Firmware-update: Synology DSM 7.2.1 build 69057 Update 1

Synology logo (45 pix)Synology heeft een update voor versie 7.2.1 van Disk Station Manager uitgebracht. Synology DSM is de beheersoftware die op diverse nas-producten van het bedrijf draait. De Disk en Rack Stations bieden meer dan alleen extra opslagruimte. Zo kunnen er extra pakketten worden geïnstalleerd om het apparaat bijvoorbeeld ook als mediaserver, home automationserver, webserver, printserver of back-upserver te laten functioneren. De mogelijkheden zijn eindeloos.

Om versie 7.2 te kunnen installeren zal minimaal versie 7.1 aanwezig moeten zijn. Verder is het uitsluitend geschikt voor de nas-modellen waarvan het typenummer eindigt op 16 of hoger. Versie 7.1 is de laatste update voor modellen die eindigen op 13, 14 of 15. Kijk voor de overige voorwaarden en de verschillende downloads op deze pagina. In versie 7.2.1 treffen we voornamelijk bugfixes aan. Verder is de Storage Manager losgekoppeld van het besturingssysteem en is dat nu een losse module, die daardoor makkelijker bijgewerkt kan worden. De changelog voor deze uitgave ziet er als volgt uit:

Important notes
  • Your Synology NAS may not notify you of this DSM update because of the following reasons. If you want to update your DSM to this version now, please click here to update it manually.
    • Your DSM is working fine without having to update. The system evaluates service statuses and system settings to determine whether it needs to update to this version.
  • Depending on your Synology NAS model, this update will restart the device.

Fixed Issues

  • Fixed an issue where errors might occur when NFS clients accessed information on shared folder.
  • Fixed an issue where enabling OVS might affect the performance of 10Gb network interface controllers.
  • Fixed an issue where volumes containing SSD caches might not be mounted properly after updating from DSM 7.0 to DSM 7.2.1.

Versienummer 7.2.1 build 69057 Update 1
Releasestatus Final
Website Synology
Download https://archive.synology.com/download/Os/DSM/7.2.1-69057-1
Licentietype Freeware

Lees meer

Reacties (25)

25
25
7
0
0
13
Wijzig sortering
Ik kwam er net achter dat ik versie 7.2-64570 draai en dat de NAS aangaf up to date te zijn, nooit bij stil gestaan dat het niet altijd word gemeld dat er een update beschikbaar is.
Dat is ook ongebruikelijk, maar afhankelijk van je NAS kan dat deze keer idd gebeuren. Verder hanteren ze ook een geo-roll out.
Wil je per sé NU de nieuwste firmware dan kun je deze bij Synology handmatig downloaden. Ik wacht wel even tot deze automatisch wordt aangeboden.

Ze rollen een nieuwe versie heel geleidelijk uit. Het kan tot wel twee weken duren totdat de (automatische) update met de nieuwe versie op de proppen komt. Op zich is dat niet erg, het dient namelijk twee doelen. In de eerste plaats geeft het Synology en haar klanten de tijd om te zien of er, na al het rigoreuze testen, nog ernstige fouten in de nieuwe firmware zitten. In de eerste dagen hoef je geen rolback te doen op enorme aantallen devices, de schade is dan nog te overzien. Ten tweede is het prettig voor de capaciteit van de distributieservers, wanneer je een update over enkele weken uitsmeert hoef je niet voor een korte periode het twintigvoudige aan instances op te spinnen, dit scheelt weer in de kosten.
Op sommige versies. De x16 modellen komt er geen automatische update naar 7.2. Heb je zo’n model dan kun je alleen handmatig updaten. Dat is overigens niet zo ingewikkeld.
Lees mijn post hier verderop over deze versie en automatische versie updates..

[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 23 juli 2024 01:55]

dat probleem had ik dus ook.

Nu ging ik naar de update pagina van Synology waarin aangegeven werd dat ik eerst moest upgraden naar 65097 en daarna Update 1 erop kan zetten. Ik dus braaf 65097 gedownload en geinstalleerd, roept hij na de reboot dat geinstalleerd is: 7.2.1 build 69057 Update 1... Nu is Update 1 maar een kleine update (4,7 Mb), maar dat is wel verrassend.
Heb al een tijdje last van NFS clients die, ondanks autofs, een timeout krijgen als de NAS weer wakker wordt. Hopelijk wordt deze bug opgelost.
Mijn DS1817+ gaf zojuist de update 7.2.1 build 69057 Update 1 keurig netjes vanzelf aan.
Die fix voor dat probleem met die 10Gb NIC en OVS was ook al los verkrijgbaar.
Die had ik aangemeld bij Synology en daar hebben ze mij toen de losse twee bestanden laten installeren die fout waren.

Hoe je die fix los download en installeert had ik al door gegeven hier op tweakers in https://tweakers.net/downloads/65984/synology-dsm-721-build-69057.html

Overigens was er niet alleen een probleem als je OVS draaide met een 10Gb/s NIC. Als je dat draaide had je echt een serieus probleem en kon je geen bestand groter dan een paar KB uploaden zonder dat al je SMB transfers vastliepen. Echter zonder OVS was er ook een performance probleem met uploads dat wel kon oplopen tot 80% minder upload snelheid. Ook dat wordt opgelost met deze fix. Ik heb nu weer de volledige 283MBytes/s upload snelheid in plaats van 60Mbytes/s tot 170MBytes/s. De bestanden die vervangen worden in deze fix behoren tot de driver van de 10Gb/s NIC.

De meeste NASsen krijgen deze update overigens niet automatisch omdat hij niet van toepassing is als je geen NFS draait of een 10Gb/s NIC hebt. Van de 11 NASsen die ik beheer kreeg alleen mijn eigen NAS met 10Gb/s NIC deze update automatisch. De rest geeft aan dat dezelfde versie zonder update 1 nog de meest courante is als je de versie laat controleren.

[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 23 juli 2024 01:55]

Ik moet zeggen dat het versie nummer 'naamgeving. bij Synology een prijs verdient...... 8)7
tsja, ze hadden er inderdaad beter geen "7.2.1 build 69057 Update 1" van kunnen maken maar 7.2.1.69057.1 ofzo. Maar goed, het versie nummer is ook meer voor de administratie van de devs dan voor de user.
Of gewoon zoals het hoort:
  • 7.2.0.64570
  • 7.2.1.69057
  • 7.2.2.xxxxx
Iedere update moet gewoon een patchnummer omhoog, x.x.1, x.x.2 - eventueel met het buildnummer erachter voor eigen info. Ga niet werken met x.x.1 update 3. Lekker onlogisch.
Nou, ik snap dit dus ook niet, er is gewoon een concept https://semver.org/

Dus er is ook nix mis met 7.2.1, 7.2.2, 7.2.3, 7.2.4, 7.2.5 tot 7.2.63

meestal komen dit soort versienummeringen door organisatorische drempels die worden opgelegd bij het ophogen van versie nummers.

Imho zouden dev's direct patch releases (het laatste getal) moeten kunnen uitbrengen (ondersteund door een CI pipeline met de standaard checks / build procedures)

Heel misschien (maar dat is al goldplating) zou je postfixes kunnen gebruiken
  • 7.2.0-M1 (milestone 1, features toevoegen aan versie 7.2 tot je op de gewenste featureset van die versie zit)
  • 7.2.0-RC1 (release candidate 1, featureset compleet, bugs uitstuiteren met een een beta-groep)
en aansluitend kun je dan 7.2.0 uitbrengen.

[Reactie gewijzigd door Tubby op 23 juli 2024 01:55]

Iedere update moet gewoon een patchnummer omhoog
Dat bepaal jij? Of zullen we die keuze over laten aan degene die er daadwerkelijk dagelijks mee werken, in plaats van een zeurpiet op internet die geen praktisch nut heeft voor het versienummer anders dan ctrl+f doen ermee op de release notes pagina?
Als professionele betweter en software engineer zou je wel beter moeten weten dat een versienummer iets meer is dan enkel een nummertje 8)7. Maar ik hou het vooral op de betweterigheid nu. :+
Eh ja, als ik even naar de update-history kijk dan begrijp ik precies wat je bedoelt.
Mooi. Ik zal ook eens kijken of de update beschikbaar is. Mijn vriendin heeft een 920+. Weet iemand hoe zij die uit kan zetten. Haar oude moest via de aan knop, maar dat vindt deze niet zo grappig(harde reset)
Gewoon de power knop 4 seconden ingedrukt houden. Dan geeft hij een piep en kun je de knop loslaten.
Daarna doet hij een soft restart en geen harde reset.
Je kunt hem natuurlijk ook gewoon via de DSM user interface herstarten ;) .
Oh oke. Ik zal het nog eens proberen met knop. Heb nu een paar keer gehad dat hij daarna een foutmelding gaf over het afsluiten 8)7

Misschien toch te lang ingehouden :?

Bedankt in ieder geval _/-\o_
Huh Update 1 alweer en ik zit nog op DSM 7.2-64570 Update 3 en hij zegt dat ik up to date ben :?
DS1522+.
even handmatig updaten dan maar?
Mmm, heb van de link onderaan het artikel de update voor de DS224+ gedownload, maar wanneer ik die manueel probeer te installeren, krijg ik die foutmelding dat de update niet compatibel is met mijn huidige versie (DSM 7.2-64570 Update 3)

Op de DS218+ lukt het wel met het juiste gedownloade bestand.
Ik heb dat met 2 maal een 216j, een 218 en een 220+

Je moet eerst een tussen update doen. Heel lastig dat dat niet automatisch gaat

[Reactie gewijzigd door Ortep op 23 juli 2024 01:55]

Ik vindt de absolute nummers van versies niet zo belangrijk zo lang ze maar aan 3 voorwaarden voldoen:
  • Ze moeten uniek zijn
  • De logische volgorde van de versies moet duidelijk zijn
  • Er moet een duidelijke relatie bestaan naar de release letter om te weten wat de inhoud is.

[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 23 juli 2024 01:55]

HTTPS pagina is een stuk trager geworden met laden zie PRTG meeting
https://i.imgur.com/EF7q2fB.png

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.