Samsung heeft aangegeven dat het de tak die onder andere verantwoordelijk is voor het maken van amoled-schermen wil samenvoegen met Samsung Mobile. Daarmee moet er meer controle komen over het leveren van onderdelen voor smartphones.
Samsung liet weten dat er nog nagedacht wordt over het samenvoegen van de twee bedrijfstakken. Het is onbekend wanneer het besluit wordt genomen. Volgens de fabrikant is het de bedoeling om met het samenvoegen meer 'synergie' te creëren, wat waarschijnlijk inhoudt dat het aanleveren van amoled-schermen voor de smartphoneproductie meer gestroomlijnd moet verlopen.
De Koreaanse fabrikant gebruikt voor zijn Android-smartphones vooral displays met amoled-technologie, een schermtype dat bekendstaat om zijn diepe zwartwaarden. Samsung Mobile Display heeft echter een semi-onafhankelijke bedrijfsvoering; het bedrijf is opgezet als een joint venture van Samsung Electronics en Samsung SDI. Daarbij worden bijvoorbeeld ook Super Amoled-schermen geleverd aan andere fabrikanten. Kortgeleden richtte Samsung Mobile Display zelf nog een joint venture op met Corning, producent van stevig glas.
Hoewel nog onduidelijk is welke gevolgen het samenvoegen van de twee bedrijfstakken zou hebben, is het waarschijnlijk dat Samsung meer controle wil uitoefenen op het uitleveren van amoled-panelen. Er is al geruime tijd een tekort aan schermen van het amoled-type, al heeft Samsung onlangs een fabriek in gebruik genomen om de productie op te voeren.