Om weer een winstgevend bedrijf te worden, wil Kodak zich voortaan enkel nog richten op printers en het leveren van aanverwante diensten aan zakelijke gebruikers. De divisies voor het afdrukken van foto's en scanners worden verkocht.
Kodak heeft bekendgemaakt dat het twee divisies gaat verkopen. Het gaat om de divisies waar het bedrijf groot mee is geworden.
De personalized imaging-divisie maakte onder meer fotopapier, en ook fotokiosken in winkels en souvenirfoto's in pretparken vallen hieronder. De document imaging-tak levert scanners en aanverwante diensten, vooral aan het bedrijfsleven. Beide divisies zullen dus worden afgestoten.
In de toekomst wil Kodak, dat onder de Amerikaanse faillissementswetten een doorstart probeert te maken, zich richten op het verkopen van printers en het leveren van bijbehorende diensten; een sector waar Kodak nu al actief in is, maar waar weinig groei in zit.
Kodak stopte eerder dit jaar met het produceren van digitale camera's; een techniek die Kodak zelf heeft uitgevonden. Kodak hoopte ruim tweeënhalf miljard dollar op te halen met de verkoop van zijn patentenportfolio, maar er zou slechts tussen de 150 en 250 miljoen dollar op zijn geboden.