Je hebt het nu over de Enterprise/Consumenten-VERSIE van Windows 10!!!...De software zelf is qua code in geen enkel opzicht gewijzigd. Er is dan ook geen sprake van een andere versie. Deze feature zit dus IN de consumentenversie van Defender/Windows.
In een zekere zin hebben we het nu over het omzeilen van een beperking in de software van DEFENDER. We hebben het nu niet over Defender, maar over een systeem/OS als geheel. "De Software", zoals benoemd in de aangehaalde EULA, betreft Windows 10. Defender is een los onderdeel, die de gebruiker per keer (opnieuw) binnenhaalt en waar een aparte SLA/EULA voor geldt (ook al staat deze voorgeïnstalleerd; Defender is immers niet essentiëel voor een correcte werking). De beperkingen van Windows (consumer editions) op applicatie's voor (corporate editions) gelden in deze niet, omdat ik niet een speciale (corporate) Defender binnenhaal, installeer en gebruik.
Ik maak nog steeds gebruik van dezelfde Windows en het feit dat ik met een registeraanpassing een GUI-beperking in een applicatie van dezelfde maker "omzeil" valt in het grijze gebied van "hacking". Er is geen sprake van geldelijk gewin, omdat de Defender-feature niet te koop is voor consumenten; geen omzeiling van een beperking op Windows (de software!), omdat het systeem (Win10 in combinatie met apparaat) nog steeds de "juiste" Defender installeert; geen ongeoorloofde toegang toegang tot een netwerkgerelateerde dienst verschaft, omdat de "juiste" Defender lokaal draait.
De EULA heeft betrekking op "De Software" (en dat is in dit geval Windows 10 en haar onderdelen). Voer ik met de registertweak dan een omzeiling van een beperking uit of voer ik een handeling uit om verborgen instelling zichtbaar te maken, en vervolgens de insteling te muteren?
Ik heb het nu ook niet over of Microsoft registertweaks wel of niet gedoogd...TRIMMING in XP voor SSDs (of een willekeurig andere registertweak) is dmv. regedit.exe mogelijk en zolang deze meegeleverd wordt, en ik hiermee een instelling zichtbaar kan maken, heb ik géén beperking in de software omzeilt. De software, zoals die geleverd is, stelt mij namelijk al in staat om bepaalde Enterprise-features aan te zetten.
Het voorbeeld van de meervoudige actieve gebruikersaccount is expliciet benoemd in 2.C (v)...Daar zit nadrukkelijk en begrijpelijkerwijs ook een zakelijk belang in.
Wijs mij op de bepaling die EXPLICIET verbiedt om een instelling in de GUI van Windows te visualiseren (beschikbaar maakt) én binnen de EULA van Windows10 valt zonder een aparte SLA/EULA zoals bij de installatie van Defender.
In het License Agreement van Defender lees ik er niets over...en de EULA Win10 benoemt (2.C en subs) alleen welke rechten ik NIET heb. Dat wil niet zeggen, dat het NIET mag of verboden is. Ik heb ook geen uitdrukkelijke toestemming om via het register Defender te tweaken, maar dat heb ik voor handige (legale en toegestane) tweaks nooit. Sommige tweaks worden via Microsoft vrijgegeven - en dan heb ik klaarblijkelijk toestemming - en andere tweaks ontvang ik via derden. Tenzij via enig ander kanaal mij duidelijk wordt dat ik een feature/optie niet MAG gebruiken, mag ik aannemen dat het zichtbaar maken van een instelling via regedit mag. Idem voor het veranderen van de nieuwe, zichtbare/bruikbare instelling.
Je kunt bepaling 2.C (iv) in het voordeel van Microsoft lezen of in je eigen voordeel...Windows zit vol met beperkingen, die je met installatie's en tweaks opheft/omzeilt. Als je alles op jouw manier probeert te lezen, doe je (niet jij , maar wij/zij in het algemeen) juist helemaal niets volgens het boekje...tenzij je helemaal nooit in je register hebt gezeten en in de loop der tijd helemaal geen nieuwe aanpassingsmogelijkheden hebt benut.
c. Beperkingen. De fabrikant of installateur en Microsoft behouden zich alle rechten voor (zoals rechten in het kader van wetten betreffende intellectuele eigendom) die niet uitdrukkelijk in deze overeenkomst worden verleend. Deze licentie verleent u bijvoorbeeld niet de volgende rechten, en is het u niet toegestaan om:
(i) bepaalde functies van de software afzonderlijk te gebruiken of te virtualiseren;
(ii) de software te publiceren, te kopiëren (uitgezonderd voor het maken van de toegestane back-upkopie), te verhuren, in lease te geven of uit te lenen;
(iii) de software over te dragen (uitgezonderd voor zover dit wordt toegestaan door deze overeenkomst);
(iv) de technische restricties of beperkingen in de software te omzeilen;
(v) de software te gebruiken als serversoftware ten behoeve van commerciële hosting, waardoor de software beschikbaar wordt gemaakt voor gelijktijdig gebruik door meerdere gebruikers via een netwerk, de software te installeren op een server en gebruikers toe te staan zich hiertoe op afstand toegang te verschaffen, of de software te installeren op een apparaat voor exclusief gebruik door gebruikers op afstand;
(vi) de software te reverse-engineeren, decompileren of disassembleren of een poging hiertoe te doen, behalve indien, en slechts voor zover als, dit niettegenstaande deze beperking is toegestaan op grond van toepasselijk recht of de licentiebepalingen met betrekking tot het gebruik van open-source componenten die mogelijk zijn opgenomen in de software; en
(vii) als u gebruikmaakt van internetfuncties, deze functies te gebruiken op een wijze die het gebruik van de functies door iemand anders kan belemmeren, of om te proberen op ongeoorloofde wijze toegang te verkrijgen tot of gebruik te maken van een dienst, gegevens, account of netwerk.
Strikt gezien omzeil ik geen (technische) beperking van Defender of Windows: Ik voeg functionaliteit toe op grond van mijn gebruiksrecht en mijn licentie.