Telenet wordt de enige eigenaar van De Vijver Media. Daarmee krijgt de provider de commerciële zenders Vier, Vijf en Zes en productiehuis Woestijnvis in handen. De provider wil daarmee kunnen inspelen op 'vernieuwingen op gebied van kijkervaring of reclame'.
De Belgische aanbieder van televisie- en internetabonnementen had al de helft van de aandelen van De Vijver Media in handen, maar is nu met de twee andere aandeelhouders overeengekomen dat zij hun aandelen verkopen. De overnameprijs is niet bekendgemaakt en toezichthouders moeten zich nog buigen over de overname.
Telenet zegt als eigenaar van drie commerciële zenders en een productiehuis sneller in te kunnen spelen 'op gebied van kijkervaring of reclame'. Het bedrijf wil daarmee beter kunnen opboksen tegen mondiale aanbieders als Netflix en Amazon, die massaal investeren in nieuwe series en films.
Verder zegt Telenet een verschuiving te zien bij adverteerders van lineaire televisiezenders naar online, waar spelers als Google en Facebook de markt domineren. De provider denkt een belangrijke partner van adverteerders te kunnen blijven door het volledig inlijven van De Vijver Media.
Telenet experimenteert al jaren met nieuwe reclamevormen. Zo begon het in 2016 met het vertonen van tv-reclame op basis van kijk- en internetgedrag. Vorig jaar paste Telenet zijn privacybeleid aan in samenspraak met de Belgische Privacycommissie na kritiek over een opt-out voor gepersonaliseerde tv-reclame.
Ook is Telenet vorig jaar begonnen met het aanpassen van tv-reclame op offline aankopen van kijkers. Dat doet de provider met data van Bisnode, een bedrijf dat de gegevens krijgt via klantenkaarten van grote winkelketens.