Facebook onthult Portal TV-apparaat voor videobellen of ar-toepassingen via tv

Facebook heeft de Portal TV geïntroduceerd, een klein apparaat met een camera en met microfoons die via hdmi op een televisie kan worden aangesloten. Daarmee kunnen ar-toepassingen op het tv-scherm worden getoond, of is het tv-scherm inzetbaar voor videobellen.

Facebook komt met een drietal Portal-apparaten die allemaal beschikken over een automatisch inzoomende camera die gezichten herkent. Verder hebben ze Alexa-integratie, apps als Spotify, Amazon Prime Video of Messenger en de capaciteit om WhatsApp-video-oproepen met end-to-end-encryptie af te handelen. Videobellen kan alleen via Messenger en WhatsApp.

De Portal TV heeft als enige van de drie geen scherm en moet via hdmi op een televisie of monitor worden aangesloten. Het apparaat beschikt over een camera met een resolutie van 12,5 megapixel met een beeldhoek van 120 graden en acht microfoons, heeft wifi-ondersteuning en voor de privacy is er een knop om zowel de camera en microfoons uit te zetten, net als een geïntegreerde cameracover.

Portal familie

Als twee gebruikers via hun Portal TV-apparaten naar elkaar bellen en op hun Facebook-accounts hebben ingelogd, kunnen ze tegelijkertijd naar Facebook Watch-video's kijken, terwijl ze elkaar ook zien door middel van een picture-in-picture-functie die de ander in een klein schermpje rechts bovenaan het scherm toont. Daarbij dempt de Portal TV het volume van de video, zodat de gebruikers onderling met elkaar kunnen communiceren. Vooralsnog is dit alleen beschikbaar voor Facebook Watch-video's, maar gelet op de aanwezigheid van apps als Amazon Prime Video zal dat waarschijnlijk gaandeweg worden uitgebreid. Ook zijn er allerlei ar-filters beschikbaar, waarbij gebruikers die voor de Portal TV staan zichzelf op de televisie terugzien met de gekozen ar-toepassingen.

Daarnaast komt er de Portal Mini, die een 8"-touchscreen heeft en in feite over dezelfde functionaliteiten beschikt, al is deze door het al geïntegreerde scherm niet geschikt voor aansluiten op een televisie. De camera van dit apparaat is een 13-megapixelexemplaar met een beeldhoek van 114 graden en er zijn vier microfoons aanwezig. Ook is er de Portal, die afgezien van het 10"-scherm identiek is aan de Portal Mini. Dit 10"-apparaat kwam vorig jaar al beschikbaar, maar heeft nu smallere schermranden. Ook kwam toen een 15,6"-variant uit, de Portal+, die nog steeds beschikbaar is.

De Portal TV kost in de VS 149 dollar, terwijl de Portal Mini een prijskaartje van 129 dollar krijgt. De nieuwe 10"-Portal kost nu 179 dollar en de prijs van de vorig jaar uitgebrachte Portal+ zakt van 349 naar 279 dollar. De Portal en Portal Mini komen vanaf 15 oktober uit in de VS en Canada en de Portal TV volgt vanaf 5 november. Ook komen de apparaten naar het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Italië, Spanje, Australië en Nieuw-Zeeland. Een releasedatum voor Nederland en België is nog niet bekend, zo laat Facebook weten.

Portal TV

Door Joris Jansen

Redacteur

18-09-2019 • 15:51

30

Reacties (30)

30
28
10
2
0
10
Wijzig sortering
Ik geloof niet dat ik een apparaat van Facebook met microfoons en camera's in mijn woonkamer wil hebben, gegeven dit bericht: nieuws: Facebook: gegevens Portal-scherm kunnen wel gebruikt worden voor adve...

Zijn er verkoopcijfers bekend van de 'gewone' Facebook Portal? Ik ben benieuwd of ik de enige ben die daar zo over denkt. :)

[Reactie gewijzigd door Krisp op 23 juli 2024 08:46]

Al helemaal niet als je dit soort dingen ziet: https://images.app.goo.gl/ybqAhXE1xCHUs8Uc9
Lijkt op een Apple, Zuckerberg was gewoon bang dat Apple alles mee zat te kijken :P
Dus je hebt je telefoon, tablet en laptop altijd in de schuur liggen?
Als ik al iets in de richting zou willen hebben, is een apparaat van Facebook wel de laatste die ik zou kopen. In volgorde van voorkeur: Apple (kleine kans), Google (nog kleinere kans), Facebook (geen kans).
Ik mis Amazon in het rijtje. :)
Volledig eens, ik wacht rustig af tot Apple met een FaceTime Camera systeem voor mijn TV komt. :)

[Reactie gewijzigd door slijkie op 23 juli 2024 08:46]

Ik zou een dergelijk apparaat van geen enkele fabrikant in huis nemen, uiteindelijk hebben ze vrijwel allemaal hetzelfde doel: het schenden van jouw privacy t.b.v. reclame inkomsten.
Je moet toch wel op je achterhoofd zijn gevallen als je producten met microfoons en camera’s van Facebook in huis gaat nemen!
Bijna iedereen heeft dat al in zijn of haar huis (lees: mobiele telefoon). Niet specifiek van Facebook, maar wel van Apple of Google.

En ook al heb jij dat niet, maar heb je een dumb phone, zodra iemand anders jou in zijn of haar contactpersonen heeft staan ben je ook bekend. En als ze Google of Siri iets vraagt, dan nemen ze jouw stem ook op..

[Reactie gewijzigd door Segafreak83 op 23 juli 2024 08:46]

Ik ben het met je eens, en wellicht is mijn reactie iets te kort door de bocht. Echter vertrouw ik persoonlijk een Apple of Google toch iets meer dan Facebook.
Alleen zijn er bij Apple en Google niet keer op keer lekken qua privacy. Bij facebook liggen alle gegevens gewoon op straat. Dat is het grote verschil.
Alleen zijn er bij Apple en Google niet keer op keer lekken qua privacy
Waar wij vanaf weten.
Al zou er een echt groot lek zijn had dat wel naar boven gekomen.
Dat laatste is pijnlijk waar. Ongeacht hoe goed je je best doet om anoniem te blijven, verschillende stukken data die andere hebben over jou kunnen een compleet profiel maken.
Als mensen geen directe schade hebben door het geven van hun informatie, is het geen probleem. Waarschijnlijk zijn er dan wel erg veel mensen op hun achterhoofd gevallen.
Mocht je hier interesse in hebben, wat ik dus absoluut niet begrijp gezien het bedrijf die het ontwikkeld, wacht na introductie een paar weken. Ik weet bijna zeker dat deze gauw in de aanbieding komt. Facebook heeft namelijk behoefte om in veel huishoudens te komen en dat gaat ze niet lukken voor 129 euro.

Edit:

-1... Hebben de Tweakers niks geleerd van eerdere voorvallen? Dit is gewoon ontopic en weet bijna zeker dat dit gaat gebeuren.

[Reactie gewijzigd door grote_oever op 23 juli 2024 08:46]

Ik begrijp hier niets van.. sorry.
Wil je er een? Wacht een paar weken, gegarandeerd goedkoper.
Kijk naar Google mini. Deze wordt voor spotprijs verkocht. Destijds bij introductie voor 29 euro te koop in Nederland. Ze hebben gewoon veel behoefte om in zoveel mogelijk huishoudens te komen. Product is niet in aanbieding omdat ze te veel geproduceerd hebben, maar puur om zoveel mogelijk informatie te kunnen verzamelen.
Heel leuk, maar je moet goed gek zijn om het al te willen kopen in eerste instantie. Kwestie dat facebook al een waslijst aan inbreuken op privacy en leaks op zijn naam heeft staan. Dus korting of niet ...
Voor mensen die wat graag videobellen e.d. doen is dit wellicht een leuke uitkomt als ze niet al gebruik maken van services van andere providers zoals Google of Microsoft. Ik denk ook dat de koppeling met Alexa voor Facebook zijn oplossing is voor een markt die ze gemist hebben.

That said; Ik ben ver weg gebleven van de hele digitale butlers zoals Alexa. Ik wacht wel op digitale butlers waarvan de communicatie puur in je eigen netwerk blijft en niet via de cloud e.d. gaat. De paar services in communicatie die ik nog gebruik van bedrijven zoals Facebook en Google storen mij al genoeg.
Lijkt een beetje op modellen die voor Skype beschikbaar waren voor de overname van Microsoft , die daarna dan besliste dat TV platformen niet hun focus hadden. Bijvoorbeeld van Logitech : https://www.youtube.com/watch?v=K8H7qrqGkLE

Ik denk nog altijd dat er een markt voor dit soort dingen is, ik bel nu via Skype , wat consistent betere kwaliteit geeft dan facebook of whatsapp. Opgebeld worden terwijl je tv kijkt is misschien niet zo leuk, maar het is wel gezellig om zo te kunnen babbelen.

MAar een digitale butler, in combinatie met de verplichting om services van Facebook af te nemen : neen dank je.
Haha, ik vind het mooi om te zien (ik smul er van) dat mensen eindelijk eens na gaan denken over de applicaties en hardware die FB willen uitbrengen. Ze volgen een beetje de pad die Google jarenlang volgde (en wat resulteerde in meerdere flops qua projecten).

Dit apparaat is natuurlijk alleen maar in ontwikkeling gebracht om ook de 'gegevens' welke in de huiskamer rondzwiert op te vangen, op te slaan, te analyseren en vervolgens reclame te ontvangen op je tv/telefoon/laptop/tablet.

Want wat wordt er niet allemaal in de huiskamer besproken? Heel veel dingen die vertrouwelijk zijn en waarin ook vaak dingen besproken worden aangaande future aankopen. Data van onschatbare waarde, want je geeft eerder meer gegevens los in een gesprek dan op je tijdslijn (al zitten sommige er niet meer ver vandaan).

Naja, ik hoef die meuk niet en niemand van mijn gezin mag hem ook maar in huis halen. Dan gaan ze maar lekker op kamers wonen :P
Uuh, als dit niet helemaal privacyschending enzo was dan was dit fantastisch en echt toekomst. Helaas dat Facebook e.a. erachter zitten :(.
Dit zou ik dan wel van Apple willen om via m’n tv te kunnen FaceTimen. :)
Op zich lijkt het me wel tof, heb al lang het idee in mijn hoofd dat dit een leuke manier van videochatten kan zijn. Alleen vertrouw ik Facebook ook niet. Ik zou minimaal de spanning er af halen als het niet gebruikt wordt.

Als Google het maakt zou ik er nog meer vertrouwen in hebben wat privacy betreft. Iets dat je met USB in een Android TV kastje stoot ofzo. Alleen zou Google dan weer na een jaar de ondersteuning stoppen ofzo.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.