec0de op 23 juli 2024 19:42]

Tegenwoordig wel meer keuze qua OLED-schermen, dat is wel weer positief. Ik ben zelf in 2016 overgegaan op een OLED-tablet, en ik merkte dat ik dit veel prettiger vond voor mijn ogen op een groot scherm.

Maar gok wel dat er geen playstore opkomt.
En wel jammer dat ze zo prijzig zijn.

Overigens zijn de randen wel erg smal! Je zult veem vaker hebben dat het scherm per ongeluk wordt aangeraakt. Ik heb dit al met mijn tab S5e, en die bezels zijn nog groot ivm deze tablet
Ben ook bang dat dit geen OLED is. Huawei en Honor hebben het nog niet voor elkaar gekregen om een OLED scherm met een punch hole te maken. Daarnaast is de contrastwaarde erg laag voor een OLED, deze verwacht je eerder op 150.000+:1 in plaats van 1500:1.
Het Amoled-scherm heeft een diagonaal van 10,8", heeft een 16:10-verhouding met een resolutie van 2560x1600 pixels en een pixeldichtheid van 280 pixels per inch.

Staat hier anders wel
Als het een contrast is van slechts 1500:1 heeft het de performance van een IPS scherm iets klopt er dus niet. Dan zou VA nog beter zijn (wat het niet is)
Oh dat bedoelen jullie. Excuses, ik heb hier dan weer geen verstand van. Dan maar afwachten wat waar is. Ik zou graag wat meer variatie zien in de schermtypes, maar mogelijk is dit dus weer een LCD (IPS valt daaronder toch?). Kan tot nu toe alleen Samsungs vinden met OLED.

799 en hoger voor een tablet zonder OLED en Googleservices zou ik nooit kopen eigenlijk
Het staat inderdaad in dit artikel, maar op bijvoorbeeld deze site: https://www.devicespecifications.com/en/model/7cce5294 staat dat het IPS is. En ook hier:https://consumer.huawei.com/en/tablets/matepad-pro-5g/specs/. De gegevens die in de artikelen komen te staan zijn niet altijd kloppend blijkt maar eens weer.
Helaas. Wel vreemd voor zo'n hoge prijs, dat je daat niet even een OLED in kan stoppen.

Niet dat IPS slecht is, maar wel een vreemde keuze voor toestellen van 799 euro en meer
Blijf het raar vinden dat 5g steeds maar weer gepushed word terwijl het niets oplevert voor de gewone consument, 4g is meer dan genoeg voor YouTube filmpje, spotify, etc. Zelfs 4g kan nog verbeterd worden is overal al bereikbaar. Bijna nergens is 5g en al zou er een zendmast in de buurt zitten werkt het toch niet als je binnenshuis bent en je hebt geen speciale modem thuis. 5G gaat gewoon nauwelijks door muren heen.
Ik zie 5g enkel als het nieuwe verkoop praatje voor new tech om weer nieuwe apparaten te verkopen en voor nog meer geld.
Voor bedrijven mogelijk, maar werk zelf voor een groot internationaal telecom bedrijf gefocussed op business to business en daar hebben ze nog erg weinig met 5g gedaan. De grote bedrijven die heel snel grote hoeveelheid data willen versturen kiezen meestal toch echt voor veiligere alternatieven.
Geschikt voor de toekomst. Niet iedereen koopt gelijk het allernieuwste model. En er zijn er ook genieg die 4/5 jaar met een telefoon doen.

In Nedelrand heb je de komende jaren nog genoeg aan een 4G-toestel, maar dit kan in andere landen wel verschillend zijn
Misschien in Azië, ik werk zelf voor 1 van de grootste telecombedrijven van de VS, ze zijn daar al bijna 2 jaar bezig met de uitrol en nog geen 30 steden hebben ze 5g en in die steden gaat het echt enkel om een paar plekken, hoe verder je er van af bent en hoe meer mensen op 5g zit hoe langzamer het word. Verder zal eigenlijk de komende jaren 5g lopen over het 4g netwerk. De 5g zendmasten worden geplaatst maar er is geen echt 5g netwerk. Het zal ongeveer 5 a 6 jaar duren voor het in de meeste steden is uitgerold en beter bereik en snelheid, maar een echt 5g netwerk zal langer duren.
Ter reclame doeleinden zijn ze nu ook met 5g bezig in stadiums vooral voor de super bowl, nutteloos voor het kijkend publiek, sinds ze de wedstrijd live kijken en al zouden ze de wedstrijd in hun skybox kijken, je kan gewoon 4k kijken op 4g, daarentegen zowat alle grote stadiums zijn al verbonden met het vaste backbone netwerk, met veel veiligere opties.
Omdat 5g nauwelijks door muren heen kan, en je wil 5g gebruiken binnenshuis heb je dus een 5g modem en verbinding nodig goedkoopste plan is $80 per maand dacht ik.
Vreemd prijslijstje...
Daarnaast is er vergeten te vermelden dat deze draadloos opladen en reverse wireless charging ondersteund met respectievelijk 27 en 7,5W.

https://consumer.huawei.com/en/tablets/matepad-pro-5g/

EDIT: 15W moet 27W zijn

[Reactie gewijzigd door J Kortje op 23 juli 2024 19:42]

Ik moest even opzoeken hoe een Ipad pro er uit ziet. Maar vind ze nou niet echt op elkaar lijken ofzo. De randen zijn veel ronder, zijkanten anders, camera eiland ander, camera in scherm tegenover in bezel, enzovoort. Het zijn beiden tablets met stylus daar houd de vergelijking wel op lijkt mij?
Ach, ieder zijn ding, ik vind het er teveel op lijken, vooral de Pencil, das bijna 1 op 1, de ronding in aan de zijkanten zijn inderdaad anders, maar het scherm, bezel en dergelijke is 1 op 1.

Mja, voor de android liefhebbers die geen apple willen, kan ik het begrijpen dat dit design aantrekkelijk kan zijn.
Alle tablets hebben een scherm en een bezel. Die van appel is zwart en loopt scherp af. De Huawei is zwart met nog een blauwe rand. En loopt afgerond af. Of mis ik iets?
Apple's scherm loopt ook rond, enige verschil is de camera.

De ouder ipads hebben wel een hoekig scherm, alleende nieuwe ipad pro's.
Ik bedoelde de randjes van bezel naar zijkant. Die zien er bij een ipad een stuk scherper uit als bij het artikel hierboven.
Dus omdat de Pencil er op lijkt, lijkt de rest en alles ook opeens op een iPad Pro? Ik bedoel, hoeveel anders wil je een scherm en bezel hebben dan?

Mja, voor de Apple liefhebbers die in alles een Apple zien, kan ik begrijpen dat het om moeilijk is om naar iets te kijken waar geen Apple logo op staat.
Ik zie niet in alles een apple, maar het is wel heel toevallig he, bijna zelfde toetsen board, bijna zelfde pencil, bijna zelfde tablet, kom op zeg.

Maar goed, blijkbaar ben ik de enige die het ziet en zie ik het fout.

Kijk eens https://www.noobie.com/wp...o-keyboard-us-FEATURE.jpg

[Reactie gewijzigd door Replic op 23 juli 2024 19:42]

Inderdaad een iPad Pro lookalike. Maar dit is geheel toevallig, daarom krijg je een -1 ;)
Als ik het ergens mee moet vergelijken vind ik het eerder op een Surface Pro met pen lijken :? Ik zie de overeenkomsten met een iPad (Pro) niet zozeer buiten dat het zwarte rechthoeken zijn.
https://www.cect-shop.com...pad-pro-10-8.html?v=10730

Voor jou is er ook in het wit, groen en oranje. Dan zijn je gelijkenissen een stukje verder weg te zoeken.

Daarnaast is het design overeenkomend, het besturingssysteem is natuurlijk compleet anders.
De iPad is van aluminium, 1,4 mm dunner, een stuk breder/hoger afhankelijk van de oriëntatie.

Daarnaast heeft de Huawei wel een 3,5 mm audio jack en een iets betere screen to body ratio.

Ik wil heus geen haat zaaien, zeker ook omdat ik beide merken in gebruik heb. Apple heeft de tablets gewoon beter voor elkaar dan Android over het algemeen, zeker met zicht op de toekomst. Toch deed ik twijfelen of de Huawei geen waardige opvolger zou kunnen zijn. Maar de extra features en het geld wat ik uit zou moeten geven om op hetzelfde niveau te komen vind ik toch niet helemaal gerechtvaardigd.
Het is inderdaad kwa specs een goeie tablet en als je android ook een wat beter systeem vind dan ipad OS, dan zal dit zeker een aanrader zijn.

Hef is natuurlijk maar net wat je nodig hebt

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.