Software-update: VLC Media Player 2.0.6

VideoLAN / VLC Media Player logo (75 pix)

Er is een update verschenen van versie 2.0 van VLC Media Player. Deze opensource- en cross-platformmediaspeler kan diverse audio-, video- en streamingformaten afspelen, zonder dat hiervoor de desbetreffende codec hoeft te worden geïnstalleerd. Downloads zijn ook beschikbaar voor Windows, terwijl de broncode het programma ook bruikbaar moet maken voor besturingssystemen als Linux, BSD en Solaris. Een versie voor Android is in ontwikkeling.

Versie 2.0, die codenaam Twoflower naar een karakter uit de Discworld-boeken van Terry Pratchett meegekregen heeft, is onder andere een stuk sneller op systemen die met een multicoreprocessor zijn uitgerust. Verder ondersteunt het programma nu meer mediaformaten, wordt ondertiteling in een betere kwaliteit weergegeven en is er experimentele ondersteuning voor blu-ray-schijfjes. In versie 2.0.6 zijn de volgende veranderingen en verbeteringen aangebracht:

VLC 2.0.6 "Twoflower" is an important update to our 2.0 media player.
  • Important update that fixes some regressions of the 2.0.x branch of VLC.
  • Introduces support for Matroska v4 files.
  • Introduces an important number of fixes for MKV, Ogg, AVI, WMV, HTTPS and subtitles support. Fixes FLAC 6.1/7.1, ALAC, and Intel HD 2000/3000 GPU decoding on Windows are also present.
  • Improves the Mac OS X, the D-Bus and MPRIS2 interfaces.
  • Uses a new compiler for Windows version, done by the MinGW-w64 project.
VLC Media Player screenshot (620 pix)
Versienummer 2.0.6
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 7, Linux, BSD, Windows XP, macOS, Solaris, Windows Vista, Windows 8
Website VideoLAN
Download http://www.videolan.org/vlc/#download
Bestandsgrootte 21,90MB
Licentietype GPL

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

12-04-2013 • 07:52

14

Bron: VideoLAN

Reacties (14)

14
14
11
0
0
1
Wijzig sortering
Ik hoop maar dat de blu-ray ondersteuning er nog in zit.

nieuws: VLC mag geen blu-ray ondersteunen in Frankrijk

~Edit~
Ik zie in de changelog dat ze iets onder OSX hebben verbeterd voor het afspelen van BR, dus zal support voor alle platforms er nog wel in zitten.

[Reactie gewijzigd door barchettanl op 24 juli 2024 06:18]

Vlc heeft bij mij nog nooit bluray afgespeeld op me laptop, dit is eigenlijk het enige wat die niet afspeelt.

Blu-ray speel ik bijna altijd wel op me ps3 af en die 1ne keer doe ik het met speler van nero, misschien dat die het nu doet onder windows 8 maar niet meer getest.

O kijk je moet daar wat voor doen blijkbaar eerst vanavond maar eens proberen of die het zonder doet en anders met de uitleg van hieronder.

http://vlc-bluray.whoknowsmy.name/

[Reactie gewijzigd door Carlos0_0 op 24 juli 2024 06:18]

Ik heb onder Ubuntu en Arch geen problemen met het afspelen van BR discs met VLC. Misschien een Windows instelling?
Zou kunnen vanavond eens effe puzzelen.
Blu Ray wil wel hoor, in VLC naar Media/map open/blu ray kiezen en dan de map waar de film staat en hoppaaaa ut werkt!
Nu spoelt VLC ook weer lekker door in een film bestand, had eerst allemaal last van het afspelen met 1080p materiaal, als ik dan doorspoelde bleeft het beeld gewoon hangen op het punt waarvandaan in spoelde. Nu met deze nieuwe versie werkt alles weer perfect.
Dat kan in geval van een MKV bestand ook liggen aan een probleem in MKVToolnix versie 6 en hoger. Ik had daar namelijk ook last van met VLC en mijn mediaspeler, nadat ik van versie 5.8 naar 6 ging. Een downgrade van MKVToolnix heeft voor mij de problemen met VLC en mijn media speler opgelost.
Dit lag niet aan de .mkv. Ik heb er ongeveer 50 uitgeprobeerd. Allemaal het zelfde probleem.
Dat klopt wat i_like_scotland zegt, hier meer informatie over dat probleem:
https://trac.bunkus.org/w...kVLCCannotSeekMkvmerge590

Ideaal dat dit is opgelost, anders moest ik steeds zorgen dat ik de mkv's met MPC opende.

Anyway, met 2.0.6 nog steeds het probleem op OS X 10.6.8 dat hij externe srt niet automatisch wilt inladen ondanks ze dezelfde naam hebben als het videobestand. Moet ze nu steeds manueel inladen :(

[Reactie gewijzigd door rgeerolf op 24 juli 2024 06:18]

Mag ik vragen waar MKVToolnix handig voor kan zijn ?, vlc speelt al mijn mkv gewoon goed af en ik heb deze tool helemaal niet los geïnstalleerd.

Laat maar heb het al gevonden

MKVtoolnix is a set of tools to create, alter, split, join and inspect Matroska files(mkv). Command line tools but mkvmergeGUI frontend is included (mmg.exe). Use MKVExtractGUI-2 to extract/demultiplex mkv video and audio files.

Iets wat ik dus al lang niet meer doe bestanden spliten of aan mekaar plakken, laatste keer dat ik zoiets deed bestond hd nog niet en downloaden je films vaak in 2 avi bestanden.
Zo kon je ze makkelijk aan mekaar plakken en ondertiteling toevoegen maar goed vlc pakt die automatisch mee.

[Reactie gewijzigd door Carlos0_0 op 24 juli 2024 06:18]

Check for updates werkt helaas nog niet.
Blijft nog steeds op 2.05 staan. Ik wacht wel ;)
Het is ook zo moeilijk om de installer even te downloaden :) , de update functie doet precies het zelfde.

Ik vind het makkelijk om de setup te bewaren op me usb met allemaal programma's, ik kan zo gewoon het altijd installeren bij iedereen.
Beste Speler die er is je heb niks anders nodigt speelt alles af :)

De 64bits versie werkt trouwens ook goed geen problemen hier mee

http://download.videolan.org/pub/videolan/vlc/last/win64/

[Reactie gewijzigd door Carlos0_0 op 24 juli 2024 06:18]

Ik heb nog steeds het probleem met 2.06 (op mijn Mac -10.8.3) dat als ik een MKV van een network share afspeel het een eeuwigheid duurt voordat het afspelen begint (geen probleem met andere containers)

[Reactie gewijzigd door sodium op 24 juli 2024 06:18]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.