Hoofdcategorieën
Device Settings

KPN introduceert telefoonabonnement zonder starttarief

Door Arnoud Wokke, woensdag 25 januari 2012 16:45, views: 37.425

KPN heeft een abonnementsvorm voor mobiele telefonie gepresenteerd, waarbij telefoongesprekken per seconde worden afgerekend zonder starttarief. Normaal geldt ook bij afrekenen per seconde een starttarief voor gesprekken.

Bij het 15 euro kostende abonnement krijgt de gebruiker geen belminuten, maar betaalt hij alleen voor wat hij belt. Een minuut bellen kost 15 cent, terwijl voor een sms 18 cent betaald moet worden. Dat blijkt uit de specificaties van het abonnement, dat vanaf deze maand bij KPN kan worden afgesloten.

Het is voor het eerst dat KPN een abonnement aanbiedt waarbij per seconde kan worden afgerekend zonder starttarief. Bij voorgaande abonnementen waarbij per seconde kon worden afgerekend, betaalden klanten altijd de eerste minuut in zijn geheel, ook al duurde het gesprek twintig seconden. Het is onduidelijk waarom KPN het abonnement introduceert; doordat gebruikers voor 15 euro geen belminuten krijgen, zullen velen van hen duurder uit zijn met het abonnement.

Volgende 17:11 Canonical wil menu's in Ubuntu vervangen door hud-interface
Vorige 16:26 Facebook maakt Timeline verplicht
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  5  6  »

Dus je betaalt 15 euro voor een nummer en het recht om te bellen/gebeld te worden??

Wat voor nut heeft dit abonnement eigenlijk??

Dit is gewoon normaal in de zakelijke markt. Als ik mezelf als voorbeeld neem is het echt ideaal. Omdat wij veel zaken doen in het buitenland komt het bij mij persoonlijk vaak voor dat ik de ene maand een rekening van 80 euro heb en de maand daarna 300 euro. Je blijft altijd bellen voor het zelfde tarief en heb geen bundel om je zorgen over te maken.

Of dit nou echt iets voor consumenten is weet ik nog niet zo zeer... 15 euro is wel een hoog start bedrag. Dit terwijl je voor een sim only 7.5 per maand moet betalen als zakelijke klant

[Reactie gewijzigd door Mellow Jack op woensdag 25 januari 2012 16:58]


Ja maar bij de zakelijke wereld krijg je een mobiel twv 500 euro gratis mee bij een 2 jarig abonnement van 12,50 excl BTW per maand. Dit valt nog te bezien met de particuliere klant. KPN heeft nogal de neiging om bij de wat kleinere abonnementen helemaal niets van de toestelprijs af te halen. Soms betaal je nog meer dan dat de toestel los zou kosten.

Klopt ook wij kregen met het werk behoorlijke toestel kortingen bij onze sim-only's

Feit is dat KPN het netwerk al in de lucht heeft, aan een klant van een dergelijk 15 euro sim-only abbo zonder belminuten verdient KPN dus gewoon 180 euro per jaar.

De netwerkkosten (die normaal uit je belbundel komen) komen nog los bij dit abonnement.

In het geval van een 2 jaarsbundel stort je dus 360 euro op KPN's rekening zonder dat je iets van ze krijgt (behalve een Sim-kaart).......

Voor 360 euro kan je toch behoorlijke telefoons weg geven..........

Totdat je even nadenkt en verder kijkt dan je neus lang is. T-mobile sim-only 1500 belminuten, 100 euro. Het is goedkoper om de kosten als prive te declareren dan een KPN-abbo af te sluiten.

Voor de gemiddelde mkb kan een zorgvuldige afweging makkelijk enkele 100-den, zo niet 1000-den euro's besparen. Zo ken ik een bedrijf die alle smart-phones heeft vervangen door nokia's c1-01 en een usb aansluiting voor de laptop. De nokia's zijn ouderwets goed,
maar wat belangrijker is, zakelijk en prive is wat meer gescheiden. Het kwam te vaak voor dat werknemers letterlijk de smartphone overal en nergens voor gebruikte en als werkgever ga je dan wel even achter de oren krabben.

Probleem met veel bundels is dat het buitenbundeltarief heel hoog is en dat zakelijke klanten extreem afwijkend belgedrag hebben per maand. Een iets duurder minuutbedrag is dan al gauw goedkoper.

Vodafone heeft trouwens een soortgelijk zakelijk abo met (ex btw) 6 ct/min naar vast en 15 (ofzo) ct/min bellen naar mobiel. Ook heeft T-Mobile een soortgelijk abo. Voda+T-Mo hebben wel een starttarief trouwens, maar dus ook lager minuuttarief.

Ik denk persoonlijk dat je 1 belangrijk punt over het hoofd ziet. Voor de gemiddelde MKB is het belangrijk dat al hun werknemers beschikbaar zijn. Als verantwoordelijke voor de mobiele communicatie moet je dus ten eerste altijd bij al je werknemers een test doen om te zien welk netwerk de kwaliteiten bied wat jij nodig hebt.

Zo heeft T-mobile bij ons het nadeel dat veel van onze werknemers in de blind spots van het netwerk bevinden waardoor het gewoon geen optie is.

Daarna kijk je naar de kosten waarbij je ook gelijk je "bonus" in het achterhoofd houd. (zo kregen wij bij KPN 5000 euro meer vergeleken met Voda)

Ik zit zelf groots in de zakelijke branche hoor en ik kan je verzekeren dat ze je geen dure telefoon (Galaxy Nexus, iPhone) meegeven bij zulke abonnementen.. Waar haal jij die info vandaan?

Klopt die geven ze echt niet weg bij deze abbo's of je dealer heeft je een oor aan genaaid met onnodige add on's waar hij veel Provincies op vangt.

Beetje late reactie maar jij bent echt genaaid door je dealer. Wij krijgen in de regel om en nabij 450 euro per 2 jarig abonnement. Dit wordt altijd gedaan dmv een schatting waarmee ze bepalen hoeveel "geld" jij waard bent als groep. Daardoor heb ik bijv 13 000 euro "gekregen" om te besteden in de online winkel van onze dealer (met de mogelijkheid tot uitkeer tegen 10% kosten)

15 euro vindt ik voor de consument erg duur voor alleen maar netwerk toegang......

Goed, je krijgt afrekenen per seconde, maar verder ook helemaal niets. Een erg duur abonnement dus. Zakelijk gezien snap ik dit soort sim-only zonder bundel abonnementen ook wel, maar voor prive gebruik vindt ik ze niet verklaarbaar.

Daarnaast, waarom moeten klanten nu weer het dubbele betalen voor een sim-only abbo t.o.v. zakelijke klanten, heeft KPN het nu nog steeds niet door?

Dit was jaren terug normaal maar tegenwoordig al uit de mode.

Maat dit nieuwe abbo heet eigenlijke het Excuus Minuut Abbo.

KPN kan nu tegen de politiek zeggen, per seconde betalen jaar hoor dat kan gewoon bij ons. Zelfs zonder starttik. Dat het in de praktijk duurder is ach ja vergeten maar daar gaat het niet om.

Hahahaha,
KPN maakt de belofte van gisteren waar: Abonnementen worden goedkoper!
Een klein nadeeltje: Je moet je toestel verder niet gebruiken (anders wordt het duuuuur)

Dus je betaalt 15 euro voor een nummer en het recht om te bellen/gebeld te worden??

Wat voor nut heeft dit abonnement eigenlijk??
Ik dacht toen ik het stuk voor het eerst las dat dit wel wat kon zijn voor embedded systemen. Denk bijvoorbeeld aan een alarmsysteem of GPS tracker: vaak hoeven ze via GSM niets te verzenden of te ontvangen, tenzij in zeldzame situaties een trigger wordt gebruikt (inkomende SMS met toegangscode en opdracht voor het versturen van gegevens, bijvoorbeeld).

Na het lezen zette ik dit tegenover de 15 euro per maand aan abonnementskosten. En dan is het toch wel erg prijzig. Prepaid-kaartjes blijven dan een goedkopere oplossing. Voor maximaal 5 euro was dit wellicht wel interessant geweest vanwege de voordelen die het brengt bovenop prepaid (geen kans op dat het nummer of tegoed verloopt, dat het tegoed op is, etc.).

Een alarmsysteem behoort zich (minimaal) elke 24u te melden.
Dit ter controle van de communicatie.

Naarmate je de doormelding belangrijker vindt, ga je de frequentie opschroeven.
Dan is dit systeem relatief duur, en kan je beter een 15 euro abbo, met bijbehorende belminuten nemen.
Gemiddeld 30 x per periode een signaal ( zonder extra alarmeringen ) is dan zo'n 3 tot 5 euro + die 15¤ abbokosten.

Met 100 "belminuten" ben je dan al voordeliger uit ( gemiddelde simonlyprijs is 3 tot 7 euro ), Geen afsluitingen, geen verlopen kaarten

Voor embedded systemen zijn er speciale abo's bij alle providers. Bij grootafname betaal je vrij weinig per nummer per maand. Dit abo is er niet echt voor bedoeld...

daar heb je M2M voor. dan betaal je 2.50 tot 50 cent per maand voor afhankelijk van hoeveel je af neemt

Wat een gigantische bedragen... als ik 15 minuten op een maand bel dan ben ik 17.25 p/m kwijt met zo'n abbo...

Ik kan niet snappen wie dit nou zou doen.

Je vergeet 0,50 cent per mb voor Pay as you go Internet! (staat dus in de pdf, kun je terugvinden als je hem leest)

Snel rekensommetje met een gangbaar data limiet:
500mb per maand kost je dan 250 euro!

@hexeye ik kon in de pfd niks vinden over de mogelijkheid om je simkaart naar de maan te laten schieten, kun je het desbetreffende gedeelte misschien quoten? Leek me wel een interessante optie.

[Reactie gewijzigd door joint_me op woensdag 25 januari 2012 19:55]


Dus je hebt een starttarief in de vorm van je abbonementskosten. Dit lijkt me dan alleen nuttig als je heel veel korte gespreken zou voeren.

En weinig smst. Want, een smsje van volgens mij 160 kb dat 18 cent kost, tegenover een telefoongesprek dat veel meer kb's nodig heeft en per minuut dan 15 cent kost? Wat is hier de logica?

De logica is dat ze meer verdienen zonder er werkelijk werk voor te verzetten :)

140 bytes om precies te zijn. SMS gebruikt 7bit codering aan 160 karakters. Laten we het melkkoe noemen ;)

Dan moet je ook niet lullig doen en ook de headers meetellen ;)

Helaas woord sms niet als data in koste gebracht door de ontvangende provider maar als unit en die is helaas duurder dan 1 cent.

1000 sms voor 10 euro is onder de kost prijs providers gokken dan op het onnet gebruik of op de kickback ( kickback = het reply smsje op de verstuurde sms die ze in rekening kunnen brengen bij de versturende provider.

edit post verplaatst

[Reactie gewijzigd door xbeam op donderdag 26 januari 2012 09:50]


Inderdaad, maar ik denk dat de meeste mensen tegenwoordig vooral korte gesprekken voeren. Even snel naar huis bellen (dat je bijv. wat later komt door de file) hoeft geen minuut te duren.
18 cent voor een sms vind ik wel erg duur, dan kun je beter even bellen.

Sterker nog het gros van mijn gesprekken is tussen de 0 en 10 seconden om een voicemail bandje te horen voordat ik de verbinding verbreek. Dit koste me voorheen altijd 25cent starttarief en als ik over mijn bundel ging gelijk maar 50 cent bij hi. Dan is dit toch schappelijker. Echter heb ik nu een andere provider waarbij ik 2x zoveel belminuten heb voor de helft van de prijs. KPN blijft gewoon duur en Hi ook, juist vanwege de geniepige constructies zoals dat. Vergis je niet soms ogenlijk kleine details zoals die starttarief en starttarief buiten bundel maken soms enorme verschillen. Dus goed dat ze hiermee komen maar mij zien ze sowieso niet meer terug. Tijdens mijn abbonement van 2 jaar hebben ze 2 keer zulk soort regeltjes onder water proberen te wijzigen en alleen dankzij media als tweakers kom je erachter en kan je de optie vinde om het terug te draaien.

Dit lijkt me puur een abonnement wat ze voor de vorm aanbieden. Of je moet dermate veel bellen dat je geen abonnement kunt vinden wat bij je belgedrag past waardoor je veel buiten je bundel belt en je dus nu feitelijk een laag buiten-je-bundel tarief hebt.

Ik mis het hele punt even van een dergelijk abbonement. Waarom niet pay as you go met afrekening per seconde en geen starttarief zonder abbonementskosten? Zo duur is een automatische incasso niet, en ook de hele papierkraam kan wegvallen.

KPN rekent nu 15 ¤ voor iets wat eigenlijk standaard gratis moet zijn. Stel je even voor dat in de supermarkt alle boodschappen op de euro afgerond werden naar boven. Zou toch ook niemand accepteren.

Een ding is zeker bij tante pos: ze leren het nooit.

[Reactie gewijzigd door r_bleumer op woensdag 25 januari 2012 16:50]


15 cent per minuut is eigenlijk ook behoorlijk veel, dus zou gratis inderdaad ook wel mogelijk moeten zijn.

Een laag bedrag zou toch ook wel acceptabel zijn, ik denk aan iets tot maximaal 2,50 per maand.

Inderdaad lijkt KPN het nooit te leren, 15 euro is wel erg fors geprijsd. Daar heb je toch ook een hele leuk sim only voor, met daarin een berg belminuten en sms-jes.

Dus KPN wil dat ik 15 euro per maand betaal om op een eerlijke manier te betalen voor mijn telefoongesprekken en sms'jes? Dan kun je daar natuurlijk een sms-bundel bij nemen, maar ik vind het een nogal vage constructie.

Dit is gewoon prepaid maar dan even 15 euro per maand aftikken voor klant te zijn?

En dan het voordeel van per seconde betalen.

Toch te gek voor woorden, gewoon omdat vroeger het normaal was om per seconde berekend te worden. Toen kreeg je zelfs nog gratis bel tegoed bij een kaartje van 5 euro.

Schandalig dit.

Dit is toch super, nu kunnen we twitterend (....spelling iemand?) telefoneren.

* GewoonWatSpulle hé Dwarrelegel, bel je me nu alweer? Oh je doet nu een rode trui aan.. gast kan je dat niet beter op twi.. *piep*piep*piep* heb toch een blauwe aan gedaan *piep*piep*piep* zucht.. 8)7

Ik heb er even naar zitten kijken, met mijn ogen geknipperd, maar als je dus een maand niet belt, krijg je alsnog niets en betaal je wél 15,- !?Je mag niet eens een (minimaal) beltegoed meenenem?

Daarnaast, 100min bellen kost dus 15,- extra... Dat is echt... duur..

Met de goedkoopste sim-only abbo (100, 150, 200, en 275 bij 2 jaar ) van KPN ben je dan nog steeds goedkoper uit....

Nutteloze abbo dus.

[Reactie gewijzigd door cHoc op woensdag 25 januari 2012 16:53]

«  1  2  3  4  5  6  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 17:11 Canonical wil menu's in Ubuntu vervangen door hud-interface
Vorige 16:26 Facebook maakt Timeline verplicht
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011