Landen van de Verenigde Naties kunnen voortaan het Nederlandse Travel Information Portal, ofwel TRIP gebruiken. Dat systeem wordt gebruikt om reisbewegingen van terroristen en zware criminelen te signaleren.
Minister Blok van Buitenlandse Zaken overhandigde het Travel Information Portal aan de VN in het hoofdkantoor in New York. Premier Mark Rutte en de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid Dick Schoof waren daarbij aanwezig. Nederland en de VN hebben een overeenkomst getekend voor het gebruik van het systeem.
Met het in Nederland ontwikkelde opsporingssysteem worden pnr-gegevens geanalyseerd om reisbewegingen van terroristen en internationale criminelen te volgen. Het gaat om informatie die beschikbaar komt bij het boeken van tickets. Veel inhoudelijke informatie over het systeem is niet bekend.
In een omschrijving van de Rijksoverheid staat dat met het Travel Information Portal de reserveringsgegevens en vertrekcontrolegegevens die reizigers aanleveren bij luchtvaartmaatschappijen, worden verwerkt. Dat gaat om negentien pnr-velden. Deze velden worden aangevuld met informatie die afkomstig is van reizigers en luchtvaartmaatschappijen. Gegevens die in Nederland met TRIP worden verzameld, worden verstrekt aan geautoriseerde medewerkers van de douane en niet gedeeld buiten de EU.