Razer kondigt twee nieuwe muizen voor gamers aan

Hardwarefabrikant Razer heeft dinsdag twee nieuwe muizen voor gamers aangekondigd: de Mamba en de Mamba Tournament. Beide apparaten beschikken over een lasersensor die een nauwkeurigheid van 16.000dpi zou bieden.

De Mamba is met een adviesprijs van 179,99 euro de duurste van de twee. De muis biedt volgens Razer een responstijd van 1ms en kan zowel met bedrading als draadloos worden ingezet, waarbij hij in de laatste situatie tot zo'n twintig uur lang inzetbaar is. De Mamba is op te laden met een magnetisch laadstation.

Opvallend aan de Mamba is dat hij beschikt over wat Razer Adjustable Click Force Technology noemt. Dit betekent dat de muis gevoelig is voor aanrakingen. Zo kan worden ingesteld dat de knoppen bijvoorbeeld voor het snipen in een fps harder ingedrukt moeten worden dan bij het schieten met een automatisch wapen.

Daarnaast kondigde Razer dinsdag de Mamba Tournament aan. Dat is een uitgeklede versie van de Mamba, maar biedt voor 99,99 euro dezelfde basis. Het apparaat werkt alleen met bekabeling en is specifiek bedoeld voor 'e-sporters'. Evenals de reguliere Mamba beschikt de Mamba Tournament over negen programmeerbare knoppen en een scrollwieltje. Wel ontbeert de muis de aanraakgevoelige technologie.

Razer meldde tot slot dat beide muizen aan te passen zijn met de zogeheten Chroma-sdk. Dit maakt het voor ontwikkelaars mogelijk om bijvoorbeeld vanuit een game een bepaald deel van de muis op te laten lichten als er iets gebeurt, zoals een basis die wordt aangevallen.

Mamba

Door Yoeri Nijs

Nieuwsposter

16-06-2015 • 22:53

47

Reacties (47)

47
45
34
3
0
7
Wijzig sortering
De Mamba zit op een magnetisch laadstation.

Nu vraag ik mij af, daar de technologie al zover staat, zou het dikwijls niet mogelijk zijn om een muismat dusdanig te ontwikkelen die zoals een QI-laadpad werkt? Dat de muis in kwestie constant in contact staat met zijn stroombron, maar dan volledig zonder kabel.

Zelf weet ik er niet genoeg van, maar voor zij die dit ambiëren lijkt dit wel een goede oplossing om blijvend draadloos te muizen.
Dan moet je wel weer altijd op een muismat werken, en ik denk niet dat iedereen dat wil.
Zelf heb ik een mooi zwart houten IKEA bureau, en daar muis ik dan ook op. Ik zoek het echt niet om daar nog een muismat op te leggen en daarop te muizen, maar dat is natuurlijk per persoon verschillend.

[Reactie gewijzigd door Tom.Gerritse op 23 juli 2024 03:03]

grappig genoeg heeft ikea al meubels en lampen met draadloos opladen er in, ik kan me dan ook net zo goed voorstellen dat het in je bureau zit als dat het in je pad zit. Zie nog wel een obstakel voor linkshandigen.
(ikea link: http://www.ikea.com/gb/en...tments/wireless_charging/ )

Al het zou me niet verbazen als we in de nabije toekomst meubels krijgen waarbij de gehele surface objecten kan opladen. Dan zie ik perfect een muis, tobo telefoon, tablet en laptop op je bureau liggen die altijd zijn opgeladen. lijkt me heerlijk.

[Reactie gewijzigd door bl0m5t3r op 23 juli 2024 03:03]

Wat gaaf, ik wist niet eens dat ze daar al zo veel mee bezig waren.
Maar inderdaad, als dat zou kunnen, zou heerlijk zijn. Dan rest natuurlijk nog wel de vraag: is dat wel goed voor die accu's als ze continu opgeladen worden?
Ik kan me herinneren dat het voor Li-ion batterijen/accu's niet goed is om constant onder stroom te staan, of loop ik achter?

[Reactie gewijzigd door Tom.Gerritse op 23 juli 2024 03:03]

Terwijl dit natuurlijk prima werkt, ga je er denk ik net als ik achterkomen dat je ondergrond slijt. Mijn IKEA & non IKEA bureau's zijn versleten na een jaar of 2, waarna ik wel weer aan een muismat moest, de tracking wisselt namelijk op de afgesleten plekken.

Ik vraag me juist omdat fabrikanten er nu mee gaan komen niet af of die draadloos ladende bureau's door z'n stikker dunne muismat heen nog wel gaan werken.
Aan de andere kant is een metalen muismat met coating ook wel prettig, mits de kamer niet te koud wordt.
"mooi zwart houden meubel" ? binnen 2 jaar heb je daar een mooie witte vale plek op en kan je je houten meubel weggooien
Zelf vind ik qi tech nog geen perfecte verbinding maken, een snelbewegende muis is dan ook nog lastig. Zou wel heel vet zijn.
Een muis is wel snel bewegend maar een 1800 dpi muis met wat oefening beweegt nog geen 2 cm voor een volledig fhd scherm.

Ik denk alleen dat het funest voor je accu is.


verder jammer dat het weer een puur rechtshandige muis is waar ik dus weer niks mee kan.. Ik zit nog steeds met een 10 jaar oud MS muisje omdat dat een lekkere neutrale muis is.
Er zijn wel linkshandige muizen maar daar kan ik echt niets mee. ze liggen gewoon niet lekker in mijn sneeuwscheppen.
Wacom deed dit toch al? Het tekentablet is dan de "muismat" waar ook n "draadloze" wacom muis op werkt.
16.000 dpi :|

Heel dom misschien maar zijn er echt mensen die dat gebruiken? Ik kan op een 22" HD scherm met mijn Deathadder chroma op 2600 dpi het hele scherm al bereiken in minder dan een handbeweging.
Iedereen klaagt nu al dat mijn muis guwelijk gevoelig is :+

Bij 16k zou je over het scherm vliegen bij de minste beweging lijkt me :+

Chroma is overigens een leuke toevoeging, alleen het spelen met kleurtjes heeft me al heel wat plezier bezorgd, hehe.

[Reactie gewijzigd door sapphire op 23 juli 2024 03:03]

Ik vind het dan ook altijd pure marketing onzin. 16.000 dpi is leuk maar als er niet bekend is of de muis angle snapping, onwenselijke acceleration of gewoon een slechte sensor heeft dan zegt het helemaal niks. Zo staan de goedkope Microsoft WMO 1.1's al jarenlang bekend als super precieze muizen terwijl ze nog niet eens de helft kosten van deze Razers. Ik zeg overigens niet dat Razer slechte producten maakt hoor. De Deathadder 3G bijvoorbeeld is ook een erg goede muis.

Dit is een mooie lijst waarin muizen met goede sensoren staan.
Ik heb twee InteliMouse Optical 1.1a's @ 1000 hz en dacht altijd dat het een niet zo goede oude muis was maar dat ik er gewoon gewend aan geraakt was. Tijdje geleden dus uitgevonden dat het een hele goede sensor heeft en dat hij prima op een hoge polling rate kon werken.

Even later zei mijn vader dat hij er nog een op het werk had liggen, zo goed als nieuw. Totaal dus 2 van die muizen voor niets gekregen en ik blij omdat ik voorlopig geen 50-80 euro hoef te besteden aan een vergelijkbare muis als mijn muis kapot gaat.

Op dit moment gebruik ik zelf met een 4K scherm 400 DPI (met een grote muismat) zonder problemen dus daarvoor zou je zo'n absurd hoge dpi niet nodig hebben. Het lijkt er op dat die 16000 vooral een reclame gimmick is.

FPS games zoals Quake en CS worden doorgaans met 400 dpi gespeeld (en anders in de 400-1000 range), als de pro spelers in die scenes geen voordeel kunnen halen uit hoge dpi laser muizen dan denk ik niet dat er echt een voordeel is. (pro spelers csgo muis instellingen: https://docs.google.com/s...bbsj8iBsm8p52jOLffDc88iy8)

[Reactie gewijzigd door mauritso op 23 juli 2024 03:03]

Sterker nog, als pro speler heb je juist nadelen aan een laser muis.
Een laser sensor is gewoon niet zo accuraat als een goede optische sensor, en zal altijd wel last hebben van (negatieve) mouse acceleration, Dit is ook de reden dat zowat alle pro gamers dus een optische muis gebruiken.
Laser is puur marketing en heeft (buiten het feit dat ze belachelijk hoge DPIs aankunnen) echt alleen maar nadelen, ook in prijs.
Was het niet dat ze juist accurater/te accuraat waren en minder accuraat bij hoge snelheden?

Kleine oneffenheden in de ondergrond konden dacht ik al de output van de muis beinvloeden en ze hebben een lagere snelheid waarbij ze perfecte output hebben (hogere snelheid zorgt bij lasermuizen eerder voor niet lineaire/perfecte output).
volgens mij verbruiken de lasermuizen ook gewoon minder stroom en dit is een voordeel voor een simpele mini muis die jaren lang moet meegaan op 1 batterijtje
16.000 dpi :|

Heel dom misschien maar zijn er echt mensen die dat gebruiken? Ik kan op een 22" HD scherm met mijn Deathadder chroma op 2600 dpi het hele scherm al bereiken in minder dan een handbeweging.
Iedereen klaagt nu al dat mijn muis guwelijk gevoelig is :+

Bij 16k zou je over het scherm vliegen bij de minste beweging lijkt me :+
Klopt maar als je de sensitivity heeeeeel laag zet dan is 16k DPI meer precies dan 2,6k met middelmatig sensitivity denk ik? Weet het niet zeker :9
niet helemaal waar, het is afhankelijk van je resolutie maar boven een bepaald dpi is het overkill.
Op mijn lachesis maak ik gebruik van 3000DPI met resolutie van 1920x1080, en dan kan makkelijk lager zonder minder nauwkeurig te worden.
Veel belangrijker is het om te checken dat je muis daadwerkelijk op 1000HZ werkt, en native windows acceleration uitschakelen (mouse pointer precision).
Ik gebruik een MX performance (1600dpi) op een 7580x1440... En ik moet toegeven, iets sneller mag best. Maar het is zeker te doen. Ik heb echt geen idee waar je 16K voor nodig hebt...
Ik gebruik een razer naga molten (5600dpi) op 3200x900 en 1920x1080, maar ik gebruik 1800dpi en knal er ieder jaar 100dpi bij, dus ik kan nog vooruit zolang m'n muis heel blijft.
Misschien dat ik het verdubbel als ik over ga op UHD/4K.
Voor 4k gaming kan het wel wat zijn.
Ik heb zo'n G502 met "perfecte sensor" aldus alle lijstjes en ik ben best fan van hogere sensitiviteit. In een game vind ik 2-3cm voor een 360 veelal de max, ik til m'n muis namelijk als het even kan niet te vaak op.
Toch staat m'n muis onder windows op 3400dpi op 2560x1440 en is ~6100 m'n voorkeur voor 5K.
Op 4K ga ik in windows al terug naar 5400, wat een vrij veel voorkomende max dpi instelling is op optische muizen, waaronder wat oudere.

Op 12.000 is de logitech naar mijn mening compleet onbruikbaar op 1080p of 1440p. Op 4K voelt het aan als een 8.000 dpi muis op 1440: Met ~0.2cm ben je van links naar rechts over je desktop.

Onder Linux waar geloof ik wat rauwere gegevens worden binnengehaald heb ik maar een aparte preset; op 1440p is daar 2800 dpi wel weer genoeg. Eén keer Borderlands 2 onder Linux gespeeld op 4K met een 1000dpi muis met de game sensitiviteit op 80% en dat speelt hetzelfde als op 1080p met een 3500 dpi muis.

Misschien dat 10.000 dpi op 8K leuk / nodig is. Voor 4K / 5K in ieder geval niet.
Een adviesprijs van 180 euro, stevig op z'n mildst gezegd. Die prijzen voor zogenaamde "Gaming Gear" rijzen echt de pan uit, zelfs op een zeer stevige game-PC build is het kostenplaatje van een tobo + muis zo'n 10% als je zulke gear koopt.
Begrijp me goed, ik hou ook wel van een goeie muis en een LED lampje hier en daar. Maar dit soort prijzen, ik sta ervan te stuiteren dat dit spul nog verkoopt ook.
Daarom koopt de slimme casual gamer ook eenvoudige randapparatuur. Dit is voor mensen die het erg serieus nemen of die willen opscheppen met hun hippe spulletjes.
Ik denk vooral voor mensen die willen opscheppen met hippe spulletjes.
Adjustable Click Force Technology, er word een voorbeeld genoemt, maar wat is daar in hemelsnaam het praktisch nut van? Evenals de kerstlampjes aan de zijkant.

Als je een serieuze competitive game bent dan wil je volgens mij gewoon een muis met een sensor die accuraat is en consistent (dus zonder onnodige software foefjes).

Edit: en zie daarvoor het inmiddels al ietwat gedateerde lijstje gepost door Annihilism

[Reactie gewijzigd door JcHm op 23 juli 2024 03:03]

Anoniem: 291608 @Freaky Maus16 juni 2015 23:30
Snap de prijzen ook niet. De muis is misschien wel het belangrijkste voor de PC gamer met shooters ofzo iets. Maar de gaming gear prijzen beginnen belachelijk te worden. Allemaal voor wat ledjes en wat mechanisch switches en een catchy naam 8)7 En dan vooral de kwaliteit in materiaal en drivers is zo teleurstellend.
Normaal ik ook. Maar thp wel op zoeits op het moment.

We hebben hier een daan dansen die hebben een tafel met allemaal computerspullen. Zit soms wel iets leuks bij maar dan mankeert er iets aan het toetsenbord. franse indeling of zo. Laatst een razer ultimate 2014 keyboard gekocht daar voor 40 euro. Gewoon kwestie van windows aanpassen en wat knopjes verschuiven. Moet zeggen dat het wel fijn tikt maar zou hem zo ruilen voor een model m toetsenbord of misschien 2 :).

Lagen vaak mechanische toetsenborden daar voor 20 euro is wel de moeite waard als je in tiel bent.( totaal geen andere reden om hier te zijn behalve dat).
Of mensen die gewoon kopen wat ze leuk vinden en het geld kunnen missen?
Mooie muis, ik heb de Mamba 4G hier nog liggen maar was toch niet helemaal mijn muis vond de Ouroboros veel fijner voor mijn hand maar de bouwkwaliteit was niet erg goed, gebruik nu de logitech g602 de 2 AA batterijen gaan bij mij wel tot 10 maanden mee!
Vind het overigens wel erg duur en 16.000 dpi lijkt in mijn geval erg overbodig!

[Reactie gewijzigd door Nix_R op 23 juli 2024 03:03]

Dan kunnen wij elkaar de had schudden.

Ik ben ook begonnen met een mamba en nu uiteindelijk naar een G602 overgestapt.
Heerlijk muis lekker zwaar en zeer degelijk.

Ik vraag me trouwens serieus waarom je in vredes naam die hele dure draadloze versie zou willen als je een veel goedkopere bedrade muis hebt. zonder nutteloze instelbare klik
Ik zweer bij draadloze muizen, of ten minste muizen waar ik zo de draad van kan los trekken.

de reden ? omdat ik nogal veel beweeg met mijn muis en deze niet naast maar voor mijn TB ligt en dan ligt de draad op de toetsen of blijft hij steken achter het randje van de tb, kortom irritatie alom.
kabel uittrekken en weg is het draad probleem.
speel toch heel weinig shooters, en merk geen verschil of ik bedraad speel of draadloos.

had ooit de Mamba (1ste versie maar die werkte niet zo goed, verloor steeds connectie)
wel 2 logitech G7 kapot gespeeld ondertussen.
95% van de gamers speelt op 1080p schermen of lager. Ik heb zelf een Razer Deathadder Chroma (heerlijke muis) die 10.000 dpi kan. Shooters speel ik tussen de 800 en 1500 dpi. Ik heb eerder het idee dat het DPI aantal gewoon een simpele begrijpbare marketingmethode voor mensen die denken dat hoger beter is. Liever meer aandacht voor ultrapolling of on the fly adjustments.
DPI op muizen begint toch echt overdreven te worden. Op mijn 1080p schermen ga ik toch voor 1600 / 1700 dpi en dat is gewoon genoeg voor mij. Ik kan me voorstellen dat je op 1080p naar 2200dpi wil maar veel hoger niet echt en dan komt dat op een 4k scherm op 4400dpi uit dan kan inderdaad een 5000dpi muis een voordeel bieden maar de noodzaak om veel hoger te gaan dan 5000dpi lijkt me gewoon niet nuttig. Tenzij je de gevoeligheid in windows en games omlaag gaat gooien maar dan maak je de boel domweg minder precies.

Ik zelf heb de gevoeligheid op osu! en windows gebaseerd en probeer daar 1 - 1 tracking te krijgen en daarbij zal ik in shooters de gevoeligheid aardig wat omlaag gooien.

DPI is zo ongeveer de megapixelrace voor muizen dus ik kan hem wel begrijpen waarom razer dit doet.
Wat een prijs! Met zo een inkomsten mogen ze best hun software verbeteren :9
Heb een nu een muis van logitech 12k DPI geloof ik, gebruik hem voor desktop rond de 1400 geloof ik.
Voor mij is 16K echt te overdreven maar ja, een nieuwe mamba met kleine design verandering zonder andere nieuwe info op de box verkoopt natuurlijk stukke minder.
Zo van de zijkant gezien lijkt het precies een Roccat Kone. 99 euro voor de goedkoopste, niet bepaald goedkoop om te noemen. Maar wordt die hele DPI niet beetje gigantische overkill? Of ben een te simpele klikker en ik snap niet wat hoger dan 2400dpi zou nodig voor zijn.
Anoniem: 235591 @SinergyX17 juni 2015 00:34
Ik heb een kone pure (pricewatch: Roccat Kone Pure Oranje) en zoals je zegt ijkt hij er verdacht veel op als je hem zo van de zijkant ziet. Of die 16k DPI iets toevoegt? Nee. De Kone Pure is een 8200 DPI muis en ik heb die nog nooit hoeven gebruiken. Ik gebruik 800, 1600 en 3200 DPI waarvan 1600 DPI in 99,9% gevallen gebruikt wordt. Waar een hoge DPI wel eens wil helpen, en waar ik het positief ervaren heb, is in een oude game waar je in tanks rijdt en de geschutstoren moet draaien. Bij een lage DPI setting ben je aan het vegen om links naar rechts te gaan, terwijl als je een hoge DPI setting neemt je niet hoeft te vegen. Ik zou verder niet weten waar je hoger dan zeg 3500DPI voor nodig hebt.

Wil er nog bijvertellen dat de Kone Pure een heerlijke muis is.
Ik had zijn voorganger, de eerste Kone, zeker een supermuis, maar jammer dat hij zonder de software dus niet 'out of the box' wilde draaien.

On the fly DPI aanpassen had zeker voordelen, ben zelf weer terug gegaan naar de G918 die voldoende z'n werk doet, altijd handig om in bepaalde situaties te wisselen tussen DPI's (afaik draai ik standaard 800).
Anoniem: 235591 @SinergyX17 juni 2015 00:44
De Kone Pure werkte wel out of the box, maar niet met alle instellingen dacht ik. Het wisselen tussen de DPI standen is altijd een welkome aanwinst, en met de Kone Pure heb je vijf vooringestelde settings, of je kan ze naar eigen smaak aanpassen. 800 DPI is voor de meesten een prima setting, ik draai op 1600 en sneller moet het ook niet als ik niet game.

De beide mamba's zijn duur. Maar dat komt denk ik ook omdat de een aantal vernieuwen hebben die de andere merken nog niet hebben. Of dat de prijs rechtvaardigd weet ik niet, maar ik hoef geen aanraakgevoelige knoppen of ledjes die oplichten voor het een of ander. Bij de Kone Pure heb ik de led ook uit staan.
Het eerste wat me opvalt is dat hij er bijna het zelfde uitziet als de oude Razer Mamba. En ik denk ook dat dit best wat verwarring op kan leveren.
Als ik nu namelijk op tweakers naar de mamba zoek krijg ik deze: pricewatch: Razer Mamba
En is er ook nog een andere variant de 4G namelijk deze : pricewatch: Razer Mamba 4G
Maar deze zijn allebei op de site van Razer zelf verdwenen. Sterker nog de linkjes op tweakers bij Productinformatie van de fabrikant verwijst zelfs naar de nieuwe verzie nu.
Het lijkt er namelijk sterk op dat deze nog nieuwere verzie geen andere naam of indicatie gaat krijgen dan de originele want het dus onmogelijk maakt of dit eenvoudig te kunnen onderscheiden (er zitten wel degelijk verschillen in maar ik kan begrijpen dat mensen dit niet opvalt als ze er niet op letten).
cm storm alcor voor 35 euro, heeft de beste sensor die er is en ligt geweldig lekker in de hand

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.