Software-update: Paint.NET 3.36

Paint.NET 3.0 logo (60 pix) Gisteren versie 3.36 van Paint.NET 3.35 uitgebracht. Dit fotobewerkingsprogramma wordt in C# ontwikkeld en heeft minimaal versie 2.0 van het .Net Framework nodig. Paint.NET zit wat functionaliteit betreft tussen het met Windows standaard meegeleverde Paint en professionele commerciële programma's als Paint Shop Pro en Photoshop in. Upgraden naar de nieuwe versie kan vanuit het programma zelf, of er kan een 1,52 megabyte grote webinstaller van deze pagina worden gedownload. Hieronder is te vinden wat er allemaal sinds versie 3.35 allemaal in het programma veranderd is:

Improved:
  • Effect rendering should be a little faster now.
Changed:
  • Implemented some changes to the "Add Noise" effect that were suggested by a forum member.
  • The canvas background color is now always #c0c0c0.
  • The auto-updater should now correctly detect .NET 3.5 and newer, which will help to save bandwidth when Paint.NET v4.0 is released (it will require .NET 3.5).
Fixed:
  • Paint.NET now works on a system that has the .NET 3.5 SP1 "Client Profile" installed.
  • When zoomed in and the cursor is to the top-left of the image (negative coordinates), the ruler is now highlighted in the correct area. Fixed: The effect rendering system no longer sets the "Tag" property on the configuration dialog.
  • Some incorrectly authored plugins would cause a crash when loading their support details (author, copyright, etc.).
  • There was a bug in the color wheel for IndirectUI that caused it to show the wrong values at initialization.
  • There was a performance problem for effects that used the IndirectUI color wheel control.
  • In some rare cases, Paint.NET would crash while shutting down.
  • When using the "Fixed Ratio" feature of the Rectangle Selection tool, it would crash if 0 was specified for both the width and height.
[break]
Paint.NET 3.35 screenshort (481 pix)
Versienummer 3.36
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows XP, Windows Server 2003, Windows Vista
Website Paint.NET
Download http://www.dotpdn.com/downloads/pdn.html
Bestandsgrootte 1,52MB
Licentietype Voorwaarden (GNU/BSD/etc.)

Reacties (11)

11
10
2
0
0
0
Wijzig sortering
Ik vind het een heerlijk programma. Photoshop oid heb ik niet nodig, Paint kan net te weinig en werkt niet echt lekker. Dit programma is voor velen de uitkomst.
ik gebruik dit prog vooral voor de kleinere taken van het foro bewerken, ff snel iets croppen of de size veranderem, of gewoon kleine aanpassingen doen aan een foto, toch mist dit prog wat dingen en functies

nadelen als:
bij het opslaan flattend die je layers.. maar doet ze niet terug (zou relatief simpel zijn om te maken en een stuk fijner..)
en nog een nadeel vind ik dat er geen instelbare grid optie inzit (alleen een 1x1 px grid) en hun oplissing: maak een grid in een nieuwe layer.. niet echt optimaal maar ja. het is te doen (niet vergeten weg te halen als je m dan opslaat anders is het een permanente grid)

Edit

heb ook ff gimp op me pc gezet.. (windows xp)
paint.net start in 0.8 seconde ofzo, gimp daar in een krappe 3 seconde.
en verder vind ik in gimp ook niet fijn dat al je windows los zijn :S dus als je meerdere windows hebt openstaan voor gimp moet je 3 windows van gimp naar voren halen om het op de voorgrond te krijgen.. (weet nit of je dat kan aanpassen ben er nog niet ingedoken eerste dat ik zag)

[Reactie gewijzigd door GhostShinigami op 23 juli 2024 12:32]

Je bedoelt wellicht 'bij het opslaan in non-layer formaat'. ;)
Maar inderdaad, een 'save copy as' functie zou een voorname toevoeging zijn!
ja ik bedoel inderdaad een non layer format.
het is gewoon vervelend als je daarna eerst ctrl+Z moet doen om je layers weer terug te krijgen

wat wel heerlijk is: (ik weet even niet meer zeker of het nou een plugin is of dat het er standaard inzit) maar het opslaan van bestanden met automatisch het selecteren van de bit depth (32 bits 24 of 8 ) zonder quali verlies echt geweldige optie kan aardig wat filesize schelen. vaak is 32 teveel en is 24 goed, dat word voor je uitgezocht.

[Reactie gewijzigd door GhostShinigami op 23 juli 2024 12:32]

Dat zit er nu standaard in.

Je kunt je image ook opslaan als *.pdn. Op die manier behoudt je je layers. Maar inderdaad, het zou wel makkelijker zijn zo'n save copy as functie.
Echt een superprogramma dit, alle standaard taken zijn makkelijk uit te voeren en de interface is echt overzichtelijk.
Het zal. The Gimp is een van de meest onplezierige programma's waar ik ooit mee gewerkt heb. Traag, log en een draak van een interface. Paint.net werkt wat dat betreft een stuk beter :)
als het niet kan skewen is het geen image editing software. Hell, zelfs Paint kan skewen. Ook vindt het ding zich zo belangrijk dat het bij elke minor update een system restore point moet maken. Nou moe, het kan maar beter niet zodanig met mijn systeem zitten klooien dat ik het zal nodig hebben

[Reactie gewijzigd door bluppfisk op 23 juli 2024 12:32]

Uit het artikel:
the top choice for photo retouching and image composition on X Windows systems.
Er is niet eens een X Windows versie van Paint.NET, beetje zinloos om dit artikel hier aan te halen dus.
Zowiezo is Paint.NET niet bedoeld als volledigde Gimp / Photoshop concurrent. Het is gewoon een makkelijk programma voor de belangrijkste photo-editing functies.

[Reactie gewijzigd door Japs op 23 juli 2024 12:32]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.