Software-update: Paint.NET 3.5.10 build 4297

Paint.NET 3.0 logo (60 pix) Versie 3.5.10 van het fotobewerkingsprogramma Paint.NET is verschenen. Zoals de naam al doet vermoeden, heeft dit programma het .NET framework nodig om zijn werk te kunnen doen. Het is ooit begonnen als een studieopdracht van de Washington State-universiteit ter vervanging van het met Windows meegeleverde Paint, maar bevat inmiddels een hoop functionaliteit die we ook in uitgebreidere commerciële pakketten terugzien. Versie 3.5.10 verhelpt twee problemen die na het uitkomen van de vorige versie naar voren zijn gekomen.

Paint.NET v3.5.10 is now available

As promised, here’s the update that fixes the shortcut keys for View –> Actual Size. And as usual, you can either use the built-in updater from the Utilities menu, or you can download and install directly from the website. There’s no need to worry about removing the old version; that is all handled automatically.

The official changelist:
  • Fixed: Ctrl+Shift+A now works again as a shortcut for View -> Actual Size (broken in 3.5.9)
  • Fixed: Ctrl+0 still works for View -> Actual Size even if 10 or more images are open (broken in 3.5.9, it would switch to the 10th image).

Paint.NET 3.5.9 build 4291 screenshot
Paint.NET 3.5.9 build 4291 screenshot, klik op de afbeelding voor een grotere versie.

Versienummer 3.5.10 build 4297
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 7, Windows XP, Windows Server 2003, Windows Vista
Website Paint.NET
Download http://www.dotpdn.com/downloads/pdn.html
Bestandsgrootte 3,55MB
Licentietype Freeware

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

10-10-2011 • 09:11

7

Bron: Paint.NET

Update-historie

Reacties (7)

7
7
3
1
0
2
Wijzig sortering
Ik gebruik deze nu ook al een tijdje en bevalt prima. Zo nu en dan bewerk ik eens wat plaatjes en dit programma is daar goed genoeg voor. Op het forum kun je ook leuke tutorials vinden.

Voor een gratis programma is dit zeker een aanrader ;)

[Reactie gewijzigd door Martijn085 op 23 juli 2024 18:22]

volgende relaese word een grote stap, als je alle losse windows kunt vastzetten
Alles losse windows? Bedoel je nu GIMP of de "losse windows" met de color chart, tools, layers etc.?
volgende relaese word een grote stap, als je alle losse windows kunt vastzetten
Tja, die grote update (3.6? 4.0?) laat al heel lang op zich wachten, maar dat is het (onvermijdelijke) effect van een 'gratis' programma.

Persoonlijk hoop ik dat de ondersteuning voor tekentablets weer terug komt, deze was nl. uit versie 2.6 of zo verwijderd vanwege het extreme buggy karakter destijds. Verder sluit ik me volledig aan bij de meerderheid hier: topprogramma voor de hobby-fotograaf.
Paint.NET blijft een aanrader, het is echt een zeer fijn en gratis programma voor de amateur fotograaf :)
De installer is wel superirritant. Die blijft een kwartier hangen op het doneren scherm. Zogenaamd om de libraries te optimaliseren. Totaal nutteloos, raar ook als ze dat willen verdedigen aangezien geen enkele installer dit doet.
is idd. wel redelijk irritant, al duurt het bij mij geen kwartier (eerder 1min of zo)

wat ik wel handig vind is dat je de update installatie kunt uitstellen tot je gedaan hebt met werken (en dus het programma afsluit)!

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.