Software-update: VLC Media Player 1.1.8

VideoLAN / VLC Media Player logo (60 pix)

De ontwikkelaars van VideoLAN hebben een update uitgebracht voor de twee maanden geleden verschenen versie 1.1.7 van VLC Media Player. Deze opensource-crossplatform-mediaspeler kan diverse audio-, video- en streamingformaten afspelen, zonder dat hiervoor de desbetreffende codec hoeft te worden geïnstalleerd. VLC Media Player is beschikbaar voor Windows 2000 en hoger, Linux, Mac OS X en BSD. Oudere versies zijn ook beschikbaar voor onder andere Windows 9x, BeOS, Morphos en Windows CE. Sinds versie 1.1.1 is er DxVA2-hardwareversnelling in combinatie met ATi-videokaarten, mits minimaal versie 10.7 van de Catalyst-drivers wordt gebruikt. In versie 1.1.8 zijn de volgende veranderingen en verbeteringen aangebracht:

What's new in 1.1.8
  • Security update regarding video width concerning some demuxers
  • Support for a new Dirac encoder based on libschroedinger
  • Package of the new VP8/Webm encoder 'Bali'
  • Notable updates in .mp4, .ogg, .ape demuxers
  • Major updates in most language translations
  • Fixes in skins2 supports of Winamp2 skins
  • Upgrade on the look of VLC for Mac OS X
  • Auto-detection for .txt subtitles is fixed
  • Fixes on Windows integration, notably regarding volume keys
  • Codecs updates
  • Many miscellaneous fixes
VLC media player 0.9.2 screenshot (481 pix)
Versienummer 1.1.8
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 7, Windows 2000, Linux, BSD, Windows XP, macOS, Solaris, Windows Server 2003, Windows Vista, Windows Server 2008
Website VideoLAN
Download http://www.videolan.org/vlc/#download
Bestandsgroottes 19,60MB - 25,10MB
Licentietype GPL

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

24-03-2011 • 14:37

27

Submitter: adoy

Bron: VideoLAN

Reacties (27)

27
26
15
0
0
2
Wijzig sortering
Ik heb wel's last gehad van twee kleine irritaties:

- video is vaak een beetje dof (laag contrast, overbelicht)
Ik weet dat dit anders in te stellen is, maar waarom is de default soms niet goed? In WMP zien dezelfde filmpjes anders mooi uit... en ik heb hetzelfde effect gezien op meerdere PCs, dus ligt het niet aan mijn systeem.

- onintuïtieve volume niveau's
Waarom gaat de slider in de button-bar van 0-200%... en dan in full-screen gaat 'ie nog dubbel zo hoog!? Waarom niet 0-100% in beide gevallen? Als het daarna nog steeds te zacht is, zet dan een boost knopje ergens...
Ben benieuwd of de volume regeling nu anders is, met dat "volume keys" fix.
100% is het volume zoals dat in je audiofragment zit. Bij 200% is het gok ik de bedoeling dat het output-niveau twee keer hoger ligt. Bij laptopspeakertjes en dergelijke kan dat best wel handig zijn: als je een film hebt waarin het volume laag is en je windows volume al maximaal staat, dan kun je VLC gebruiken om het volume nog even flink op te schroeven. In alle andere gevallen (dus als je normale boxen hebt) zou ik eerst het volume van je boxen verhogen en daarna pas VLC boven de 100% uitbrengen.

Waarom je met muisscrollen en keyboard shortcuts 400% kan krijgen, terwijl de button maar tot 200% gaat weet ik eigenlijk niet.

[Reactie gewijzigd door Toolskyn op 22 juli 2024 21:55]

Waarom je met muisscrollen en keyboard shortcuts 400% kan krijgen, terwijl de button maar tot 200% gaat weet ik eigenlijk niet.
Ik gebruik standaard 200%, omdat de rest te zacht is van geluid.

Waarom de button maar tot 200% gaat kan te maken hebben met het feit dat heel veel bestanden last krijgen van een overboost effect op het geluid als je boven de 200% gaat, volgens mijn eigen ervaringen. Tot 200% is dat meestal niet het geval, behalve bij bestanden die al op het randje van te luid zijn opgenomen. Als het geluid te luid is, dan begint het zo te kraken en schel te klinken, iets dat je ook vaak tegenkomt bij telecine en screener releases van films.
Ik neem ook aan dat "100%" gelijk moet staan aan 1:1 geluidstroom naar de geluidskaart, maar om verschillende niveau's aan te geven op verschillende plekken is wel verwarrend - vooral omdat het meestal veels te zacht is op 100% bij video kijken. (Vraag ik me ook af waarom dat bijna altijd zo is, terwijl muziek meestal *ontzettend* hard is in vergelijking - jaja, compressie in de pop-industrie, ik weet het).

Ik zou het toch beter vinden om een "2x" knopje neer te zetten naast een slider van 0-100%... met een "clipping LEDje" om te laten zien wanneer de output daadwerkelijk overbelast is. Een optie om de boost automatisch aan te zetten bij video maar uit bij audio zou dan perfect zijn.
Anoniem: 390875 @MossMan25 maart 2011 02:08
Ik heb wel's last gehad van twee kleine irritaties:

- video is vaak een beetje dof (laag contrast, overbelicht)
Ligt bijna altijd aan het (gebrek aan) gebruik van video overlay.

Dit krijg ik bijvoorbeeld als ik VLC twee maal opstart. De eerste is prima, de tweede is flets. Reden: Mijn videokaart kan maar 1 video overlay aan.

Waarom ze überhaupt verschillen is dan weer een andere vraag.. ik heb geen aparte instelling voor desktop vs video overlay (dwz, ik heb ze wel, maar ze staan hetzelfde ingesteld).

Volume ding.. tja - is maar waar je aan gewend bent, denk ik.
Heeft deze versie ook weer last van het "loading font cache probleem"? De afgelopen versies hadden dit altijd. Er is wel een workaround voor door in de instellingen te kiezen voor de "dummy font renderer", maar dat zou eigenlijk niet moeten. ;) Voor de rest een prima programma voor allerlei formaten.
gebruik je toevallig ccleaner? er wordt namelijk ergens een leeg bestandje aangemaakt nadat de font cache is gechecked ter controle. Als dit bestandje er niet is als vlc start dan checkt ie ff alles opnieuw. Heb helaas nog niet kunnen vinden waar dat bestandje staat en ccleaner haalt em bij mij de hele tijd weg. (niet dat ik zin heb gehad om te zoeken)

Verder mooi dat ze verbeteringen blijven doorvoeren bij zowel nieuwe als oude codecs. Nooit problemen gehad met vlc en het wordt op bijna alle platformen ondersteund.
Je kunt bij CCleaner bovenin aangeven welke programmas 'gecleaned' moeten worden. Sinds ik daar VLC Player uitgezet heb komt die melding (rebuilding font cache, of iets in die richting) nooit meer terug.
Bizar, klik hier op 'Controleer op update...' en krijg de melding dat ik de laatste versie (1.1.7) heb. Dan maar handmatig!
Net thuis gewoon de update functie gebruikt

[Reactie gewijzigd door Carlos0_0 op 22 juli 2024 21:55]

inderdaad, ik heb hem ook handmatig moeten updaten :?
Anoniem: 234453 24 maart 2011 20:31
Onder Linux (Mint) schakelt VLC de screensaver niet uit , ook al heb je die optie wel aangevinkt. Daardoor moet je soms een knal tegen de muis geven als plots je screensaver in actie schiet tijdens het kijken naar een film.

Er bestaan wel workarounds voor, maar het zou toch wel handig zijn als ze dit in deze versie opgelost zouden hebben. Ben benieuwd.
VLC was/is een topprogramma toen de alternatieven nergens te bekennen waren. Het speelt nog steeds alles af, maar ik heb toch liever een licht programma zoals potplayer.
waarom is er eigenlijk geen dxva versnelling voor nvidia kaarten?
dat is eigenlijk het enige, samen met het uiterlijk voor windows (op mac ziet het er echt goed uit) wat me er van weerhoudt om dit als enige speler te gebruiken. Gebruik nu ook nog best vaak mpc hc.
Anoniem: 387748 25 maart 2011 02:03
Trojan.Win32.TDSS.ccpy was found in C:\Users\l\Downloads\vlc-1.1.8-win32.exe.part on 25-3-2011 2:02:20 vaag zonealarm zegt dat het virus.
Hier hetzelfde. Krijg bovendien het bericht:

Fout bij kopiëren van bestand of map

Kan vlc-1.1.8-win32[1] niet kopiëren. De toegang is geweigerd.

Controleer of de schijf vol of tegen schrijven
is beveiligd of dat het bestand momenteel in gebruik is.


Merkwaardig. Ik heb ook al de directe link geprobeerd, met hetzelfde resultaat...

Edit: Ook een andere mirror (Surfnet) geeft hetzelfde probleem.

Edit 2: Ook andere mirrors bleven deze fout geven. Uiteindelijk het bestand met uitgeschakelde AV gedownload, en pas na de voltooide download het bestand laten scannen. Resultaat: geen virus, VLC 1.1.8 draait als een zonnetje... ;)

[Reactie gewijzigd door Freecelladdict op 22 juli 2024 21:55]

niks mis mee map of schrijf ik kan alles downloaden behalve vlc :/
Is een false positive. De fix zal (bijna) uit zijn.
ideale speler speelt alles af mooi beeld met full hd nog nooit problemen er mee gehad.
Anoniem: 390875 @Carlos0_024 maart 2011 15:54
Enige probleem dat ik gehad heb is met skippen (dwz VLC skipte stukjes dat het niet zou moeten skippen, maar ook zelf proberen te skippen/seeken resulteerde al snel in een seek naar een heel stuk verderop) van stukjes van een (zelfgemaakte) DVD kopie (zowel bij rechtstreeks laden van ISO als bij het afspelen via een virtual drive). MPC Home Cinema werkte daar wel goed. Gebeurde alleen bij die ene DVD dus wie weet waar dat aan zou moeten liggen.

Verder top speler. Vooral het sneller af kunnen spelen met redelijk behoud van audiokwaliteit is super. Trage film van 2 uur kan ook prima in 1½ uur, zonder delen over te hoeven slaan. Nadeel is dat de echte wereld ineens zo traag lijkt :+

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 390875 op 22 juli 2024 21:55]

Trage film van 2 uur kan ook prima in 1½ uur, zonder delen over te hoeven slaan.
Dat is best ziek.
Ziek is dat er nutteloos trage / compleet overbodige scènes in films zitten tegenwoordig.

Ik snap best dat er soms, om artistieke redenen, er een stil karaktermomentje is waarbij dat karakter niet veel meer doet dan peinzend kijken en aan een koffie lurkt.

Maar als een karakter in een actiefilm een hele expositie van 20 minuten over z'n verleden gaat houden wat verder weinig weerslag heeft op het verhaal.. hop, VLC op 150% of zelfs 200% :)
Ik bedoel meer dat de jonge generatie (waar jij kennelijk bij hoort) kennelijk alleen geeft om actie en snelheid en weinig interesse heeft om iets wat een filmmaker wil vertellen. Het moet allemaal snel snel snel.
Een kijken of het onderbreken van het geluid is opgelost..om de 5 seconden is er een hele korte onder breking, erg irritant :(
Anoniem: 340068 25 maart 2011 00:40
VLC speelt alles en het meest soepel af... ik heb nog niks gehad dat ie niet afspeelt...
Ubuntu 10.10 hier
Topper...

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 340068 op 22 juli 2024 21:55]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.