Apple heeft versie 10.2 uitgebracht van de software die op de Apple Watch draait en een eerste update met bugfixes is ook al uit. Het bijwerken van de Apple Watch moet via de app op de iPhone worden gedaan; instructies daarvoor zijn op deze pagina te vinden. Versie 10 van watchOS is beschikbaar voor de Apple Watch series 4 en hoger en vereist iOS 17 op de iPhone om bij te kunnen werken. In de nieuwe versie treffen we onder meer twee nieuwe wijzerplaten aan, Palette en Snoopy, en is er een focus op widgets. Zo is er een slimme stapel (smart stack) van widgets, die de meest belangrijke informatie bevat. De changelog sinds versie 10.0 kan hieronder worden gevonden.
watchOS 10.2
watchOS 10.2 bevat nieuwe functies, verbeteringen en probleemoplossingen, waaronder:
- Bekijk automatisch het huidige onderdeel wanneer je in de buurt bent van de HomePod (2e generatie) of de HomePod mini waarop media wordt afgespeeld vanuit Muziek of Podcasts (beschikbaar op de Apple Watch Series 6 en nieuwer en de Apple Watch Ultra)
- Schakel in Instellingen de mogelijkheid in om een andere wijzerplaat te kiezen door te vegen
- Schakel in Instellingen de mogelijkheid in om het beëindigen van work-outs te bevestigen
- Geef prioriteit aan het volume van de muziek of de stem van de trainer in de meeste work-outs in Fitness+
- Er is een probleem verholpen dat ertoe kon leiden dat wijzerplaten die in de Watch-app op de iPhone waren toegevoegd niet op de Apple Watch verschenen Raadpleeg voor meer informatie over de beveiligingsaspecten van software-updates van Apple de volgende website: https://support.apple.com/nl-nl/HT201222
watchOS 10.1.1
Deze update biedt belangrijke probleemoplossingen en verhelpt een probleem dat ertoe kon leiden dat de batterij sneller leegraakte.
watchOS 10.1
watchOS 10.1 bevat nieuwe functies, verbeteringen en probleemoplossingen, waaronder:
- Het dubbeltikgebaar kan in meldingen en de meeste apps worden gebruikt om de primaire actie uit te voeren, zodat je onder andere een oproep kunt beantwoorden, muziek kunt afspelen en pauzeren, en een timer kunt stoppen (beschikbaar op de Apple Watch Series 9 en de Apple Watch Ultra 2)
- Met NameDrop kun je contactgegevens uitwisselen met een nieuw persoon door eenvoudigweg je Apple Watch bij de iPhone met iOS 17 of Apple Watch van die persoon te houden (beschikbaar op de Apple Watch SE 2, de Apple Watch Series 7 en nieuwer, en de Apple Watch Ultra)
- 'Mijn kaart' is beschikbaar als complicatie voor snelle toegang tot NameDrop
- Er is een probleem verholpen dat ertoe leidde dat het klimaatgedeelte in de Woning-app leeg was
- Er is een probleem verholpen dat ertoe leidde dat er onverwacht een witte rand werd weergegeven na het uitschakelen van AssistiveTouch
- Er is een probleem verholpen waarbij steden mogelijk niet werden gesynchroniseerd tussen de iPhone en de Apple Watch in de Weer-app
- Er is een probleem verholpen waarbij er mogelijk onverwacht een schuifbalk zichtbaar was op het scherm
- Er is een probleem verholpen dat ertoe leidde dat de hoogte voor sommige gebruikers onjuist werd weergegeven