Xbox 360-bezitters kunnen Live Gold-games voor One aan bibliotheek toevoegen

Xbox 360-gebruikers met een Live Gold-abonnement kunnen voortaan games voor de One toevoegen aan hun bibliotheek. Dit kon eerder al via het web, maar nu kan het ook direct via Microsofts console.

Xbox 360-gebruikers kunnen daarvoor via de homepage van hun console naar de zogeheten sectie Games with gold gaan. Vanaf daar kunnen ze met een Live Gold-abonnement gratis spellen voor de opvolger van de 360, de Xbox One, aanschaffen. Dat maakte het doorgaans goed ingelichte Major Nelson bekend.

Met het Games with Gold-programma van Microsoft kan iedereen met een Live Gold-abonnement elke maand twee games downloaden. Die kunnen worden gedownload tot het volgende spel online verschijnt. Met het aanbieden van het abonnement mikt Microsoft vooral op spelers die regelmatig online gamen.

Door Yoeri Nijs

Nieuwsposter

03-03-2015 • 18:13

31

Submitter: mhnl1979

Reacties (31)

31
29
17
1
0
7
Wijzig sortering
Vreemd genoeg zie ik 'free games for xbox one' niet staan op mijn Xbox 360. Hebben ze dit al gepatched of ben ik gewoon een uitzondering?

Edit: via xbox.com kan ik ze wel 'kopen' :) .

[Reactie gewijzigd door TallyO op 24 juli 2024 06:27]

Anoniem: 221563 @TallyO4 maart 2015 08:48
Ik kwam het filmpje gisteren ook al tegen, en kon hem ook niet vinden in mijn Xbox 360 omgeving. Volgens mij is dit alleen voor de USA indeling. Ik zit op het moment niet thuis, anders had ik de instellingen kunnen wijzigen om dit te verificeren.

Zelf 'koop' ik ze ook al vanaf het begin iedere keer voor de Xbox One. Heb er geen, maar mocht ik een upgrade van generatie doen dan zal het vermoedelijk de Xbox One zijn. Heb ik er al direct een aantal games bij :)

Edit: Ik kon wel een reclameblok voor de Xbox One vinden rond die plek, maar dat was algemeen en niet zoals in bovenstaande video.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 221563 op 24 juli 2024 06:27]

Je kunt ze toch al heel lang kopen via xbox.com?
Worms Battlegrounds heb ik in januari ook al gekocht zie ik bv.
Zo, dat lijkt er een stuk meer op dan wat je op de PS4 krijgt vind ik.
http://www.xbox.com/nl-NL/live/games-with-gold

Bij de PS4 kon je altijd al wel de PS3/Vita games downloaden wat ik ook gewoon maar altijd doe voor het geval ik ooit nog zo'n apparaat aanschaf dan heb ik gelijk een hele boel games.

Mooi dat je dat nu ook met de 360 kan, ik kan me voorstellen dat het dan leuk instappen is als je overstapt van je 360 naar de One :)

[Reactie gewijzigd door arjentjuh op 24 juli 2024 06:27]

Tomg Raider is ookal gratis naar de ps3 gekomen en prut op de ps4? 9 van de tien prut games/indies geniet ik met volle teugen van.
Warrig bericht, zelfs voor iemand die in de materie zit.
Major Nelson "doorgaans goed ingelicht" gaat ook niet helemaal op. Die man (Larry Hryb) is een van Microsoft's topmannen en één van zijn werkzaamheden is Xbox-live ontwikkelingen bekendmaken via zijn portal. Als een marketing- of communicatiemedewerker van een bedrijf een persbericht uit de deur doet zegt men ook niet dat die medewerker doorgaans goed ingelicht is.

[Reactie gewijzigd door FlotterPower op 24 juli 2024 06:27]

"Dat maakte het doorgaans goed ingelichte Major Nelson bekend." is wel een grappige uitdrukking. Major Nelson is de blog van Larry Hryb, één van de grotere namen achter Xbox Live op dit moment. Hij werkt dus voor MS :)

Nu ja, goed nieuws uiteraard voor degene die nog geen one hebben. Ik hoop alleen dat het aanbod van de Gold games voor One in de toekomst wat interessanter wordt.

[Reactie gewijzigd door Nieker op 24 juli 2024 06:27]

Ik heb net gekeken, maar Rayman Legends stond vooralsnog in het lijstje op mijn Xbox360. In de video is te zien dat deze netjes naast Tomb Raider moet staan, maar bij mij is die dus nergens te bekennen.

Bij andere mensen wel? Of wordt dit in Nederland niet uitgerold?
Opvolger van de 260 ja? ;) ninja edit alweer.


Moest het even 2 keer lezen om te begrijpen wat het nou precies inhoudt, De titel vermoedde even dat je 360 games op je One kunt spelen, maar het gaat puur om de 'aankoopknop' van One games op je 360 zodat als je later overstapt naar de One je die games kunt spelen.

[Reactie gewijzigd door dutchgio op 24 juli 2024 06:27]

Maar alleen als je binnen twee maanden de Xbox one koopt, want anders zijn de gratis "aangeschafte" games weer uit je library verdwenen of begrijp ik het nou verkeerd?
Je begrijpt het verkeerd. Eenmaal "gekocht"zijn de games blijvend aan je account gekoppeld.
Nowp., zelfs zonder een xbox kan je deze games al koppelen. Je hebt uiteraard wel gold nodig.
Zo had ik vroeger altijd een 360, even een paar maandjes ( tot de grootste spijt ) een PS4 gehad, maar ondertussen wel via de microsoft site de x one games gekoppelt aan mijn xlive account. Na een paar maanden de Ps4 verkocht, xone gekocht en kon alles downloaden.

Dit is vooral leuk voor de mensen die het niet begrijpen hoe het te doen via de website maar wel een 360 hebben, die kunnen de games alvast koppelen aan het account en zodra ze een x one hebben halen ze de games binnen.

Nu vind ik wel de games zwaar tegenvallen die gratis zijn, nu toevallig een leuke game deze maand: Rayman. Maar net die heb ik al uitgespeeld op de Ps4 :D
Word tijd dat ze eens met bijv bf4 komen, cod, een fifa oid. In ieder geval een AAA titel.
Met Games voor Gold zijn ze ruim twee maanden voordat ik de one kocht gestart. Ik deed de games via de Xbox website gratis "aanschaffen" (dit kon dus al gewoon, ook via Internet Explorer for Xbox 360).
Deze games waren twee maanden later gewoon nog aan mijn account gekoppeld...
Mee eens, ik was ook verward met de titel en heb het artikel twee maal gelezen. Dacht even aan het einde van het artikel dat je twee 360 games gratis kon downloaden, al stond daarboven dat het weer om One games ging...
Ik weet dat zoiets hier niet thuis hoort, maar "vanaf door" en een "Xbox 260"? Is de volledige eindredactie op vakantie?
Geen idee, op de PS4 'koop' je ze gratis, en dan zijn ze beschikbaar zolang je Ps Plus abonnement loopt. Of dat bij Xbox net zo werkt weet ik niet, die laatste alinea van Tweakers soort anders vermoeden.
Nee. Je kan ze bij Xbox downloaden en gebruiken ook zonder gold (althans zover ik er bekend mee ben).
Dat was zo op de x360, maar niet meer op de X1. Zodra je gold afloopt kan je GWG games niet meer spelen op de X1.
Ja, maar de gratis games bij Gold kan je vaak maar in de periode van 1 maand aan je account koppelen. Ben je op vakantie ofzo, dan kan je dus games mislopen.

De game download je naar je console en blijft ook werken (afgezien van multiplayer) als je Gold verlopen is.
XOne games zijn trouwens 2 maanden lang te redeemen, er faseert iedere maand een game uit en komt er een nieuwe bij. Dus als je een keer een maand mist kun je ze als nog alle twee hebben. Bij de 360 games is dat iets irritanter daar moet je echt tussen de 1-15de een game kopen en dan de andere.
Hetzelfde geldt voor de PS+ games, het deel van "je moet de games 'kopen' tijdens de maand dat ze gratis zijn" dan iig.

Het verschil zit hem er enerzijds in dat je PS+ games alleen toegankelijk blijven zo lang je een PS+ abonnement hebt (en als je later weer renewed zijn ze ook weer opnieuw beschikbaar), terwijl bij Xbox Games with Gold je games ook beschikbaar blijven als je Xbox Live Gold afgelopen is.

Daarnaast was dus het verschil (en daar gaat dit artikel over) dat je bij de Playstation store op de PS4 (bijvoorbeeld) ook games voor je Vita of PS3 kon aanschaffen, en dus kon je zo op je PS4 in 1x alle games van die maand "kopen" zodat ze aan je account gekoppeld zijn (en dus ook vanaf een PS3 alvast PS4 games kopen als je nog geen PS4 hebt).
Bij Microsoft was het zo dat je op de 360 alleen maar 360 games kon kopen en op de One alleen maar One games, dus als je nog geen One had moest je gebruik maken van de shop via de website om ook de One games alvast aan je account te kunnen koppelen (overigens kan dit laatste bij PSN ook).

Dit is dus nu recht getrokken en nu kun je dus op de 360 ook alvast games voor je One kopen (dus als je er in de toekomst een gaat kopen, of sowieso dat je dus niet elke maand op allebei de consoles in moet loggen om de games voor beide te kunnen kopen).

[Reactie gewijzigd door TheKmork op 24 juli 2024 06:27]

Voor de 360 is dat inderdaad het geval, maar voor Xbox One games heb je een actief gold lidmaatschap nodig. (Zie de faq, het eerste sterretje)
"opvolger van de 260, de Xbox One" Bedoel je niet 360? ;)
Ik probeer het nu maar ik kan net als voorheen enkel 360 games downloaden. Die button naast Tombraider krijg ik dan ook niet te zien op mijn xbox.
Twee gratis games per maand?

Ik heb gold op de Xbox one, maar daar krijg ik alleen Worms, of kijk ik verkeerd?
Anoniem: 221563 @DeBers4 maart 2015 08:47
Worms was een paar maanden terug. Nu is er een ander spel gratis (IDARB) (die vorige maand ook al gratis was, zijn nog niet genoeg games uit op de huidige generatie)

http://www.xbox.com/nl-NL/live/games-with-gold?xr=shellnav
Deze maand ook Rayman Legends gratis op de One
Anoniem: 221563 @anargeek4 maart 2015 11:40
Klopt ja, die had ik ook al toegevoegd aan mn lijst. Maar voor m'n gevoel al wat langer geleden dan afgelopen dagen.
Tot nog toe is het geweest: 2 games per maand voor 360 (eentje eerste helft van de maand, de ander de tweede helft van de maand), 1 per maand voor One.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.