Software-update: Malwarebytes 4.4.0.117

Malwarebytes 2016 logo (75 pix) Malwarebytes heeft versie 4.4 van zijn gelijknamige antivirusprogramma uitgebracht. Dit programma is gericht op het bestrijden van malware, zoals bijvoorbeeld kwaadaardige software die zich als bonafide antivirus- of antispywareoplossing voordoet, maar in werkelijkheid minder goede bedoelingen heeft, zoals ransom- of scareware. Naast de gratis uitvoering is er een betaalde variant, die extra functionaliteit biedt, waaronder realtime-bescherming. de changelog voor deze uitgave ziet er als volgt uit:

What’s New in 4.4:
  • Reduced redundancy for Web Blocks when integrated with Browser Guard
  • Teams Browser Guard tooltip
  • Enhancements for streamlining the WSC integration
  • Enhanced update functionality
  • Improved detection and remediation
  • Improved performance
Some Issues now addressed:
  • Fixed: Issue seen after installer upgrade where mbamservice not updated
  • Fixed: We leave crash dump files on disk after uninstall of MBAM
  • Fixed: Not able to uninstall MBAM in Safe Mode under certain circumstances
  • Fixed: MBAM UI is slow to open
  • Fixed: Several UI issues

Malwarebytes

Versienummer 4.4.0.117
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 7, Windows 8, Windows 10
Website Malwarebytes
Download https://downloads.malwarebytes.com/file/mb3/
Licentietype Freeware/Betaald

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

28-05-2021 • 17:34

16

Submitter: sambalbaj

Bron: Malwarebytes

Reacties (16)

16
15
7
0
0
3
Wijzig sortering
Is het handig om malwarebytes naast windows defender te runnen of is windows defender zelf al genoeg?
Volgens mij is Microsoft Defender tegenwoordig aardig capabel (dat was in het verleden anders). Ik gebruik zelf al jaren Avast (gratis versie). Belangrijker dan een virusscanner is bewustwording van wat je opent. Niet zomaar dingen uit onbetrouwbare bron openen, al verwacht ik dat de meesten op Tweakers dat wel kunnen/begrijpen.
Je kunt namelijk áltijd een virus installeren als je uiteindelijk je virusscanner negeert.
"capabel"... wellicht , maar toch was mijn computer geinfecteerd met een Rootkit waar Defender geen weet van had, en Malwarebytes pikte 'm er zo uit. het ging hier om een bitcoin miner.

Ik zou lekker Malwarebytes gebruiken, prima programma.
Alleen dat een virusscanner 1 virus doorlaat zegt weinig over het hele programma natuurlijk. Ook Malwarebytes is niet perfect, net zoals ieder stuk software dat ooit geschreven is. Ga je kijken naar objectieve tests dan doet defender echt niet onder voor de andere opties.

Natuurlijk kun je nog steeds een voorkeur hebben, maar doen alsof het een slecht stuk software is en malwarebytes de redding, nee zeker niet.
Tsja, ik zeg ook niet dat defender niet goed is of Malwarebytes perfect is. Dat zijn jouw woorden. Ik weet iig wel wat nu mijn voorkeur heeft.
Dus jouw PC was geïnfecteerd? Dan was Malwarebytes dus ook te laat, dus geen van 2 was goed genoeg of op tijd...
Malwarebytes was niet geïnstalleerd op dat moment, omdat ik dacht dat ik wel af kon met defender. Boy was I wrong :)
Tegenwoordig is het bewust zijn van dingen openen niet meer genoeg.
Ook buiten je weten om kan iets al ongewenst op je systeem komen.
Dus naast verstandig op het web zitten en een virusscanner draaien, kan het geen kwaad (af en toe) een tool als malware bytes te draaien....
Niet alles wordt door je scanner opgepikt als kwaadaardig.
Over het algemeen is windows defender tegewoordig meer dan genoeg. Je kan af en toe malwarebytes een keer downloaden en scannen en daarna gewoon weer verwijderen.
Ik ben klaar met Malwarebytes...., Had 4 lifetime licenses voor de hele familie, helaas door Malwarebytes geblokt. Meerdere keren contact gehad en iedere keer genegeerd. Heb het email adres niet meer welke is gebruikt, echter wel de licentie sleutel. Maar ze vinden dat dus niet genoeg en willen dat ik een email moet openen op een email adres dat ik niet meer heb.
Ik heb 3 lifetime licenses en gebruik inmiddels ook een ander email adres, na contact met Malwarebytes en de situatie te hebben uitgelegd kreeg ik nieuwe licentiesleutels. Ik kon uit mijn backup de oude email produceren en dat was voor hen voldoende.
Tja, dat is ook bij heel veel andere bedrijven, je had gewoon op tijd je mailadres moeten aanpassen, niet Malwarebytes de schuld geven, maar zelf bedenken dat je fout zit.
Hoe kan Malwarebytes 100% zeker weten dat jij het bent? Precies, niet, dus ik geef ze groot gelijk!
Daar ben ik ooit ook tegenaan gelopen en terecht. Ooit een key gekregen via V&A, maar de aanhangende email adres was niet van mij. Hun aangeschreven en kreeg voor een Key een jaar lang gratis toegang. Wel heb ik inderdaad moeten bewijzen dat ik een key had.
Weer een geval van een tool die heel licht was en met bloat volgegooid is
En de belangrijke opties worden er dan weer uit gehaald. Bijvoorbeeld een false positive kunnen aanklikken en in de lijst van bekende items zetten moet nu opnieuw via de filebrowser. Super omslachtig.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.