Apple stelt introductie groepsbellen via Facetime uit tot later dit jaar

Apple stelt de introductie van zijn functie om te groepsbellen via FaceTime uit tot later dit jaar. De functie zal niet zitten in de eerste stabiele release van iOS 12 en macOS Mojave, die vermoedelijk in september zullen uitkomen.

Apple heeft ontwikkelaars laten weten dat de functie niet langer in de bèta zit en pas later dit jaar zal verschijnen, meldt Ars Technica op basis van documentatie van ontwikkelaars. De fabrikant noemt geen reden waarom het de introductie van de functie heeft uitgesteld.

Met groepsbellen via FaceTime kunnen gebruikers met tot 32 gebruikers deelnemen in een groepsgesprek via de videobel-applicatie van Apple. Daarbij kunnen ze op een iPhone X ook gebruikmaken van de functie om een Animoji-animatie in de plek te zetten van hun hoofd. Apple introduceerde de functie op zijn ontwikkelaarsconferentie WWDC. FaceTime bestaat sinds 2010, maar ondersteunde tot nu toe alleen 1-op-1-gesprekken. De fabrikant beloofde FaceTime opensource te maken, maar dat is tot nu toe niet gebeurd, vermoedelijk vanwege een rechtszaak rondom patenten.

Apple brengt iOS 12 vermoedelijk volgende maand uit; voorgaande versies van iOS verschenen telkens in september, na de introductie van nieuwe iPhone-modellen. Het uitstellen van op WWDC aangekondigde functies gebeurt vaker. Zo verscheen AirPlay 2 pas in iOS 11.4 dit voorjaar, in plaats van met iOS 11.0 vorig najaar.

Groepsgesprekken via Facetime

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

14-08-2018 • 07:09

76

Reacties (76)

Sorteer op:

Weergave:

Wat is nou eigenlijk de reden dat Apple gebruikers zo graag FaceTime gebruiken i.p.v. Skype etc, al is het voor 70% van de bevolking niet beschikbaar??

Ik vind het zelf regelmatig irritant, dat er word gevraagd om FaceTime, alsof ben ik verplicht een IPhone te halen en niet gewoon Skype te gebruiken als je weet dat de hele wereld daar toegang tot heeft.

Net alsof vraag je bij de pomp steevast om een vage benzine kabel die alleen op 1 merk past, terwijl er om je heen allemaal auto's staan die duidelijk gewoon 'de rest' gebruikt.
Ik ben van Skype op Facetime overgestapt aangezien Skype de laatste jaren steeds slechter aan het worden is. Ik gebruik het nog wel eens maar het is zo’n gedoe als je de eerste twee minuten weer eens bezig bent met gepruts. “Hoor je mij niet? Ik hoor jou wel. Oh wacht, nee toch niet. Anders start ik mijn Skype even opnieuw op. Als dat niet lukt, heb jij misschien een ander apparaat in de buurt?”

Zeker als je het zakelijk gebruikt is dat gepruts gewoon niet goed genoeg. Facetime daarentegen is het meest stabiele van alle opties. Beter dan Hangouts, Telegram, Skype en uiteraard beter dan Whatsapp (audio bellen via Whatsapp lijkt nog in een soort pre-alpha fase te zitten).
Als die apps allemaal niet goed werken is er misschien toch iets mis met je netwerk :P

Spraakoproepen via WhatsApp zijn in mijn ervaring ook al jaren juist zeer stabiel en vaak van hogere kwaliteit dan over 3G, gezien providers nog lang niet altijd HDVOICE onderling ondersteunen (zeker niet als ik bel naar de VS) en de codec van WhatsApp echt niet slecht is. In de eerste paar maanden was het ruk, intussen werkt het prima; uitgezonderd op what exotische modellen. En uiteraard is de kwaliteit minder als je “Verminder datagebruik” hebt ingeschakeld.

Ook Skype werkt hier in de basis op zich prima, alleen lijkt dat, ook voor alleen audio gesprekken, extreem veel accu te vreten hier. Nooit kunnen achterhalen waarom, zal wel Skype eigen zijn dan.

[Reactie gewijzigd door WhatsappHack op 29 juli 2024 04:11]

sinds Microsoft Skye heeft overgenomen, is het berg afwaarts gegaan.
kwaliteit van langdurige audio gespekken neemt vaak af, ook valt de verbinding er vaak uit en disconnect 1 van je gespreks partners.

Ik gebruikt dan de gratis variant van Skye en meerdere uit mijn omgeving ervaarde dit zo.
Dit is natuurlijk geen gegeven van, ik ondervind het, dus het is zo, maar ik hoor heel vaak soortgelijke ervaringen over Skype voorbij komen.

Dit al enigszins zien aankomen, toen M$ , skype heeft overgenomen.....
Omdat het gewoon fijner werkt. Het wekt voor Apple gebruikers gewoon intuïtiever. Ik verkies en stel ook altijd iMessage voor ipv WhatsApp.
Misschien omdat het al standaard op de foon aanwezig is ? En je Skype apart moet installeren ?
Helaas een quasi elk jaar terugkerend issue bij Apple, zoals ook het geval was met stereo functionaliteit van homepods, homepod launch, en we wachten nog altijd op de AirPower...
Pro: als het wordt opgeleverd kunnen we quasi zeker zijn dat het goed zal werken (remember MobileMe?)
Con: persoonlijk vind ik het wat lame om features met veel tromgeroffel aan te kondigen en het dan pas veel later uit te brengen dan veel later te releasen dan oorspronkelijk geïnsinueerd werd.
Als het 2-3 maanden uitstel is, is dat beter natuurlijk dan dat ze een half werkende bug oplossing vrijgeven. Maar Airplay 2 en AirPower zijn inderdaad een ander verhaal. Hiervan hebben ze moeten weten dat het absoluut nog niet release klaar was.

iMessage hebben ze destijds ook uitgesteld en de reden ze gaven was dat het tijdens beta test al zo populair was en dat ze er achter kwamen dat hun architectuur niet schaalbaar was en dat ze terug naar de tekentafel moesten. Ook dat kan en dan ben je inderdaad zo een jaar verder.

Edit: het was niet iMessage, maar APNS die om deze reden werd uitgesteld. Paar bitjes omgeklapt in mijn geheugen.

[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 29 juli 2024 04:11]

AirPower stond altijd al gepland voor 2018, er is geen specifiekere periode of datum genoemd.

Heb je een bron wat betreft het uitstel van iMessage? Ben benieuwd wat Apple daar precies over gezegd heeft.

[Reactie gewijzigd door pBook op 29 juli 2024 04:11]

AirPower werd voorgesteld in juni 2017. Je mag er best vanuit gaan dat het ondertussen wel op de markt zou moeten zijn.
Nee het was in september 2017 tijdens het event waar ook de iPhone X gelanceerd werd. Apple heeft alleen 2018 genoemd, geen reden tot paniek op dit moment lijkt me.
volgens wikipedia was imessage aangekondigt op wwdc in juni 2011 en is het uitgekomen samen met ios 5 in oktober 2011.
Het was niet iMessage, het was Apple Push Notification Service.
Apple announced the service on June 9, 2008 with an original stated release for that September; however, as stated by Scott Forstall at the iOS 3.0 preview event on March 17, 2009, the rollout was delayed after a decision to restructure the APNs for scalability purposes due to the allegedly "overwhelming" response to the announcement of the APNs.
https://en.wikipedia.org/...Push_Notification_Service
Alle iPhone's straks draadloos oplaadbaar. Qua marketing zal dat wel beter gaan doen, kennelijk.
Het werkte in de voorgaande beta's al prima dus het zal wel een infrastructuur probleem zijn (back-end). Niets aan de hand, ze brengen het wel tegen 12.1 of 12.2 uit.
Dat het in een bèta ogenschijnlijk goed werkt betekent niet automatisch dat het geschikt is voor grootschalige uitrol in productie.
Het zou ook zomaar weer een patentstrijd kunnen zijn, natuurlijk.
Wat is er nou zo erg aan om nog even te wachten ? Is het van levensbelang ? Is het echt broodnodig ?
Ik zie dit meer als een soort van luxe probleem.
Wat broodnodig is, is een vervanging voor whatsapp. Alles van Facebook moet gewoon weg. Er zijn al genoeg apps om mee te videobellen, maar de meesten zijn niet zo populair omdat je het niet standaard op een telefoon krijgt. Ik denk dat iMessage een van de weinige kanshebbers is om de strijd met Facebook aan te gaan, maar dan moeten ze wel eerst groepsgesprekken gaan ondersteunen, en een Android client uitbrengen. Die eerste is al aangekondigd, nu de tweede nog.
Je vergeet zelfs nog: iMessage on the web, iets wat vorig jaar (2 jaar geleden al?) aangekondigd is en er nog steeds niet is.
Apple heeft altijd de grootst mogelijke moeite met internet projecten lijkt het, en dat blijft mij nog altijd verbazen.
iMessage on the web is nooit aangekondigd. Alleen in de geruchten circuit.
Precies. iMessage in de cloud is wat veel mensen verkeerd hebben begrepen en zo is iMessage op iCloud.com ontstaan, dat heeft @t1mmy even gemist zie ik maar de mensen die zijn bericht +1 geven ook :)
Huh! Ik durf toch echt te wedden....
Maar goed, t zelfde gaat nog wel op voor imessage in icloud wat dat betreft, dan
Tja je kan veel zeggen van Apple, maar als ze iets lanceren werkt het ook feilloos (jaja Maps was een fiasco inderdaad).

Beter een paar maandjes wachten ipv zuchtend naar een glitchend FaceTime gesprek te kijken.
Tja je kan veel zeggen van Apple, maar als ze iets lanceren werkt het ook feilloos
Sorry hoor, maar dan leef je letterlijk onder een steen volgens mij. Helemaal als je alleen op Apple Maps kan komen. Het gaat het afgelopen jaar allemaal goed wil je zeggen? Dat was inderdaad altijd zo, maar dat kan je de afgelopen tijd gewoon niet zeggen, geen discussie over mogelijk.
Misschien kan je wat voorbeelden noemen?
Iets met een i9 processor om te beginnen? En dat is dan 3 weken geleden. Een toetsenbord dat kapot gaat door stof herinner je je ook niet meer, ook het reparatieprogramma doet geen belletje rinkelen :?
Het is natuurlijk goed dat het achteraf opgelost wordt, maar omdat feilloos te noemen?
Wat een neerbuigende manier van communiceren heb je....

Anyways, wellicht is het je opgevallen dat het artikel software-gerelateerd is en ik het ook over software heb.
Je slaat de plank dus mis met je hardware voorbeelden.
Ow sorry, ik word altijd een beetje naar van de reacties dat ze niet zoveel verkeerd kunnen doen, terwijl het de laatste tijd gewoon simpelweg niet waar is, ik verontschuldig mij!

Waar het over ging: Je was helaas zelf niet duidelijk, jij zegt het volgende:
maar als ze iets lanceren werkt het ook feilloos.
Dat is dan voor mij software en hardware. Het had zelfs een auto kunnen zijn. ;)

Maar oke, software: vond jij iOS 11 echt zo stabiel? Techradar heeft een mooie lijst gemaakt, dan hoef ik het niet te doen :) : https://www.techradar.com...-problems-how-to-fix-them

35 problemen, en dat noemen ze dan de meest belangrijke. Ik snap dat ze niet allemaal boeiend zijn, maar om hier feilloos te gaan zeggen is gewoon een beetje raar. En dan daarboven op de hardware issues van de laatste tijd. Ik weet het niet, dat ging eerder gewoon veel beter. Zie je nou zelf echt niet in dat het achteruit gaat? En dan mist hier nog het software probleem met de Taiwanese vlag.

Edit: en waarom reageer je wel op mij en niet op @vandeGerrit?

[Reactie gewijzigd door dehardstyler op 29 juli 2024 04:11]

Ik vind Apple op het gebied van iOS en MacOs inderdaad hartstikke stabiel en compleet. Daar worden imho weinig fouten gemaakt en anders ontzettend snel opgelost.

Hardwaretechnisch is het inderdaad een ander verhaal... en zie ik ook achteruitgang ten opzichte van vroeger.
Het voelt technisch als qua duurzaamheid gewoonweg een stapje terug.
Mijn 2017 MacBook voelt toch minder duurzaam dan mijn oude 2008 modelletje.

En wat betreft @vandeGerrit
Geen idee wat hij bedoelt met die tekst encoding probleem. Ook betreft de eerste Apple Watch (welke ik nog steeds elke dag gebruik) heb ik geen idee wat daar het probleem zou moeten zijn.

Ook van een stroeve Calendar app op mijn iPhone 8 heb ik geen last :p

[Reactie gewijzigd door Wootism op 29 juli 2024 04:11]

Bij de Apple Watch heb ik het over de lancering, en de status van het product. Dat deze inmiddels goed functioneer kan ik niet zeggen aangezien ik zelf geen smart watch heb, maar gezien de meeste mensen positief zijn verwacht ik van wel :). Aangezien de stelling was: als ze iets 'lanceren' werkt het ook feilloos haalde ik deze erbij. Zie bijvoorbeeld de review van Tweakers, waar eigenlijk de conclusie was, hij is nog niet helemaal af.

Met tekst encodering problemen bedoel ik bijvoorbeeld onderstaande lijstje. Waarbij ik duid op het 'feilloos' in de stelling, nee Apple's producten hebben, net als zoveel ander producten, ook gewoon update's nodig omdat ze niet feilloos zijn.

https://tweakers.net/nieu...ios-en-macos-crashen.html
https://tweakers.net/nieu...emoji-taiwanese-vlag.html
https://tweakers.net/nieu...berichten-vastlopers.html

[Reactie gewijzigd door vandeGerrit op 29 juli 2024 04:11]

Heb de Apple Watch op dag 1 van de lancering gekocht.
Ja hij is in de loop van de tijd beter geworden, maar hij was absoluut niet slecht of instabiel o.i.d. bij de launch.

En wat betreft dat text encoding.... ik denk niet dat de gemiddelde consument hier hinder van ondervindt.
Tja je kan veel zeggen van Apple, maar als ze iets lanceren werkt het ook feilloos (jaja Maps was een fiasco inderdaad).
Niet echt mee eens, Apple heeft, net als zoveel andere bedrijven, ook gewoon last van fouten en problemen. Denk ook aan de nieuws berichten van afgelopen tijd: Throttling bij de I9, Het butterfly ontwerp, elk jaar wel een keer in het nieuws met tekst encodering problemen. Volgens mij wachten veel Tweakers hier ook altijd met de update naar het laatste iOS, en wachten een paar dagen af, zodat ze de eerste fouten niet hebben. Of denk ook is aan de eerste Apple Watch.
Bij mij zelf werkt de agenda app op de iPhone 8 niet. Alles reageert stroef en traag, kan moeilijk door mijn dagen heen scrollen. Ga denk ik maar een andere agenda gebruiken (ben net overgestapt van het Windows Platform dus nog een beetje zoekende)

Hoop overigens dat het layout er niet uit gaan zien als de kerstboom in het screenshot, liever gewoon de gezichten naar elkaar :|
Sorry, voor het pluggen van een product waar ik zelf ooit aan hebt gewerkt, maar ik kan het niet laten omdat je zoekt naar een handige agenda.... Easy Calendar.
Nu heb ik al heel wat jaren (privé) Apple toestellen in gebruik maar dat Facetime gebruik ik uit mezelf nooit laat staan dat ik mensen ken die het veel of überhaupt gebruiken. Een enkele keer belde de aannemer mij via Facetime om iets te laten zien maar ik vond de gesprekken a) uitermate slechte beeldkwaliteit hebben en b) moeilijk te verstaan. Laat staan als je met meerdere mensen in zo'n gesprek zit.

Wie gebruikt dit actief en met welke reden? Niet om iemand te bashen maar uit nieuwsgierigheid.
tegenwoordig bel ik gratis naar m'n vriendin, omdat we bij dezelfde operator zitten, daarvoor belde ik altijd via facetime audio.

en eigenlijk vind ik facetime audio leuker vanwege de veel betere audiokwaliteit.

facetime (video) bellen doe ik soms met m'n ouders als m'n zoon daar is, beeldkwaliteit (met hen) hangt sterk af van waar ze zich in huis bevinden.

soms bel ik ook met vrienden of m'n vader als ik aan het klussen ben en ik heb een vraag/probleem, dan is het heel makkelijk om snel de situatie te tonen.

gebruik je andere video-bel diensten ?
Nope die gebruik ik nooit. Vroeger toen m'n zusje in Australië studeerde regelmatig Skype en ik heb een goede vriend die met een Amerikaanse is getrouwd die ik regelmatig spreek maar ook dat gaat niet via videobellen o.i.d. en eigenlijk altijd via Whatsapp. Behalve in zeer toeristische gebieden zie ik videobellen zeer zelden gebruikt worden. Zakelijk nog nooit gezien, met uitzondering van die grote telefonische conferenties met 2,5m hoge schermen (4 op een rij) bij Philips waarbij elke divisie op een apart scherm getoond werd. Maar of je dat nog 'bellen' mag noemen is de vraag aangezien er geen 'normale' telefoon aan te pas komt.
hier op het werk zie ik vooral de aziaten veel videobellen (maar dat is dan voor privé gebruik), bij de andere nationaliteiten (ik werk in een research omgeving, +- 30 nationaliteiten) zie ik dit niet. Het kan natuurlijk ook te maken hebben met het uurverschil. De andere doen dit misschien op momenten buiten de werk uren

blij om eens een normale discussie zonder flames te hebben op tweakers :)
Ja je moet altijd goed uitkijken hier met het woord Android, Apple, iOS of iPhone. Dan gaat het meestal los want iedereen moet tegenwoordig een mening hebben over iets wat ze toch nooit gebruiken. In de andere gevallen kun je meestal goed discussiëren. Aziaten was ik even vergeten. Die zitten hier in de buurt veel (werk bij de HighTech Campus in Eindhoven in de buurt) en die zie ik het in de stad wel eens doen/gebruiken.

Zelf vooral veel te doen met Duitsland en daar is dat absoluut niet gebruikelijk op zakelijk gebied. Hangt er ook weer vanaf in welke hoek ik zit; sales/commercieel/consultancy dat is zo'n beetje 100% iPhone maar daar zie ik het videobellen met name veel op laptops, niet zozeer op telefoons. Aan de andere kant ook wel logisch aangezien veel mensen in de buitendienst daar niet op zullen zitten te wachten (volgens mij werkt het standaard niet vanuit de auto op die manier als je gaat uitbellen). In mijn BMW's kan het niet, in de zakelijke auto heb ik wel Carplay maar nog nooit getest to be honest.
Opa en oma vinden het geweldig met de kinderen (en andersom).

Het "zien" tijdens het "bellen" voegt gewoon net wat meer toe. Zo zie ik mijn vriendin ook graag als ik facetime dat ik moet overwerken oid.
Was dat voor of na het akkefietje met de secretaresse? ;) Just kidding :).
Ik begrijp de voordelen in principe wel, zeker met ouderen, vakanties, grote afstand, LAT-relaties en dergelijke.
Facetime video gebruik ik zelden. Facetime audio daarentegen gebruik ik voor al m’n gesprekken met mijn vriendin, ouders, broertje en zusje, meeste vrienden, businesspartner, collega’s en sommige klanten.

De voornaamste redenen voor mij zijn de geluidskwaliteit en stabiliteit (om een of andere reden overleeft een gesprek zelfs slecht bereik) en dat het gratis is om internationaal te bellen (de helft van mijn gesprekken zijn waarschijnlijk internationaal).
Bijna elke app voor videobellen valt eigenlijk best wel tegen. Ook Whatsapp, wat iedereen toch wel heeft in Nederland, wordt daar naar mijn idee maar weinig voor gebruikt. Mijn ervaring is ook dat dat ruk is.

(Ik gebruik weleens Google Duo, dat werkt trouwens wél best aardig.)

Ook audio-bellen over internet zou ik zelf niet doen. Heb het vaak geprobeerd, en hoewel de gesprekskwaliteit soms veel beter is zijn er toch nog een hoop problemen. Het normale bellen heeft daar naar mijn idee veel minder last van. Ja, wat kiezen mensen dan? Inderdaad... Gewoon bellen. Nog een voordeel daarvan is dat je iedereen kan bereiken. Of het nu een iPhone, Android, Nokia 3310 of de huistelefoon is.
Heb juist een tegenovergestelde ervaring. Voor mij persoonlijk is facetime veel beter met de optimalisatie van video en audio gesprekken dan whatsapp, messenger en skype, zeker wanneer de internet verbinding minder is. Heb al zo vaak gehad dat video en audio gesprekken zonder facetime onderbroken worden vanwege de verbindingen waardoor je niet een normale gesprek kan voeren. Wanneer we dan switchen naar facetime kunnen we daarna wel gewoon een normale gesprek voeren, zonder storende onderbrekingen of grote vertragingen. Dit geld voor video gesprekken op korte en lange afstanden (Duitsland en Brazilië).
In mijn familie is Facetime video de standaard manier om te bellen. Klein kinderen vinden het leuk om opa en oma te zien maar ook voor volwassenen voegt het hebben de van nonverbale communicatie echt wat toe. Mijn ervaring is dat een facetime video gesprek informeler verloopt en ook langer duurt.
Ik denk dat het vooral van cultuurverschillen afhangt. Wij doen dat hier niet zoveel maar in Azie is het zeer normaal. Veel functies die wij hier dom vinden worden ook meestal voor Azië gemaakt. Animoji's bvb. Perfect voor Azië maar hier lijkt het kinderachtig.
Ik gebruik het soms wanneer ik met mijn moeder of dochter bel, maar dat is het ook wel...
Familie in het buitenland. Dan is FaceTime wel erg fijn hoor.
Vorig jaar gebruikte ik Facetime om vanuit Australië naar Nederland te bellen met m’n familie, die hebben allemaal een iPad. Ook wel eens whatsapp gebruikt, maar Facetime was veel betere kwaliteit. Nu gebruik ik het om met m’n vriendin in Noorwegen te bellen. Voorheen had ze een android en belde we via whatsapp. Ben blij dat ik nog een oude iPhone 6 had liggen (moet wel zeggen dat het ook wel een crappy android was). Ik merk ook dat whatsapp veel slechtere kwaliteit biedt als er even een mindere connectie is.

Edit: het is ook wel lachen om met vrienden te doen.

[Reactie gewijzigd door Woopdedooo op 29 juli 2024 04:11]

Zonde, dit was de feature waar ik echt op zat te wachten en wat iOS 12 iets maakte om naar uit te kijken.
Het blijft dus nog steeds iets om naar uit te kijken :)
geduld is een schone zaak :)

[Reactie gewijzigd door gjmi op 29 juli 2024 04:11]

Niets mis mee on een release uit te stellen als het nog niet 100% werkt. Dat toont lef en laat zien dat Apple zijn best doet zo goed mogelijke software uit te brengen.
Ja klopt helemaal! Halve producten heb je niks aan en het besmeurd alleen maar je naam. Bijvoorbeeld Rockstar Games doet het ook zo, liever uitstellen en goed releasen.
Zijn alle uitgestelde producten van Apple nou net wat iedereen wilden hebben of wilden gaan kopen?
Stierenpoep zou ik zeggen, is gewoon een reden voor Android gebruikers om te zeiken over Apple.
Ik ben van de 'only ship when it's ready', een halfbakken product gaat eerder tegen hun werken. Zie inderdaad Apple Maps. Een mooi voorbeeld van een uitgestelde product die hoge ogen gooide bij zijn release is de Airpods. Waarschijnlijk de beste Apple product van de afgelopen jaren.
Facetime is onder vele miljoenen Apple gebruikers een veelgebruikte service, anders zou Apple daar echt geen tijd aan spenderen en zeker niet zo vaak gebruiken in hun ads. Het 'ik gebruik het nooit' of 'in mijn omgeving gebruikt niemand het' is nooit echt een goede graadmeter. De beeld en geluidskwaliteit van Facetime is ook subliem, zeker met de snelle vaste internetverbindingen in Nederland, maar ook met de prima dekking met de snelle 4G.
Pfff die Animoji-animaties, als ik met iemand zou videobellen en diegene zou dat gebruiken, zou ik het gesprek meteen beëindigen.
Helemaal mee eens! Wat ik ook altijd moeilijk vind om naar te kijken zijn die apple-events waar ze aankondigen dat ze de animoji's weer een update hebben gegeven om vervolgens een half uur een nogal kinderachtige demonstratie te laten zien waar ze die animoji's door al hun apps laten springen. Ik krijg er altijd plaatsvervangende schaamte van.
Bedenk nou eens dat je op een planeet leeft en dat niet iedereen in de EU woont. Genoeg cultuurverschillen. Wat wij hier vandaag kinderachtig vinden vinden ze in Azië geweldig en jaren later nemen wij het over.
Gelukkig zijn er mensen die het wél leuk vinden, ouwe mopperkont :)
Hahaha koffie staat voor mij, gaat vast beter zo ;)

Maar waarom zou je videobellen om dan alsnog diegene niet te zien?
als er een kind aan de andere kant van de lijn zit/staat/hangt dan is het wel eens leuk :)
Ik snap het niet helemaal, het zat toch al weken (maanden) in de beta's nu en daar werkte het toch prima?
Dat het op kleine schaal werkt wil nog niet zeggen dat het ook op grote schaal werkt als tientallen of honderden miljoenen mensen het gaan gebruiken.
Dit is tegenwoordig zn basale feature waarom heeft Apple er zo lang bjj nodig?
Omdat het eigenlijk ook weer niet zo heel veel prioriteit heeft, iOS apparaten zijn wel populair als je het met individuele Android telefoonbakkers vergelijkt, maar over het algemeen is de markt nogal klein. Zeker als je naar macOS kijkt valt het marktaandeel extreem tegen. Dat handjevol gebruikers dat het Apple only facetime gebruikt is nou eenmaal niet zo groot. We hebben het in sommige landen over minder dan 3% van de toestellen/apparaten. Die mensen gebruiken allemaal veel meer andere diensten als ze willen groepsbellen, want juist in groepen kom je vaker buiten de Apple-bubble en moet je overstappen op iets anders dan facetime.

Ook zakelijk waar iOS, maar niet macOS soms een rol van betekenis speelt zie je facetime ook weinig effect hebben door de vernieuwde opleving van skype for business. Dat werkt veel beter met je bedrijfscontacten dan facetime en is veel beter te integreren in outlook e.a..
Een basale feature?

* BikkelZ duwt het keyboard richting@Bjorn89

Bouw het maar
met iMessage kan je niet cross platform bellen, en met Whatsapp wel, en die heeft ondertussen 4way groeps gesprekken. Helaas maar Apple verliest deze strijd voor mij
In zekere zin is iMessage wel degelijk cross platform, het werkt op mobiele devices met iOS en op OS X. Apple kan uiteraard wel een Windows of Android versie bouwen maar kiest er voor het als USP te gebruiken. De goede kwaliteit en dat het zonder verdere instellingen werkt maken dat het voor mij ook zo overkomt.
met iMessage kan je niet cross platform bellen, en met Whatsapp wel
Het is maar hoe je het bekijkt. Met Facetime kan ik wél crossplatform bellen tussen laptop, tablet en iphone.

Met Whatsapp kom ik niet verder dan mobieltjes.
ik snap jullie punt, maar jullie weten hartstikke goed wat ik bedoel :9~
iOS is op basis van MacOS, en ja tussen apple devices kan ik imessage gebruiken.

Maar als ik dus 1 van mijn vrienden wil bellen, waar ik niet altijd weet wat voor device zij gebruiken, pak ik dus Whatsapp erbij, want iedereen gebruikt WhatsApp ( in mijn vrienden kring) en dus werkt het altijd.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.