Phase One introduceert de iXM-100, een cameramodule voor drones met daarin een grote honderdmegapixelsensor. Het gaat om een bsi-sensor van Sony, die PhaseOne ook gebruikt in zijn digitale middenformaatcamera's.
Phase One heeft de sensor in een kleine, waterdichte behuizing gestopt, die zonder objectief 630 gram weegt. In combinatie met een 80mm-objectief is het gewicht 1100gram. De afmetingen inclusief de 80mm-lens zijn 90x90x164mm.
De Phase One iXM-100-camera heeft een bsi-cmos-sensor van Sony, met afmetingen van 43,9x32,9mm en pixels van 3,76 micron. De sensor schiet foto's met een resolutie van 11664x8750 pixels in een 4:3-verhouding. De lichtgevoeligheid kan ingesteld worden van 50 tot 6400 iso en de maximale fotografeersnelheid is drie beelden per seconde. Foto's worden opgeslagen op een xqd-geheugenkaart.
Samen met de cameramodules brengt Phase One vier objectieven uit. Het gaat om een 35mm- en een 80mm-objectief met vaste focus. Daarnaast zijn er 80mm- en 150mm-varianten met een focusmotor die op afstand bediend kan worden. De lenzen hebben een bladsluiter die een sluitertijd haalt tot 1/2500e seconde en Phase One garandeert minimaal 500.000 sluiterbewegingen.
Phase One maakt ook een vijftigmegapixelvariant van de cameramodule. De iXM-camera's zijn bedoeld voor industriële toepassingen zoals inspectie of het in kaart brengen van gebieden. De 100-megapixelcamera kost 40.000 dollar en de objectieven kosten 10.000 dollar per stuk. Omgerekend met btw is de prijs van de camera zo'n 40.300 euro.