Nieuwe bands houden Napster voor de gek

Een argument dat Napster gebruikte voor de rechter om Napster in de lucht te houden, is dat onbekende bands een kans hebben om te kunnen 'doorbreken'. Deze bands zijn op dit moment juist een nagel aan de doodskist van Napster. De bands gebruiken namelijk de namen van populaire bands om hun eigen muziek te verspreiden:

Een paar weken geleden was het raak bij Latin-zanger Ricky Martin. Fans die het nieuwe nummer She Bangs dachten te downloaden, kregen bij het beluisteren muziek te horen van een geheel onbekende band die zo meer bekendheid hoopt(e) te krijgen. Dat gebeurde ook, zo heeft de platenmaatschappij Sony niet zonder leedvermaak geconstateerd, ook al bij het nieuwe album van Fatboy Slim, dat op 6 november uitkomt. Via Napster zouden al twee nummers te horen zijn, Yo Mama en Weapon Of Choice. Maar het bleken nummers van onbekende bands te zijn.

Sony is blij met deze ontwikkeling. Hoe meer bands deze ontwikkeling gaan volgen, des te onaantrekkelijker wordt het om via Napster de muziek die je wil binnen te halen. Op dit moment is er nog niks aan de hand, omdat populaire nummers via duizenden computers aangeboden worden, zodat de kans om het nummer te downloaden wat je zoekt nog groot (genoeg) is. Check de pagina van de Computable voor het hele artikel.

Door Robin van Rootseler

Developer

02-11-2000 • 10:39

43

Bron: vnunet.nl

Reacties (43)

43
40
30
7
2
5
Wijzig sortering
dit stond 31 oktober ook op www.nu.nl/document?n=20378
Slimme actie

Sony, toch al niet blij met digitale verspreiding van muziek, noemt de zet van de onbekende bands een slimme actie. Het idee van Napster, een website waar muziek kan worden uitgewisseld, wordt er namelijk door ondermijnd.

Als meer bands overgaan tot dergelijke actie, wordt steeds onduidelijker of nieuw aangeboden singles of albums inderdaad tot de betreffende artiest behoren. Napster kan daardoor steeds oninteressanter worden.

Aan de andere kant ligt ook het gevaar op de loer dat bekende bands op internet worden beticht van een slechte nieuwe single, terwijl het nummer niet eens van hen is.
Niet zo goed voor de populariteit van Napster...
Het is idd niet goed voor de populariteit van Napster.

Maar als deze onbekende bands door dit soort acties toch ineens beter gaan verkopen dan toont dat wel degelijk aan dat Napster CD verkopen bevordert. :Y)

* 786562 irrelevant
* 786562 MrEdge
De hele wereld hoort jouw muziek maar niemand weet wie je bent omdat je onder de naam van een bekende artiest je muziek online gooit...
[Theorie met een aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid]
* MrEdge vraagt zich af hoe je in godsnaam weet welke band het dan wél is
Het lijkt mij erg waarschijnlijk dat de filename wel
bekende artiest - bekend nummer
is, maar dat de ID3tag de daadwerkelijke artiest + titel vevat. Als je het nummer dan opent in bv. winamp, zie je alsnog de naam van de onbekende band. Weldegelijk publiciteit dus
[/Theorie met een aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid]
Ja, daar had ik ook al aan gedacht, maar ik denk dat er veel mensen zijn die, als ze toch al aan het napsteren zijn, gewoon de ingebouwde napsterplayer gebruiken. Die heb ik nog nooit id3 tags zien displayen.
Effe denken: een band wordt beticht van een slechte single, terwijl het nummer niet van hen is.
Als ik niet meer het onderscheid kan maken tussen pak m beet Stevie Wonder en Georgie Davis mogen ze me wat mij betreft het recht ontnemen nog verder naar muziek te luisteren.

Hallo, praten we hier over een groep half dove bejaarden ofzo?
Erg lullig als je met je 33k6 modempje net 45 minuten aan het downloaden bent geweest.
maarja als je er zekker van wilt zijn dat je goede nummer hebt en je wilt niet wachten kun je natuurlijk altijd tussendoor even luisteren.
En zolang er nog meer juiste nummers worden aangeboden is aan de grote en lengte van het bestand/nummer te zien of je de goede te pakken hebt
En zo werd dus het scoringssysteem ingevoerd ;7 (Kun je later aan je kleinkinderen vertellen :))
Al iemand aan gedacht dat Sony zelf misschien hun 'mollen' inzet om zo de populariteit van napster te breken ;)
Nou heeft Napster gelukkig de optie om een numer tijdens het downloaden te beluisteren. Dus echt effectief zou het niet zijn van Soniet om Napster impopulair te maken met fake nummers. Het vraagt van de downloader dan alleen maar een andere procedure bij het downloaden d.w.z. eerst een minuut downloaden en dan luisteren en bij een fake de "verspreiders" naam voortaan ignoren.
Ik ben benieuwd of Sony (e.d.) hier zelf geen vinger (zeg maar hele arm) in de pap heeft. Volgens mij zijn dit namelijk niet alleen 'onbekende bandjes', maar een goedkope stunt van de platenmaatschappijen. :(

Ik zie dat para me net voor was :)

Tanx sjors ;)
sterker nog!!!

het laat zich raden dat de RIAA, dus de platen maatschappijen hier zelf achter zitten. Sabotage van het napster gebeuren is hun doel.
Laatst waren ook al allerlei duistere types bezig lege songs (megabytes met ruis en troep) van bekende artiesten aan te bieden op napster om het systeem te saboteren. Lijkt me duidelijk wie hier een hand in heeft gehad. Dat is nu helemaal weer verdwenen zover oik kan nagaan. Ja, natuurlijk veel werk en kost natuurlijk handen vol geld.

En over die onbekende bands... kom me met namen, want die zie ik nergens... dan kan je nagaan of ze echt bestaan of dat het studio gerotzooi is die platen maatschappijeb op napster gooien.

onbekende bands lekker vaag begrip, te vaag vaag... duidelijk een gerucht en niet gestaafd op harde feiten
nogmaals namen van die onbekende bands wil ik horen!!!!!
ja... en nog even voor de duidelijkheid

wat ik alleen zie is namen van zgn bekende "gedupeerde" artiesten

gratis reclame zou ik zo zeggen, slim!!!!!
Ja je met een rund als jet met muziek stund
Ik snap het nut er niet echt van voor die bands... als je een speciaal mp3'tje wilt downloaden en je hoort iets anders, dan gooi je die toch meteen weer weg? En ook al klinkt het wel goed, hoe moet je dan ooit weten welke band het is die het gemaakt heeft? :?
Door gewoon de ID3-tag te gebruiken natuurlijk...
Slimme actie van die gasten...anders worden ze natuurlijk nooit "beroemd" :P
Wat denk je nou dat ze zo wel bekent worden er zijn gelukkig niet zo veel pc waar die nummer op staan :Z :( :(
Haha, ik had Yomama gedownload omdat het nummer in een film zat die ik vorige week heb gezien. Ik vond de opname al van zo'n slechte kwaliteit... :o
dit is iedereen toch wel eens overkomen? Heel vreemd, mensen die graag willen dat je van ze download. Zo was er op Napster bij het uitkomen van the Marshall Mathers LP van Eminem ook ERRUG veel van tevoren te vinden. Jammergenoeg bleek 90% onzin-mp3'tjes te zijn, oude jaren 80 hiphop zat in een mp3'tje met de naam van een track van de CD. Wat daar het nut van is weet ik nog steeds niet helemaal.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.