Software-update: PTGui 11.32

PTGui logo (34 pix)Een regelmatig besproken stukje software in het Foto & Video Workflow-subforum is PTGui. Dit programma richt zich op het maken en aanpassen van samengestelde beelden. Dat kan een verticaal of horizontaal panorama zijn, maar ook één groot beeld met een enorme resolutie dat samengesteld is uit talloze afzonderlijke opnames. Met een stapel foto's als invoer kan het programma op zowel macOS- als Windows-computers zelf uitzoeken hoe ze naast elkaar gezet moeten worden. Voor het rekenintensieve deel kan bovendien via OpenCL de gpu worden ingezet om sneller klaar te zijn. Het beschikt over verschillende opties, waarbij het met PTGui Pro ook mogelijk wordt om onder andere hdr-foto's te combineren, bewegende objecten te maskeren en het kijkpunt aan te passen. De changelog voor deze uitgave ziet er als volgt uit:

Changes in version 11.32:
  • For spherical panoramas the following additional tags are now added to the Google Photosphere (GPano) metadata for compatibility with Google Photos: InitialViewHeadingDegrees, InitialViewPitchDegrees, InitialViewRollDegrees
  • Added lens data for TTArtisan 11mm F2.8 Fisheye
  • PTGui now supports a proxy server for online activation
  • Updated LibRaw to the latest version, adding support for new raw formats
  • Added sensor size data for new cameras

PTGui

Versienummer 11.32
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 7, macOS, Windows 8, Windows 10
Website PTGui
Download https://www.ptgui.com/download.html
Licentietype Betaald

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

06-03-2021 • 07:12

1

Submitter: ehtweak

Bron: PTGui

Update-historie

30-08 PTGui 13.3 5
09-06 PTGui 13.2 0
18-03 PTGui 13.1 0
02-02 PTGui 13.00 14
09-'24 PTGui 12.27 0
05-'24 PTGui 12.26 0
04-'24 PTGui 12.25 4
11-'23 PTGui 12.24 10
10-'23 PTGui 12.23 0
07-'23 PTGui 12.22 5
Meer historie

Reacties (1)

1
1
1
1
0
0
Wijzig sortering
In het verleden ben ik vooral na vakanties nogal eens bezig geweest met panorama foto's. Uiteindelijk heb ik gewoon een filmpje gemaakt waarin ik het hele landschap al vegend in beeld breng.

Daarna heb ik van die film veel beeltjes als foto opgeslagen (bedankt ffmpeg) en al die foto's weer als panorama aan elkaar geplakt, uiteindelijk met een best wel aardig resultaat.

Het zou mooi zijn als dit soort stich programma's zelf uit zo'n film een panorama zou kunnen samenstellen. Door het in 1 programma te houden is het naar mijn idee veel makkelijker om alle 'de zelfde' punten van de verschillende beelden te herkennen. Daarnaast zou zeker met formaten zoals mpeg waarbij de volgende beelden worden bepaald door een bepaald deel te verplaatsen nog meer gebruikt kunnen worden.

Heb ik nu een te diepe gedachte gehad? Of heb ik het ontwerp van een volgend stich programma neergezet of is er al ergens iemand die hier in 1 of ander obscuur systeem al een patent op heeft?

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.