Reddit-gebruiker maakt werkende Pip-Boy 2000 op basis van een Raspberry Pi

Een Reddit-gebruiker heeft een replica van een Pip-Boy 2000 uit Fallout 76 omgetoverd tot een werkende, draagbare computer. Het modproject wordt aangestuurd met een Raspberry Pi, en bevat onder andere een holotape-lezer en een bluetoothspeaker die Fallout-muziek speelt.

Reddit-gebruiker Starscream205 deelde zijn project in de Fallout-subreddit. Een Pip-Boy is een soort draagbare computer uit de Fallout-gameserie. De computer wordt in-game aan de arm van de speler bevestigd, waarna deze onder andere gebruikt kan worden voor het uitlezen van stats, inventory-beheer en het bekijken van de kaart.

Werkende Pip-Boy 2000-replica door Starscream205Werkende Pip-Boy 2000-replica door Starscream205Werkende Pip-Boy 2000-replica door Starscream205Werkende Pip-Boy 2000-replica door Starscream205

De werkende Pip-Boy 2000 en bijbehorende holotape. Afbeeldingen via Starscream205

Voor het project gebruikte Starscream205 een replica van een Pip-Boy 2000 die de Reddit-gebruiker eerder had gekocht. De Reddit-gebruiker besloot na ontvangst het imitatiemodel om te bouwen tot een werkende Pip-Boy, op basis van een Raspberry Pi. Momenteel gebruikt Starscream205 nog het standaard Raspbian-besturingssysteem, hoewel hij meldt dat er ook wordt gewerkt aan een eigen interface. Daarnaast is het scherm nog niet geheel naar wens afgewerkt, maar ook daar wordt aan gewerkt.

Naast een werkende Pip-Boy, werkt Starscream205 verder aan bijbehorende holotapes. Deze holotapes worden in de Fallout-serie gebruikt als een soort opslagmedium voor alles van documenten tot videogames. Starscream205 werkt aan een eigen game, die uiteindelijk speelbaar moet worden op de Pip-Boy vanaf zo'n holotape. De draagbare computer bevat daarnaast een bluetoothspeaker, die deuntjes van de Appalachia Radio-zender uit Fallout 76 speelt. Alle knoppen en ingebouwde leds werken naar behoren.

Starscream205 schrijft dat stroomvoorziening een obstakel was om de draagbare armcomputer werkende te krijgen. Naar eigen zeggen besloot de Reddit-gebruiker uiteindelijk een battery expansion board voor de Raspberry Pi te gebruiken, waarop een lithium-accu wordt aangesloten. Het geheel wordt via een micro-usb-aansluiting opgeladen.

Momenteel wordt er nog volop aan dit project gewerkt. Gebruikers die geïnteresseerd zijn in het modproject, kunnen de voortgang volgen op de Reddit-pagina van Starscream205.

Pip-Boy 2000-replica door Starscream205

De Pip-Boy 2000-replica met werkende leds. Afbeelding via Starscream205

Door Daan van Monsjou

Nieuwsredacteur

13-06-2020 • 17:12

33

Reacties (33)

33
32
14
0
0
10
Wijzig sortering
Werkend? Met V.A.T.S? Opmerkelijk. :P
Misschien is het een Small Soldiers situatie waarbij de bouwer denkt dat het om een normale Pi gaat, maar eigenlijk zijn het geavanceerde militaire chips :P
Bedankt voor de nostalgie, komt binnen als een klap op de neus :+
Benieuwd of deze pip boy de optie heeft om hem af te doen. En of hij waterdicht is en verder onschendbaar ;-)

Maar gaaf project. Graag een update als er ook werkende software bij zit.
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod 13 juni 2020 17:52
Een leuk idee maar de afwerking laat wat te wensen over zo te zien. Zie bijvoorbeeld de randen rond het scherm. Erg origineel is het ook niet, als ik een zoektocht doe op Google vindt ik veel voorbeelden tot zelfs kant en klare kits.
De afwerking is inderdaad erg slecht als je sommige andere projecten ziet met ditzelfde idee. Het is ook niet echt heel moeilijk om die randen netjes te krijgen. Een beetje schuurpapier doet wonderen. Het idee is grappig maar de uitvoering is in deze een beetje jammer
Ik kreeg de indruk dat dat opzettelijk was, een beetje versleten look / assemblase van 'junk', past wel bij Fallout. De rest is namelijk wel heel netjes gemaakt, al is dat dan weer een gek contrast.
Zoals in het artikel vermeld staat, worden de schermranden nog verbeterd...
Nu nog een maken met een mini CRT. Dat is nog authentieker :Y)
Heb ik al eens naar gekeken, nadeel is dat kleine CRTs nog een behoorlijke diepte hebben. Ongeveer de beeld diagonaal. En dan ook nog eens de afscherming van de hoogspanning nodig.

Al met al past dat niet op je arm...
Ik zat later te denken om gebogen glas (eventueel van een ouder CRT) met een oled display er achter...
Ik heb een dergelijk project al vaker gezien, meerdere keren zelfs. Evens met een raspberry pi (zero).
Leuk dit soort dingen op Tweakers. Een beetje hackaday stuff....
Worden meestal gepost onder ".geek"
Het is dus eigenlijk een Pi-boy :Y)
Ik vind dit project / Mod iets beter met een Raspberry Pi. https://www.youtube.com/watch?v=dspQGRb4zFk

(Maar meningen mogen verschillen, uiteraard. De ene zijn mening heeft informatie of ideeën aan de andere zonder er bij stil te staan.)
Design heeft wat weg van die Gakken EX elektronicabouwdozen uit de jaren 80.
Zit meer werk in dan in heel fallout 76
:o :o :o

Opmerking van de dag (ik moest erom lachen) :9
En het werkt naar behoren!
True, hoewel er inmiddels npc's zijn toegevoegd. En dat werd niet eens als betaalde expansion verkocht maar als gratis update. Ze doen hun best om de franchise te redden ;-)

[Reactie gewijzigd door PizzaMan79 op 22 juli 2024 13:56]

"hun best" net zo goed dat ze hun best doen om de vorige games te fixxen (not), daar zitten nog steeds gamebreaking bugs in, oa een savegame bug die geintroduceerd is met betaalde rmods op de ps4, en dat hebben ze maar laten doen.
Benadrukt goed waar hun prio liggen, extra geld verdienen, prima. Boeie dat het spel gaar is, men koopt het toch wel.

Voor mij valt de franchise in ieder geval al lang niet meer te redden.
De vraag is of ze het zelf nog kunnen zien.

Volgens mij heeft Todd zich met deze engine en al zijn iteraties en extra complexiteit (bandaids) al enkele delen geleden gigantisch vergaloppeerd en dat gat komt ie niet zomaar meer uit. Hij is 'fucked' wat ie ook voorstelt...

- Een nieuwe engine from scratch of van de plank is kostbaar en duurt lang, maakt alle legacy content in principe onbruikbaar. Geen hergebruik in een TES of FO game maakt dat ontwikkeltijd en kosten zullen exploderen. Modders worden niet blij als ze een heel nieuw systeem moeten leren.

- Bethesda kan niet meer om zijn mod community heen. Fallout 76 had het ticket uit die afhankelijkheid kunnen worden (want online, niet modbaar) maar je ziet dat het zonder die community grandioos verkloten, en ook fout op fout stapelen. De hele codebase bestaat uit een woud van workarounds en fixes, niets is meer vanzelfsprekend of simpel te noemen. Je zag dat aan het type bugs dat langskwam. Player inventories waren niet goed ontkoppeld en dus hackable, NPC spawns zijn shaky, en het direct porten van SP code naar een MP omgeving geeft nog meer problemen.

Met andere woorden: het is kiezen of delen: doorgaan met die brakke code en engine en dus opnieuw een herhaling van zetten... of een gigantisch risico nemen met mogelijk als eindresultaat dat je fans toch afhaken omdat het niet meer is wat het was...

En ja... dit zag je al aankomen sinds FO3, wat al een bugfestijn was (en ook is gebleven).

[Reactie gewijzigd door Vayra op 22 juli 2024 13:56]

True. Misschien dat vats wel erg ingewikkeld is, dan zouden ze dat van mij mogen weglaten als ze met een nieuwe engine beginnen. Ik ben New Vegas aan het spelen en daarin had ik ook een paar mods nodig om niet iedere paar minuten te crashen. Maar goed, die mods zijn er wel. De vraag is of er nog een keer met zo veel passie aan fixes gewerkt zal en kan worden door de community bij een Fallout 5. Maar goed, dat ze hun best doen om FO76 te redden scheelt in mijn beleving wel.

[Reactie gewijzigd door PizzaMan79 op 22 juli 2024 13:56]

Denk dat die game niet te redden valt. Het biedt niets boven een offline fallout ervaring, behalve een bijzonder vreemde farm-endgame die gigantisch tijdrovend is en eigenlijk niets oplevert.

Er zit geen enkele dynamiek in de spelwereld, eigenlijk. Het is een map vol met markers en plukjes vijanden, een loot systeem dat niet de moeite is om echt te verkennen, en doodsaaie character progression. Voor het verhaal hoef je er ook niet te zijn... What's left?

Het is zeker even vermakelijk hoor.. Heb er ook een aantal uur in gestoken om de wereld te verkennen... maar de eindconclusie staat. Zielloos, zinloos, en alle typische Fallout ongemakken, en dan ook nog 's online dat zeer slecht is uitgewerkt.

[Reactie gewijzigd door Vayra op 22 juli 2024 13:56]

Met redden bedoel ik niet dat ze er een gave game van maken. Maar wel dat ze laten zien dat ze hun best doen voor de community ;-)
Tja. Dat doen ze met press releases als 'there will be bugs'
Goh je maakt een fatsoenlijk en on-topic punt. Ik snap soms niks van het mod systeem op tweakers :-s
Zou echt cool zijn als er nog de UI van de pipboy op zit

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.