WebWereld meldt dat Durk Jan de Bruin's Startpagina.nl voor een onbekend bedrag verkocht is aan de VNU, die voortaan de zakelijke kant van de website zal gaan verzorgen. Lees hier het complete bericht.
VNU belooft dat Startpagina.nl zijn huidige karakter zal behouden. "We zullen Startpagina.nl niet verminken. De formule doet het goed, die laten we voorlopig zo", zegt De Wit. "We kijken wel naar mogelijkheden om VNU-sites samen te voegen met Startpagina.nl." VNU exploiteert nu sites die veelal gebonden zijn aan tijdschriften als Intermediair en Libelle.
Met de honderden beheerders van de dochterpagina's is niet overlegd over de overname. Zij zijn donderdag aan het einde van de middag per e-mail op de hoogte gebracht. Enkele vrijwilligers hebben WebWereld laten weten geen bezwaar tegen de verkoop van Startpagina.nl te hebben.
Ook VNU ziet niet in waarom vrijwilligers tegen de overname zouden zijn. "De dochters zijn gebaat met veel bezoekers. Ze kunnen wat verdienen met hun banners. Wij gaan zorgen voor meer traffic", zegt De Wit.
Durk Jan de Bruin wordt binnen de VNU Tijdschriften directeur Startpagina. VNU zal voortaan de zakelijke kant van Startpagina verzorgen. Het team onder leiding van De Bruin werpt zich op verbetering van de site.
Thanks CdR voor de tip.