Ticketmaster gaat de traditionele captcha's uitfaseren, ten faveure van een gebruikersvriendelijker systeem. Gebruikers moeten daarbij bijvoorbeeld een vraag beantwoorden of een merk omschrijven. Er is veel onvrede over traditionele captcha's.
Bij de nieuwe captcha's van Ticketmaster moet niet langer een woord of een combinatie van cijfers en letters worden overgetikt, zoals gebruikelijk bij captcha's, maar moet bijvoorbeeld een multiple choice-vraag worden beantwoord. Ook kan de gebruiker worden gevraagd om de temperatuur op te geven waarbij water bevriest, of moet een merk in een woord worden omschreven.
De nieuwe captcha's moeten gebruikers een betere ervaring bieden dan traditionele captcha's. Een woordvoerder van Ticketmaster beweert tegenover de BBC dat het beantwoorden van de vragen bij Ticketmaster gemiddeld zeven seconden duurt, waar dat bij traditionele captcha's veertien seconden zou zijn. Daarnaast is de techniek volgens Ticketmaster effectiever in het tegenhouden van bots.
Voor zover bekend is Ticketmaster de eerste grote website die de traditionele 'overtyp'-captcha's uitfaseert. Het bedrijf maakt gebruik van bestaande techniek, die is ontwikkeld door de startup Solve Media. Dat bedrijf claimt dat het systeem ook kan worden ingezet voor het tonen van advertenties: gebruikers moeten dan bijvoorbeeld het merk 'Dyson' in hun eigen woorden omschrijven, en in ruil daarvoor geeft Dyson het bedrijf een vergoeding.

[Reactie gewijzigd door intGod op donderdag 31 januari 2013 10:11]
Soylent Green is PeopleMaar vragen zoals deze: 'Soylent green', ik weet niet eens wat dat is!
[Reactie gewijzigd door Ortep op donderdag 31 januari 2013 10:58]
Klopt, maar dat wil je toch niet? Stel je toch eens voor dat je bij de kassa van de supermarkt verplicht zo'n vraag moet beantwoorden voordat je je boodschappen meekrijgt... complete bevolkingsgroepen zouden verhongerenMaar wat voor een vragen je ook stelt, er is altijd wel iemand die iets, of veel, niet weet
[Reactie gewijzigd door Rick2910 op donderdag 31 januari 2013 11:03]
Absoluut mee eens. Op slechtere dagen vraag ik 10 keer een nieuwe aan omdat ik het zeker wil weten en geen lange woorden wil hebben. Irritante dingen.Dat zou allemaal niet zo'n drama zijn als de pagina's niet, na het foutief intypen van een captcha, bepaalde velden weer delete en je de (bijvoorbeeld) wachtwoorden wederom dubbel moet invullen.
[Reactie gewijzigd door Redsandro op donderdag 31 januari 2013 19:36]
Dan doet captcha precies wat het moet doenDe bestaande captchas zijn absoluut een drama, zelfs ik (niet blind/doof/achterlijk/ongeletterd) heb er vaak meerdere nodig voor ik er door kom.
[Reactie gewijzigd door Beesje op donderdag 31 januari 2013 12:21]
Hetzelfde google translate lijkt me een prima oplossing om dit op te lossen. Gewoon de vraag invoeren en de antwoorden één voor één. Lijkt me prima te doen.Je bent als leek soms overgelevers aan sites die in je eigen taal zijn geschreven, waar nu de g00gle translate functie nog gebruikt kan worden om pagina's te lezen (de vertaalfouten zijn overkomelijk).
Zijn Thunderdomeganger dan zo danig dom dat ze geen simpele vragen kunnen beantwoorden?Ik denk dat er met dit soort ingewikkelde vragen niet veel tickets verkochten zullen worden voor de Thunderdome evenementen.
[Reactie gewijzigd door intGod op vrijdag 1 februari 2013 11:30]
Zoals ik al aangaf, in de meeste gevallen. Als het antwoord fout is mag je gewoon een andere vraag beantwoorden dus ik zie het probleem niet.vegetarian eat bacon: 13.600.000 hits op google.nl
vegetarian eat carrot: 12.700.000 hits op google.nl
Antwoord volgens jouw bot: Vegetarians eat bacon.
Goed bezig!
Dat is dus niet zo. Je moet een "slimme" bot hebben(lees: ingewikkelde kunstmatige intelligentie) of een gigantische database erachter met alle mogelijke antwoorden.Een simpele bot voor deze captcha is anders binnen een paar minuten geschreven. Het OCR (Optical Character Recognition) voor de 'oude' captcha's zijn veel vervelender.
[Reactie gewijzigd door DutchStoner op donderdag 31 januari 2013 14:02]
[Reactie gewijzigd door Beesje op donderdag 31 januari 2013 10:51]
[Reactie gewijzigd door Mindstorms op donderdag 31 januari 2013 12:43]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Asus Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Laptops Sony Games Microsoft Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True