Twitter stuurt een notificatie naar gebruikers als zij een account hebben gevolgd waarvan wordt vermoed dat het een bot gelinkt aan de Russische overheid is. Na intern onderzoek heeft Twitter tienduizenden accounts gevonden waarvan wordt vermoed dat zij de afgelopen Amerikaanse presidentsverkiezingen probeerden te beïnvloeden.
Op zijn blog heeft Twitter een update geplaatst over het interne onderzoek dat het bedrijf heeft gedaan naar beïnvloeding van de Amerikaanse verkiezingen. Om gebruikers te waarschuwen voor Russische bots die de publieke opinie proberen te beïnvloeden, stuurt Twitter e-mailnotificaties als er een Russische bot wordt gevolgd, of een tweet van dergelijke accounts wordt geretweet of geliked. Er zijn 677.775 mensen die aan deze criteria voldoen, en daarom dus een mailtje hebben gekregen, aldus Twitter.
Twitter heeft ook laten weten dat het na onderzoek weer meer accounts heeft gevonden die gelinkt zijn aan de zogenaamde Internet Research Agency. Deze organisatie wordt verdacht van banden met de Russische overheid, en het posten van materiaal op sociale media om de publieke opinie te beïnvloeden. In totaal zijn er nu 3814 accounts die worden gelinkt aan de IRA. Het totaal aantal accounts waarvan wordt verdacht dat zij pro-Russisch materiaal verspreiden, staat nu op 50.258.
Om in het vervolg nepaccounts beter aan te kunnen pakken, gaat Twitter investeren in machine learning, zodat het nepaccounts en bots beter kan identificeren en blokkeren. Ook moet het aantal gecoördineerde activiteiten over verschillende accounts via de Twitter-api worden beperkt.
Overigens doet Twitter niet alleen onderzoek naar beïnvloeding van de Amerikaanse verkiezingen in 2016. Ook de beïnvloeding van de Brexit-stemming wordt onderzocht. Facebook doet hetzelfde, nadat de sociale-netwerksite werd gebruikt om pro-Russisch materiaal te verspreiden.