Microsoft gaat Xbox Series X-minikoelkast verkopen voor 99 euro

Microsoft gaat de Xbox Series X-minikoelkast voor 99 euro verkopen en het zwarte stuk witgoed komt ook in Europa uit. Microsoft beloofde de koelkast te gaan produceren als gebruikers stemden op het Xbox-merk in een populariteitswedstrijd op Twitter.

De minikoelkast zal afmetingen hebben van 462 bij 232 bij 232 millimeter, waardoor het volume uitkomt op iets meer dan anderhalf maal een Xbox Series X en de console erin past. Hij wordt uitgerust met een 5v-usb-poort om een apparaat op te laden en het apparaat heeft daarnaast twee plankjes aan de binnenkant en twee trays in de deur, die allemaal verwijderbaar zijn. Microsoft zegt zelf dat er tien blikjes in passen, maar de Amerikaanse en Britse verkooppunten spreken van 12 blikjes. De koeling gaat niet via een compressor, maar gebeurt thermoelektrisch. Tot slot is er naast ac ook een dc-adapter aanwezig voor onderweg.

Beschikbaarheid in Europa betekent in dit geval ook dat Nederland daadwerkelijk de koelkast kan kopen; het land wordt specifiek genoemd in de bekendmaking. België wordt echter niet genoemd, maar 'regionale beschikbaarheid wordt in de loop van 2022 uitgebreid'. Verkoop in Nederland gaat vermoedelijk via Toynk op Amazon.nl, want de andere genoemde verkooppunten, GameStop en Micromania, hebben geen locaties in of sites voor Nederland. De koelkast is nog niet te vinden op Amazon. Pre-orders beginnen op 19 oktober en in december van dit jaar moeten de eerste exemplaren geleverd worden.

Twitter organiseerde in april van dit jaar via peilingen een populariteitswedstrijd tussen verschillende merken die op het platform actief zijn. Onder de deelnemers zaten Skittles, Gatorade, Oreo, Airbnb, Spotify, MTV en meer. In de laatste ronde moesten Xbox en Skittles het tegen elkaar opnemen en die race ging tot op het laatste moment behoorlijk gelijk op. Xbox Games Marketing-hoofd Aaron Greenberg gooide daarom de belofte in de strijd dat de Xbox-minikoelkasten gemaakt zouden worden als het merk zou winnen. Dat deed het met 50,5 procent van de 340.000 stemmen. De minikoelkast is een langer lopende grap; sommigen vinden de console op zo'n apparaat lijken.

Xbox Series X minikoelkast
Xbox Series X minikoelkastXbox Series X minikoelkast

Door Mark Hendrikman

Redacteur

16-10-2021 • 11:37

128

Submitter: Ruudox

Reacties (128)

128
125
73
7
0
35
Wijzig sortering
Pre-order links

Game: https://www.game.co.uk/en...=http%3AAjaxCatalogSearch

Target: https://www.target.com/p/...PLC.&ref=tgt_adv_xasd0002

Toynk: https://www.toynk.com/pro...dge-thermoelectric-cooler

Amazon pre-orders zijn gisteren afgekapt, en zouden nu moeten gaan verlopen via de Toynk website zelf. Daar zie ik ze nog niet op staan.

EDIT:
Ik keek heel erg uit naar het aanschaffen van de mini fridge.... maar van 90 euro naar 140 euro bij Toynk.... ik ga toch maar passen en wacht wel op een bredere beschikbaarheid... belachelijk dit.

[Reactie gewijzigd door Lt.Kraken op 22 juli 2024 16:58]

Je kan de xbox fridge nu bestellen bij Toynk.
Kosten 139,99 gratis verzending naar NL.
Klopt, had de link al toegevoegd. Belachelijk die prijs verhoging van 50 euro. Ik wacht wel af nu.
Hey je kan 10% korting krijgen met de code: MYSTERY10 op Toynk, dan is de prijs nog maar 125 met gratis verzending.
Even geprobeerd en goede tip! MYSTERY10 werkt inderdaad en verlaagt de prijs van 139.95 naar 125.96. Lekker gemakkelijk 14 euro besparen dus!

Voor mij persoonlijk is het momenteel een principe kwestie geworden en gun ik het TOYNK niet meer. Ik wacht wel de volgende ronde af bij een andere, minder shady, leverancier, komt goed _/-\o_
MYSTERY10 discount code isn’t valid for the items in your cart
Valt wel mee hoe belachelijk dat is.
Basis prijs van 99 Euro. Daar zitten de verzendkosten dan nog niet bij.
Bij Toynk zijn de verzendkosten inbegrepen in de prijs.
Ik zou verwachten dat die verzendkosten worden berekenend op basis van het land van bestemming?
in belgie sowieso nog 15euro invoer én 21% btw, dan ga je al op 155+21=176 zitten, en dat is dan minimum want bpost durft nogal idioot te berekenen en afhandelingskosten te vragen
In de Prijs zit VAT, Taxes and Shipping.
Dat je zelf niet kunt kiezen waar je woont en daarom een algemene prijs betaalt is onhandig.
Denk niet dat je 176 euro gaat betalen voor een apparaat van 99 euro.
Denk ongeveer gelijk.
nou ik moet toch echt +50 euro verzendkosten betalen...
Allicht aangepast? Zie dat de prijs nu ook 114 Dollar is, was bij mij 140 euro inclusief alles.
Nice! Ik zie een review graag tegemoet op de Tweakers pricewatch (mocht hij erop komen)!
Ik keek ook erg uit om hem te bestellen, maar ga geen 50 euro meer betalen =(
Alleen jammer dat het geen lifesize fridge is.....
Voor 100 euro wel erg optimistisch. :+
Interessant, ik gaat het wel aanschaffen ookal heb ik geen xbox
Nu nog een mini wc en je hoeft je grot niet meer uit.
Je hebt van die mooie kamer stoelen die oude mensen of mensen die slecht ter been zij gebruiken. Misschien is dat wat. :+
Maar past er ook een Xbox in?
Supertof, thanks! Die zal ik even linken in het stuk.
Haha dat is mijn YT kanaal. Zag hem in het Xbox topic waar @justifire hem neer had gezet via een Tiktok link klik waar je dan weer eerst op moet klikken. Heb die video dus maar gedownload en op YouTube gezet. Dan kan die wel direct bekeken worden op het forum zonder naar een externe website te moeten.
waarvoor dank :)
Een Topper ben je toch!
Ik zie het nu al voor me.

Tig mensen die hun xbox er in zetten en het koelelement van de mini fridge naar de klote laten gaan..
Dat is geen probleem. Thermoelektrische elementen hebben een laag koelvermogen. De xbox is gesmolten voordat de elementen het opgeven.

De luchtontvochter in onze kelder (met hetzelfde type element) draait al 2 jaar 24/7 zonder problemen.
Wat voor soort luchtontvochtiger is dat precies? Lijkt me interessant voor onze zolder om schimmel/vocht te voorkomen terwijl de temperatuur laag kan blijven. Onnodig gas stoken is zonde en al duur zat tegenwoordig...
Dit type ontvochtiger (wij hebben een Renkforce HD-68W) werkt goed in kleine ruimtes, is goedkoop (30 a 40 euro) maar vereist een temperatuur boven 5 a 10 graden.

Ik zou adviseren om naar andere opties te kijken. Die zolder is waarschijnlijk groter dan onze kelder (12m2) en die renkforce kost €125 per jaar aan stroom (€0,21 per kwh). Dan loont het om een duurder apparaat te nemen dat minder verbruikt.
Dat is een Xbox Series X he, we hebben het over de eerste Xbox, en dan bedoelen we ook weer niet de Xbox One, maar die uit 2001. ;)
De Xbox Classic hoeft niet in een koelkast. Met een SSD heeft die niet eens een ventilator nodig. :+
Handinge externe koeling.
Dat staat toch gewoon in het artikel?
Toen jij het las, wel. Als je de reacties boven je leest, zie je dat het er pas later in is toegevoegd. 8)7
Staat in de artikel van wel + bronverwijzing

negeer deze, zie dat je het al zag en andere het al aangaven

[Reactie gewijzigd door m.z op 22 juli 2024 16:58]

Even een half-offtopic vraag. Waarom zijn thermoelectrische koelers nog toegestaan? Gezien de efficiëntie ervan die nogal slecht is. Ik had gedacht dat dit ondertussen aan banden gelegd zou zijn, maar blijkbaar is dat niet zo. Ik kan er ook weinig over vinden. Iemand een idee?
Omdat in veel situaties thermo-elektrisch koelen dusdanig ideaal is dat verbieden onzin zou zijn.
Klopt, als je met 'veel' bedoelt: 'vrijwel niet'.
Koelbox achterin de auto, koeling op een regelkast op het dak van de fabriek, CPU koeling, CCD sensoren, IR ontvangers, Meetinstrumenten in laboratoria, Diodenlaser etc... etc.. etc..

Thermo-electrisch koelen komt veel vaker voor dan de meeste mensen denken en in veel gevallen is er zelfs geen gelijkwaardig alternatief.

En deze koelkast van MS krijg je hem voor deze prijs nooit zo klein, stil en goedkoop zonder thermo-elektrisch koelen.

[Reactie gewijzigd door Groningerkoek op 22 juli 2024 16:58]

Gloeilampen zijn ook verboden, terwijl die ideaal waren voor het verwarmen van dieren in een terrarium.
En daarom zijn terrariumlampen met gloeidraad nog steeds toegestaan.

Er is trouwens een hele waslijst met uitzonderingen omdat hier geen goed alternatief voor is en daarom is er ook geen algeheel verbod op gloeilampen.
En toch zijn ze verboden, behalve dan in situatie xyz.
Dat zouden ze dus ook met thermo-elektrisch koelen kunnen doen. Verbieden behalve voor situatie xyz ;)
Voor alle nu verboden toepassingen van gloeilampen zijn er volwaardige alternatieven, Welk alternatief zie jij als volwaardig aangaande deze koelkast?
Voor ons te bestellen vanaf dinsdag a.s., staat erbij. Dus zal dinsdag ook het EU-energielabel gepubliceerd moeten worden, lijkt me.

En er zal vast een maximumverbruik zijn waarboven verkoop in de EU niet is toegestaan, maar wellicht is dat voor zulke kleine koelkastjes nog relatief ruim.
Het is de koeling die veelal gebruikt wordt voor de koelboxen voor vakantiegangers.

En die zijn gewoon toegestaan. En ja, ze zijn zeer inefficiënt.
Ik had zo'n campingkoeler en zette er altijd een 1,5 liter fles in die een tijdje thuis in de vriezer lag.
Dan is de koeling nog redelijk oke. Niet meer dan dat.
Verbieden is overdreven omdat er best praktische/nuttige toepassingen denkbaar zijn, maar bij dit soort gadgets moet je het inderdaad gewoon niet willen. Maarja, milieu verliest het over het helaas nog steeds te vaak (bijna altijd) van prullaria/gadgets.

Helaas zijn mensen die voor zulke hypes gevoelig zijn volgens mij grotendeels niet eens bekend met of geinteresseerd in de inefficientie van de gebruikte technieken/materialen etc.
Ik ben er ook eens ingetrapt bij het kopen van een kleine koelkast voor op de zit/slaapkamer vooral vanwege de lage prijs. Alleen bleek er dus ook een thermoelektrisch element in te zitten wat nu werkelijk eigenlijk niets met koelen of koelkast te maken heeft. Het enigste wat zo'n thermoelektrisch element doet is de buitentemperatuur verlagen en vaak rond de 5 tot maximaal 8 graden. Dus met andere woorden wanneer het buiten 30 graden is dan kan zo'n kastje tot maar max 22 tot 25 graden gaan.

In principe kan je dan nog beter een gewone simpele koelbox pakken met koelelementen erin en je dan hetzelfde effect krijgt. Voordeel ook nog daarbij dat je niet extra een kabeltje nodig hebt en het dan zeker totaal geen lawaai maakt. Allerbeste is en blijft natuurlijk een koelkastje met compressor zoals ik dan nu gebruik. Kastje verbruikt maximaal 75 watt maar zelfs met warme dagen koelt die gemakkelijk tot onder de 5 graden.
Leuk hebbeding! Wij hebben zo'n thermoelektrisch koelkastje voor in de zomer buiten in de zithoek, maakt geen lawaai en koelt prima, zelfs bij 35° in de zomer (hij staat natuurlijk niet in de zon). Kan me voorstellen dat dit in menige gameroom/mancave wel een plekje krijgt :-)
Maar thermoeletrische koelkasten produceren wel aardig hitte. Zonder airco lijkt me dat niet echt wenselijk binnen in de zomer.
Elke koelkast produceert warme, ik kan me niet voorstellen dat dit kleine ding meer warmte produceert dan een volwaardige koelkast.
Jokes on you. Ze produceren vaak wel degelijk meer warmte dan een goede keukenkoelkast. Mijn 200L koel + 100L vriestoestel verbruikt minder dan 20W. Daar kunnen de meeste tafelkoelkastjes niet aan tippen. Natuurlijk kun je in die grote meer kwijt waardoor ie in totaal meer warmte afgeeft dan die kleine mits je hem in een keer compleet vult maar dat is natuurlijk een beetje een bizar scenario.

En zo'n peltier element is echt een veelvoud minder efficient dan zelfs die tafelkompressortjes dus deze zal een aardig verbruik krijgen.
Het energieverbruik van een koelkast is iets anders dan de warmteproductie. Dat laatste is vooral afhankelijk van de mate van isolatie van de koelkast.
Nee, het energieverbruik van je koelkast wordt letterlijk voor nagenoeg 100% omgezet in warmteproductie. De isolatie beinvloed hoeveel energie ie nodig heeft om de binnenkant koel te houden.

[Reactie gewijzigd door Darkstriker op 22 juli 2024 16:58]

Nee hoor, een warmtepomp werkt door warmte van de ene plek naar een andere te pompen. Het opgenomen vermogen door je compressor zorgt voor tot wel 5 keer meer warmteproductie dan het elektriciteitsverbruik.
5x meer warmte dan energie? Heb jij even natuurkunde kapot gemaakt? Dat kan niet he.
Warmteverplaatsing. Koelmachines hebben een rendement ofwel COP (Coefficient Of Performance) Bij een COP van 4 verplaatst 1 kWh elektrische energie 4 kWh warmte.
Die warmte wordt uit de koelkast gehaald die daardoor afkoelt.
Produceren en verplaatsen zijn twee verschillende dingen. 100% van het energieverbruik van je koelkast uit zich in de productie van warmte die gewoon in de ruimte terechtkomt waar de koelkast zich bevindt.
In absolute zin misschien niet, maar ik denk toch dat een TEC (ook wel peltier element) een stukje minder efficient is kwa koelen dan een normale gas-compressor koelkast. Per hoeveelheid "koelte" die het ding in de koelkast moet produceren (of correct gezegd, per hoeveelheid warmte die hij er uit moet pompen), zal dit ding meer restwarmte produceren (en ook stroom verbruiken) dan her serieuze spul.
Peltiers verbruiken tientallen keren zoveel energie als een warmtepomp voor hetzelfde koelvermogen. Is geen kattenpis.
Heb je wel eens de bovenkant van je compressor koelkast aangeraakt?
Je bedoelt de achterkant? Daar komt de meeste warmte uit, uit de buizen die daar zitten.

Uit de compressor ook wel maar die zit onderop vanwege het gewicht.
De warmte gaat omhoog waardoor het aan de bovenkant goed warm kan worden. Maar inderdaad is de achterkant van je koelkast een goede kachel :)

[Reactie gewijzigd door MrFax op 22 juli 2024 16:58]

Wat is bet typenr. van je koelvries combi? Onder de 20W minder is een sterk staaltje namelijk. Of een kromme vergelijking.

Die 100W van je is aan de hoge kant. 'k Heb zelf een thermoelektrische koelbox voor sporadisch gebruik die stukken groter is en 70W opneemt in turbo-stand. Specs van vergelijkbare koelkastjes als deze geven 50W DC / 58W AC aan.

[Reactie gewijzigd door Chris.nl op 22 juli 2024 16:58]

Ik heb hier een LIEBHERR CP4313-20 en die doet 30W.

Vind 20 ook wel heel weinig maar lijkt me niet helemaal onmogelijk.
Ze koelen meestal tussen de 15 en 20 graden tov de buitentemperatuur.
En de meesten zijn voorzien van een ventilator om de warmte van de buitenradiator af te voeren.

Dus het lijkt me stug dat een Peltierkoeler (Peltier is de "uitvinder" van deze koelvorm) in stilte werkt.
Ik gok dat dit ding een collector's item gaat worden, en veel geld waard gaat worden.
Ik vraag mij af hoeveel blikjes van 33cc er in passen. Die kennis is een belangrijk element in mijn afweging om er een aan te schaffen?

Eerst lezen dan reageren :)
Antwoord: te weinig

[Reactie gewijzigd door grrfield op 22 juli 2024 16:58]

die van ijustine was minder mini :+
Hoeveel zou die wel niet gekost hebben, als er maar 3 exemplaren gemaakt zijn? :o
Ik denk dat dat best mee zal vallen. Volgens mij is het niet zo veel meer dan een standaard koelkast met groene lampjes en een Xbox 'case' er omheen.

Zal zeker wat gekost hebben hoor, maar ik denk niet dat het heel extreem is ;)
https://www.txappliance.c...igerator-ei32ar80qs-41786
$3000 voor de koelkast en dan het maatwerk eromheen. Ik zou er niet raar van opkijken als het bedrag wat ermee gemoeid is tegen de 10k zit.
Gezien de koeling thermoelektrisch gaat, zal je er ook wel je drankjes warm op weten te houden. :)
Yep, stekker of bedrading van de voeding omdraaien.
Haalt deze de winkel wel?
De XsX heeft laatst nog in de MM in Zwolle gelegen. Dus hij haalt de fysieke winkel zeker.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.