Nee je zegt niets stoms, als je het TCP protocol niet van binnen en van buiten kent zou je er van uit gaan dat het inderdaad 1 weg verkeer is. Voor een deel heb je wel een beetje gelijk. Het aantal pakketjes wat terug moet voor bevestiging van ontvangst is gelijk, maar de grootte is een stuk kleiner waardoor je een veel kleine kans op fouten hebt bij retourverkeer.
Bij multicast verkeer is het zelfs nog meer een soort 1 richtingsverkeer, maar ook daar is af en toe een reactie nodig, omdat anders de stream niet meer wordt doorgelaten.
In het algemeen is het wel zo dat als jouw router op 200mW staat, en je laptop maar 60mW kan zenden, dat de laptop prima ontvangst heeft, maar ze elkaar toch niet goed kunnen 'zien'. Dit is en van de redenen dat mijn router ook op het standaard zendniveau staat, een sterker signaal heeft ook een gezondheidsnadeel, hoewel de meningen verdeeld zijn, vind ik een continu zender van 100mW in een woning (wat tegenwoordig iedereen wel heeft) best wel heftig.
Ik heb een N66u met 2.4GHz, maar ook 5.0GHz doet mee evenals mijn DECT station en mijn domitica spullen (vele plugwise stekkers). Hierdoor loop je thuis eigenlijk vrijwel continu in een stralingsveld rond.
Om deze reden heb ik recent ook deze spullen uit de slaapkamer verbannen, geen plugwise meer in de slaapkamer (maken een hééél zacht sissend geluid, 's nachts hoor je dat wel!) en ook mijn NAS is dus wel uit de slaapkamer, ook al staat hij 's nachts uit en is vervangen door een RBPI+ waar de stekker alleen in zit als ie in gebruik is. De NAS met 12TB hangt nu in de meterkast.
[Reactie gewijzigd door Fairy op 13 januari 2015 10:44]