Software-update: LibreELEC 9.2.3

LibreELEC logo (75 pix) De ontwikkelaars achter het Libre Embedded Linux Entertainment Center hebben versie 9.2.3 uitgebracht. LibreELEC is ontstaan nadat een groot aantal ontwikkelaars bij OpenELEC wegens onenigheid vertrokken zijn en voor zichzelf zijn begonnen. Deze Linux-distributie is gebaseerd op Kodi en kan een computer tot een volwaardige htpc omtoveren. Ook kan het op een Raspberry Pi of een aparte mediaspeler worden geïnstalleerd. Versie 9.2.3 van LibreELEC gebruikt Kodi versie 18.7.1 als basis en bevat verder diverse voornamelijk kleine verbeteringen.

Changes since 9.2.1/9.2.2:

  • improvements for the RPi
  • several minor updates
  • Kodi 18.7.1

LibreELEC

Versienummer 9.2.3
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 7, Linux, macOS, Windows 8, Windows 10
Website LibreELEC
Download https://libreelec.tv/
Licentietype GPL

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

06-06-2020 • 20:58

29

Submitter: terradrone

Bron: LibreELEC

Update-historie

Reacties (29)

29
29
29
2
0
0
Wijzig sortering
Het is een aardig puzzelstukje geworden voor de RPi 4. In ieder geval nu wel sterk verbeterde hardware decoded HEVC playback.
Ultiem is het wachten op mainline kernel support (kernel 5.1) , waarmee hdr support ook beschikbaar wordt voor de PI4. LE vd pi zit nu "nog" op kernel 4.x , waarin linux HDR support (mede tot stand gekomen door collaboratie van intel en LE developers) nog niet verwerkt is.

Tegelijkertijd is het libreelec team al langer bezig om hun code naar mainline linux te developen, voor amlogic, rockchip, allwinner, x86, en broadcom (raspberry)m soc's. Dit is een reusachtige klus en de hoop is dat het ze gaat lukken. Voor veel soc's is er enkel oude kernel support (zonder opensource drivers) en dit porten naar mainline linux is een heftige klus waar veel haken en ogen aan vast zitten, waarbij voor sommige soc's zelfs helemaal geen linux gpu drivers bestaan (alleen android drivers, bijv. amlogic s912) . Vervolgens is er weer een initiatief om een opensourcedriver voor arm gpu's te developen (panfrost):

https://www.collabora.com...w-of-the-panfrost-driver/
Getriggered door die nieuwsbericht even bij OSMC gekeken hoe ver hun pi4 release is. Helaas nog geen release aldaar maar in de blogpost over de update van juni schrijven ze dat ze ook bezig zijn met kernel 5.x. Verder heb ik geen idee in hoeverre dit een samenwerking is of dat elk team zelf hetzelfde werk aan het verzetten of.
We also continue to work on Raspberry Pi 4 support and we will shortly make some kernel 5.x test builds available in our forums for currently supported Pi models so we can use a unified kernel code base for all models.
Ik denk wel dat beide projecten (OSMC en LibreELEC) actief samenwerken. De verstandhouding is in ieder geval goed.
ja ik wacht ook op de OSMC variant, vindt ik beter... maar nu toch LE erop wegens Pi4...
Vervolgens is er weer een initiatief om een opensourcedriver voor arm gpu's te developen (panfrost):
Dat betreft Mali GPU's. Die worden op ARM SoC's gebruikt, maar niet elke ARM SoC heeft een Mali GPU. Zo is er bijvoorbeeld Etnaviv, een opensourcedriver voor Vivante GCxxx embedded GPU's die ook op ARM SoC's gebruikt worden.

Sowieso een goede ontwikkeling. :)

[Reactie gewijzigd door The Zep Man op 23 juli 2024 13:56]

Panfrost zou het probleem van de missende driver voor de amlogic s912 soc moeten oplossen, iets wat tot op de dag van vandaag een probleem is. Men heeft de s912 nu werkend door een android / bionic driver te gebruiken in linux, wat een redelijk lelijke oplossing is, maar wat men redelijk "bruikbaar" heeft gemaakt. Het verdient echter niet de schoonheidsprijs. Vroeger was het zelfs zo dat op op de *Elec forums met overal met hoofdletters werd gewaarschuwd "koop geen s912 boxes!!!!" :) . S905 soc's daarentegen werken prima.

Inmiddels werkt men ook aan support voor nieuwe soc's, zoals de s922 en de rk3399, die op hun beurt behoorlijk krachtig zijn en zaken als 4k60 hevc, 10bit , en hdr aankunnen.
Panfrost is dacht ik voor de wat nieuwere chipsets. Mijn Odroid C2, inmiddels wellicht een ouwetje, werkt relatief goed met een development build van maanden terug, https://forum.libreelec.t...di-19-for-s9xxx/?pageNo=1. Ik ben erg impressed met de dev builds van LibreElec. Voor de Odroid gebruikt dat voor zover ik weet LiMa, ook een opensource driver voor bepaalde Mali chipsets, ik dacht wat oudere. Ze zijn er nog niet, maar op wat kleine zaken na eigenlijk voor mij al bijna goed genoeg als daily driver.
Voor dagelijks gebruik draait 'ie CoreElec, dat is wat meer op AMLogic toegespitst, en is wat gf-vriendelijker :)

[Reactie gewijzigd door Rataplan_ op 23 juli 2024 13:56]

Odroid C2 is Amlogic s905 based, dezelfde generatie soc als de s912 waarvoor panfrost wordt ontwikkeld. De s905 was altijd goed supported, en heeft een andere gpu, de mali 450 (utgard). Hier waren vroegtijdig drivers voor beschikbaar en deze soc was wbt amlogic altijd de suggested soc voo open/libre/coreelec. Nieuwere generatie soc's zijn s905x2 / s905x3 / s922.

Men is zelfs nog bezig om de s802 / s805 / s812 werkend te krijgen op mainline. Laatste wat ik daarvan las ik dat ze de hdmi poort werkend hebben (was een heel ding).
Volgens mij is er meer dan hoop:
The primary goal for the initial launch codebase on RPi4 (Linux 4.19) is to not regress/break anything. All development focussed on pushing forwards to better performance and new features like HDR is focussed on newer kernels and GBM/V4L2. This is currently based on Linux 5.4 and we are close to switching LE master branch (will be LE10 in the future) testing to this codebase. Tearing has been resolved in the future codebase for some time.
https://forum.libreelec.t...?postID=140521#post140521
wat is het voordeel hier nu van?

ik zie dat het op windows , mac , enz geïnstalleerd kan worden.

je kan toch Kodi rechtstreeks op je besturing systeem zetten.!
Een besturingssysteem (ook een minimal install) neemt al snel 1+ GB in beslag. De LibreElec download is een100MB download en neemt na installatie +/- 500MB in. Met LibreElec heb je dus alleen de packages die je echt nodig hebt om Kodi te kunnen draaien en zo meer plek voor bijv je mediaopstag of een kleinere opslag.

Met kodi plugins kun je vervolgens natuurlijk je systeem aanvullen met extra mogelijkheden zoals Plex en de Internet Gaming Archive.

[Reactie gewijzigd door scrooch op 23 juli 2024 13:56]

Maar ik lees hierboven dat de teams (LE en OSMC) bezig zijn met kernel 5.1 developments; dus dat zou betekenen dat de Kodi-versies op LE/OSMC betere GPU ondersteuning hebben dan de Kodi versie die je standaard vanuit de archive.raspberrypi.org repository op Raspbian kunt installeren met apt install ?
Als je je systeem enkel gebruikt voor kodi, hoef je hiermee niet zo'n enorm OS te laden. Zeker als je kodi wil draaien op een oude trage pi die je achter je tv hebt geducttaped, wil je dat dat zo efficiënt mogelijk draait.
Ik draai het net op een raspberry PI die achter mijn TV hangt. Waarom zou ik het speciaal op mijn PC willen installeren?
Ik had tot voor kort mijn mediaserver/NAS naast mijn tv staan, met Nvidia videokaartje erin en Kodi erop, maar helemaal stil was dat niet met zes harde schijven erin en mooi is ook anders, zo'n grote kast.

Nu staat deze aan de andere kant van het huis een NFS share te wezen en stream ik alles daarvandaan vanaf een Raspberry Pi met LibreELEC, veel rustiger en nu heb ik mijn Pulse8 HDMI-CEC adapter ook niet mer nodig om Kodi met mijn tv remote te bedienen, omdat de HDMI-aansluiting van een Raspberrry Pi i.t.t. tot die van de grote videokaartfabrikanten dit gewoon uit zichzelf ondersteunt.

Ik ben ook erg blij dat ik nu gewoon een Kodi heb die out of the box werkt, waar ik onder FreeBSD (waar het eerst op draaide) daar best wat uurtjes in had zitten voordat het een beetje fatsoenlijk werkte (Kodi die na een restart niet terug kwam, opeens geen geluid meer over HDMI, HDMI-CEC die heel soms niet werkte mar na een reboot weer wel, dat soort grappen). De Kodi versie in hun package repository (ports) liep ook altijd best wel achter.

Geweldig project, dit is precies waar zo'n RPi ideaal voor is, als appliance waar je stroom op zet en dan voor 1 ding gebruikt wordt met software die speciaal voor dat doel gemaakt is.

[Reactie gewijzigd door Sfynx op 23 juli 2024 13:56]

Kun je nu echt vloeiend 4k x265 en 1080p x264 kijken met de Pit met en deze update? Of is het toch beter te wachten tot de kernel upgrade?
Dat hangt er vanaf wat je wil kijken, 4k hevc / h265 moet gaan, 4k hevc HDR nog niet. Dat is wachten op kernel 5.x
Dank je, dan zal ik nog even geduld moeten hebben.
ik kijk alvast UHD op mijn Pi4, ook x265.
heeft iemand ervaring welk ITX bordje en processor ik hier het beste voor kan gebruiken,
zodat ook 4k goed werkt via een receiver Denon
Er is een initiele versie van LibreELEC voor Intel Gemini Lake (J4105/J5005 enzo).
Zie https://forum.libreelec.t...e-10bits-hevc-hdr-support
Is LibreElec aan te raden in plaats van OpenElec?
Ja, OpenElec wordt niet meer echt ontwikkeld.
Net update gedaan en loopt goed. Enige rare is dat Kodi sommige mappen niet in wil. Klik deze aan en hij gaat weer terug naar de hoofdmap. Dit is niet bij alle mappen.
Voor Amlogic devices kan je ook eens kijken naar CoreELEC.
https://coreelec.org
Zo heb ik mijn kiii met Amlogic S905 een 2e leven gegeven. Voor LibreELEC vond ik enkel oudere onofficiële builds.
Op mijn rpi3 werkt cec na de update niet meer lekker. De stop button functioneert niet meer en hij loopt om de haverklap vast op de meest vreemde momenten.
Ik ga weer terug naar de vorige versie.
Voor een update mbt de huidige stand van zaken van Libreelec mbt HDR support op diverse devices:

https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=332180

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.