42 inch Plasmaschermen van Sony en Nec

DUKEFLO gooide een linkje in onze Nieuws-submitter, over een tweetal 42" plasmaschermen. De Sony PFM-500A1W heeft een contrast-ratio van 400:1 en de PFM-500A2W een contrast-ratio van 800:1. Beide modellen hebben een fysieke resolutie van 852x480, maar kunnen een resolutie van 1280x1024 weergeven. Van de Nec 42MP1 kon ik helaas geen info of plaatjes vinden, maar als hij op de 42MP2 lijkt, doet hij qua resolutie niet onder voor de Sony-panelen... Die resoluties lijken misschien niet zo geweldig voor een scherm van deze omvang, maar je moet er wel rekening mee houden dat deze schermen bedoeld zijn voor presentaties en dergelijke. Die bekijk je van een afstandje, en dan wordt het met hoge resoluties wat lastiger om alles te ontcijferen. Hier nog wat smakelijke details:

The Sony 42 inch colour Plasma display uses the same glass as the Fujitsu 42 inch panel. The Sony unit benefits from an integrated scan converter that permits direct connection to high resolution systems such as SUN workstations.[break]En een stukje over de Nec:[/break] The new display, dubbed PlasmaSync 42MP1, includes input panels, which enable it to handle a total of eight inputs -- three conventional video, two HD component video and three computer, including a DVI format digital interface. The PlasmaSync 42MP1 has a 3x digital zoom feature which enables presenters to select an area of the screen and enlarge it up to 300 percent, making even the smallest text visible to an entire room. The monitor also includes a full complement of user controls including simple onscreen menus and a handheld remote control.
Sony PFM-500A1WSony PFM-500A1W

Leuk speelgoed, maar goedkoop zijn ze niet; reken op prijzen in de trant van 25.000,-.

Door Kaj Schulten

16-11-2000 • 00:05

61

Bron: E-business.com en MacCentral

Reacties (61)

61
60
31
8
1
21
Wijzig sortering
Heb vandaag de Sony in realtime gezien...echt wel een vet apparaatje :) inderdaad van dichtbij is het wel pixellig....maar van een afstandje ziet het er allemaal wel erg stoer uit ;)

Bewegende beelden zien er ook stoerder uit dan stil staande btw...


<font color=#786562>* Cyborg[BG] biedt zich aan er eentje thuis te testen ;)</font>
Is het stroom verbruik van plasma's al gedaald, want vorig jaar verbruikte die dingen nog 1500W, en aangezien er 1600W aan een groep mag hangen (toen ik op de mts zat, was dat de nen1010 norm, inmiddels misschien gewijzigd)
mocht je behalve een plasma nog een lampje ophangen, groep vol, oftewel je moest een aparte groep aanleggen voor het scherm :(

sorry is idd 3600W.
MTS is alweer een tijdje geleden.
mijn excuses
Volgens mij is het 3600 W per groep (16A x 220V = 3520W)
En dan nog de smelveiligheid knalt er bij 16A er pas na 1 uur kontinue belasting en meestal gebeurd dat nie. maar begint i pas te knallen bij ongeveer 19A
dit noemde ze dacht ik bij die lessen I nominaal.

En wat voor MTS jij gehad hebt weet ik niet maar dan vraag ik me toch af wat voor smeltveiligheden jij in je huis hebt? 1600W dat is zeg maar een frituurpan.

Maar ja, dan hang jij hem op een parte groep maar hou dan wel rekening met je gelijke verdeling over de 3 fasen :)
Ik heb zelf met zo'n fujitsu mogen werken, maar ik moet zeggen, als ik dit zo zie....

DAMN! :7 Yum, Yum, gimme some! :Y)

FF back to the point, het hele id van een afstand bediening bij de Nec, lijkt me allemaal wel nuttig (als ze het tenminste User-Friendly uitvoeren) Men moet er namelijk wel rekening mee houden, dat de meeste presenters totaal geen affiniteit met pc's etc hebben, en dus een videorecorder al lastig eruit vinden zien ;)

Maar die zoom, die had ik wel kunnen gebruiken laatst bij een presentatie! :*)
hm....correct me if I am wrong....maar eh kunnen die schermen niet als tv gebruikt worden??? lijkt me dan wel verrekte handig als er een afstandbediening zit bij zon ding....

stel je voor dat je dat ding boven je bed aan het plafond heb hangen....is wel erg kl*te om hem op een ander kanaal te zetten :P
Ahum...... Het is een PLASMA scherm. Ze kunnen dus niet ondersteboven hangen!

(loopt het plasma weg, wordt je bed zo nat)
- Beide modellen hebben een fysieke resolutie van 852x480, maar kunnen een resolutie van 1280x1024 weergeven
Er wordt gebruikt gemaakt van een scan-convertor die maximaal 1280x1024 aankan. Dus de resolute blijft maximaal 852x480, alleen de convertor rekent de hogere resolutie om zodat het wel afgebeeld kan worden. :P
Grappig Schwimmer, maar dat klopt niet.

Plasma is een soort toestand van een gas. In een plasma-paneel (PDP) zit o.a. Xeon-gas. Door het gas in een PDP in een bepaalde toestand te brengen (een plasma), wordt er licht opgewekt (d.m.v. uv-licht dat door de fosforen omgezet wordt in zichtbaar licht).

P.S., en ik kan het weten, want ik werk aan PDP's (bij Philips) :) :7
Ja Picobyte, daar kan ik wel iets over vertellen.

Een PDP heeft veel spanningen nodig, varieerend van 5 Volt voor IC's tot 170 volt voor Erase-spanningen. Dit is een absolute spanning, omdat ook negatieve spanningen gebruikt worden praten we over 350V top-top, niet misselijk dus. Als er licht wordt opgewekt in zo'n paneel lopen er ook stromen van rond de 50 Ampere, ook niet misselijk dus.

Ik werk o.a. aan energy recovery voor PDP's, nu snap je waarom

Ik hoop dat deze vraag nu duidelijk is ;)
Ik probeer effe jouw vraagjes te beantwoorden Irrelevant.
- wat moet ik me voorstellen bij plasma? Vaste stof, vloeistof en gas ken ik. Wat is zo bijzonder aan geladen gas dat het blijkbaar een aparte toestand wordt?
In principe is 1 plasma celletje (dus R,G of B van 1 pixel) voor te stellen als een hele kleine tl-buis.
In een PDP zit o.a. Neon, Argon en Xenon gas. Elke cel bestaat uit een cathode en anode. Door daar de juiste spanningen op te zetten kun je het Neon ioniseren. Daardoor komt er een electronenstroom op gang en uiteindelijk kan er excitatie plaatsvinden waardoor een photon vrijkomt. Dit is UV-licht. Door de fosforen in een PDP wordt dit omgezet naar zichtbaar licht (Rood,groen of blauw).
Dus de term "plasma" staat gewoon voor een bepaalde toestand van de gassen (gas ontlading) in een PDP
- hoe werkt zo'n plasma scherm?
PDP's werken met subfield addressing. CRT's kunnen grijsnivo's maken daar de elektronenstroom te regelen waarmee de intensitiviteit wordt geregeld.
PDP's kunnen dat niet omdat een celletje alleen maar AAN of UIT kan zijn (een tl-lampje dus). Om nu grijsnivo's te maken werkt een PDP met subfields.
Dit betekent dat 1 frame b.v. wordt opgedeeld in 8 subfields. Elk subfield zorgt voor een bepaalde licht hoeveelheid. Dit kan dus b.v. volgens een binaire verdeling, 1,2,4,8,16,32,64,128 (dit zijn dan de verdelingen voor 8 subfields). Wit maak je nu door alle subfields aan te zetten (255). Grijs maak je nu door b.v. alleen subfield 7 (128) 'aan' te zetten.
Ik hoop dat het een beetje duidelijk is, het is erg lastig om snel te vertellen hoe een PDP werkt.
- contrast-ratio van 400:1 Wat is dat? Is dat goed? Hoe zit dat in vergelijking met gewone CRT beeldschermen?
Dit betekend dat er 400 verschillende licht-intensiviteiten waargenomen kunnen worden. Hoe hoger hoger het getal, hoe 'feller' het wit, en hoe 'zwarter' het zwart.
Ter vergelijking, CRT's zijn nu nog ongeveer 3 maal zo helder als PDP's

Zo, hopelijk is het duidelijker 8-)
Psyduck:
Uhm 350V top top spanning (wat eigenlijk officieel dan 340V is maar je hebt marges die je mee moet rekenen)
Dit is grofweg, inderdaad 170*2=340. Maar dit was grofweg. Er zijn ook al panelen die op hogere spanningen werken en ook op lagere met de bijkomende voor- en nadelen natuurlijk.

Die 50 Ampere loopt niet constant, dus er wordt zeker geen 17,5KWatt verstookt. :)
Ik geloof tussen de 200 en 400Watt, dus te vergelijken met een flinke televisie.

En alle PDP's van tegenwoordig zijn AC-Plasma-cell PDP's. Deze zijn veel beter dan DC-panels die vroeger bestonden.

Een PDP wordt wel heet ja, het glas aan de voorkant wordt ongeveer net zo heet als jouw computer monitor aan de bovenkant die al een paar uur aan staat, dus ik schat ongeveer 40 graden.

Fijn he, zo'n kachel van 25 mille :7 ;)
Speedingwilly

Uhm 350V top top spanning (wat eigenlijk officieel dan 340V is maar je hebt marges die je mee moet rekenen) en een stroom van 50A 17,5KWatt!! (maar volgens dat moet dacht ik zijn dan 8.74KWatt aan de positieve kant en aan de negatieve kant). Waarschijnlijk zal dit wel achter een trafo zitten. Maar wordt dat ding dan niet bloedheet? en ik mag ervanuit gaan dat het wisselspanning is want je spreekt van top top spanning. Maar dit gebeuren dan ook nog op 50HZ voedingsspaning.

Dan is mijn vraag eigenlijk wel wat voor koeling zit er dan wel niet in om dit draaiend te houden of heeft dat Xeon-gas nog wat nut meer?
mmmm, ik zag dat ik nog wat vraagjes opengelaten heb Psyduck:

Het Xeon gas (10%) wordt toegevoegd om een hogere lumen efficacy (hogere lichtopbrengst) te halen.
Tegenwoordig is 3 lumen per Watt erg goed.
De huidige CRT's halen 2 lumen/Watt

Wie weet heeft iedereen over een aantal jaar een PDP.
SHIT, waar hang ik dat ding toch op |:( :Y) :'(
Ah als jij daar aan PDPtjes werkt kan je me vast wel vertellen hoe hoog de spanning is waarop die schermen werken :?
SpeedingWilly: misschien kun je dan wat vraagjes beantwoorden.

- wat moet ik me voorstellen bij plasma? Vaste stof, vloeistof en gas ken ik. Wat is zo bijzonder aan geladen gas dat het blijkbaar een aparte toestand wordt?

- hoe werkt zo'n plasma scherm?

-
contrast-ratio van 400:1
Wat is dat? Is dat goed? Hoe zit dat in vergelijking met gewone CRT beeldschermen?

-
Beide modellen hebben een fysieke resolutie van 852x480, maar kunnen een resolutie van 1280x1024 weergeven
:?
Tja, dat bedoelde ik dus wel, een AB is wél handig, ALS je maar een gebruiksvriendelijk ding hebt!

Verder is het idd zo dat je ze als tv kunt gebruiken (maar ik weet niet of dat wel lekker werkt met breedbeeld ensow!)
Direct Video input to PAL, SECAM and NTSC standards

dit komt van de site van sony af...hij ondersteund dus wel breedtbeeld :*) *geloof ik*


<font color=#786562>* Cyborg[BG] twijfeld</font><div class=r>[Reaktie gewijzigd door Cyborg[BG]]</div><!-- end -->
Daar moet je wel eerst een bouwvergunning voor aanvragen geloof ik. :)
Waarom worden die schermen steeds breeder maar niet hoger ?
Ehm?!

Hoe kom je erbij dat ze niet hoger worden?

Het aantal INCHES wordt diagonaal gemeten en ik geloof dat de verhouding van een normaal beeldscherm 4:3 is ofzo... Bij breedbeeld is het wat anders... De precieze waarden weet ik niet.
breedbeeld is 16 : 9
De breedbeeldverhouding is het kwadraat van de afzonderlijke zijden:

Antwoord: 16 : 9
Volgens de regels van de marketing wordt een produkt goedkoper naarmate de hoeveelheid die er van verkocht wordt stijgt.
Aangezien zo'n ding een slordige 25 mille kost zal het wel een tijdje duren voordat wij er met zijn alle ook mee kunnen pieleknooien :(
hm ik heb er anders al aardig veel gezien op de IIB vandaag B-)
Ja goochem dat weet ik we waren er samen :)

Maar ze werden hier ingezet als noviteit, het droeg niet bij aan de kwaliteit van de aangeboden informatie maar waren er voor de "show off".
Logisch dat het wel koel staat als er Fl. 25.000 aan je stuk stand-karton hangt..

[typo]
Als ik het goed begrepen had was blijkbaar een plasma scherm maken in massa productie stukken voordeliger dan een reguliere beeldbuis. Alleen het probleem waar het momenteel meer door komt dat het zo duur is omdat je niet van de ene dag op de andere dag zomaar deze dingen op de markt kan brengen en ook dat er momenteel nog flink wat patenten op zitten.
Marketing? Bedoel je niet de wet van vraag en aanbod uit de economie?
Het is nu al het geval dat Fujitsu een plasmascherm (107 cm diameter) voor 10.000,- aanbiedt. In kwaliteit doet het scherm toch wel flink onder aan de 'grote' merken als Philips en Marantz, maar het begin is er.

De hoge prijs van de schermen heeft (mijns inziens) meer te maken met de lage yields (geld dat alleen voor processoren die term?) en de hoge eisen -> x dode pixels betekend scherm door de gehaktmolen. Inderdaad zal de prijs gaan zakken naarmate er meer verkocht wordt en het productieproces onder de knie gekregen is. I'm waiting :P

[personal touch]
Als voor 10.000,- een goed scherm te krijgen is, hangt 'ie bij mij aan de muur :)
[/personal touch]

edit:
typo
Sorry schat, die boekenkast moet echt weg :Y
Sorry schat, JIJ moet echt weg :P
Je bent de 2e al vandaag, alleen omdat ff een tvtje van een metertje wil neerzetten en dan de kinderen 3 maanden zonder eten zet omdat dat ding een ietsie pietsie duur is... |:(

Maarruh, bruut schermpje alleen ff iets te duur. Wie zou nou zo'n ding in de woonkamer zetten???? Nou??? Nou??? Nou???
Inderdaad, ik zou als ik toch een bak poen ga uitgeven een projector 1600x1200 kopen met bijbehorend 'rolgordijn' van 4x3 meter :)
Dan heb je wel een leuke thuisbioscoop :) jammer alleen dat je de popcorn zelf moet maken :P
Alleen een projector maakt net effe iets meer lawaai en je bent wat meer gebonden aan het donker maken in de kamer...
Het is heel leuk om zoals in de recleme eens te kijken waar je hem op zult hangen, het enige wat ik op geen enkele foto of reclamespot zie is het grote blok dat er nog bijhoord dat je nog ergens weg moet werken en met een vrij dikke kabel met het plasmascherm verbonden moet worden.
Kraemoth,
Je snijdt een paar grote problemen aan!!!

Ook al is zo'n ding nog zo mooi, en (binnenkort) misschien betaalbaar, maar waar hang je dat klereding op???? Vraag maar eens aan je vriendin thuis, die weet waarschijnlijk geen goede plek.
En om zo'n paneel m.b.t. een standaard op een kast te zetten (a 60 cm diep), schiet ook niet echt op.

HEB JE NET EEN PANEEL VAN 10CM DIEP, ZET JE HEM OP EEN KAST VAN 60CM DIEP!!!!!

En inderdaad moet je het paneel d.m.v. een dikke kabel verbinden, KLOTE :(
Ik wil niet veel zeggen maar het plasma scherm van
Sony bestaat al 1 a 2 jaar. Dus een beetje oud nieuws
Volgens mij heeft Wibi Soerjadi ook zo'n scherm! :)
En als hij geen TV ondersteunt, sluit je er toch gewoon je PC met TV kaart of DVD speler op aan... :9
neih....wiebie heeft geen flatscreen maar een "gewone" beamer staan en daarvoor een nagebouwde F1wagen cockpit :)


<font color=#786562>* Cyborg[BG] kijkt ook wel eens tv :*)</font>
Die heeft toch een projector in z'n film/race kamer staan?
Wibi heeft idd een beamer in zijn racekamer staan. Die staat aan de achterkant van een filmdoek en ingesteld op gespiegeld beeld, zo heeft ie er geen last van dat er schaduwen ontstaan door zijn race helm :)
Hmmmm, lijkt net een Diamant.... Of beter, het is er een :-)

B-)

<- :Z

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.