Software-update: Mozilla Firefox 51.0.1

Mozilla Firefox 2013 logo (75 pix)Mozilla heeft een update voor versie 51 van zijn webbrowser Firefox uitgebracht. In versie 51 wordt onder meer een waarschuwing gegeven wanneer een webpagina waarop inloggegevens gevraagd worden geen beveiligde https-verbinding gebruikt. Verder is er ondersteuning voor het afspelen van flac-bestanden en WebGL 2 toegevoegd. Ook kunnen wachtwoorden worden opgeslagen van pagina's die geen bevestigingsknop hebben en zijn er prestatieverbeteringen waar te nemen. In versie 51.0.1 zijn de volgende twee problemen verholpen:

Fixed
  • Multiprocess incompatibility did not correctly register with some add-ons (Bug 1333423)
  • Geolocation not working on Windows (Bug 1333516)

De volgende downloads zijn beschikbaar:
*Mozilla Firefox 51.0.1 voor Windows (32bit, Nederlands)
*Mozilla Firefox 51.0.1 voor Windows (64bit, Nederlands)
*Mozilla Firefox 51.0.1 voor Linux (32bit, Nederlands)
*Mozilla Firefox 51.0.1 voor Linux (64bit, Nederlands)
*Mozilla Firefox 51.0.1 voor OS X (Nederlands)
*Mozilla Firefox 51.0.1 voor Windows (32bit, Engels)
*Mozilla Firefox 51.0.1 voor Windows (64bit, Engels)
*Mozilla Firefox 51.0.1 voor Linux (32bit, Engels)
*Mozilla Firefox 51.0.1 voor Linux (64bit, Engels)
*Mozilla Firefox 51.0.1 voor OS X (Engels)
*Mozilla Firefox 51.0.1 voor Windows (32bit, Fries)
*Mozilla Firefox 51.0.1 voor Windows (64bit, Fries)
*Mozilla Firefox 51.0.1 voor Linux (32bit, Fries)
*Mozilla Firefox 51.0.1 voor Linux (64bit, Fries)
*Mozilla Firefox 51.0.1 voor OS X (Fries)

Firefox voor Windows 10

Versienummer 51.0.1
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 7, Linux, macOS, Windows Vista, Windows Server 2008, Windows Server 2012, Windows 8, Windows 10
Website Mozilla Foundation
Download https://www.mozilla.com/en-US/firefox/all.html#languages
Licentietype Freeware

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

26-01-2017 • 21:15

33

Bron: Mozilla Foundation

Reacties (33)

33
33
21
1
0
1
Wijzig sortering
Jammer dat Fx nog steeds dat lelijke grijs van W10 gebruikt voor de tabbalk en je een script nodig hebt om het in een andere kleur te krijgen.
Classic Theme Restorer + Aero Glass ziet er al stukken netter uit.

Of probeer één van de vele (volledige) thema's
https://addons.mozilla.org/nl/firefox/complete-themes/

[Reactie gewijzigd door Tyrian op 22 juli 2024 20:20]

Het is tegenwoordig mogelijk om een thema te downloaden via de plugin store. Op die manier is het mogelijk om de tabbalk te veranderen
Heb je misschien een voorbeeld van zo'n theme? ik gebruik "dark background and light text" addon en stoor me nog aan die witte taskbalk..
Ik gebruik zelf de Stylus Blue theme, maar ik kan hem niet terugvinden in de add-on store.
Ik zit er helemaal niet mee ook dat het weg is in de explorer enzo, ja het was mooi maar noodzakelijk nee.
Het is zo ook tenminste altijd te lezen goed.
Ik kreeg vanavond spontaan de update naar 51.0.1. Het vreemde is dat Firefox nu twee keer in Taakbeheer staat. (Windows 7).
Is hij niet ineens Multi-process geworden bij jou sinds de update naar 51? Dan kun je inderdaad meerdere Firefox processen zien staan.

Als je Firefox afsluit, gaan ze dan ook allebei weg?
Ja, ze verdwijnen allebei, en komen weer terug bij herstarten.
Ga eens naar HKEY_CURRENT_USER\Software\Mozilla\Firefox\TaskBarIDs in het register, kopieer de data van de waarde _jouw-pad-naar-Firefox_ aldaar, download Win7AppId en voer dan uit:

win7appid1.1.exe "%AppData%\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\User Pinned\Taskbar\Firefox.lnk" _datauitregistersleutel_

Herstart Windows en dan zou 't gefixt moeten zijn.

Edit: shit, verkeerd gelezen, je zei Taakbeheer ipv taskbar 8)7

[Reactie gewijzigd door guillaume op 22 juli 2024 20:20]

Ja, dat had ik ook verkeerd gelezen. In dat geval zou ik niet weten wat het probleem is. Bij mij update ie altijd probleemloos. Overigens heb ik de 51.0 update nooit gehad. Toen ik ging kijken op de site, zag ik de 52.0 bèta en die heb ik dan ook meteen geïnstalleerd.
Er staat mij vaag iets van bij dat wanneer je een beta zou gebruiken dat soms de update naar de reguliere of ESR versie niet goed werkte. Geen idee of dat al is opgelost. Heb het zelf ook een tijd geleden gehad maar ben toen overgegaan van de reguliere versie naar de ESR versie. Op één of andere manier draait die wat lichter (maar dat kan evengoed tussen mijn oren zitten ;) )
Nee, het gaat om de officiële update van 50.1 naar 51.0. Die kreeg ik nog niet binnen via auto update, maar misschien kwam ie later. Maakt verder ook niet uit, draai nu de 52.0 bèta.
Misschien 32 en 64-bit naast elkaar geïnstalleerd? Overigens zit ik op bèta 52.0b1 (64-bit).
Nee, ik heb alleen de 32-bits versie. Die gebruikt het minste geheugen. Ik heb toch maar 4 GB.
Heb je ook 32 bit Windows toevallig? Dan wordt 750MiB van die 4GiB niet gebruikt. Zonde! Met Windows is ook met 4GiB RAM de 64-bit versie van het OS aan te raden. Een 32-bit Linux kan wel 4GiB+ gebruiken.
Nee, Windows is 64-bits.
Het is niet altijd 750MiB het is de grootte van het geheugen op je videokaart...
Het probleem is dat 32-bit Windows maar 4GB aan adresruimte heeft (meer is niet mogelijk met 32 bitjes :) ). Standaard is de helft daarvan voor het OS (dus 2GB adresruimte) en de andere helft voor applicaties (ook 2GB adresruimte). Dus ongeacht de hoeveelheid geheugen (bv 4GB) kan een applicatie daar toch maar 2GB van gebruiken.

Met wat andere instellingen (van de applicatie en Windows) kan een applicatie tot 3GB aan adresruimte gaan, zoals de 32-bit versie van Firefox doet.

Dit alles staat los van het videogeheugen.
Ga eens naar about:support . Staat Multiprocess aan? Zo ja, dan komt het daardoor. Dus dan werkt Firefox zoals het zou moeten werken.
Ik zal even kijken als ik thuis ben. Waarschijnlijk wel, op het werk staat Multiprocess aan.
WebGL 2 heb je daar echt wat aan ?

heb vast gesteld dat FF bepaalde sites niet goed werken of zelfs helemaal niet, daar gebruiken we op de zaak maar IE voor ;( sites van verzuim verzekeraars
idd maar je moet er wel mee werken, heb zelf chrome geinstalleerd ..

bedrijven opgebeld met hun servicedesk , ja dan moet je maar chrome gaan gebruiken.....
bepaalde ontwikkelaars verrekken het om een site multi browser te maken , slechte zaak
Mja, daar heb ik vooral last van met interne webapplicaties. Sinds 49.x ofzo is Firefox allejezus traag geworden zo'n beetje bij alles wat de eindgebruikers doen in bepaalde applicaties en daar klagen ze over. Maar ja...ontwikkelaar is te lam om de applicatie geschikt te maken voor IE. Kwestie van jammer dan, maar ze komen we bij mij (degene die de firefox browser distribueerd) om het even op te lossen. *zucht*
wat tegen veel ellende helpt is scriptje die temp mappen leeg donderd , ik draai FF x64 op een windows terminal 2008 gaat zo prima.
Mhh.. ondersteuning voor Flac.. leuk, maar waar zie je dit nou echt terug?

99% van de Flac's die je kan downloaden gaan al via torrents, en wat je dan nog wel als aparte downloads kan vinden zijn illegaal en komen ook van download sites waar het al voorgecomprimeerd in een zip o.i.d. zit..
Verhaaltje kip en ei.
Zolang er geen browsers zijn die FLAC ondersteunen komen er geen sites met FLAC.
Precies dit, en waarschijnlijk is het ook een handige feature voor webshops van muziek om demo muziekjes in FLAC kwaliteit te laten beluisteren, of natuurlijk streaming diensten, al zou YouTube er denk ik huiverig voor zijn vanwege dat mensen muziek rippen.
Nu wil ik graag nog surround ondersteuning zien in de browsers...

[Reactie gewijzigd door CriticalHit_NL op 22 juli 2024 20:20]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.