Hoofdcategorieën
Device Settings

Samsung werkt aan smartphone zonder schermrand

Door Bauke Schievink, vrijdag 24 februari 2012 14:42, views: 40.072

Samsung heeft naar verluidt een smartphone in de pijplijn waarbij het scherm geen bezel heeft. Het schermpaneel, van het amoled-type, zou tot aan de rand van het toestel doorlopen. De fabrikant heeft de telefoon nog niet officieel aangekondigd.

Volgens een Koreaanstalige krant is Samsung al sinds vorig jaar bezig om het toestel te ontwerpen, waarbij vooralsnog details ontbreken over hoe het bezel-loze design wordt geproduceerd. Ook zijn er nog geen plaatjes gesignaleerd die tonen hoe de fabrikant de randloze telefoon heeft vormgegeven. 

Van de specificaties is eveneens het meeste nog onduidelijk. Er zou een groot amoled-paneel zijn ingebouwd, maar de precieze grootte en het precieze type werden niet uit de doeken gedaan. Het is waarschijnlijk dat voor Android wordt gekozen als besturingssysteem; Samsung laat bijna al zijn smartphones op Googles mobiele besturingssysteem draaien.

Het randloze toestel staat vooralsnog bekend onder de codenaam Galaxy B. De verwachting is dat Samsung het toestel ergens halverwege het jaar aankondigt, waarna de release in het derde kwartaal moet plaatsvinden. Aanvankelijk zou de fabrikant de Galaxy B tijdens het komende Mobile World Congress aankondigen. Het is onduidelijk waarom die aankondiging is uitgesteld.

Mockup: Samsung-smartphone zonder rand

Volgende 14:50 Universiteit sluit bittorrent af in studentenflats
Vorige 14:08 Medeoprichter Guerrilla Games vertrekt naar Visceral Games
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  »

Het is erg goed van Samsung dat ze experimenteren met dit soort zaken, dat zouden meer fabrikanten moeten doen. Toch is het wel een vreemd idee, zo zonder rand eromheen...

Dat het mooi is, lijkt me wel, maar of het handig is? Het lijkt me erg lastig om het toestel vast te houden zonder per ongeluk het scherm aan te raken. Sowieso, als die echt randloos zou zijn, betekent dit dus ook geen bovenkant/onderkant. Waar plaats je de frontcamera, microfoon/speaker?

Wellicht dat de bezels aan de zijkant van het toestel afwezig zijn.. Misschien dat er bovenaan wel een smalle bezel achter de glasplaat wordt weggewerkt, waar de frontcam en speaker achter zitten.
Ben erg benieuwd naar de eerste foto's :)

Edit: zoals op die foto die er nu onderstaat dus... :+

[Reactie gewijzigd door ruurd v. op vrijdag 24 februari 2012 15:06]


Omdat het resistieve gedeelte (touchscreen) aan de bovenkant van het scherm zit en niet aan de zijkant. Als ik mijn telefoon beet hou, komen mijn vingers niet op het scherm uit. Zou dus in principe geen probleem moeten vormen.

Wat betreft randloos, dat staat er niet. Als men dit op kleine schaal kan ontwikkelen is het een voorbode om dit op grote schaal (LCD TV's) ook te kunnen doorontwikkelen. De microfoon en speaker zullen er waarschijnlijk gewoon onder en boven het scherm bevinden.

*edit* Er is inmiddels een plaatje bijgekomen

[Reactie gewijzigd door Melcindomien op vrijdag 24 februari 2012 15:07]


Probeer is met 1 hand je smartphone vast te houden en vervolgens met je duim iets te drukken op de andere kant. Je hand raakt dan toch de scherm een beetje aan. Ik heb dit probleem regelmatig met browsen met m'n sgs2. Helemaal randloos lijkt me dan ook erg vervelend werken.

Misschien loopt het scherm wel helemaal door, maar is het niet tot aan de rand aanraakgevoelig?

hmm, Mooie mogelijkheid voor gestures

(wat de playbook ook heeft, door van de rand naar binnen te sliden, open je nieuwe mogelijkheden)

En dan moeten alle apps er maar rekening mee houden dat er geen buttons aan de rand van het scherm mogen staan?

In Android 4.0 is de rand in de browser wel belangrijk voor mij !!

Ik gebruik namelijk deze geniale knoppen die ontstaan als je vanaf de rand naar binnen glijd:
http://compixels.com/wp-c...ser+-Android-Controls.jpg

Heb dat nog niet in een andere browser gezien. En werkt zeer efficiënt. Als je beetje de Android truukjes door hebt is Android 4.0 echt wel de meeste efficiënt werkende mobiele OS die er bestaat.
Een beetje stijlere leercurve datwel, maar eenmaal daar.. werkt alles veel sneller :)

Heb dat nog niet in een andere browser gezien
in ios heeft bijna iedere browser zo'n dial-style bediening. (safari niet)

ze zullen waarschijnlijk pas vanaf dat een bepaald percentage van het oppervlak van een icoon wordt geraakt input registreren, dus bvb meer dan 30% waardoor dit soort side-touch geneutraliseerd wordt

De design technisch optimale plek voor microfoon, speaker en camera is natuurlijk achter het schem.

Omdat het resistieve gedeelte (touchscreen) aan de bovenkant van het scherm zit en niet aan de zijkant. Als ik mijn telefoon beet hou, komen mijn vingers niet op het scherm uit. Zou dus in principe geen probleem moeten vormen.

__________________________

jouw vingers niet nee.. maar ik heb wel eens soms dat als ik de telefoon met 1 hand vast hou en ik iets bovenaan wil aantikken, dat de muis van mijn hand het scherm wel eens aanraakt.. ( ligt er net aan hoe goed ik de telefoon vast heb,)

Een microfoon zit nu ook veel al in de zijkant (onder het scherm) van de behuizing en niet aan de voorkant... De speaker dat kon nog wel eens lastig zijn maar het is niet onmogelijk om het geluid zo te produceren dat je ondanks het scherm toch gewoon kunt horen wat de andere kant te zeggen heeft.

Ook knoppen en zo kunnen gewoon aan de zijkant van het scherm geplaatst worden geen bezel is niets meer dan een glasplaat die doorloop tot de randen van het scherm en dus gewoon op de behuizing is gelijmd. Alles dat er gebeurt is dat het beeld producerende oppervlak door loopt tot de rand van het toestel maar anders dan dat zal het een toestel zijnd dat eigenlijk niet veel anders is dan de Galaxy S2 of de aankomende Galaxy S3.

De reden dat Samsung deze nieuwe telefoon nog niet wil aankondigen is simpel, de S3 kan heel erg goed verkopen tot die tijd maar als mensen weten dat er een "veel beter" toestel aankomt dat ze nog liever willen hebben dan de S3 dan zal Samsung veel verkopen mislopen en op die manier aan marktaandeel in moeten leveren op hun concurrenten zo als Apple.

Ik hoop dat het gerucht waar is en dat Samsung echt met een randloos scherm gaat komen dat zou de lat voor bedrijven als Apple en HTC een stuk hoger leggen. Misschien dat Apple en HTC dan eindelijk ook eens besluiten om zo als bijvoorbeeld LG eens wat anders te proberen en een nieuw en uitdagend ontwerp op de markt te zetten gewoon om eens te kijken wat de eind gebruikers er van vinden.

Je kan het ook overdrijven natuurlijk ...

En jij denkt dat andere fabrikanten dat niet doen? HTC heeft ook wel eens zo iets aangegeven. Het is een logisch gevolg, zeker nu Android de fysieke knoppen overbodig maakt hoef je niet persé randen meer te hebben.

Ik denk dat er wel meer fabrikanten mee experimenteren maar dat niemand echt het nut ziet van een randloze telefoon. Je moet hem dan wel heel bewust vasthouden om niet per ongeluk op het scherm iets aan te raken.

Het nut is er wel degelijk. Bij gelijke toestelafmetingen heb je een groter scherm.

Ik zie er anders nog steeds duidelijk er een dunne rand omheen.

Samsung is niet de eerste met dit idee, wel de eerste met concrete plannen zover ik weet.

Zie Nokia's idee van een "all touchscreen phone":
http://www.youtube.com/watch?v=ZdeWK6G3p5U

Het is erg goed van Samsung dat ze experimenteren met dit soort zaken, dat zouden meer fabrikanten moeten doen. Toch is het wel een vreemd idee, zo zonder rand eromheen...
Ik denk vooral een annoying idee...neem een Note of een S2 denk de dikke zilveren rand eraf, en je hebt ongeveer wat ze bedoelen: enkel een dun randje van +/-1 mm om de glasplaat heen en that's it.

Ik moet zeggen dat ik behoorlijk vaak per ongeluk toch een stukje van het scherm aanraak(of dichtbij genoeg kom om het elektrische veld te verstoren), en dat is mét die extra zilverkleurige bezel eromheen...

Mijn Galaxy S heeft een mooi zilveren randje rondom. Laatst liep ik gehaast op de trap naar beneden en gleed het uit mijn hand. Anderhalve verdieping lager kwam het toestel zonder mij tot stilstand ;(
Er zit een forse deuk van 3mm in dat zilveren plastic randje maar verder is er gelukkig niets aan de hand. Dat randje kan vervangen worden en dan zie je er ook niets meer van.

Als het scherm helemaal tot de rand had doorgelopen was het niet zo goed afgelopen. Voor mij hoeft dit randloze ontwerp dan ook niet. Het maakt het toestel extra kwetsbaar.

Ben heel benieuwd hoe ze dit uiteindelijk gaan realiseren.
Mijn eerste gedachte is dat het een erg kwetsbare feature is/wordt

Ik ben ook benieuwd hoe je als gebruiker zo'n smartphone vast moet houden, zonder per ongeluk van alles te activeren.

In principe zou je dat vrij gemakkelijk kunnen oplossen door de zijkant ook touchgevoelig te maken. Je weet dan waar de vingers zitten, en op die plekken kun je aanrakingen op de buitenste 5 mm van het scherm negeren.

Ik denk dat ze de zwarte rand op het glas bedoelen die tot nu toe altijd op en scherm heeft gezeten.

Dus niet de plastic of metalen rand van toestel zelf...
die zwarte randen worden als steeds dunner, dus dit lijkt me en logische volgende stap.

Jup, dit. Er zijn al een aantal mensen die al een insiders kijkje hebben gehad, met dikke vette NDA's.

Een half jaar geleden was het nog het idee dat dit de SGS3 zou worden (i9300) maar hier is van afgeweken. De nieuwe Note, de N7500 zal waarschijnlijk dezelfde scherm techniek gebruiken, maar nog wel met een randje om het scherm, hoewel minder dan op b.v. de SGS2 nu heeft.

Ik vind het een prima ontwikkeling, maar als het inderdaad straks minder dan een millimeter na de buitenste pixel gaat worden en het toestel weer onder de 10mm in dikte gaat worden, wordt het toch wel lastig vasthouden.

Ik ben wel blij dat eindelijk van die Apple achtige designs afgestapt wordt, ik vind het namelijk nog steeds niet mooi, dan vind ik het mock-up plaatje hierboven (of is dat echt?) prettiger. Helemaal geen rand is trouwens niet zo handig, maar zo'n bovenstukje voor b.v. de frontcam / speaker is prima.

Het plaatje lijkt echt btw, denk geen mockup dus...Wel een mockup (staat er ook bij :P), en tevens ontbreken er wat knoppen om door Android heen te navigeren...

En de Note heeft een even dikke bezel als de S2 hoor ;) Liggen hier beide naast elkaar en is exact even dik, maar als ze iets verder uit elkaar liggen lijkt het alsof die inderdaad dunner is omdat het scherm veel groter is is dat naar verhouding ook kleiner, maar in absolute zin niet dus ;)

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op vrijdag 24 februari 2012 17:11]


Het plaatje is zeker wel een mock-up, het staat er ook bij als je je muis er op houdt ;) .

@Topic

Blijkbaar maken veel mensen zich zorgen over het per ongeluk aanraken van functies op het scherm, maar ik kan mezelf eigenlijk bijna niet voorstellen dat zoiets gebeurt. In ieder geval, ik raak het oppervlak van het scherm in ieder geval niet aan als ik zelf een smartphone gewoon in m'n handen vast houd.

Overigens zie ik wel een mooi nut in van de touschscreen knoppen van Android ICS, waar ze in dit geval op dezelfde plek zouden zitten als smartphones met bijv Android 2.3. Op de wat oudere telefoons met ICS, zitten de knopjes namelijk net ietsje hoger wat toch soort van ongewenst is.

Zoals je kan zien zit er wel een rand omheen maar geen verspilde ruimte. er zal dus wel een metalen/plastic strip (oftewel lijst) om het gals heen zitten...

En dat hebben de huidige Samsung telefoons ook, want daar is ook de volledige voorkant glas, alleen het scherm ligt dan niet tot de rand...

Ik ben ook benieuwd hoe je als gebruiker zo'n smartphone vast moet houden, zonder per ongeluk van alles te activeren.

Ben wel bang dat het scherm dan nog sneller bij stoten / vallen breekt....

Ik begin steeds meer vlinders in me buik te krijgen over SGS III als ik zulk nieuws lees :+

Najha, het wordt een grotere knaller qua innovativiteit dan de iPhone 4S in ieder geval :) Weet nog wel dat heel veel mensen zwaar teleurgesteld waren haha.
Samsung heeft op dit moment gewoon de technologische voorsprong op heel veel gebieden. De nieuwe Camera schijnt een dikke knaller te worden. Het nieuwe scherm en de batterij zou ook enorm lang meegaan. Daarnaast geeft Android 4.0 echt een heerlijke ervaring voor mensen die zaniken over lag en dergelijke :)

Haha, bedankt voor de link, maar mijn Koreaans is niet toereikend helaas.
Tamelijk off-topic I know, maar wel erg grappig

Chrome had het voor je vertaald ;)
Samsung Electronics, is de industrie de eerste slimme telefoon ontwikkeld zonder de ring. Samsung liet de laatste moment, wanneer het verlof wordt gecoördineerd al in het tweede kwartaal, uiterlijk in het derde kwartaal zal naar verwachting samen te brengen in Dikte: 23 dagen, volgens de industrie ambtenaren sinds vorig jaar, Samsung Electronics 'Galaxy sponsor bezel Lee B (voorlopige naam)' onlangs in de ontwikkeling van voltooide de tests. bezel van het display, begint de telefoon tot aan de grens betekent een frame. Met uitzondering van de display goed tedurida smartphones. Vertellen Galaxy B op de camera en de audio-ontvanger in te voeren, met uitzondering van het bovenste deel is er geen ring. Van een centimeter ten opzichte van mobiele telefoons zijn uitgerust met een scherm groter dan wordt gekenmerkt door: Samsung Electronics ambtenaar zei, "dat smalle rand telefoon geactiveerd op het LCD-scherm in de AMOLED-technologie moeilijk te implementeren, maar de meest recente beeld verwerkt tot dunne bezel-technologie werd geïntroduceerd, "zei hij. [Air - Nieuws]

Bij deze: moeilijk leesbaar nederlands, maar beter dan niks

http://translate.google.b...year%3D2012%26no%3D122999

Blijkbaar zou er toch een bovenrand zijn, waar de camera en dergelijke inzit. (onvermijdelijk). En als ze gebruik maken van gorillaglas zie ik het probleem ook niet met de kwetsbaarheid

[...]
Blijkbaar zou er toch een bovenrand zijn, waar de camera en dergelijke inzit. (onvermijdelijk). En als ze gebruik maken van gorillaglas zie ik het probleem ook niet met de kwetsbaarheid
Net als bij de S2 en de Note zullen die front-camera & lichtsensoren wel gewoon achter de glasplaat zitten? Net recht naast mijn speaker zie ik iig duidelijk die camera en 2 andere thingies zitten...

Breekt dat niet onwijs snel? Snel>iPhone 3g(s)

Dat hangt natuurlijk af van welk materiaal het scherm word gemaakt. Er zijn genoeg soorten kunstof/glas die wel tegen een stootje kunnen hoor.

Breekt dat niet onwijs snel? Snel>iPhone 3g(s)
Gewoon je telefoon niet laten vallen.

Gorilla glas.. http://www.corninggorillaglass.com/
edit: albino71 hieronder was me voor zie ik..

[Reactie gewijzigd door 3dziggy op zaterdag 25 februari 2012 00:35]


qua design zal dat vast iets moois opleveren.
en dan komt samsung eindelijk emt een origineel design

alleen als zn telefoon dan valt zou het scherm dan niet makkelijker kapot gaan? omdat er dan geen bezel om zit?

Misschien is een transparant randje dan wel een idee... .

Hmm één van de redenen waarom een iP4 zo veel sneller barst als een SGS, ondanks het kleiner schermoppervlak, is omdat het glas tot aan de rand doorloopt, terwijl dat van e SGS nog beschermt wordt door een plastic randje...

Een telefoon is toch een gebruiksvoorwerp? Een SGS2 kan nog tegen een stootje, maar als je een randloos scherm hebt?

Hmm één van de redenen waarom een iP4 zo veel sneller barst als een SGS, ondanks het kleiner schermoppervlak, is omdat het glas tot aan de rand doorloopt, terwijl dat van e SGS nog beschermt wordt door een plastic randje...
Dat lijkt me wel vreemd, vooral omdat de Iphone 4 niet eens een scherm heeft dat bruikbaar is tot de rand?

Klopt, maar het glas loopt wel door tot volledig het uiteinde van het toestel, waardoor gebleken is dat het veel kwestbaarder is voor valpartijen ed. Echter, als ze dit toestel nog met een plastic rand van 0,5mm voorzien zou het ook ok kunnen zijn, even goed als met de SGS2.

Dan rest zich nog de vraag of je niet veel kans hebt met ongewenste input, bvb van je vingers die de telefoon "omklemmen" ed.

Ziet er anders wel vet uit!

Dat zou een mooie ontwikkeling zijn. Ik ben wel nieuwsgierig of het iets met de stevigheid van het glas gaat doen aangezien een bezel ook het scherm beschermd (rare woordvolgorde).

Als ze dat probleem echter tackelen ben ik zeer benieuwd naar het resultaat.

Helemaal geen bezel begrijp ik niet goed. Waarom zou je dat doen?

Al doe je maar 1/10 mm bezel, dan heb je de eerste bescherming van de rand en vanuit design oogpunt gezien, (bijna) hetzelfde.

Het lijkt me ook vreemd aanvoelen om alleen de glasrand te pakken, maar goed....de tijd zal het leren.

edit 1: Er schiet me ineens dit bericht te binnen...

Samsung Mobile Display en Corning, maker van Gorilla Glass, hebben een joint-venture opgericht voor de productie van speciale glassubstraten voor oled-schermen voor mobiele apparatuur. De joint-venture zetelt in Zuid-Korea.

Corning Gorilla GlassDe nieuwe, nog naamloze joint-venture, zal onder meer de glassubstraten leveren voor de zogeheten backplane voor oled-displays. De transistors worden hierbij direct op het moederglas van Corning bevestigd.

Corning zal de technologie leveren voor de productie van de glassubstraten. Het gaat hierbij om Lotus Glass, een verbeterde variant van het huidige Gorilla Glass.


link: nieuws: Samsung en maker Gorilla Glass starten joint-venture voor oled-glassubstraten

[Reactie gewijzigd door albino71 op vrijdag 24 februari 2012 14:51]


Ondanks dat is er ook nog gewoon Corning's Gorilla Glass 2, welke recentelijk nog eens gedemo'd werd op een beurs.

Vooral het stukje waar ze een ultrabook hiermee op de grond donderde en er op gingen staan was wel vermakelijk.

129 Pond druk op een smartphone maat (4") stukje glas zetten wat dan nog niet barst is ook interessant, maar het was niet meer in top conditie daarna...
«  1  2  3  4  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 14:50 Universiteit sluit bittorrent af in studentenflats
Vorige 14:08 Medeoprichter Guerrilla Games vertrekt naar Visceral Games
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011