Google gaat het Gmail-gebruikers gemakkelijker maken om door hun e-mail te zoeken. Dat gaat met zogenaamde "search chips", waarmee zoekresultaten kunnen worden verfijnd zonder daarvoor complexe zoekopdrachten te hoeven invoeren.
De verandering staat aangekondigd op de G Suite-website, en zou meteen beschikbaar moeten komen voor alle gebruikers van Gmail. Het kan echter tot vijftien dagen duren voordat de nieuwe zoekfunctionaliteit bij iedereen is binnengekomen, omdat er voor een gefaseerde uitrol is gekozen.
Met de nieuwe search chips kunnen gebruikers een zoekopdracht ingeven, en deze vervolgens verder verfijnen. Dat kan omdat er na het zoeken knoppen verschijnen die aanvullende opties weergeven. Het is bijvoorbeeld mogelijk om te zoeken op een contactpersoon, en dan de zoekresultaten te verfijnen door te kiezen voor de chip die aangeeft dat er bepaalde bijlages in de e-mails moeten zitten. Ook kunnen bepaalde e-mails actief worden uitgesloten, zoals agenda-afspraken.
Volgens Google moeten de chips het gemakkelijker maken om zoekopdrachten te verfijnen zonder daarvoor complexe zoekopdrachten te hoeven ingeven, waarbij bijvoorbeeld and- en or-operators nodig zijn. Dat zou volgens de internetgigant weinig intuïtief zijn.