Onderzoek: Nokia-telefoons draaien vaakst op nieuwe Android-versies, LG minst

Nokia-telefoons krijgen het vaakst de upgrade naar nieuwe versies van Android. Toestellen van LG en Alcatel krijgen die gemiddeld het minst vaak. Dat blijkt uit marktonderzoek naar het updatebeleid van smartphonefabrikanten.

Telefoons van Nokia van ná het najaar 2018 hebben in 96 procent van de gevallen ondersteuning voor Android 9 Pie, blijkt uit onderzoek van Counterpoint. Dat keek naar hoe smartphonefabrikanten de nieuwste Android-updates doorvoerden op telefoons. Naast Nokia scoren ook telefoons van Xiaomi en Huawei goed.

Het onderzoek keek naar telefoons die sinds tussen het derde kwartaal van 2018 en het tweede kwartaal van 2019 zijn verkocht. De onderzoekers bekeken voor hoeveel telefoonmodellen van de bedrijven bepaalde Android-versies beschikbaar waren. Bij Nokia is dat het best; daar is voor 96 procent van de toestellen Android 9 Pie beschikbaar. Voor de overige vier procent is maximaal Android 8.1 Oreo beschikbaar. Bij Samsung wordt inmiddels 89 procent van de telefoons ondersteund door Pie, en zeven procent door Android 8. Xiaomi en Huawei doen het met respectievelijk 84 en 82 procent ook goed.

Opvallend is het grote gat dat na die vier fabrikanten valt. Bij Lenovo-toestellen kan slechts 43 procent van de toestellen gebruik maken van de nieuwste Android-versie. Het slechtst scoren LG en Alcatel, en het vooral in Azië verkochte Tecno. Minder dan een vijfde van die toestellen ondersteunt op dit moment Pie.

Hoeveel gebruikers de update ook daadwerkelijk installeren komt uit het onderzoek niet naar voren. Dat Nokia zo goed uit het onderzoek komt is niet helemaal verrassend. Veel van de toestellen van het bedrijf vallen onder het Android One-programma. Dat betekent dat de smartphonemaker in ieder geval drie jaar beveiligingsupdates garandeert, en twee jaar lang standaard Android-updates.

Counterpoint-onderzoek

Door Tijs Hofmans

Nieuwscoördinator

30-08-2019 • 18:22

117

Reacties (117)

117
113
67
2
0
32
Wijzig sortering
Dat je direct de nieuwste Android-versie hebt is leuk en aardig, maar hoe zit het met verdere ondersteuning? Nou zit dat bij Nokia wel goed, maar hoe zit dat bij andere merken? Dat is veel belangrijker wat mij betreft. Opvallend trouwens dat Sony en HTC er niet tussen zitten, of hebben die geen smartphones uitgebracht tussen eind 2018 en midden 2019? Dat valt dus onder others zoals opgemerkt door @Fettel.

Dat LG het niet zo lekker doet verrast me overigens niet. Lopen enorm achter de rest aan, zijn vaak duur voor wat ze bieden en in reviews komen ze ook niet altijd even lekker naar voren.

Edit: er zijn overigens meer statistieken beschikbaar dan wat Tweakers hier laat zien. Zo scoort Nokia ook erg goed qua daadwerkelijke updates. Binnen 6 maanden zit 50% van hun maximaal 1 jaar oude toestellen op de nieuwste versie. Samsung haalt na een jaar net de 20%. Dus leuk dat ze wel vaak een recente Android-versie aanbieden op nieuwe toestellen, maar hun updatebeleid is verder dus nog altijd even beroerd als het altijd is geweest.

[Reactie gewijzigd door SomerenV op 23 juli 2024 12:18]

Die laatste conclusie is een vreemd

Ze bieden het aan, maar het is slecht.

Voor het installeren is bijna altijd de tussenkomst nodig van de gebruiker. Als deze de update negeert, dan kun je daar de fabrikant niet de schuld van geven.
Ik denk dat het aantal gebruikers dat een update negeert echt enorm klein is. Volgens mij komt er op iedere telefoon een melding te staan dat er een nieuwe versie beschikbaar is. Die kun je negeren waarna het even later weer voorbij komt. Volgens mij worden die updates ook steeds vaker automatisch geïnstalleerd in periodes dat de gebruiker het toestel niet gebruikt ('s nachts bijvoorbeeld).

Maar dan nog, het gaat in het artikel puur om hoeveel procent van de toestellen een update klaar heeft staan. Dus stel Samsung heeft momenteel 20 toestellen in de omloop en 4 daarvan kunnen geüpdatet worden naar Android 9 dan zit je op 20%. De eindgebruiker staat daar volledig los van.
Ik spreek nu over een klein groepje mensen.
Maar in mijn vriendengroep zie ik meerdere die updates altijd weg swipen.

Laatste een telefoon in me hand gehad van een vriend die 7 maanden aan updates beschikbaar had...(security en feature updates)
You can lead a horse to water but you can't make it drink.
Ik heb de Nokia 7 plus en aanvankelijk was ik niet heel erg tevreden over mijn uitvoering. Na de update naar PIE duurde het tot maart 2019 voordat alle kinderziektes er uit waren. In mijn geval wegvallende WiFi, batterijvermogen bruik en ongevoeligheid touch screen dat mij het meest hinderde. Jammer dat HMD je in de tussentijd allerlei goed bedoelde adviezen aan de hand deed die geen hout sneden. Weliswaar opgelost maar met een update ga je er niet altijd op vooruit. Als de fabrikant nalatig is met updates en fouten niet snel corrigeert zit je met een probleem. Nokia pompt er regelmatig updates tussendoor die verbetering kunnen bevatten.
Jij begint zoals je in je vorige post eindigt

Je neemt aan...

Als ik nu aan neem dat mensen het wel negeren...wie heeft er dan gelijk?
Als Samsung een update aanbiedt en toch installeert maar 20% de update, dan kun je er vanuit gaan dat mijn aanname toch meer hout sbijdt
Lees m'n 2e alinea nog een keer. 20% van de toestellen van maximaal 1 jaar oud kan geüpdatet worden naar Android 9. Of gebruikers dat wel of niet doen verandert niks aan die 20%.
Weer een aanname welke gewoon niet waar is. Alle telefoons die samsung in 2018 en zelfs 2017 heeft uitgebracht kunnen naar pie toe. (Op uitzonderingen na, en dan heb ik het over de budget modellen onder 200 euro). Ze krijgen wel nog security updates. En dat vrij snel. Ik heb laatst nog een security update van juli binnen gekregen.
Is alleen geen aanname. Ik ga uit van die statistiek. Het bijbehorende artikel meldt daarnaast het volgende: "Nokia is also leading quite substantially in update speed, too. Counterpoint notes that Nokia managed to update 50% of its phones shipped within the previous year to Android Pie within just six months. Considering Pie has been available for a year at this point, it’s disappointing to see that only three firms — Nokia, Xiaomi, and Lenovo — have updated more than 50% of their lineups to the latest software version."

Waarschijnlijk gaat dit om data die vergaard is tot en met Q2 van 2019, maar dat kan ik zo niet terugvinden in het artikel. Geen aannames dus maar data afkomstig van hetzelfde bedrijf als waar Tweakers zijn artikel op gebaseerd heeft. Deze reactie geldt ook voor @jqv
Zoals eerder vernoemd, de A3 2017 hangt nog steeds op 8.0 met security dec'18. Dat was een toestel van 300 euro, dus geen budget. Echt zonde....
Ter referentie: Apple ondersteunt de iPhones voor pak 'm beet €76 tot €108 per jaar (aankoop prijs basis model / ondersteunde jaren). Dus voor €300 mag je toch zeker richting de 3 jaar aan update verwachten.

[Reactie gewijzigd door Henk Poley op 23 juli 2024 12:18]

Was het maar zo. 330€ betaald in 2017 voor mijn A3 en geen Pie. Dat is dus geen uitzondering onder de 200€ want ook de duurdere A5 en misschien zelfs de A7 hebben geen Pie. Pas de A6 en de A8 hebben die optie en die zijn nieuwer.
Ik kan iedere alinea lezen van je, maar de informatie daarin is niet correct. Jij doet nog steeds niet onderbouwde aannames.
Volgens mij valt dat tegen. Als ik om me heen kijk zie ik ook nog veel die niet naar de laatste versie gaan. En dan ook klagen dat ze te weinig ruimte hebben: de update is al wel gedownload.
Geen wonder dat iedereen pusht om de update (automatisch) te installeren.
Van Sony vraag ik het me ook af waarom ze er niet bij staan, die doen het namelijk ook erg goed.
Op basis van welke informatie zeg jij dat zij het goed doen?

Ik heb die informatie namelijk niet en ik vermoed anderen ook niet. In dit artikel staat al niets over Sony en upgrade/updates. Dus als je die informatie wilt delen, dan zullen we erg blij zijn hier.
Sony is vaak een van de eerste merken die hun flagships update naar nieuwe versies van Android, zoals met de XZ toestellen. Ook krijgen zowel de duurdere XZ als de goedkopere XA/L toestellen vaak security updates. Xperiablog.net meld dit soort dingen vaak.

Na wat meer verdiepen blijkt dit onderzoek echter over top Android smartphone brands te gaan, en qua marktaandeel en verkoopcijfers hoort Sony daar niet bij, wellicht vandaar de afwezigheid.

[Reactie gewijzigd door Stefan22 op 23 juli 2024 12:18]

Spreken nog?
Klinkt verdacht veel als Sony Xperia?
Anoniem: 1144789 @Stefan2231 augustus 2019 10:49
Maar bij Sony is het precies na 24 maanden einde verhaal. Iedere maand zijn ze erg snel met updates en als je meedoet met devellopers programma, duurt het zelfs langer.
Maar dat is niet 123 plug & play.
Overigens heb ik niet zoveel met de "security" updates, ik vind het belangrijker dat "bugs" worden verholpen.
Security issues zijn vaak bugs die door anderen misbruikt kunnen worden; dat soort bugs zouden wmb wel voorran moeten hebben op 'simpele' bugs. Maar het is uiteraard ook weer niet zo dat er alleen maar security issues opgelost hoeven te worden.

Het is lastig vanuit gebruikersperspectief. Die security issues heb je vaak pas last van als het misbruikt wordt, terwijl de oplossingen (verder) niks nuttigs voor je doen en soms zelfs negatieve impact op de gebruikerservaring hebben. En daarnaast hebben andere bugs vaker juist wel direct invloed op je gebruikerservaring. Hoewel er natuurlijk ook vaak genoeg bugs opgelost worden waar alleen een beperkte groep last van heeft.
Anoniem: 1144789 @ACM1 september 2019 11:45
Goede uiteenzetting .
Maar voor mij persoonlijk is het bijvoorbeeld belangrijker dat een "bug" in de camera software wordt verholpen.
Als de camera zo belangrijk voor je is koop je daarvoor beter een dedicated toestel.
Hetzelfde geld overigens voor navigatie, handheld gaming en andere functies die de smartphone kan vervullen. Een smartphone is wel de ideale allrounder en kan een heleboel andere apparaten vervangen als je eisen daar niet al te hoog zijn.
Anoniem: 1144789 @BeosBeing5 september 2019 11:44
Precies, stand alone apparatuur is onhandig voor mij.
Sony en HTC behoren al lang niet meer tot de tien best verkopende smartphone producenten ter wereld. Beide ga je dus onder 'Others' terugvinden.
Ja, natuurlijk. Had ik helemaal niet meer bij nagedacht. Ik heb een tijdje geschreven voor een website gericht op smartphones en toen kwamen HTC en Sony nog steevast voorbij in dit soort statistieken, dus daar zat ik nog met m'n hoofd bij denk ik :+
lg g5 plus: voor 2018 laatste versie beloofd.

Oktober 2018 terug naar winkel met refund wegens onvervulde belofte.
Krijg je dan een refund?
Als je echt klaagt en op je strepen staat. Kostte me toch veel moeite.
Mag ik vragen hoe oud je toestel was op dat moment en wat het doorslaggevende argument was?
Hebben we wettelijk recht op updates?
Ik sta namelijk op het punt om een LG G8S ThinQ aan te schaffen en het updatebeleid is het enige dat me tegenhoudt.
Bedankt.
Alleen als de fabrikant echt een belofte heeft gemaakt. Het was mijn Moto g5 plus, niet LG, ik was even in de war.

Er was van te voren een update beloofd voor 2018. Dat was dus echt effectief contractbreuk.

De winkel probeerde me uiteraard door te verwijzen naar de fabrikant. Ik moest uiteindelijk bezwaar maken bij de brancheorganisatie.
Ik vraag me af hoe goed dit onderzoek is. Want volgens mij zijn Google (Pixels), de Essential Phone meestal als eersten erbij (als het gaat om 'kunnen upgraden').
Veel belangrijker dan of je de laatste versie draait is of en hoe snel je security updates krijgt, en baseband updates krijgt. Ik verwacht op mijn Android smartphone geen updates naar de laatste Android versie. Ik verwacht wel dat mijn toestel stabiel en veilig blijft werken.
"Dat LG het niet zo lekker doet verrast me overigens niet. Lopen enorm achter de rest aan, zijn vaak duur voor wat ze bieden en in reviews komen ze ook niet altijd even lekker naar voren."

Niet helemaal mee eens. Ze zijn traag qua updates, en qua security updates, maar duur voor wat ze bieden?! Heb de LG G7 een halfjaar nadat die was uitgekomen aangeschaft voor 400 euro, probeer maar eens een ander flagship voor dat geld te vinden. Daar krijg je bijv een midrange van Samsung voor. Enige minpunt van mijn kant is de trage updates, maar verder krijg je bang voor bucks bij de flagships als je ff een paar maanden wacht
Je slaat de spijker op zijn kop. Precies de vraag die ik had na het lezen van dit artikel. Cruciale informatie die helaas niet terugkomt in dit artikel. Zonde. Mijn dank!

Daarnaast vind ik de reacties echt bedroevend onder dit artikel. Zelden zie ik zulke slechte belabberd ingeformeerde reacties.
Beste iedereen, LEES! Voordat je gaat roeptoeteren. Sorry hoor, maar echt triest.

Als je het niet snapt vraag het of zoek verder.

Het is onderzoek is namelijk heel simpel, het onderzoekt de mogelijkheid tot updaten.
Dit houdt dus in dat de telefoons van Samsung, na slechts 1 jaar, theoretisch maximaal 20% up to date kan zijn. Als gebruikers dat dus niet doen wordt het praktische percentage dus alleen maar lager.

In andere woorden, belachelijk.
Vertaling uit het artikel van 9to5: Counterpoint meldt dat Nokia 50% van zijn in het afgelopen jaar uitgebrachte smartphones geüpdatet heeft naar Android Pie in slechts zes maanden tijd.

Het gaat dus daadwerkelijk om telefoons waar Android Pie voor beschikbaar is, niet om hoeveel telefoons de update geïnstalleerd hebben staan. Nokia heeft zijn smartphones van een update voorzien, niet 'gebruikers hebben hun smartphones van een update voorzien'. Wat @Bram34 zegt klopt dus gewoon. Na 6 maanden na de start van de uitrol van Pie kon theoretisch 50% van de Nokia-toestellen dat ~1 jaar oud is geüpdatet worden naar Android Pie omdat Nokia die update voor die toestellen klaar had staan. Gebruikers staan daar volledig los van.

[Reactie gewijzigd door SomerenV op 23 juli 2024 12:18]

Je mist het punt. Het gaat er niet om at hij klaarstaat bij gebruikers en dat die maar moeten klikken, maar dat voor 80% van de modellen van Samsung er überhaupt geen update beschikbaar is.
Okee, komisch.

Zal er geen moment zijn geweest dat je jezelf achter de oren krabde voordat je de betweter uit ging proberen te hangen. Ik dacht dat ik het nog zo duidelijk had neergezet.
Je laat dus hier wel weer haarfijn zien wat ik bedoel. Bijna een soort van arrogantie. Ach ja.
Alleen de verkoopdatum is niet genoeg. Ook hoe lang een model al op de markt is. Bij langer op de markt zijnde toestellen zullen updates minder vaak gedaan worden. Statistiek is best lastig als je het goed wilt doen.
Het hangt af van wat je wil meten. De verkoopdatum lijkt me relevanter dan de lanceringsdatum, vanuit het standpunt van de koper.
Ja statistiek begrijpen is best lastig ;).
En dan gaat het Android Oké programma weer uit van de introductiedatum...Daar kan een koper weinig mee.
.statistiek is lastig inderdaad.
Statistiek is helemaal niet lastig, je kan ze namelijk allemaal naar eigen hand zetten. :+
"There are lies, damned lies, and statistics." (Mark Twain, 1906 die claimde het te hebben van British prime minister Benjamin Disraeli (1804-1881))

Maar het is aan diverse anderen toegeschreven waaronder aan
- Winston Churchill (incorrect al verwees die wel diverse keren naar het verschijnsel dat je noemt)
- Charles Wentworth Dilke (1891) en Robert Giffen die het noemde (1892) als variant op " three types of unreliable witnesses, a liar, a damned liar, and an expert",
Van dat laatste zijn er weer varianten:
* "Talked politics, scandal, and the three classes of witnesses—liars, d—d liars, and experts.", notulen uit 1985 door Thomas Henry Huxley
* "A well-known lawyer, now a judge, once grouped witnesses into three classes: simple liars, damned liars, and experts" Nature, page 74 November 26, 1885
en
* "There are liars, there are outrageous liars, and there are scientific experts.", The Economist eveneens daterend uit 1885.

Winston Churchill: "The first lesson that you must learn is, when I call for statistics about the rate of infant mortality, what I want is proof that fewer babies died when I was Prime Minister than when anyone else was Prime Minister."
Inderdaad, bij sommige internet retailers kun je nog wel eens nieuwe mobieltjes kopen die allang geen updates meer krijgen.
Niet alleen bij internet retailers.
Bij kijkshop viel 90% in deze categorie, ook de modellen die net geïntroduceerd waren door de fabrikant.
Bij Op=op ook zo'n 80% (al hebben die nog geen 10 modellen in het assortiment, maar wel de 1 of 2 goedkoopste HMD Nokia's die dus de enige daar zijn die wel updates krijgen.)
Anoniem: 1144789 @BeosBeing5 september 2019 11:47
Tsja, gezien de afgelopen " week leaks" van Android, Windows en IOS vraag ik mijzelf af hoe groot het vergiet is in mijn nieuwe telefoon.

Iemand riep hier al laatst dat de postduif veiliger is.
"grappig" dat Samsung vaak wordt genoemd met hun slechte update beleid maar toch een mooie 2 plaats heeft...
Ja, een mooie 2e plaats, maar na 12 maanden heeft net 20% van hun toestellen van maximaal een jaar oud de nieuwste versie van Android. Nokia zit na 11 maanden op ~95%.
Dat vind ik geen vergelijking. Nokia maakt sinds 2017 (weer) smartphones met Android. Terwijl Samsung vanaf 2010 (Android) smartphones maakt. Dan zijn er 7 jaar meer telefoons in omloop die wellicht nog op oudere versies draaien en niet meer geüpdate worden. Nu kan Nokia het oudste model (Nokia 3 of 6) van een ~2 jaar geleden makkelijk updaten...

EDIT: Ik heb nog even gekeken hoeveel Nokia smartphones er uit zijn gekomen vanaf het punt dat HMD, Nokia Android telefoons ging maken, dat zijn er 26 zie hier: https://www.gsmarena.com/...ickSearch=yes&sName=nokia

Dit is eenvoudiger om te voorzien van nieuwe updates dan de hoeveelheid (te veel om te tellen :) ) Samsung smartphones.

[Reactie gewijzigd door wizzlewaxx op 23 juli 2024 12:18]

Samsung heeft ook meer personeel en meer omzet dan Nokia, dus het argument van meer toestellen gaat niet op. Je moet kijken naar de verhouding.

Daarnaast doet Nokia mee met het Android One programma en levert het een clean Android OS zonder eigen schil.
Zou Android One dan toch een goed idee zijn?
IK krijg bijna om de maand nieuwe updates voor mijn Nokia 8 (2 jaar oud), Mijn vorige HTC heeft over zijn gehele looptijd 3 updates gehad.
Dat lijkt me ook niet echt goed want de meeste updates zijn herstel en verbeterpunten,
Is er dan zoveel mis met de Nokia 8 ?
Nokia heeft dezelfde Android als andere fabrikanten.
Android heeft net als Windows en iOS vaak updates klaarstaan. Nokia heeft gewoon het beste zijn update beleid over het portfolio in orde. Als er een update beschikbaar is op Nokia en niet op een ander merk moet je je bij dat andere merk juist zorgen maken
Het gaat om toestellen die maximaal een jaar oud zijn, dus niet om álle toestellen.
Niemand vraagt aan Samsung om zo ontzettend veel verschillende modellen uit te brengen.

Samsung is een reus, en Nokia een dwerg. Juist Samsung zou een goed updatebeleid moeten kunnen betalen omdat zij veel meer telefoons verkopen dan Nokia.
Is toch eigenlijk “apart” dat een bedrijf wat met miljarden smijt voor marketing (ik heb het in dit geval dus over Samsung), niet eens in staat is om zelf fatsoenlijke updates te regelen.
Het zou handig zijn als de afbeelding waarin die informatie staat meegenomen zou worden in het artikel.
Een goede opmerking SomerenV.
Er is maar 20% van de updates geïnstalleerd. Dat is wat anders.

Dat ligt bij de gebruiker van het toestel, niet bij Samsung.
Nee, 20% van de toestellen kan de update ontvangen. Staat dus los van op hoeveel toestellen de update ook daadwerkelijk uitgevoerd is.
Nee, 89% van de toestellen verkocht tussen q3 van 2018 en q2 van 2019 beschikt standaard over Android 9. Dat staat los van de 20% die gaat over toestellen van maximaal een jaar oud.
Ik lees toch iets anders in het artikel. Wie moet ik nu geloven. tweakers of iemand die woont in Someren-Oostnoordoost (just kidding, mijn vrouw komt uit Someren)?
Zou zeggen, lees nog eens
Anoniem: 1144789 @SomerenV31 augustus 2019 10:59
Update beleid van Samsung is niet consistent. Bijvoorbeeld A3 2017 is sinds december 2018 klaar met updates.A5 2017 krijgt nog steeds updates en J5 2017 kreeg onlangs nog PIE.
Terwijl de A3 2017 , geen belabberde specs heeft. USB C, waterdicht. In 2017 zag je dat alleen bij de premium modellen.
Dit is sinds enige jaren idd anders. Vroeger gaven ze het vaak maar een update en waren ze er klaar mee. Nu gaat het (gelukkig) stukken beter.
Komt ook mede door project trebble. Volgens mij moet nu een stuk minder door providers goedgekeurt worden. Scheelt ook een hap.
Wat ik nooit zo goed snap. Ik heb hier computers die al 10 jaar meegaan. Draaien gewoon de nieuwste versies van Windows / Linux. Waarom is het bij telefoons na een paar jaar afgelopen?
Omdat chip-fabrikanten vaak stoppen met het ondersteunen van oudere chipsets. Daarnaast willen veel fabrikanten ook hun eigen schil meeleveren en dat is na een tijdje niet meer bij te houden qua updates.
Ik heb hier een HP kantoor desktop. Ooit bij de kringloop gevonden. Is wat traag maar prima om wat muziek af te spelen. Draait gewoon Windows 10. Geeft Intel dan nog updates? Ding is uit 2006 dacht ik.

En waarom doet de chip producent van een telefoon dit niet?

[Reactie gewijzigd door borbit op 23 juli 2024 12:18]

Het heeft te maken met alle veranderingen die de fabrikanten aan de software maken, zowel om zaken zoals cameras optimaal te laten werken als allerlei customizations. Als elke fabrikant stock Android zou gebruiken, dan zou oudere toestellen updaten veel gemakkelijker zijn, maar er wordt veel teveel veranderd aan het OS bij elk afzonderlijk model van elke fabrikant.
Het probleem is kennelijk dat Android niet modulair is opgebouwd, dat geldt dan zowel voor de hardwareafhankelijkheden als voor de schil van de fabrikant.
Anoniem: 1144789 @SomerenV31 augustus 2019 11:03
Nou, deels eens. De aftermarket, Jolla, Lineage en onlangs /e/ weten wel raad met de "oude" mobieltjes.
Vroeger moest je gewoon voor iedere Windows versie 200 gulden betalen hoor. Van 95 naar 98 was echt geen gratis update.
Het hoeft niet afgelopen te zijn.

Ik heb nog een oude Samsung Galaxy S3 die in 2012 geleverd werd met Android 4.

Momenteel draait er bij mij Android 8 op, maar er kan ook Android 9 op.
Uiteraard is de ROM niet van Samsung.

https://www.getdroidtips....-0-pie-samsung-galaxy-s3/
Samsung Galaxy S3 (codename: nx595j) launched on May 2012. The phone came out of the box with Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich. Here we will guide you on how to download and install Android 9.0 Pie update for Samsung Galaxy S3. You can enjoy the real sweet of Android Pie with this Ported ROM.
Omdat bij Android alleen de drivers voor dat specifieke model meegeleverd worden. Die drivers zijn niet voor iedereen gratis beschikbaar en er is vaak geen manier om daar omheen te komen met een standaard protocol.
https://security.stackexc...h-lots-of-drivers-which-w
Anoniem: 454358 30 augustus 2019 20:04
Ik vind een nieuwe versie van android niet zo heel intrssant, ik heb liever constant beveligings updates. Xiaomi geeft volgens mij ( nij onze toestellen) heel weinig beveikigings updates, mawr wel een nieuwe android versies. En wat heeft de gemiddelde gebruiker er nu aan of het 7,8 of 9 is? Whatsapp, facebook, instagram werkt allemawl wel.
Dit idd, nieuwe Android versie interesseren me vanaf 4.1 zo'n beetje echt geen zak meer.

Ja leuk als ik een telefoon met 8.0 koop en 6 maanden later krijg ik 9. Whooptidoo , ding doet nog steeds exact hetzelfde als voor die tijd.

Mijn Honor 8 kreeg destijds vrijwel direct een update naar 8 (meen ik) toe ik hem kocht daarna nog 1,5 jaar maandelijks netjes alle security updates. Volgens mij heeft ie uiteindelijk na 2 jaar ook nog 9 gekregen zelfs, maar inmiddels naar de view 20 overgestapt.

Zolang ze security updates uit blijven brengen blijf ik de komende 10 jaar volledig gelukkig met Android 9. Het is een stuk gereedschap wat veilig moet blijven doen wat ie nu doet.
Xiaomi doet het vrij goed... in China. Hun global ROM is helaas een ondergeschoven kindje. Ze hebben het daar druk aangezien ze om de 5 minuten een nieuwe telefoon uitbrengen en China komt eerst.
Motorola zal waarschijnlijk hier onder Lenovo vallen, die worden er altijd op afgezeken. Wat mij in de praktijk wel op valt is dat ik bij veel (oudere) klanten de melding "Software Update" zie staan en dat ze zich er niets van aantrekken. Het spul werkt voor de meesten, waarom zouden ze dan moeilijk doen?
Ze worden afgezeken omdat Motorola jarenlang op een heeft gestaan in dit lijstje. Maar door de overname door Lenovo is het achteruit gegaan met Motorola.
Ze worden inderdaad afgezeken omdat ze het gewoon slecht doen ten opzichte van een paar jaar terug. Mijn g5s plus kreeg pas een jaar nadat Oreo uit was de update. Beveilings patches als je geluk hebt elke drie maand, maar het kan ook langer duren.

Gebroken update beloftes bij de g4 serie uiteindelijk onder druk hebben ze de duurste nog een tweede major update gegeven. De Z2 in Amerika krijgt alleen pie op de verizon toestellen alle overige laten ze in de kou staan terwijl pie voor de hele lijn was beloofd. Was te moeilijk voor ze was het excuus.
De Z4 hun "top" model krijgt maar een major update.

Zelfs een maandelijkse update voor de android one toestellen halen ze met moeite en regelmatig ook niet.
En wanneer de updates nou goed waren of problemen op zouden lossen. Ze adviseren sinds de Oreo update om de g5s plus dagelijks te rebooten om traagheid en respons problemen te voorkomen.

Enzovoort enzovoort.
De software van de LG G6 is inderdaad echt ontzettend beroerd. Toestel is niet vooruit te branden.
Hoe vaak heb je hem al in de fik gestoken?
Is niet nodig. Doet het toestel vanzelf al.
Bekijk het vanuit een positief perspectief, tenminste kan je jouw LG gebruiken om je beker koffie warm te houden
Niet heel gek aangezien LG dit jaar toestellen introduceerde (niet uitbracht) met android 8 terwijl oneplus 6 toen al een pak'm beet 4 maanden op 9 draaide.
Als je alles bij elkaar telt is het verwonderlijk dat LG nog überhaupt toestellen uitbrengt. Ze draaien structureel verlies (jaar na jaar), zijn zeer traag qua updates en lopen vaak achter de feiten aan...

[Reactie gewijzigd door MazeWing op 23 juli 2024 12:18]

Ben erg blij om m'n Nokia 8.1 te hebben :)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.