Volgens Reuters gaat India mogelijk verplichten dat clouddata die door het land gegenereerd wordt, ook in Indiase datacentra opgeslagen moet worden. Dat zou betekenen dat bedrijven als Amazon en Microsoft in het land moeten uitbreiden, maar met name energiekosten zijn daar hoog.
Reuters zegt een conceptvoorstel in te hebben gezien van een comité dat zich buigt over India's cloudbeleid. De extra kosten van energie en de migraties zelf zou weer betekenen dat de kosten van de dienstverlening van cloudproviders omhoog gaan, wat op zijn beurt mogelijk weer doorberekend wordt aan Indiase bedrijven en consumenten.
Een van de motivaties voor de mogelijke wet is dat autoriteiten veel makkelijker bij de data kunnen wanneer dat noodzakelijk is voor een onderzoek. Volgens het concept gaat er tegen 2022 zeven miljard dollar om in clouddiensten in India, dubbel zoveel als nu het geval is.
Een anonieme Indiase topman bij een wereldwijd actief technologiebedrijf noemt de voorstellen tegenover Reuters 'protectionisme' en vindt dat 'we terug in de tijd gaan wat betreft globalisering'. In het voorstel staan ook aanbevelingen om meer geschikte locaties voor datacentra te vinden, financiële stimulansen op te zetten en belastingvoordelen in het leven te roepen voor de cloudproviders.
Zogenaamde datasoevereiniteit wordt steeds meer een belangrijk punt voor landen naarmate mensen en bedrijven meer informatie in de cloud opslaan. Europa verplicht bijvoorbeeld niet dat clouddata van zijn burgers en bedrijven altijd in Europa opgeslagen moet worden, maar stelt bijvoorbeeld wel bepaalde voorwaarden aan het opslaan van zijn data in bijvoorbeeld de VS, in de vorm van het EU US Privacy Shield-raamwerk. Een tijdje geleden, in 2014, zei Google nog niets te zien in lokale clouddata-opslag en Microsoft juist wel.