Microsoft test licht thema in Windows 10

Microsoft is begonnen met een test van een licht thema in Windows 10. Het nieuwe lichte thema maakt alle elementen van de interface licht, waaronder de taakbalk, het startmenu, Actiecentrum en het onscreen-toetsenbord.

Het nieuwe thema zit in de Insiders-preview in de Fast Ring, zegt Microsoft. Het hoopt van die gebruikers feedback te krijgen over het nieuwe uiterlijk voor zijn besturingssysteem. Windows 10 heeft al een licht thema, maar die laat veel elementen nog donker. Gebruikers moeten het lichte thema na de update naar de nieuwe preview-versie handmatig instellen; standaard verandert er niets. Er zit ook een nieuwe wallpaper bij, die op de screenshots te zien is.

Behalve het nieuwe lichte thema komt er ook een functie om de helderheid van het scherm te onthouden bij het van de stroom halen van een laptop. Doordat hij teruggaat naar de stand van voordat de gebruiker de lader aansloot, werd het scherm soms helderder bij het eraf halen van de lader. De preview bevat verder een beter zichtbare pauzeknop voor updates en intelligenter gebruik van Actieve Uren waarin de pc updates niet uitvoert.

Windows 10 licht thema, november 2018Windows 10 licht thema, november 2018

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

14-11-2018 • 20:07

125

Reacties (125)

125
123
72
1
0
23
Wijzig sortering
Hoe is het gesteld met de Dark theme van Windows 10? Als ik het me goed kan heugen kan je je Explorer op dark mode zetten in de Insider Versies toch?
Dat kan tegenwoordig wat eenvoudiger maar toch nog steeds eigenaardig:
"Instellingen > Persoonlijke instellingen > Kleuren" en dan onderaan "Kies een standaard app-modus". Maar dan moet je niet vergeten om ook iets met je taakbalk te doen volgens mij.
Daar wordt je Explorer niet donker van voor zover ik weet.
Klopt, daar worden alleen je instellingenscherm e.d. donker van, maar niet je file explorer
Ah, sinds 1809 wel lees ik in een ander lijntje, dat verklaart, die heb ik nog niet.
Ik zie net dat dit inderdaad alleen Apps dark maakt maar niet "gewone" Windows applicaties. Ik had duidelijk het verschil niet begrepen, maar ik wist ook niet dat er een verschil was. Beetje gek dat je twee verschillende dark instellingen kunt hebben...
Klopt, in 1809 wordt ook je explorer donker, maar niet helemaal: https://imgur.com/a/SC8sGut
Bij mij is die wel helemaal donker op 1809:
https://imgur.com/LQvIQUE
En dan start je tweakers en word je verblind.
Daar heb je Chrome extensies voor :)
Ik gebruik zelf Dark Reader (uit de Chrome store), werkt voor 9 van de 10 websites, inclusief Tweakers, perfect.
Gebruik firefox omdat dat de laatste browser is waarbij ik tabs kan uitschakelen of overrulen.
Maar laten we eerlijk zijn daar wil de gemiddelde gebruiker zich toch helemaal niet mee bezig houden.
Best raar dat dat bij mij dan niet werkt. Enig idee waardoor?
Bij mij werkt dit ook gewoon. Ik dacht dat hij ergens het aanpast afhankelijk van de tijd van de dag?
Vreemd inderdaad, ik heb wel laatst ergens gelezen dat iemand een vergelijkbaar probleem had, maar dat had te maken met zijn statusbalk, uiteindelijk kwam dit omdat een programma ooit aanpassing had gedaan in het register betreft de statusbalk.

Wellicht brengt dit je in de juiste richting betreft troubleshooten, anders sws even een SFC draaien
Zojuist mn windows updates gechecked. Nog geen 1809 binnen, alleen nog 1803 :-(
Je kan hem hier handmatig upgraden met de update assistent. https://www.microsoft.com/nl-nl/software-download/windows10
De uitrol van 1809 is gestopt. Dus ff wachten.
Ze zijn sinds kort weer bezig om de update geleidelijk uit te rollen. Dit doen ze, om problemen eerder te herkennen. De update assistent is al up to date met versie 1809. Dus als je niet kan wachten, kan je hem daarmee binnen trekken ;)
In 1809 wordt daar ook je Explorer donker van.
Geen insider versie meer voor nodig, de laatse versie van Windows (1809 en misschien zelfs al 1803?) heeft het ingebakken!
Duidelijk. Dank voor de correctie. Ik had de intentie van de app-modus duidelijk niet goed begrepen.
Daar is geen insiderversie meer voor nodig. Wel moet je upgraden naar 1809 als je dat nog niet gedaan hebt. Update is gisteren opnieuw gereleased tijdens de maandelijkse updateronde.
reviews: Windows 10 October 2018 Update - Geen Sets, wel Klembord en Kladblok
en
nieuws: Microsoft hervat uitbrengen Windows 10 October Update
In de official 1809, jep.
Of Windows 10 GOD mode activeren, dan heb je toegang tot alle instellingen menu's :)

Irritant aan Windows 10 vind ik nog altijd :

- als je hem particulier koopt,waarom geen support met support tickets die opgevolgd worden , die feedback hub is 1 zootje met miljoenen ( Trivago reclame-knipoog :) ) issues en voorstellen. ( voting ).
- tekst selecteren, hoe doe je dat nu consistent ? Begin je nu van links te slepen , of van rechts, en waarom eindigt dat niet perse dat de laatste letter, waarom nog altijd spaties kopiëren ?
- Multi screen thuis en op het werk, waarom staan plots alle iconen weer door elkaar op je bureaublad ?
- Eigen anti virus = altijd gedoe met defender notifications die niet meer horen tevoorschijn te komen in action center , want je gebruikt je eigen AV , niet ?
- dual screen : waarom onthoudt hij niet welke applicaties jij laatst op welk scherm open had ? Nu openen venters all over the place, soms gemaximaliseerd, soms tiny in een hoekje, en nog het meest irritante = soms opent dat zo hoog dat je niet meer aan je titel balk kan om het venster te verslepen van het ene scherm naar het andere.
- werken met office ( 365 ) : waarom opent soms een document niet als je op het Word/Excel icoon klikt onderaan, preview werkt, maar dat document tevoorschijn toveren lukt soms miraculeus niet, oplossing Word herstarten en opgelost ( herstarten verhelpt natuurlijk bijna alle IT problemen :) )
- ... enz...
Windows Security werkt nog steeds, ondanks dat je een AV hebt, als Security Hub. Andere AVs kunnen hier gewoon mee integreren. Windows Security is niet alleen voor antivirus bedoeld, maar ook voor de gezondheid van je toestel.
tekst selecteren, hoe doe je dat nu consistent ? Begin je nu van links te slepen , of van rechts, en waarom eindigt dat niet perse dat de laatste letter, waarom nog altijd spaties kopiëren ?
Tegenwoordig eigenlijk ook wel regelmatig met de pijltjes toetsen d.m.v shift ingedrukt te houden. :)
dual screen : waarom onthoudt hij niet welke applicaties jij laatst op welk scherm open had ? Nu openen venters all over the place, soms gemaximaliseerd, soms tiny in een hoekje, en nog het meest irritante = soms opent dat zo hoog dat je niet meer aan je titel balk kan om het venster te verslepen van het ene scherm naar het andere.
Ik denk dat het een irritatie is van velen, waarom kan het OS per resolutie niet fatsoenlijk de groottes en posities onthouden.
Als je het 2e scherm afkoppelt staat alles op je huidige scherm (uiteraard) maar bij het opnieuw aankoppelen vergeet Windows het voor het gemak dan maar. (telt denk ik dan ook voor iconen)
Tevens ook stom als je met DSR een spel speelt en deze crasht, staan ook alle vensters weer overal en nergens omdat het 2e scherm anders weergegeven wordt. (en soms zelfs bij normaal afsluiten bij sommigen)

Kleine tip: taakbeheer gebruiken en het venster maximaliseren, meestal kan je dan weer bij de titelbalk.
Geen problemen met tekst selecteren, het verschil tussen wel niet de spatie selecteren zou van mij ook wat minder subtiel mogen zijn.

Dual screen applicaties onthoud hij wel m.u.v. applicaties (bijv. game launchers) die bewust het gefocusde scherm gebruiken. Chrome start bij mij netjes op de rechter monitor, de office suite op de linker. Dag na dag ;)
waarom nog altijd spaties kopiëren ?
Omdattekstzonderspatiesnietlekkerleest?
practisch had ik het over paswoorden kopiëren eigenlijk :) , beetje slecht verwoord :)
Licht thema? Ziet er wel strak uit hoor, maar dark theme werkt nog maar half. Maak alsjeblieft eerst eens wat af voordat je aan iets nieuws begint denk ik dan.
Ik zelf werk wel eens met LTSB van Windows 10, dus zonder de feature updates.
Is in de nieuwste versie van Windows 10 het al wat meer op orde qua thematisering?

Het valt me op dat ik op verschillende plekken verschillende stylen tegen kom, is dit al wat meer gelijk getrokken. vooral iets simpels als een context menu ziet er erg verschillend uit op verschillende plekken! (alsof het door verschillende bedrijven gemaakt is die een eigen implementatie verzinnen van hoe een context menu er uit zou moeten zien)


in windows 95 waren ze al succesvol met een systeemwijd kleuren thema te maken.

[Reactie gewijzigd door Splorky op 23 juli 2024 20:59]

Ik kan je geruststellen, die context menu's zien er in de laatste update nog steeds verschillend uit. Daar wordt vrij weinig aandacht aan besteed.
in windows 95 waren ze al succesvol met een systeemwijd kleuren thema te maken.
Windows 95 had nauwelijks last van legacy. De grootste legacy daar zat onder de motorkap (msdos), dus alle applicaties waren nieuw en gebruikten dezelfde manier van renderen. Tegenwoordig gebruik je een OS met vele generaties aan renderingmogelijkheden door elkaar heen. Dat zal nooit meer volledig consistent gaan worden, en zeker niet voor third party software. Als MS er een hoop werk in stopt kunnen ze het wellicht voor de meestgebruikte ingebouwde software consistent krijgen, maar er blijft altijd een gedeelte waar geen tijd meer voor was. Het OS opnieuw bouwen is tenslotte niet meer te doen met de complexiteit van tegenwoordig.
Xp had ook themas die consistent waren (+/-) 6 jaar later dan 95.
Ik ben geen programmeur of thema expert dus ik zal vast het een en ander over het hoofd zien, maar oude thematisering kon je standaard elementen kleuren, text, geselecteerde text, achtergrond kleuren, kleuren van titelbalken, standaard elementen die windows 10 ook heeft, waarbij de meeste windowed applicaties de systheem elementen /thematisering voor gebruiken.

Misschien ben ik wat lastiger omdat ik het esthetisch geen porem vindt maar MS heeft er een zooitje van gemaakt heeft in mijn ogen. In de Jaren dat Windows 10 uit is hebben ze niet eens een universeel context menu kunnen maken?! Dat zou toch niet zo veel moeite moeten zijn. Het lijk meer op gebrek in communicatie waar iedere afdeling maar zijn eigen ding uit probeerd te vinden?! (Het lijkt me heel erg sterk dat het een vewuste keuze is waar ze erg tevreden over zijn)
Xp was allang al niet consistent meer. Wellicht als je de “nieuwe” look uit had gezet, zodat alles er weer als win2k uit zag, maar niet alle software ondersteunde die thema’s. Vaak genoeg kwam je nog software tegen die er uit zag als windows 95 omdat het gebouwd was voor een te oude versie van windows. Wellicht is dat een stuk minder geworden tijdens de levensduur van xp, omdat xp het zo lang uit heeft gehouden, maar xp had er wel degelijk last van, en sinds vista kon het hele spelletje weer overnieuw beginnen omdat ze weer een nieuwere renderingsmethode hadden.
Het is niet zo dat er maar 1 team aan Windows werkt. Waarschijnlijk is het dark theme een andere "user story" (oid) van een ander team. Dat zou hetzelfde zijn als dat mijn team niets mag opleveren omdat een ander team binnen ons bedrijf zijn taken nog niet af heeft ... dat zou een beetje vreemd zijn.
Ach ja dat is Windows van de afgelopen paar jaar.
Windows as a service he, het lijkt een beetje op de tactiek van game developers tegenwoordig.

Eerst krijg je een onsamenhangend zooitje rommel met ontiegelijk veel fouten en narigheden, en dan beetje bij beetje wordt het d.m.v patches aangepast zodat het enigszins werkbaar wordt.
En dan komt de volgende iteratie en het feest begint weer vanaf voor af aan. 8)7
Tja, die wazige aanpak is te verwachten met een WaaS :+

Aan de andere kant: Ik heb in de praktijk nooit echt problemen met Win10. Werkt gewoon lekker, geen bijzondere problemen. Soms is het een beetje verder zoeken, maar met de dingen die ik wil doen was dat toch vaak al.
Dat werkt toch van geen kanten. Gezien uit hoeveel onderdelen Windows bestaat. Zo van... we zijn nu met de Dark Theme bezig en al die beveiligingslekken moeten maar even wachten tot dit vloeiend loopt... 8)7
Breng gewoon Aero Glass terug voor de desktopgebruikers, desnoods al keuze. Het is mijns inziens de mooiste interface die Windows ooit gehad heeft en is een stuk consistenter dan wat Windows 8 en Windows 10 momenteel bieden.
glass is weer terug helaas aero nog niet
Waar elke applicatie ontwikkelaar naar een Dark theme gaat, kiest Microsoft er voor om een licht thema te maken.. why.
omdat windows 10 standaard al een Dark theme is....DUH :+
Behalve dat dat dus niet zo is. Standaard zijn de achtergrondkleuren van tekstvlakken wit met zwarte text. Er zitten wel elementen in dat je denkt dat het een donker thema is zoals het startmenu, maar dingen zoals het configuratiescherm zijn echt niet in donker thema.
Nee er zit daadwerkelijk een darktheme in Windows 10 moet alleen op een andere manier aangezet worden dan de light theme op de foto's hierboven
Ik heb ook niet gezegd dat er geen dark mode in windows 10 zit, alleen dat deze niet standaard aan staat.
Oh voor mij wel om een of andere reden. Vandaar 😅
Was het maar waar - de default kleur voor vensters is nog steeds spierwit. Dat merk ik helaas iedere dag als Chrome (met dark theme) start, en eerst een paar seconden spierwit en verblindend is.
Ze hebben al een donker thema in Windows 10. Je moest hem wel op een rare manier aanzetten, weet niet of het nu beter te vinden is.
Ja staat in de laatse versie gewoon onder Personalization -> Colors
Thanks, dat heb ik gelijk gedaan! :)
Maar zwart is te zwart vind ik persoonlijk.
Behalve op 5 december.

Sorry kon het niet laten. Nu maar hopen dat sylvana geen tweakers lid is...
Mooi zwart is niet lelijk ;)
Een donker thema hoeft natuurlijk niet "alles zwart" te betekenen. Het donkere standaard thema van Gnome (Linux desktop) is ook meer donker grijs dan zwart. Alleen de balk bovenin is echt zwart, want die moet de aandacht niet afleiden van waar je echt mee bezig bent. Net als in win10 eigenlijk. Jammer dat ze in win10 standaard de titelbalken ook niet donker hebben gemaakt. Ik gebruik al vele jaren donkere thema's. Vind het een stuk prettiger voor de ogen dan de hele dag zo'n bak wit licht in m'n smoel...
Sinds ik vorig jaar overstapte van W10 naar Peppermint 8 en nu 9, gebruik ik alleen maar een donker thema. Ik kan die lichte thema's niet meer uitstaan. Standaard is een aangepaste Arc thema. Arc dark wat zij Peppermint red dark noemen. Op Gnome vind ik Adwaita dark erg mooi en op KDE Breeze dark.
Omdat de helft van de UI nu wit(bijv. verkenner) en de andere helft zwart is(startbalk). Ze hebben laatst al een groot deel van de lichtere applicaties een dark theme gegeven, en nu maken ze de cirkel rond door de donkere delen en licht thema te geven. Zo is voor ieder wat wils
ik zou ook graag liever zien dat ze nog een vinkje toevoegen dat je toestaat dat ook 3rd party applicaties die vrij standaard gebruik maken van winforms/mfc/wpf die dark theme overnemen (hoeveel wildgroei dat ook mag impliceren)... want dan zit je lekker in het donker met explorer en alles, knal je bijv notepad of winrar in beeld en au! het licht! *vampiergeluid*
Je zou zeggen dat ze wel wat andere prioriteiten hebben in Windows 10...... het instellingen / Configuratie menu bijvoorbeeld :X

[Reactie gewijzigd door HKLM_ op 23 juli 2024 20:59]

Het is inderdaad nog steeds een onsamenhangend zooitje, nieuw en oud door elkaar. En als je volledige controle wilt moet je vaak minstens op twee plekken kijken/zoeken.
Tja, zo snel heb je dat ook niet overgezet. Het lijkt allemaal zo extreem makkelijk, maar daar zit echt voor jaren werk in. Dat configuratiemenu is bij elke versie van Windows weer verder uitgebreid. Dan gaat er ook gewoon tijd in zitten om dat in het nieuwe instellingen menu te stoppen.
Daar geloof ik erg weinig van. Het zijn letterlijk menu's die in principe op dezelfde manier met het OS eronder communiceren. Het ene venstertje zal dezelfde calls maken als het andere venster. Om maar niet te spreken over hoeveel talent en mankracht bij MS rondloopt. Het is denk ik vooral een kwestie van het onwil/falen van het management, zoals MS al zovaak heeft gefaald afgelopen jaren. Veel van die settings zijn ook vooral voor powerusers, toevallig nèt de doelgroep die juist geen prioriteit heeft.
Van wat ik begrepen heb werkt het nieuwe instellingen menu op een totaal andere manier. Zie ook de eerste paar reacties onder dit volgende artikel: reviews: Windows 10 October 2018 Update - Geen Sets, wel Klembord en Kladblok
Veel van die settings zijn ook vooral voor powerusers, toevallig nèt de doelgroep die juist geen prioriteit heeft.
Panels via de commandline aanroepen, powershell, rechtsklikken op de startknop etc.. zoveel manieren voor power-users om bij de juiste settings te komen....
Toen de GUI en het configuratiescherm geïntroduceerd was dat allemaal maar niks voor power-users, die stomme icoontjes waren voor de "gewone gebruiker", maar nu ze veranderen is het blijkbaar wel iets wat power-users gebruiken? :)
Het grootste deel van de mankracht is niet bezig met Windows, maar met Azure en Office365.
Zelf ben ik er helemaal klaar mee. Ik vind dat hele Windows maar een rommeltje geworden. Sinds kort ben ik overgestapt naar Apple. Volledig anders, maar heel bizar hoe snel je er aan went en je weg weet. Voor mijn werk (bepaalde applicaties) kan ik niet zonder Windows, dus dat maar opgelost middels vmware fusion en parallels. Draait verder prima op de Mac, en het gebruik van Windows is nu niet meer dan een ‘facilitator’ voor de applicaties die ik er op nodig heb.

Voor mij zit er weinig toekomst in Windows. Ik kan al bijna zonder. Wat mij betreft zou een ‘stripped down’ versie van Windows ideaal zijn om als een soort van ‘thin os’ in een virtualisatie omgeving te draaien. Ik wil alleen mijn applicaties kunnen draaien, de rest heb ik niet nodig, daarin voorziet mijn host os (Mojave) wel...
De hele windows ui is NIKS anders als links.
het zijn maar 3 stappen die je moet doorlopen om alles te fixen.

1. maak een lijst van alle features en opties die de nieuwe ui nodig heeft.
2. pleur de oude ui weg
3. bouw de nieuw ui van scratch
begin dus met start balk dan bouw je daar de menus en links dan config en bouw daar alle benodigde links. bouw deze computer op (dit laatste heb ik zelf volledig angepast via het register) en o ga je door. met een heel team van 20 man is dit binnen een maand gepiept. dan kunnen ze nog meer als een half jaar beta testen en luisteren naar de feature requests van testers en mogelijke gemiste features weer als link inbouwen.
Het is echt vrij simpel want bijna alles zijn gewoon links naar executables die ergens staat (meeste in system32).
Haha ja zou is een vliegtuig bouwen ook geen uitdaging meer.

1. maak een ontwerptekening voor het vliegtuig dat je wil
2. pleur het oude vliegtuig weg
3. bouw het nieuw vliegtuig from scratch

8)7
Wat een onzinnige vergelijking.

Een vliegtuig bestaat uit miljoenen componenten ipv wat linkjes en frames. Een windows UI is puur een heleboel linkjes in wat vensters.
Als je even gaat leren hoe het in elkaar zit kan je via het register heel de windows ui op de frams na aanpassen. zo heb ik alle pin to start bar linkjes weg gehaald maar specifieke iconen weer permanent toegevoegd. heb ik nutteloze start menu items verwijderd en andere terug geplaatst.

Als je weet hoe je dit moet doen en hoe simpel het eigenlijk is had je je comment nooit geplaatst...
Een windows UI is puur een heleboel linkjes in wat vensters.
8)7
Als je weet hoe je dit moet doen en hoe simpel het eigenlijk is had je je comment nooit geplaatst...
8)7

Ik weet niet van welke 'autoriteit' je dit wil horen. maar niks, maar dan ook echt niks in software is makkelijk en zo snel maar even wat. En dan heb ik het over de simpelste algoritmes. Een ontzettend belangrijk component, zoals de UI van gigantisch product zoals Windows is extreem complex en absoluut niet zomaar even om te zetten.

[Reactie gewijzigd door roy-t op 23 juli 2024 20:59]

Als ik zonder enige broncode of inzicht in windows zelf links kan malen en verwijderen hoe moeilijk is het dan voor microsoft om de interface te ordenen en alle versies van een configuratiescherm op 1 ipv 15 paginas weer te geven...

Komop zech als een paar mensen iets als classic shell kunnen maken mag je echt wel meer verwachten van microsoft die 100x zo veel resources heeft.

Een ui heeft dan ook geen reet met algoritmes en dergelijke te maken. Het is niet meer dan een versimpelde manier om acties uit te voeren door middel van links. In theorie kan je alles met prompt alleen gaat niemand onthouden wat je dan moet typen dus word er een link gemaakt die dat voor de doet...
Je moet een ui en een os niet verwarren.
Als ik een botte vergelijking mag maken klinkt je argument nu ongeveer als dit; 'als ik zelf met de trap omhoog kan is een lift bouwen toch niet veel werk'.

Er komt ontzettend veel kijken bij een UI maken als je zoveel verschillende gebruikers hebt. En helemaal als je op zoveel verschillende systemen wil werken. Ook was de UI van Windows relatief oud, gemaakt in de tijd van 1280x1024 schermen.

Denk bijvoorbeeld aan het laten werken van een UI op een desktop samengesteld over meerdere schermen met verschillende DPI instellingen. Tekst zowel LTR als RTL uit kunnen lijnen (en dat het er nog goed uit ziet). Ook zal het niet allemaal UI werk zijn, als je een UI wil hebben die net een andere functie heeft moet je misschien ook in de back-end zorgen dat dit mogelijk is.

Het mooie van Windows is dat veel van deze functionaliteit ook exposed wordt zodat andere programmeurs (zoals ik) er mee aan de slag kunnen en zoiets als Classic Shell kunnen bouwen. (Waar ook al jaren werk in zit). Dat maakt het werk nog moeilijker.

Natuurlijk heeft MS veel resources, maar niet elk werk gaat sneller als je er meer mensen op zet. Zoals het bedenken welk UI paradigma te gebruiken, dat zal door een hoop laagjes goedgekeurd moeten worden :P.
Maar dat is allemaal meer de frames en minder de invulling daarvan.
En de invulling is echt best makkelijk de windows zijn er allemaal al ze moeten alleen the indeling verbeteren om het beter bruikbaar te maken. En dat zijn en blijven niks meer dan links.

Als ik de favorieten van rechts naar links kan verplaatsen kunnen zij ook zorgen dat alle beeldscherm instellingen op 1 pagina ipv 4 paginas staan.
Het Instellingen menu of het Configuratiescherm? :+ Instellingen is echt een doolhof wat mij betreft. Menu in menu in menu. Doe mij maar het gestroomlijnde configuratiescherm.
Prima dat je het configuratiescherm nog makkelijker vindt in gebruik, maar je kunt toch moeilijk beweren dat de menustructuur daar minder gelaagd of logischer is. Hoe vaak je daar niet, toen je nog niet wist wat waar zat, in een loop kon rondklikken op zoek naar een instelling.
Ik gebruikte al een tijd alleen maar de zoekfunctie, dus dat maakt de overstap naar het instellingenmenu een stuk eenvoudiger.
Maar de indeling is sinds tenminste XP grofweg hetzelfde, en dus moet iets wat dat vervangt niet alleen beter zijn, maar ook sneller te leren. En beiden zijn niet echt van toepassing. En als de lijst van geinstalleerde "apps" minder dan 20% van mijn schermbreedte inneemt en de density meer dan 2x kleiner is heb ik ook bijzonder weinig motivatie om de nieuwe interface te gaan leren. De zoekfunctie vind ik zelf nog steeds onbruikbaar.. wat niet gek is als een zoekterm die je moet hebben weer verdwijnt omdat je net een letter teveel hebt ingetikt. Iets wat enigszins handig is met een traag touch toetsenbord, maar niet op PC.
Ja inderdaad laat ze die eens een nieuw design geven en samenvoegen. Nu zoek je je helemaal de pleuris.
Of het Device Manager scherm... Stokoud, en het schaalt niet waardoor alle letters vaag zijn.

Eeuwenoude bug dat wanneer ik het start menu open, ik eerst de helft zie en na een seconde pas de andere helft (ook na een factory reset!)

Mijn Taakbalk die op auto-hide staat, en soms niet tevoorschijn komt als ik de muis er naartoe beweeg.

Soms verlang ik weer naar Windows 7. Windows 10 heeft de nodige verbeteringen maar ook een hoop geneuzel.
Op dat eerste:
Display Settings -> Advanced scaling options - > try to fix blurry programs

Benaming kan wat anders zijn, maar die optie zit erin sinds 1803 en werkt als een trein!
Er zijn tig afdelingen binnen Microsoft die allemaal aan een ander onderdeel van het OS werken...
No Shit Sherlock :D punt wat ik wil maken is dat de prioriteiten wat mij betreft gewoon verkeerd liggen bij Windows 10. Al werken er 10000000 man aan Windows 10 zorg eerst dat je een visie hebt en die gaat uitvoeren i.p.v 100 visies die niet op elkaar aansluiten.
Dat instellingen menu is meer voor een gebruiker.

Ik gebruik nooit het instellingen menu maar powershell of ouderwetse control panel.

Het aanpassen van de taakbalk en menu. Kon al in Windows XP. Dus ja ik vind het zelf een beetje vreemd dat een licht thema of iig een aanpasbaar thema dat gelijk systeemwijd nog niet standaard mogenlijk is.
In het register bv kun je het zo aanpassen dat je altijd een zwarte taakbalk hebt. Weet alleen niet meer hoe, want gebruik geen Windows meer.
Ja, want er werken maar 3 mensen aan Windows die allemaal hetzelfde doen...
Dit is gewoon een voorbeeld er zijn nog tig andere zaken die ze beter eerst kunnen aanpakken voordat we weer met kleurtjes gaan rommelen.
Zoals? Dit was een van de meest in het oog springende inconsistenties in Windows' UI die ze nu eindelijk eens oplossen. Hoezo zou zoiets geen prioriteit mogen krijgen?
Het lijkt ook echt alsof maar één programmeur aan het geheel werkt...
Ja maar die heeft wel 20 managers boven hem :)
Eigenlijk raar dat je het niet zelf kunt customizen. De tiles kun je een kleurtje geven, waarom de kleur van de taakbalk en het startmenu niet? Ik weet nog dat je in Windows 95/98 de meest bizarre themes had :+
1. Rechtsklikken op je desktop
2. "Aan persoonlijke voorkeur aanpassen"
3. "Kleuren" in het menu aan de linkerkant
4. Kleurtje kiezen
5. "Start, taaklbalk en actiecentrum" aanvinken

;)
Niet aanbevolen als je Cs go speelt, soms kun je dan mouse lagg ervaren.
Daarom ook de reden dat ik het niet meer gebruik. Ben nu op een stabiele versie van Windows en geen problemen meer.

Sry was reactie op HeyRobin_

[Reactie gewijzigd door aleksandr op 23 juli 2024 20:59]

Is dat niet alleen in windowed?
Heel de windows UI zou in full screen nul effect moeten hebben.
Overigens zie ik niet waarom een aangepaste kleur lag zou geven. Iets als aero zou dat wel kunnen doen als je windowed zou draaien omdat het je gpu belast maar ook dat moet in full screen niks uitmaken omdat dan de rendering van je ui stopt.
Lijkt aardig op kde plasma
Breeze dark is zoveel mooier ;)
Da's een fijne aanvulling voor de gewone gebruiker. Het donkere thema mag dan OK zijn maar er zijn natuurlijk altijd mensen die een lichtere PC ervaring willen hebben. En dat zonder heftige tweaks waar de gemiddelde gebruiker niet aan wil;)
En ik maar hopen op een lichtere versie van Windows voor oudere hardware... :z

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.