Die handmatige check doen ze al jaren. Het is verschrikkelijk om voor Mozilla te ontwikkelen en één van de redenen dat ze -zeker zakelijk- marktaandeel verliest van Chrome.
Desalniettemin erg bedankt [alle ontwikkelaars voor FF extentions] voor de moeite om dit solide platform staande te houden.
A- Het review proces van een extensie duurt schrikbarend lang (was in het verleden soms langer dan 3 maand) en is buitengewoon kritisch.
Dat laatste is goed om te horen.
B- Je extension moet zonder betaald account te gebruiken zijn en dan waarde toevoegen aan de browser ervaring. Dat betekend dus bijvoorbeeld dat betaalde diensten zonder freemium model niet in de store staan.
Als gebruiker ben ik hier erg blij om. Het is erg vermoeiend goedbedoelde software te proberen vinden in zo'n commercieel store model, tussen honderden zo niet duizenden die hengelen naar die ene US$ / Euro en mogelijk nog wat advertentie-inkomsten , voor wat gebakken lucht in het beste geval.
Heb daarentegen donaties gedaan aan alle nuttige extensies zoals NoScript etc.. En die zijn hoger dan de aankoopprijs van de gemiddelde "app".
De extensies die je overhoudt zijn dus:
1- Niet zo up to date als die in de Chrome store
2- Niet zo compleet als de Chrome store
3- Niet zo veilig als die in de Chrome store (want je kunt niet snel een security patch uitbrengen)
4- Vaak ondersteund door indirecte business modellen en de negatieve effecten daarvan.
Dat gaan ze nu met een pleister beplakken met deze maatregel die ook nog eens heel veel resources kost.
Als ik ga kijken bij uBlock, is de update frequentie vrij hoog. En dat afwisselend voor Chrome en Firefox.
Veilig is Relatief <> Google, IMO.
Apr 3, 2019 1.18.17b1, 1.18.17b0
Apr 3, 2019 1.18.16 an emergency fix
Mar 28, 2019 1.18.14
Mar 26, 2019 Mar 26, 2019 (unlimitted storage persmission, kritischer bij FF dan bij Chrome)
Mar 12, 2019 1.18.6
Mar 4, 2019
Die compleetheid laat ik in het midden... Ik zou wel een browser tooltje kunnen gebruiken voor custom zoekopdrachten per specifieke website (duckduckgo heeft dat met die "bangs", maar alleen voor populaire sites). Chrome of Firefox?
Ik vind het onwijs jammer dat Firefox zichzelf hiermee zo in de weg zit want ik ben groot fan. Er moeten toch betere manieren zouden moeten zijn om het beste van het web en de extensies die daarbij passen naar de gebruiker toe te brengen.
Die extensies zijn een gevoelig iets. Ik ben blij dat ze terdege doorgelicht worden.
Uit competitief perspectief zijn er misschien frustrerende remmen voor de ontwikkelaars, maar als dat de veiligheid ten goede komt..
Trouwens, het is toch zo dat de zakelijke markt niet zit te wachten op wekelijkse veranderingen dan wel op een solide platform dat belooft nog overeind te staan 2 jaar na migratie?
Het beste van het web krijg ik enkel te zien als Firefox de zooi er heeft uitgefilterd en dat is evenzeer zo voor tweakers.net.