LG Display heeft bij de bekendmaking van de kwartaalcijfers bekendgemaakt dat het omgerekend zo'n 2,3 miljard euro aan geplande investeringen voor 2020 schrapt of flink terugschroeft. Volgens een topman hangt dat samen met de onzekerheid op de mobiele markt.
Financieel directeur Don Kim heeft tegen Reuters gezegd dat het terugschroeven van de eerder geplande investering een 'conservatieve benadering' is die voortkomt uit 'onzekerheid rondom de mobiele markt'. Het schrappen van deze investering zou geen invloed hebben op het opvoeren van de productie van oledpanelen. LG Display zegt dat het gewoon doorgaat met de investeringen, zoals de ingebruikname van een nieuwe Chinese fabriek voor oledpanelen.
LG Display heeft voor het tweede achtereenvolgende kwartaal verlies gemaakt. Het bedrijf noteerde een verlies van omgerekend ruim 173 miljoen euro. De omzet voor het tweede kwartaal van dit jaar daalde ten opzicht van dezelfde periode in 2017 met 15 procent naar omgerekend 4,25 miljard euro. Voor het derde kwartaal verwacht LG Display een toename van de vraag naar schermpanelen.
Het bedrijf schrijft de slechte cijfers toe aan de overgang van de lcd-productie naar een bedrijfsstructuur waarin de productie van oledpanelen steeds meer centraal staat. Voor deze 'strategische verandering' heeft LG Display naar eigen zeggen schulden moeten maken. Ook meldt het bedrijf dat er sprake is van een overschot aan lcd-panelen en hevige concurrentie tussen verschillende beeldschermfabrikanten.
Panelen voor televisies waren in het tweede kwartaal goed voor 42 procent van de totale omzet van LG Display, tegenover 22 procent voor met name smartphones, 19 procent voor tablets, pc's en laptops, en pc-monitoren droegen voor 17 procent bij aan het omzetcijfer.