Zoals bij elk jaaroverzicht kunnen we het niet laten om alvast vooruit te kijken naar de komende twaalf maanden en daarbij een beetje te speculeren.
We verwachten dat Google halverwege het jaar een nieuwe Androidversie toont, vermoedelijk met versienummer 5.0, waarin de Google Now-zoekdienst waarschijnlijk verder uitgewerkt is.
Visueel gezien verwachten we geen grote wijzigingen; de afgelopen jaren heeft Android met elke revisie grote stappen gezet en Google is duidelijk toe aan een beetje stabiliteit. De nieuwe Holo-interface is nu redelijk compleet, er zijn richtlijnen voor app-ontwikkelaars en door het ecosysteem redelijk stabiel te houden kan Google aan ontwikkelaars de tijd en rust geven die ze nodig hebben om een mooie Android-app te bouwen.
Nieuwe Nexus-tablets verwachten we eigenlijk niet; de Nexus 10 is net uit en de Nexus 7 doet het nog steeds heel erg goed. Wellicht dat Google de Nexus 7 nog een soort refresh geeft. Van andere fabrikanten verwachten we de gebruikelijke bump in specificaties. Het hogeresolutie-paneel dat Samsung in de Nexus 10 gebruikt zal zeker ook zijn weg vinden naar een nieuwe Galaxy Tab en bij andere fabrikanten verwachten dat een resolutie van 1920x1080 pixels toch wel de norm gaat worden bij 10,1"-modellen. Daarnaast zullen we in 2013 ook meer Cortex A15-socs zien. In navolging van de Nexus 7 en iPad mini zullen veel bedrijven zich ook op kleinere tablets gaan storten
Normaal is maart een van de maanden waarin Apple nieuwe hardware introduceert, en de afgelopen paar jaar zat bij de nieuwe lineup altijd een iPad. Nu Apple dit najaar de iPad mini geïntroduceerd heeft en de normale iPad een nieuwe processor heeft gegeven, is het nog maar de vraag of we in de eerste helft van 2013 wel een nieuwe iPad gaan zien.
Daarom denken we ook dat we voor nieuwe iPads moeten wachten tot eind 2013, wanneer vrijwel zeker de opvolger van de iPad mini uitgebracht zal worden. Het scherm van de mini, maar ook de Apple A5-soc, zijn nu al niet nieuw meer te noemen en in 2013 is een update dan zeker op zijn plaats.
De grote vernieuwing moet de komende jaren misschien wel van iOS gaan komen. Apples mobiele besturingssysteem werd de laatste jaren redelijk conservatief en evolutionair doorontwikkeld, maar daar lijkt verandering in te komen. Apple heeft industrieel ontwerper Jonathan Ive, die verantwoordelijk voor het ontwerp van onder andere de iPhone, iPad en iMac is, nu ook verantantwoordelijk gemaakt voor softwaredesign. Of we daar in 2013 al de eerste resultaten van gaan zien is afwachten.
De eerste Windows 8- en RT-tablets die we in 2013 gaan zien, zijn de modellen die eigenlijk eind 2012 uit hadden moeten komen, maar die deadline niet gehaald hebben. Tablets zoals de XPS 10 van Dell en de ATIV Tab's van Samsung. Daarnaast gaan we een heleboel hybride-modellen zien die een kruising zijn tussen tablet, netbook en volwaardige laptop.
We verwachten tevens dat Microsoft in 2013 de hardwarerestricties wat versoepelt zodat we moderne soc's als de Snapdragon S4 Pro, de Exynos-serie en misschien zelfs wel de Tegra 4 in Windows RT-tablets zullen gaan zien. Dat moet de tweede generatie Windows RT-tablets een stuk rapper maken. Aan de Intel-kant verwachtten we in 2013 de eerste Atom-processors van een nieuwe generatie die op 22nm geproduceerd zullen worden en eveneens fors sneller zullen zijn.
Ook op softwarevlak lijkt 2013 een interessant jaar te worden want er gaan sterke geruchten dat Microsoft halverwege het jaar met een eerste update voor Windows 8 komt die nu nog schuilgaat onder de codenaam 'Blue'. Over wat 'Blue' precies is gaan de meest wilde verhalen rond; volgens sommige sites zou het gaan om een servicepack, maar andere bronnen melden dat deze update ingrijpende veranderingen in de interface met zich mee zal brengen.
[Reactie gewijzigd door Mangofruit op zondag 30 december 2012 08:50]
[Reactie gewijzigd door Cr0N op zondag 30 december 2012 10:35]
Desktops zullen er waarschijnlijk nooit uitgaan, ook al is het voor de developers. Ik zie mijzelf nog niet op een iPad websites maken. Ook foto/videobewerken zal veel langer op pc's blijven omdat je voor beiden grote, mooie schermen nodig hebtDe tablets al tot wasdom? Welnee, we staan pas aan het begin van een nieuw tijdperk. Passé is de desktop en laptop wanneer tablets echt krachtig worden
[Reactie gewijzigd door Jack77 op zondag 30 december 2012 15:32]
Lijkt me sterk, ze vervullen een andere functie. Tablets zijn geweldig voor het consumeren van informatie, maar laptops en desktops zijn nog steeds onverslagen op het gebied van content creation. Maken van tekeningen, muziek, spreadsheets of documenten, je zal er toch echt een laptop / desktop voor moeten hebben.Passé is de desktop en laptop wanneer tablets echt krachtig worden.
[Reactie gewijzigd door TheTeek op maandag 31 december 2012 17:09]
[Reactie gewijzigd door Cheap Apps op zondag 30 december 2012 13:35]
[Reactie gewijzigd door itsRay op zondag 30 december 2012 09:05]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Asus Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Laptops Sony Games Microsoft Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True