Fossil heeft een smartwatch aangekondigd met aan boord de nieuwe Wear 3100-soc uit de Snapdragon-serie van Qualcomm. De software is gebaseerd op Wear OS van Google, en het horloge is meteen verkrijgbaar in de Verenigde Staten, maar nog niet in Europa.
Het gaat om de Fossil Sport, die zoals de naam doet vermoeden vooral is gericht op het meten van sportprestaties. Er zijn twee verschillende formaten, met 41mm en 43mm, maar beide beschikken over de Snapdragon Wear 3100-soc. Deze nieuwe soc is vooral bedoeld voor smartwatches en moet zuiniger zijn dan voorgaande processors. De Sport-horloges staan op de website van Fossil en zijn daar in zes verschillende kleuren verkrijgbaar.
Naast de nieuwe soc van Qualcomm heeft de smartwatch nfc, een hartslagsensor, gps en wifi, terwijl de accu het met een capaciteit van 350mAh meer dan een dag moet uithouden. De software is gebaseerd op Wear OS, en de recent uitgebrachte versie van Spotify voor Googles mobiele besturingssysteem wordt meegeleverd.
De Fossil Sport is meteen verkrijgbaar en kost in de Verenigde Staten 255 dollar, dat omgerekend uitkomt op 225 euro. Levering naar Europa is nog niet mogelijk, en Fossil heeft nog niet bekendgemaakt wanneer dit wel mogelijk wordt.