Christopher Poole, alias moot, gooit het bijltje erbij neer als beheerder van 4chan. Het is niet duidelijk wie de twintiger opvolgt als beheerder van het populaire forum. Het is onduidelijk of Poole ook het eigendom van 4chan van de hand doet.
In zijn afscheidspost op 4chan schrijft 'moot' dat hij de afgelopen tijd al veel verantwoordelijkheden had afgeschoven op een 'aantal vertrouwde vrijwilligers'. "Vanuit het perspectief van de gebruiker zou er niets moeten veranderen", aldus Poole. Het is evenwel niet duidelijk wie de nieuwe beheerder van de populaire site wordt; Poole zegt enkel dat een klein team voor een soepele overgang zal zorgen.
Volgens Poole, die 4chan in 2003 als 15-jarige oprichtte, staat 4chan er financieel goed voor en is de site snel en betrouwbaar dankzij recente server-upgrades. Bovendien is de community nog nooit zo groot geweest, stelt 'Moot'. "Die fundering zal nu op de proef worden gesteld", aldus Poole. Het is onduidelijk of Poole ook het eigendom van de site van de hand doet.
Uit cijfers die Poole heeft vrijgegeven in zijn afscheidspost blijkt dat gebruikers sinds 2003 op 4chan 42 miljard pageviews hebben veroorzaakt. In totaal hebben 1 miljard unieke bezoekers 1,7 miljard posts geplaatst. Per dag komen 1,2 miljoen mensen op de site, wat voor ruim 2800 terabyte aan dataverkeer per maand zorgt.
4chan is de afgelopen jaren vaak negatief in het nieuws geweest, vooral vanwege /b/-board, waar sommige gebruikers kinderporno plaatsten. Ook het begrip 'Anonymous', het ongebonden collectief van ddos'ers en hackers, kwam voor een belangrijk deel tot stand op 4chan. Via de website werden verschillende ddos-aanvallen gecoördineerd. Ook werden de naaktfoto's van celebrities die vorig jaar uitlekten aanvankelijk geplaatst op 4chan, voordat moderators de posts verwijderden.